Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντελως αλοκοτο! πραγμα που δειχνει για αλλη μια ακομα φορα ποσο random ειναι η κατασταση! για κλαματα δλδ.....:lol::lol::lol:

προφανως μονο αν εχεις balance θα αγορασεις απο Κινα.

Ενημερωτικα αν θες κατι που το εχουν αλλα sites που εχουν αναφερθει οτι αγοραζεις απεθειας με καρτα να σου πω εγω αγοραζω απο αυτο http://www.banggood.com απευθειας καρτα απο τον Αυγουστο....

και απο paypal εχω παρει ηδη απο κινα, αγγλια και ρωσια μεσω balance ομως με το send money και request money που πλεον δεν προτεινεται και δεν το συνιστω και εγω, βρηκαμε τον πρωτο τροπο και ειναι ο σωστοτερος.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις απτο ατμ;;γτ και γω την ιδια καρτα εχω και παω στα ταμεια..

Όχι στο ατμ, στο άλλο μηχάνημα που μπορείς να πληρώσεις και λογαριασμούς κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντελως αλοκοτο! πραγμα που δειχνει για αλλη μια ακομα φορα ποσο random ειναι η κατασταση! για κλαματα δλδ.....:lol::lol::lol:

προφανως μονο αν εχεις balance θα αγορασεις απο Κινα.

Ενημερωτικα αν θες κατι που το εχουν αλλα sites που εχουν αναφερθει οτι αγοραζεις απεθειας με καρτα να σου πω εγω αγοραζω απο αυτο http://www.banggood.com απευθειας καρτα απο τον Αυγουστο....

και απο paypal εχω παρει ηδη απο κινα, αγγλια και ρωσια μεσω balance ομως με το send money και request money που πλεον δεν προτεινεται και δεν το συνιστω και εγω, βρηκαμε τον πρωτο τροπο και ειναι ο σωστοτερος.

 

Δεν έχω αγοράσει ξανά απο banggood. Δέχεται paypal το site;;

Για το ****το, κοίταξα να αγοράσω ένα μπρελόκ με 68λεπτά πάλι απο κίνα (στο ebay) και ούτε αυτο γίνεται αποδεκτό. Είμαστε τελείως για τα πανηγύρια. Και πάνω που είχα αρχίσει να σκέφτομαι να πάρω κανένα κινητάκι απο κίνα...

Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

ενω πριν λιγες μερες εκανα κανονικα αγορα μεσω paypal απο to2c , προσπαθησα σημερα να παρω απο ebay και απο aliexpress και δεν περναει
Link to comment
Share on other sites

Πας banggood βρίσκεις το κινητό και το αγοράζει μέσω κάρτας.περνάει κατά 90%..και το έχεις και πολύ γρήγορα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λογος να πετατε τα ευρω σας για τις προπληρωμενες;
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα στο web banking,δεν ήξερα οτι κρατάει προμήθεια το paypal και για τις αποτυχημένες προσπάθειες αγοράς από balance.Αυτά επιστρέφονται?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ξανά απο banggood. Δέχεται paypal το site;;

Για το ****το, κοίταξα να αγοράσω ένα μπρελόκ με 68λεπτά πάλι απο κίνα (στο ebay) και ούτε αυτο γίνεται αποδεκτό. Είμαστε τελείως για τα πανηγύρια. Και πάνω που είχα αρχίσει να σκέφτομαι να πάρω κανένα κινητάκι απο κίνα...

 

καλημερα! ουτε εγω ειχα και ειναι τελεια σελιδα! και αξιοπιστη!

ναι δεχεται paypal αλλα παλι θα εχεις το ιδιο προβλημα.....

γιαυτο εγω παιρνω με καρτα απευθειας η δικια μου περναει απο τον Αυγουστο εκει eurobank visa.

Αμα δεν εχει κατι τοτε κοιτας για ebay.

Link to comment
Share on other sites

3 φορές δοκίμασα από Banggood με debit visa Πειραιώς, αλλά όλες έφαγα άκυρο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

3 φορές δοκίμασα από Banggood με debit visa Πειραιώς, αλλά όλες έφαγα άκυρο.

Μέσω PayPal? Αν δοκιμάσεις απευθείας μέσω credit card στο συγκεκριμένο κατάστημα θα περάσει.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω κριμα:(( ευτυχώς εμενα παίζει με eurobank visa. Πως μερικοί λένε χαλάρωσαν πολύ τα c.c; Χαλια μαύρα είναι! Οπότε πρέπει να κανεις το send money, ή βρίσκεις καποιον χωρίς balance να σου κάνει αυτός και του δινεις τα χρήματα στο χέρι.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από 10 λεπτά στο ebay

Προσπάθησα να πάρω bt ακουστικά 130€ από κίνα (για ένα φίλο) και δεν το δέχτηκε με το μήνυμα

(We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card MasterCard x-7003.

To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account.)

Βρήκα το ίδιο ακριβώς από hong kong 135€ και η πληρωμή έγινε κανονικά.

Άρα ??????

