Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διευθυνση του paypal πρεπει να ειναι ιδια με του ebay, οπως και το ονομα. Επισης, το πηγαινε ελα χρηματων απο τον ενα λογαριασμο στον αλλο αν γινεται συχνα ισως δημιουργησει υποψιες στο paypal οτι εισαι το ιδιο ατομο με δυο διαφορετικους λογαριασμους οπως συνεβη σε ενα φιλο παλαιοτερα. Για να το αποφυγεις μην χρησιμοποιεις το ιδιο ονομα.

 

καλημερα! και πως να το κανω αυτο που λες?

εχω κανει 2ο λογαριασμο στο ονομα της μανας μου με το δικο της κινητο, με ιδια διευθυνση ομως.

Στο ebay δεν με αφηνει να αγορασω απο τον 2ο, ετσι πρεπει να στειλω το balance στον 1ο ξανα....

τι αλλη λυση εχω αλλιως? εκτος αν αλλαξω τα στοιχεια στο ebay (δεν το ειχα σκεφτει πριν....).

καλα ασε εχω και το ιδιο ονομα στο email, xaxxaxaxaxaxaxa Nikiforosgt δλδ. Θα επρεπε να ανοιξω ενα αλλο email.

 

ναι!μολις αγορασα απο ebay!50 euros. μεχρι πριν λιγες μερες δεν γινοταν!

 

με τι καρτα και τραπεζα?

οσοι τα καταφερατε ΧΩΡΙΣ balance, μπορειτε να λετε καρτα και τραπεζα να ξερουμε τι γινεται?

Ευχαριστω!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πλήρωσα με πιστωτική alpha bank μέσω paypal στο ebay 37 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Επιτυχής αγορά από banggood με PayPal χωρίς balance. Πιστωτική EUROBANK.

 

Ειναι πολυ καλα νεα αυτα!!! ευχαριστουμε για την ενημερωση! :)

 

Μόλις πλήρωσα με πιστωτική alpha bank μέσω paypal στο ebay 37 ευρώ

 

πολυ ωραια μπραβο! αντε μακαρι επιτελους!!!!

γμτ και χτες πεδευομουνα ποσην ωρα να κανω 2ο λογαριασμο, να κανω μεταφορες balance απο τον εναν στον αλλον και τωρα ανοιξαν???

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι για αγορά κινητού από το minideal.

Έχω έναν λογαριασμό Paypal συνδεδεμένο με το λογαριασμό μου στην Πειραιώς.

Μπορώ να κάνω αγορά με τον Paypal και να τραβήξει αυτόματα από την Πειραιώς ή πρέπει να κάνω τη διαδικασία "Request Money" ;

Eπίσης πόσο περίπλοκο είναι αυτό και αν προτιμάται η αγορά από το εξωτερικό με προπληρωμένες κάρτες;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι για αγορά κινητού από το minideal.

Έχω έναν λογαριασμό Paypal συνδεδεμένο με το λογαριασμό μου στην Πειραιώς.

Μπορώ να κάνω αγορά με τον Paypal και να τραβήξει αυτόματα από την Πειραιώς ή πρέπει να κάνω τη διαδικασία "Request Money" ;

Eπίσης πόσο περίπλοκο είναι αυτό και αν προτιμάται η αγορά από το εξωτερικό με προπληρωμένες κάρτες;

 

καλημερα, δες τι εχουμε γραψει ποιο πριν να μην λεμε συνεχεια τα ιδια.

καταρχην φαινεται πως ανοιξαν τις αγορες απεξω, οποτε δοκιμασε οπως εισαι.

Δευτερον ειπαμε το request money να το αποφευγουμε! γιατι φαινομαστε σαν πωλητες!!!!

κανεις 2ο λογαριασμο Paypal και κανεις send money σε αυτον, δεν ειναι αναγκη να εχει καρτα πανω χτες το εκανα.

Δοκιμασε ετσι ομως γιατι μαλλον θα παρεις και ενημερωσε μας! :)

 

http://www.newsbomb.gr/oikonomia/news/story/624680/capital-controls-ti-allazei-stis-agores-me-karta-meso-diadiktyoy

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26521&subid=2&pubid=113716454

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Mου ήρθε πριν από λίγο invitation για αγορά ONEPLUS TWO. Στην αρχή δεν το πίστευα αυτό που έβλεπα και στην συνέχεια με έπιασε άγχος για το πως θα το αγοράσω μέσα σε 24 ώρες δεδομένων των CC. Μπήκα στο site της ΟΝΕPLUS και το παρήγγειλα με το Paypal μου χωρίς κανένα πρόβλημα με Debit Mastercard της Eurobank στα 423,99 με τα μεταφορικά.:)
Link to comment
Share on other sites

εμενα μολις εγινε rejected αγορα μου απο το ebay ,μηπως πρεπει να κανω καποια διαδικασια για να δεχεται την καρτα ξανα? πειραιως καρτα visa
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρήγγειλα σήμερα απο vickmall μέσω paypal(227.96 USD) ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ούτε κόλπα με request ούτε απο λογαριασμό σε λογαριασμό. Με πιστωτική visa της πειραιώς. Βέβαια να τονίσω είναι η πρώτη μου προσπάθεια και γενικά δεν έχω προσπαθησει με οποιοδήποτε τρόπο να φορτώσω το balance.
Link to comment
Share on other sites

Η διευθυνση του paypal πρεπει να ειναι ιδια με του ebay, οπως και το ονομα.

