Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα λογαριασμο στο PP με το ονομα της μητερας μου(τον ειχα ανοιξει πριν ενηλικιωθω αλλα αν θυμαμαι καλα τον χρησιμοποιησα μια φορα). Τωρα θελω να τον διαγραψω και να φτιαξω δικο μου. Απο ο,τι θυμαμαι χρειαζεται να συνδεσω εναν τραπεζικο λογαριασμο και μια καρτα, σωστα? Στον λογαριασμο που εχω ειμαι συνδικαιουχος και η καρτα που εχω ειναι χρεωστικη της Πειραιως. Θα μπορεσω να ανοιξω καινουργιο ή να διατηρησω τον προηγουμενο?
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα λογαριασμο στο PP με το ονομα της μητερας μου(τον ειχα ανοιξει πριν ενηλικιωθω αλλα αν θυμαμαι καλα τον χρησιμοποιησα μια φορα). Τωρα θελω να τον διαγραψω και να φτιαξω δικο μου. Απο ο,τι θυμαμαι χρειαζεται να συνδεσω εναν τραπεζικο λογαριασμο και μια καρτα, σωστα? Στον λογαριασμο που εχω ειμαι συνδικαιουχος και η καρτα που εχω ειναι χρεωστικη της Πειραιως. Θα μπορεσω να ανοιξω καινουργιο ή να διατηρησω τον προηγουμενο?

 

ετερον εκάτερον.

Μπορείς να ανοίξεις δικό σου, με τα δικά σου στοιχεία, εφ' όσον εχεις κάρτα στο ονομα σου. δεν ειναι απαραίτητο να βάλεις και τον τραπεζικό λογαριασμό.. προαιρετικό ειναι.

Ο άλλος ειναι στης μαμάς τα στοιχεία, ή τον κρατάς (αν και εφ' οσον τον χρειαστείς) ή τον διαγράφεις (αν δεν πρόκειται να τον ξανα-χρησιμοποιήσεις).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα λογαριασμο στο PP με το ονομα της μητερας μου(τον ειχα ανοιξει πριν ενηλικιωθω αλλα αν θυμαμαι καλα τον χρησιμοποιησα μια φορα). Τωρα θελω να τον διαγραψω και να φτιαξω δικο μου. Απο ο,τι θυμαμαι χρειαζεται να συνδεσω εναν τραπεζικο λογαριασμο και μια καρτα, σωστα? Στον λογαριασμο που εχω ειμαι συνδικαιουχος και η καρτα που εχω ειναι χρεωστικη της Πειραιως. Θα μπορεσω να ανοιξω καινουργιο ή να διατηρησω τον προηγουμενο?

 

Αν η κάρτα είναι στο όνομα σου, άνοιξε ένα καινούριο κρατώντας και τον παλιό. Ποτέ δεν ξέρεις που θα σου χρειαστεί.;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις! Για να κλεισω τον παλιο πρεπει να πληρωσω 1,5$ ?? Γιατι δεν εχω λεφτα στο balance.

Ασχετο και επειδη δεν θυμαμαι πως δουλευει, για να κανω αγορες πρεπει να εχω λεφτα στο balance ή κατευθειαν τραβαει απο την καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο και επειδη δεν θυμαμαι πως δουλευει, για να κανω αγορες πρεπει να εχω λεφτα στο balance ή κατευθειαν τραβαει απο την καρτα?

Τραβάει απο την κάρτα.

Έτσι κι αλλιώς, νομίζω οτι στο balance βάζεις λεφτά μόνο απο τρ. λογαριασμό (ή άλλους "πλάγιους" τρόπους)

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα αγορά από banggood με PayPal και πέρασε. Μικρό ποσο αλλά πέρασε.

(Αττικής gift card).

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα αγορά από banggood με PayPal και πέρασε. Μικρό ποσο αλλά πέρασε.

(Αττικής gift card).

