Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ!Πιστευεις ειναι αρκετο αυτο?

 

Για την κατοικια ναι, για την καρτα θελεις τον λογαριασμο statement

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!Πιστευεις ειναι αρκετο αυτο?

 

Νομιζω ζητανε τα στοιχεια να ειναι οπως κ στο pay pal.Οπως ειδα τα εχω στα Ελληνικα. να το εκτυπωσω στα Αγγλικα η στα Ελληνικα?Εχει αλλαγη γλωσσας στην αρχικη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να συνδέσω μια revolut από λάθος μου χρεώθηκα 3 φορές από 1,5€, έχοντας τα 4ψήφια πάω να κάνω confirm αλλά μου λέει μη αποδεκτή κάρτα, τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος αν κλείσω απενεργοποιήσω τον paypal λογαριασμό μου μπορώ να κάνω έναν καινούργιο λογαριασμό με το ίδιο email ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος αν κλείσω απενεργοποιήσω τον paypal λογαριασμό μου μπορώ να κάνω έναν καινούργιο λογαριασμό με το ίδιο email ;

 

κανονικα θα πρεπει να γινεται εγω στην θεση σου θα το προσπαθουσα αλλιως θα εφτιαχνα ενα νεο email μονο για το pay pall .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος αν κλείσω απενεργοποιήσω τον paypal λογαριασμό μου μπορώ να κάνω έναν καινούργιο λογαριασμό με το ίδιο email ;

Βεβαίως γίνεται. Το έχω κάνει πολύ πρόσφατα. Έκλεισα το λογαριασμό και την επόμενη μέρα τον ξανά άνοιξα με το ίδιο e-mail.

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Εκανα μια παραγγελια στις 10-2 και στις 17-2 εκανα ακυρωση παραγγελιας.

Το καταστημα μου εστειλε mail και μου εστειλε πισω τα χρηματα (Refunded)

 

Στον λογαριασμο μου στο paypal βλεπω

FEB 18 2016 Refund

The original purchase was 10 February 2016.

Refunded to MCARD x-3107

You'll see "PAYPAL *FASTTECH" on your card statement.

 

Το paypal μου εστειλε αυτο το mail

FastTech.com just sent you a full refund of $64.12 USD for your purchase.

The refund will go to the card you paid with.

 

Στο paypal βλεπω οτι το balance ειναι 0.

Η καρτα που ειχα πληρωσει ειναι η revolut.

 

Τα χρηματα θα γυρισουν πισω στη revolut ή θα εμφανιστουν διαθεσιμα στο balance ?

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία πρόταση, λέει πως θα πανε στην κάρτα

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να συνδέσω μια revolut από λάθος μου χρεώθηκα 3 φορές από 1,5€, έχοντας τα 4ψήφια πάω να κάνω confirm αλλά μου λέει μη αποδεκτή κάρτα, τι να κάνω?

 

Την εχεις χασει αυτην την καρτα βαλε αλλη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος αν κλείσω απενεργοποιήσω τον paypal λογαριασμό μου μπορώ να κάνω έναν καινούργιο λογαριασμό με το ίδιο email ;

 

Οχι δεν γίνετε αλλα ουτε με το ιδιο όνομα διεύθυνση και καρτα γίνετε, στο λεω σε περίπτωση που εχει γίνει κατι με το ππ.

Link to comment
Share on other sites

Για την κατοικια ναι, για την καρτα θελεις τον λογαριασμο statement[/quoteΔ

 

 

Δυστυχως ουτε αυτο το δεχτηκαν.Ξανα το ιδιο μνμ απο αυτους.Ζητανε τα παρακατω...

 

We accept a copy of:

- Utility bills (phone and broadband services, health insurance, gas, water, electricity, etc.)

- Bank or credit card statements

- Your driving licence. (Note: We can only accept a driving licence if: it shows your address, it's been issued within the last 12 months, and it's accompanied by another valid government-issued photo ID)

- Your printed payslip.

Link to comment
Share on other sites

απο την τραπεζα μου εδωσαν αυτο

 

Η αλήθεια ειναι οτι δεν σε πολυ καταλαβαίνω, δεν σου ειπα να μην πας στην τράπεζα, και τι ειναι αυτο που σου έδωσαν, ειναι με λατινικούς χαρακτήρες λεει ονομα αριθμό κάρτας διεύθυνση κλπ, ταιριάζουν ολα αυτα με τα στοιχεία του παυπαλ γραμμα προς γραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Την εχεις χασει αυτην την καρτα βαλε αλλη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οχι δεν γίνετε αλλα ουτε με το ιδιο όνομα διεύθυνση και καρτα γίνετε, στο λεω σε περίπτωση που εχει γίνει κατι με το ππ.

Εννοείς ότι δεν θα μπορέσω ποτέ να την συνδέσω; Να δηλώσω απώλεια για να εκδοθεί άλλη με διαφορετικό αριθμό;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γίνετε αλλα ουτε με το ιδιο όνομα διεύθυνση και καρτα γίνετε, στο λεω σε περίπτωση που εχει γίνει κατι με το ππ.