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, από banggood, πληρωμή μέσω paypal έφαγα πόρτα, ενώ απευθείας με την ίδια κάρτα που έχω συνδεδεμένη (Mastercard Debit Εθνικής) την δεχτηκε κανονικά. Ότι να ναι....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες με αυτό το site γίνεται από τον Αύγουστο, από τότε αγοράζω από εκεί και με paypal όχι....κάρτα eurobank visa.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ότι γράφουν κουκουρουκου είναι από την πρώτη ΠΝΠ μέχρι την τελευταία....στην πραξη αλλά γίνονται!
Link to comment
Share on other sites

περασα το πρωι απο την τραπεζα και τους ρωτησα γιατι δεν μπορω να κανω αγορες με την καρτα μου

και μου ειπαν οτι εχει να κανει με το πως ειναι χαρακτηρισμενο το καθε μαγαζι , ρουχα ηλεκτρικη ηδη κινητα υπολογιστες και καποια αλλα περνανε , αλλα αυτο που παιζει ρολο ειναι πως ειναι χαρακτηρισμενο το καθε μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν περνάνε όλα του είδους ή ανάλογα με την κάρτα κτλ δλδ η κάθε τράπεζα έχει αλλά κριτήρια τι είναι το καθένα;
Link to comment
Share on other sites

ρουχα ηλεκτρικη ηδη κινητα υπολογιστες και καποια αλλα περνανε , αλλα αυτο που παιζει ρολο ειναι πως ειναι χαρακτηρισμενο το καθε μαγαζι

 

Μάλλον εννοείς δεν περνάνε μιας και είναι οι μόνες αγορές όπου παραμένουν τα capital controls.

Οι υπόλοιπες συναλλαγές προς το εξωτερικό πχ. υπηρεσίες, συνδρομές, εισιτήρια, φάρμακα κτλ. έχουν ανοίξει εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

με καρτα χρεωστικη της εθνικης και σημερα τιποτα

με χρεωστικη πειραιως κανονικα αγορα απο vickmall

Edited by gsxr_k7
Link to comment
Share on other sites

όπως είπα πριν θέλω να κάνω μια αγορά μέσο internet και για να την κάνω χριαζομαι paypal και ήθελα να ξέρω αν αγορές μέσο internet είναι κάτι το δυνατό αυτή την στιγμή.... :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλυτερα να γραφεις με ορθογραφικα λαθη παρα με αθλιους χαρακτηρες. τα γκρικλις δεν εχουν νοημα ουτε για τη περιπτωση σου.

και πολλοι απο εμας δε βαζουμε τονους :p

 

με τα γρικλισ υπάρχει μια ευελιξία ωστόσο στο πως γράφονται οι λέξεις ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τέλος πάντων άμα παιδιά μπορείτε να με συμβουλεψεται με το τι να κάνω θα το εκτιμούσα ευχαριστώ :D

Edited by ze4lex
Link to comment
Share on other sites

όπως είπα πριν θέλω να κάνω μια αγορά μέσο internet και για να την κάνω χριαζομαι paypal και ήθελα να ξέρω αν αγορές μέσο internet είναι κάτι το δυνατό αυτή την στιγμή.... :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

με τα γρικλισ υπάρχει μια ευελιξία ωστόσο στο πως γράφονται οι λέξεις ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τέλος πάντων άμα παιδιά μπορείτε να με συμβουλεψεται με το τι να κάνω θα το εκτιμούσα ευχαριστώ :D

 

Μόνο με μια δοκιμή θα καταλάβεις. Προς το παρόν τα πράγματα είναι πολύ ρευστα. Σε άλλα μαγαζιά μπορείς με PayPal σε άλλα δεν μπορείς, οι κάρτες της μιας τράπεζας δέχονται την συναλλαγή της άλλης όχι. Γενικά επικρατεί ένα μπάχαλο οπότε μόνο με δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με μια δοκιμή θα καταλάβεις. Προς το παρόν τα πράγματα είναι πολύ ρευστα. Σε άλλα μαγαζιά μπορείς με PayPal σε άλλα δεν μπορείς, οι κάρτες της μιας τράπεζας δέχονται την συναλλαγή της άλλης όχι. Γενικά επικρατεί ένα μπάχαλο οπότε μόνο με δοκιμή.

 

ναι άλλα αφου βάλω τα λεφτά στην χρεωστική μετα θα μπορω να τα βγάλω?? γτ ουσιαστικά αυτή την στιγμή την χρεωστική μόνο για αυτή την αγορά μέχρι στιγμής θα την χρειαστώ

Link to comment
Share on other sites

Sportsdirect που αναφερθηκε καποια στιγμη, πορτα με paypal, πορτα και με απευθειας..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ναι άλλα αφου βάλω τα λεφτά στην χρεωστική μετα θα μπορω να τα βγάλω?? γτ ουσιαστικά αυτή την στιγμή την χρεωστική μόνο για αυτή την αγορά μέχρι στιγμής θα την χρειαστώ

 

Αυτό δεν το ξέρω φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...