 

όταν κάνεις log in στο paypal.com λογαριασμό σου που έχεις συνδεδεμένο την Αττικής gift card 'σου τα €υρά ή όποιο άλλο νόμισμα στο πίνακα εμφανίζονται ;

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνεις log in στο paypal.com λογαριασμό σου που έχεις συνδεδεμένο την Αττικής gift card 'σου τα €υρά ή όποιο άλλο νόμισμα στο πίνακα εμφανίζονται ;

 

Όταν πληρώνω σε δολάρια έχω βάλει να κάνει τη μετατροπή η τράπεζα. Το balance μου είναι σε ευρώ.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

με όλο το θάρος, βλέποντας σε ανεκτικό :O

όταν λες " δεύτερο λογαριασμό paypal " στο δεύτερο καταχωρούνται τα ίδια στοιχεία με του προηγούμενου με μόνη διαφορά άλλο email ?

 

οχι, καλο ειναι να ειναι ολα διαφορετικα, πχ της συζυγου σου, του παππου σου κλπ, καποιου ρε παιδι μου που να ειναι κοντινος σου διαλεξε εσυ και φτιαξε ενα λογαριασμο με πραγματικα στοιχεια.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω μια αγορα απο sportsdirect και δεν μπορω να κανω την αγορα ουτε με χρεωστικη αλλα ουτε με πιστωτικη τις alpha bank

και το κουλο ειναι οτι δεν μου βγαζει τροπο πληρωμης το paypal ωστε να μπορεσω να κανω reguest!!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω μια αγορα απο sportsdirect και δεν μπορω να κανω την αγορα ουτε με χρεωστικη αλλα ουτε με πιστωτικη τις alpha bank

και το κουλο ειναι οτι δεν μου βγαζει τροπο πληρωμης το paypal ωστε να μπορεσω να κανω reguest!!!

 

Πως κ ετσι; Το sportsdirect εχει paypal σαν τροπο πληρωμης ομως!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω μια αγορα απο sportsdirect και δεν μπορω να κανω την αγορα ουτε με χρεωστικη αλλα ουτε με πιστωτικη τις alpha bank

και το κουλο ειναι οτι δεν μου βγαζει τροπο πληρωμης το paypal ωστε να μπορεσω να κανω reguest!!!

 

Πως κ ετσι; Το sportsdirect εχει paypal σαν τροπο πληρωμης ομως!

 

Το ίδιο μου έκανε και εμένα με κάρτες της alpha ...

Όλοι έχουν paypal αλλά με τα CC οι τράπεζες αρνούνται την "εξαγωγή" χρημάτων.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πως κ ετσι; Το sportsdirect εχει paypal σαν τροπο πληρωμης ομως!

 

το ξερω φιλε αυτο μου φενετε και εμενα περιεργο με το που κανω συνδεση δεν μου βγαζει τροπο πληρωμης το paypal

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Χτες πάλι άκυρο αγορά στο ebay με alpha mastercard.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αφού τελευταία διάβαζα καλά νέα από αγορές εδώ, αποφάσισα να κάνω και εγώ μία αγορά από ebay το τεράστιο ποσό των 1,54 ευρω (ανταλλακτικικό για ένα laptop) Προσπάθησα να κάνω την αγορά με κάρτα prepayd Mastercard Περαιώς (έχει λεφτά μέσα) , και έφαγα ένα περιποιημένο κλάσιμο στην μούρη. ΟΚ ας θα περιμένουμε ακόμα λίγο .......
-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο paypal εχετε στη ρυθμιση currency επιλέξει σε ευρώ ή δολλάριο; Έχει κάποια διαφορά για αγορά από κινα; ευχαριστω.

Δολάρια, αν το επιτρέπει η κάρτα σου. Γλιτώνεις 1%-2% στη μετατροπή σε ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω μια αγορα απο sportsdirect και δεν μπορω να κανω την αγορα ουτε με χρεωστικη αλλα ουτε με πιστωτικη τις alpha bank

και το κουλο ειναι οτι δεν μου βγαζει τροπο πληρωμης το paypal ωστε να μπορεσω να κανω reguest!!!

