Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗσπερα νικο2004 εχω και εγω eurobank efg προπληρωμενη ελεκτρον και μου την δεχτηκε κανονικα εχω ομως και ενα λογαριασμο με κατι ψιλα συνδεδεμενο με αυτην για να την τροφοδοτο.
Link to comment
Share on other sites

εχω και ενα λογαριασμο στην εμπορικη και καρτα visa για το atm μπορω με εκεινη την καρτα να κανω αγορεςς ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΠΙΣΤΟΤΙΚΗ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ (ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΠΟΘΕΤΟ) Η ΚΑRTA EUROBANG ΕΙΝΑΙ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ?ΣΥΝΙΣΤΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣ ΣΤΟ PAYPAL
Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεις με κεφαλαία! Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

i karta einai sindemeni me logariasmo katathetiko stin emporiki

 

den einai pistotiki

 

sorry gia ta greeklish alla grafo me ppc wirelless

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω κανει μια πληρωμη για ενα προϊον στο ebay. Στο μεταξυ επικοινωνησα με τον πωλητη για ακυρωση της αγορας λογω λαθους. Στο paypal Account μου εμφανιζεται ως κατασταση της συναλλαγης Partially Refunded.

Θα επιστραφει το ποσο ακεραιο στην καρτα μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω κανει μια πληρωμη για ενα προϊον στο ebay. Στο μεταξυ επικοινωνησα με τον πωλητη για ακυρωση της αγορας λογω λαθους. Στο paypal Account μου εμφανιζεται ως κατασταση της συναλλαγης Partially Refunded.

Θα επιστραφει το ποσο ακεραιο στην καρτα μου?

 

Αν ηταν σε αλλο νομισμα η πληρωμη και εγινε refund εντος 24 ωρων τοτε θα ειναι πληρης ο αντιλογισμος...

Αν ηταν μετα το 24ωρο το refund θα παρεις πισω οσα ηταν σε ξενο νομισμα αλλα με μετατροπη αλλης ισοτιμιας οποτε το ποσο θα διαφερει (αν ολα γινανε σε διαστημα λιγων ημερων συνηθως χανεις ενα μικρο ποσο 0,5-2 %)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν σε αλλο νομισμα η πληρωμη και εγινε refund εντος 24 ωρων τοτε θα ειναι πληρης ο αντιλογισμος...

Αν ηταν μετα το 24ωρο το refund θα παρεις πισω οσα ηταν σε ξενο νομισμα αλλα με μετατροπη αλλης ισοτιμιας οποτε το ποσο θα διαφερει (αν ολα γινανε σε διαστημα λιγων ημερων συνηθως χανεις ενα μικρο ποσο 0,5-2 %)

 

Γιατι μου εμφανιζει Partially Refunded και οχι μονο refunded? Το refund εγινε την ιδια μερα αλλα βλεπω οτι χανω ενα ποσο. Επισης το ποσο ειναι ακομα δεσμευμενο στην καρτα μου.

 

Related Transactions

Date Type Status Details Amount

Jan. 26, 2008 Charge From Credit Card Completed Details €45.61 EUR

Jan. 26, 2008 Currency Conversion Completed Details -€45.61 EUR

Jan. 26, 2008 Currency Conversion Completed Details $65.19 USD

Jan. 26, 2008 Refund Completed ... $59.84 USD

Jan. 26, 2008 Currency Conversion Completed Details -$59.84 USD

Jan. 26, 2008 Currency Conversion Completed Details €41.86 EUR

Jan. 26, 2008 Credit to Credit Card Completed Details -€41.86 EUR

 

Υπαρχει μια απωλεια γυρω στα 5€ απ οσο καταλαβαινω. Για ποιο λογο αφου οι κινησες εγιναν στις 26/1?

Link to comment
Share on other sites

Για τον απλο λογο οτι ενω εσυ εστειλες στο πωλητη 65,19 δολλαρια, αυτος σου επεστρεψε 59,84. Προφανως κρατησε τα εξοδα τα οποια επιβαρυνεται απο το ebay, για τη πωληση που εσυ ζητησες ν ακυρωθει
[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Για τον απλο λογο οτι ενω εσυ εστειλες στο πωλητη 65,19 δολλαρια, αυτος σου επεστρεψε 59,84. Προφανως κρατησε τα εξοδα τα οποια επιβαρυνεται απο το ebay, για τη πωληση που εσυ ζητησες ν ακυρωθει

 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Η επιστροφη του ποσου θα γινει αυτοματα στην καρτα μου η πρεπει να κανω κατι?

Link to comment
Share on other sites

Γινεται αυτοματα
[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Προς κάτοικους ΚΥΠΡΟΥ:

 

Τώρα που άλλαξε το νόμισμα μας υπάρχει ένα προσωρινό πρόβλημα με την Paypal. Τους πήρα τηλ. στην Ιρλανδία και μου το επιβεβαίωσαν. Κύπρος και Μάλτα μόνο επιρεάζονται. Δουλεύουν να το διορθώσουν..