 

@Zanarino,δεν ειναι απαραιτητο.Εχω κανει παραγγελιες με αλλη διευθυνση στο paypal δηλωμενη,και εβαζα οποια ηθελα στο ebay.Eπισης και στο Paypal δηλωνα πανω απο μια διευθυνσεις.Χαρακτηριστικο παραδειγμα,φιλος μου απο USA ,μεσω δικου του λογαριασμου ebay & paypal,εστειλε κατευθειαν το προιον στη δικια μου διευθυνση.Αν εννοουσες βεβαια αυτο :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

@Zanarino,δεν ειναι απαραιτητο.Εχω κανει παραγγελιες με αλλη διευθυνση στο paypal δηλωμενη,και εβαζα οποια ηθελα στο ebay.Eπισης και στο Paypal δηλωνα πανω απο μια διευθυνσεις.Χαρακτηριστικο παραδειγμα,φιλος μου απο USA ,μεσω δικου του λογαριασμου ebay & paypal,εστειλε κατευθειαν το προιον στη δικια μου διευθυνση.Αν εννοουσες βεβαια αυτο :lol::lol:

Εμένα πάντως δεν το δεχόταν χτες με άλλο paypal που είχε μόνο άλλο όνομα και κινητό. Έστειλα ξανά το balance στον 1ο λογαριασμό και έγινε τελικά ή πληρωμή!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να δοκίμασε με prepaid της πειραιώς;

Εκανα αγορα με paypal με καρτα webbuy Πειραιως το πρωι κατ ατις 9:30 12 usd

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! και πως να το κανω αυτο που λες?

εχω κανει 2ο λογαριασμο στο ονομα της μανας μου με το δικο της κινητο, με ιδια διευθυνση ομως.

Στο ebay δεν με αφηνει να αγορασω απο τον 2ο, ετσι πρεπει να στειλω το balance στον 1ο ξανα....

τι αλλη λυση εχω αλλιως? εκτος αν αλλαξω τα στοιχεια στο ebay (δεν το ειχα σκεφτει πριν....).

καλα ασε εχω και το ιδιο ονομα στο email, xaxxaxaxaxaxaxa Nikiforosgt δλδ. Θα επρεπε να ανοιξω ενα αλλο email.

 

 

 

με τι καρτα και τραπεζα?

οσοι τα καταφερατε ΧΩΡΙΣ balance, μπορειτε να λετε καρτα και τραπεζα να ξερουμε τι γινεται?

Ευχαριστω!

alpha bank enter visa χρεωστικη

Link to comment
Share on other sites

Και εδω άκυρο έφαγα και παλι για πληρωμή απο eBay μέσω PayPal με πιστωτική Γιούρομπανκ και χρεωστική Πειραιώς visa
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω ολους τους φιλους.

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα και θα ηθελα να με βοηθησετε εφοσον μπορειτε και γνωριζετε.

 

Χτες προσπαθησα να κανω μια αγορα απο ebay.

Το προιον κοστιζε 850 USD.

μεταφορικα 63,61 USD

και Import charges 234,80 USD

http://s22.postimg.org/6p15gpf4x/image2.png

 

Προσπαθησα να ολοκληρωσω την αγορα και να πληρωσω μεσω Paypal. Μεταφερομενος στην σελιδα της Paypal ωστε να πληρωσω εν τελη το προιον με τα υπολοιπα εξοδα , μου εβγαλα σφαλα στην αγορα.

Οπως ηταν φυσικο ,καταλαβα οτι λογω καπιταλ κοντρολ δεν με αφηνει.

Οταν μπηκα ομως στο paypal ειδα αυτη την συναλαγη.

http://s2.postimg.org/v4oqpcc15/image1.png

 

Επειδη δεν γνωριζω πολλα απο paypal , μπορειτε να βοηθησετε και να μου πειτε για ποιο λογω εγινε αυτο? και τελικως υπαρχει περιπτωση να χασω τα χρηματα αυτα?

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Αναμενω βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

πηγαν και γυρισαν τα χρηματα πισω. Δεν ολοκληρωθηκε η συναλλαγη, μην ανησυχεις δε θα χρεωθεις κατι
Link to comment
Share on other sites

καλα πως γινεται αλλοι να αγοραζουν και αλλοι οχι με τις ιδιες τραπεζες???? :blink::blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

καλα πως γινεται αλλοι να αγοραζουν και αλλοι οχι με τις ιδιες τραπεζες???? :blink::blink::blink:

 

Ελα ντε...μηπως εχει να κανει με τα επιτρεπομενα ημερησια ορια συναλλαγων καθε τραπεζας...?:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...