 

Πρόσεξε μηπως στο καλάθι σου έχεις κάποιο preorder, γιατί τότε δεν βγάζει την επιλογή για πληρωμή με paypal.

Link to comment
Share on other sites

Και γω προσπαθω εδω και κατι μερες να παρω απο sportsdirect και τρωω απανωτες πορτες, με paypal ή χωρις. Τι σκ@τ@ χαλαρωση εγινε στα cc και τι ΕΕ ειναι αυτη; Εχουν βγει και ολες οι προσφορες που ειχε out of stock. Απο Πορτογαλια περνανε κανονικα παραγγελιες..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνουμε το κολπάκι και στείλουμε στον δεύτερο ''φτιαχτό' λογαριασμό χρήματα στο paypal,μετά γίνονται αγορές κανονικά,ωραία?

Αν εγώ ξαναστείλω από το δεύτερο στον πρώτο,τον αρχικό,χρήματα και μετά πάω να τα κάνω ανάληψη,θα μπορώ?'Η από τη στιγμή που γίνεται paypal balance πρέπει αναγκαστικά να τα ξοδέψω ως ηλεκτρονικά? thanks :)

 

Υ.Γ. άρνηση πληρωμής για αγορές μέσω paypal απευθείας χωρίς balance από banggood και gearbest της τάξεως των 30 ευρώ(alpha bank visa)

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνουμε το κολπάκι και στείλουμε στον δεύτερο ''φτιαχτό' λογαριασμό χρήματα στο paypal,μετά γίνονται αγορές κανονικά,ωραία?

Αν εγώ ξαναστείλω από το δεύτερο στον πρώτο,τον αρχικό,χρήματα και μετά πάω να τα κάνω ανάληψη,θα μπορώ?'Η από τη στιγμή που γίνεται paypal balance πρέπει αναγκαστικά να τα ξοδέψω ως ηλεκτρονικά? thanks :)

 

Υ.Γ. άρνηση πληρωμής για αγορές μέσω paypal απευθείας χωρίς balance από banggood και gearbest της τάξεως των 30 ευρώ(alpha bank visa)

με το που γινουν balance, κανεις αγορες κανονικοτατα εαν φυσικα το balance επαρκει. Μεταφορα σε αλλο λογαριασμο balance σε balance μπορεις να κανεις και μαλιστα χωρις καμια χρεωση, αλλα να στειλεις ξανα σε καρτα δεν γινεται.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε μηπως στο καλάθι σου έχεις κάποιο preorder, γιατί τότε δεν βγάζει την επιλογή για πληρωμή με paypal.

 

Ευχαριστω πολυ δεν το ειχα δει αλλα και παλι δεν με αφηνει να κανω με visa alpha

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Με visa alpha εκανα μεσω paypal κανονικα αγορα απο to2c. Χωρις balance κλπ.

Μιλησα με τον υπαλληλο στην alpha bank και μου ειπε εδω και μια εβδομαδα κανεις κανονικα αγορες.

Link to comment
Share on other sites

Με visa alpha εκανα μεσω paypal κανονικα αγορα απο to2c. Χωρις balance κλπ.

Μιλησα με τον υπαλληλο στην alpha bank και μου ειπε εδω και μια εβδομαδα κανεις κανονικα αγορες.

 

χαχα καλο! το αλλο με τον τοτο το ξερει ο υπαλληλος της alpha? ο petrakos07 ακριβως στο προηγουμενο ποστ απο σενα με alpha visa δεν μπορει να κανει αγορα! μπορει να μας πει το γιατι ο υπαλληλος της alpha?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Με visa alpha εκανα μεσω paypal κανονικα αγορα απο to2c. Χωρις balance κλπ.

Μιλησα με τον υπαλληλο στην alpha bank και μου ειπε εδω και μια εβδομαδα κανεις κανονικα αγορες.

Ή το παλικάρι στην Τράπεζα είναι άσχετος Ή δεν κατάλαβε τι τον ρωτήσατε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...