 

το error που μπορεί να εμφανίζεται είναι μεταξύ άλλων το "Cannot verify your credit card details" και το "Page not found" όταν πάτε να ολοκληρώσετε μια συναλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
geia sas paidia.ekana kati egores apo ebay kai tora tha ksekiniso na diavaso to thema auto alla tha ithela na rotiso ean kserete epeidi edo pou meno den exei arithmo sinithos ta xartakia apo to taxidromeio xanontai.ginetai na pao sto taxidromeio kai na zitiso auto pou exei ftasei xoris to xartaki kai na to paro?episis einai kalitero na ton pliroso meso paypal i na steilo ta lefta stin trapeza pou mou leei?exei kai tous 2 tropous
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.ekana kati egores apo ebay kai tora tha ksekiniso na diavaso to thema auto alla tha ithela na rotiso ean kserete epeidi edo pou meno den exei arithmo sinithos ta xartakia apo to taxidromeio xanontai.ginetai na pao sto taxidromeio kai na zitiso auto pou exei ftasei xoris to xartaki kai na to paro?episis einai kalitero na ton pliroso meso paypal i na steilo ta lefta stin trapeza pou mou leei?exei kai tous 2 tropous

 

Εαν χανονται οι ειδοποιησεις υπαρχει προβλημα. Εαν ξερεις σιγουρα οτι κατι εχει ερθει, πηγαινε στο ταχυδρομειο με τη ταυτοτητα σου και θα στο δωσουν. Αλλα πως μπορεις να εισαι σιγουρος οτι εχει ερθει?

Πληρωμη μονο με paypal γιατι μονο με αυτο το τροπο εισαι καλυμμενος αν κατι δε παει καλα σε μια αγορα. Η καταθεση σε λογαριασμο δε σου παρεχει καμμια προστασια και αν κατι στραβωσει θα χασεις τα λεφτα σου, σε αντιθεση με το paypal που σε περιπτωση πχ που δε παραλαβεις οτι αγορασες, θα σου επιστεφουν τα χρηματα σου μεσω της διαδικασιας dispute-claim

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΜΕ ΤΟ PAYPAL .ΕΧΩ VISA ELECTRON ΤΗΣ LAIKI BANK ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 30 Ε ΑΠΟ ΠΟΥ Η VIZA ΤΡΑΒΑΕΙ ΛΕΦΤΑ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ PAYPAL ΛΟΓΑΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ RAPIDSHARE PREMIUM ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ.ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝ ¨"To complete this payment, add a debit or credit card to your PayPal account or Update your Credit Card or Debit Card". ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΕΖΕΙ:

Electrical Consulting Engineers

http://nenadengineering.com

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το λογαριασμό paypal.

Δεν ξέρω πως γίνεται confirmed h διεύθυνσή μου. Είμαι verified premium member αλλα ενώ έχω ΄βαλει τη διεύθυνσή που έχω δηλώσει στην κάρτα δεν μου βγάζει confirmed. Τι γίνεται?

“Don’t expect something for nothing.”
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το λογαριασμό paypal.

Δεν ξέρω πως γίνεται confirmed h διεύθυνσή μου. Είμαι verified premium member αλλα ενώ έχω ΄βαλει τη διεύθυνσή που έχω δηλώσει στην κάρτα δεν μου βγάζει confirmed. Τι γίνεται?

Ως κατοικος Ελλαδας, δεν εχεις τη δυνατοτητα να κανεις τη διευθυνση σου confirmed

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι κι εγώ φρέσκος με το Paypal έχω μια ερώτηση:

Ποια είναι η διαδικασία της πληρωμής; Π.χ Αν κερδίσω μια δημοπρασία στο ebay πως ακριβώς πληρώνω; Φαντάζομαι με το Send Money. Επίσης τώρα δεν έχω λεφτά στο paypal Λέει όμως ότι με το που πληρώσω θα τα τραβήξει από την κάρτα. Θα αντιμετωπίσω πρόβλημα; Αν είναι έτσι τότε το Paypal Βalance πώς "γεμίζει"; Μόνο όταν μου στέλνουν;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδία!!

Μια βοήθεοα γιατί καίγομαι!έχω Verifiesd account και σήμερα όταν πήγα να στείλω χρήματα όταν οι συνολικές αποστολές ξεπέρασαν τα 100 ευρώ μου έβγαλε¨

This payment cannot be funded with a credit card at this time.

τι παίζει???

Happy iPhone user:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερώτηση: μου έχουν στείλει μία πληρωμή από 06/02 και την έχω κάνει accept, ωστόσο ακόμη δεν βλέπω να έχουν μπει τα χρήματα στην κάρτα μου.

Μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ερώτηση: μου έχουν στείλει μία πληρωμή από 06/02 και την έχω κάνει accept, ωστόσο ακόμη δεν βλέπω να έχουν μπει τα χρήματα στην κάρτα μου.

Μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι;

Το ίδιο και σε μένα. Αλλα νομίζω οτι πρέπει να συνδέσεις τον λογαριασμό της τράπεζας που είναι η κάρτα, με το λογαριασμό του paypal. Αν ξέρει κανείς κάτι, ας μας ενημερώσει

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα. Αλλα νομίζω οτι πρέπει να συνδέσεις τον λογαριασμό της τράπεζας που είναι η κάρτα, με το λογαριασμό του paypal. Αν ξέρει κανείς κάτι, ας μας ενημερώσει

Αν τα χρηματα που σας εστειλαν ειναι refund απο καποια αγορα που ειχατε κανει και χρηματοδοτηθηκε απο καρτα, τοτε μπαινουν στη καρτα μετα απο 2-3 ημερες. Αν ειναι πραγματικη πληρωμη δλδ καποιος σας εστειλε χρηματα, τοτε τα χρηματα μπαινουν στο λογαριασμο σας στο paypal, και εμφανιζονται ως πιστωτικο υπολοιπο που μπορειτε να χρησιμοποιησετε για μελλοντικες αγορες. Ισως απαιτειται να κανετε accept, δε θυμαμαι ακριβως. Αν θελετε να τα αποσυρετε απο το paypal, θα πρεπει να εχετε δηλωσει τραπεζικο λογαριασμο και θα πρεπει να κανετε withdraw. Με απλο personal λογαριασμο επιτρεπεται να δεχεσαι 5 πληρωμες ετησιως, για παραπανω απο 5 πρεπει να εχεις λογαριασμο premier

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...