 

Ποιό δε γίνεται; Όπως ήδη έγαψα στο #8005 το έκανα πριν 10 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Ποιό δε γίνεται; Όπως ήδη έγαψα στο #8005 το έκανα πριν 10 μέρες!

 

Εγραψα δεν γίνετε "σε περίπτωση που εχει γίνει κατι με το ππ "

 

και το εγραψα εφόσον δεν γνωριζω γιατι θελει ο φιλος να κλείσει τον λογαριασμό και να ανοίξει αλλο, πχ μπορεί να ειναι μπλοκαρισμένος

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα δεν γίνετε "σε περίπτωση που εχει γίνει κατι με το ππ "

 

και το εγραψα εφόσον δεν γνωριζω γιατι θελει ο φιλος να κλείσει τον λογαριασμό και να ανοίξει αλλο, πχ μπορεί να ειναι μπλοκαρισμένος

 

Τώρα κατάλαβα τι εννοούσες. Δεν ανέφερε κάπου ο φίλος ότι έχει πρόβλημα και για αυτό θέλει να τον κλείσει. Ακόμα και στην περίπτωση που έκλεισε τον λογαριασμό όμως με κάποιο "πρόβλημα", θεωρώ ότι γίνεται να ξανα ανοίξει με το πρόβλημα να παραμένει (π.χ. να εκκρεμεί η πιστοποίησή του).

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι δεν σε πολυ καταλαβαίνω, δεν σου ειπα να μην πας στην τράπεζα, και τι ειναι αυτο που σου έδωσαν, ειναι με λατινικούς χαρακτήρες λεει ονομα αριθμό κάρτας διεύθυνση κλπ, ταιριάζουν ολα αυτα με τα στοιχεία του παυπαλ γραμμα προς γραμμα?[/quote

 

 

Kαταρχην σε ευχαριστω για της τοσες φορες που μου απαντησες!Στο προφιλ μου στο pay pal τα στοιχεια που εχω ειναι στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ.Εγω τους τα εστειλα στα λατινικα απο την τραπεζα μου τα εδωσαν τοσο σε λατινικα οσο κ σε Ελληνικα.Για την καρτα μου εδωσαν ενα χαρτι που γραφει τον αριθμο της καρτας κ το διαθεσιμο υπολοιπο τιποτα αλλο.Η αληθεια ειναι οτι την καρτα ειχα να την χρησιμοποιήσω πανω απο χρονο.Της αγορες της εκανα με χρηματα που μου εστελνε ενας φιλος απο τον δικο του λογαριασμο για να παρακαμψουμε τα καπιταλ κοντρολ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εαν ο πωλητής δεν παραλάβει το δέμα που έστειλα πίσω, το paypal ελέγχει εαν έφτασε στην διεύθυνση και σου δίνει τα λεφτά σου πίσω ή refund παίρνεις μόνο εαν δεχτεί να παραλάβει;
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα ενα tablet πριν 6 μερες και ο φορτιστής του εχει πρόβλημα.

κοίταξα για φορτιστή Ελλάδα και ο usb 5v 2.5A έχει τουλάχιστον 25€.

((Ακόμα ενα tv box που μου έστειλε το ιδιο καταστημα πριν 1 μήνα είχε και αυτό πρόβλημα στο τροφοδοτικό και το αντικατέστησα εγω πληρώνοντας 9€))

Τους ζητάω 25$ και μου δίνουν 15 σε κουπονι.

 

Να παω να αγοράσω τον φορτιστή σήμερα πριν κλείσουμε εβδομάδα και να στείλω την απόδειξη σε case στο paypal?

θα πάρω τα 25€ πίσω??

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έχω κάνει αγορά από gearbest :D :X :blink: μέσω paypal και ζήτησα να σταλθεί το δέμα με απλό ταχυδρομείο αλλά αυτοί κατά λάθος? το έστειλαν με DHL και όπως ήταν φυσικό (λόγω πολιτικής $$$$$$) το δέμα είναι τελωνείο. Αν ζητήσω refound λόγω του λάθους τους έχω ελπίδες να πάρω πίσω την αγορά?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις τα χρήματά σου, πρέπει 1) να ξεκινήσεις dispute με τον πωλητή, μέσω paypal, και 2) αν δεν δικαιωθείς, μπορείς να ανοίξεις case, οπότε θα αποφασίσει το paypal.

 

Σ' αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεται, προηγουμένως, επικοινωνία με τον πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις τα χρήματά σου, πρέπει 1) να ξεκινήσεις dispute με τον πωλητή, μέσω paypal, και 2) αν δεν δικαιωθείς, μπορείς να ανοίξεις case, οπότε θα αποφασίσει το paypal.

 

Σ' αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεται, προηγουμένως, επικοινωνία με τον πωλητή.

 

Έχω μιλήσει ήδη με τον πωλητή απλώς κάνει τον ΚΙΝΕΖΟκαι δεν αναγνωρίζει το λάθος του και μου προτείνει ένα αστείο ποσό. Του είπα μάλιστα ότι δεν αρνούμαι να πληρώσω φόρους στην περίπτωση που η αποστολή του δέματος γινόταν με τον τρόπο που επέλεξα κατά την αγορά FLAT RATE.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...