Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι...ασε την νυρεμβεργη....εδω ελλαδα ειμαι:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ελλαδα ειμαι...κανονικα πληρωμη...πιστωτικη εχω στην paypal, δεν αλλαξα κατι

Με τι κάρτα και από ποια τράπεζα;

Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν θες και από ποια τράπεζα είναι η κάρτα και τι ώρα έγινε η συναλλαγή! Περίεργα πράγματα!

 

αλφα μπανκ...αμερικαν εξπρες....γυρω στις 9.30 σημερα το πρωι....και χθες 2 ευρω αγορα απο playstore για android....και οι 2 πληρωμες εγιναν κανονικα οπως απο τα παλια...:rolleyes:

 

https://www.dropbox.com/s/fv4ktcob920zvkb/Screenshots_2015-07-29-15-43-40.png?dl=0

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Έχω ένα πρόβλημα αλλά για να μην ανοίξω άλλο θέμα θα το ρωτήσω εδώ!Πλήρωσα κάτι μέσω ίντερνετ και όταν πάτησα αναλυτικά με έλεγε ότι με χρέωσε η τράπεζα πόσο εμβασματος.Τι είναι αυτό.?

 

οπως το γραφεις μαλλον εχεις συνδεμενο λογαριασμο στην paypal και πληρωνει με εμβασμα.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπάθησα σήμερα να κάνω αγορά 5€ από ebay και μου έβγαλε ότι πρέπει να κάνω verified την κάρτα (την οποία έχω κάτι χρόνια στο paypal) και όταν πήγα στο paypal για να την κάνω και καλά verified μου έβγαλε ότι δεν μπορεί να γίνει...

Υπάρχει κάποιος άλλος που να έχει κάνει αγορά με ebay?

 

Και εμένα το ίδιο. Γράφει να κάνω Verify την κάρτα μου (η οποία είναι Verified εδώ και χρόνια φυσικά και δεν υπάρχει η επιλογή στο paypal). Nα υποθέσω ότι είναι συνέπεια των capital controls;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα κανει μια παραγγελια αλλα αλλαξα γνωμη και ηθελα να την ακυρωσο πριν την στιλουν παιδευουν 2-3 μερες τωρα και ολο μου λεγανε πως θα με ενημερωσουν αυριο μετα μου ειπαν να στιλο email στο service και να τους πω να την ακυρωσουν τους ρωτησα πως θα μου επιστρεψουν τα λεφτα σιγουρα και μου ειπαν το εχω τραβηξη και φωτογραφια αλλα σημερα ειδα οτι το αντικειμενο ειναι σε διαδικασια απο processing σε complete μπορω να κανω dispute στην paypal γι αυτον τον λογο? γιατι μονο αυτους τους λογους βρησκο εδω I'm opening this dispute because:

 

I haven't received my item.

 

I received my item, but it is significantly not as described. For example:

The item was damaged or defective.

The box was empty.

The order was incomplete.

 

πραγμαιτκα θελω βοηθεια

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Nα υποθέσω ότι είναι συνέπεια των capital controls;

 

το πιθανοτερο, αγορασα σημερα μεσω paypal απο gearbest και ebay με την κυπριακη μου καρτα και δεν μου εβγαλε τιποτα...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα κανει μια παραγγελια αλλα αλλαξα γνωμη και ηθελα να την ακυρωσο πριν την στιλουν παιδευουν 2-3 μερες τωρα και ολο μου λεγανε πως θα με ενημερωσουν αυριο μετα μου ειπαν να στιλο email στο service και να τους πω να την ακυρωσουν τους ρωτησα πως θα μου επιστρεψουν τα λεφτα σιγουρα και μου ειπαν το εχω τραβηξη και φωτογραφια αλλα σημερα ειδα οτι το αντικειμενο ειναι σε διαδικασια απο processing σε complete μπορω να κανω dispute στην paypal γι αυτον τον λογο? γιατι μονο αυτους τους λογους βρησκο εδω I'm opening this dispute because:

 

I haven't received my item.

 

I received my item, but it is significantly not as described. For example:

The item was damaged or defective.

The box was empty.

The order was incomplete.

 

πραγμαιτκα θελω βοηθεια

 

Δεν είναι λόγος να ανοίξεις dispute στο PayPal. Βέβαια μπορείς να κάνεις ότι θέλεις αλλά κατά πάσα πιθανότητα δε θα δικαιωθεις.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

το πιθανοτερο, αγορασα σημερα μεσω paypal απο gearbest και ebay με την κυπριακη μου καρτα και δεν μου εβγαλε τιποτα...

Με κυπριακή κάρτα γιατί να έχεις πρόβλημα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λόγος να ανοίξεις dispute στο PayPal. Βέβαια μπορείς να κάνεις ότι θέλεις αλλά κατά πάσα πιθανότητα δε θα δικαιωθεις.

 

οποτε με λιγα λογια δεν μπορο να κανω κατι το item δεν το εχουν στιλει ακομα γιατι δεν μου εχουν δωσει το tracking number εχω αρκετες συνομηλιες απο το chat να λενε οτι θα μιλησουν με το γραφειο πριν 2 μερες για να το ακυρωσουν και αυτοι το εχουν σε διαδικασια να το στειλουν αμα κανω τωρα dispute παιζει να χασω και την ασφαλεια αμα το κινητο ειναι ελατωματικο?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Με κυπριακή κάρτα γιατί να έχεις πρόβλημα;

 

απαντησα στον φιλο που ειπε για τα μηνυματα που του βγαζει το paypal...

το πιθανοτερο να ισχευει αυτο που λεει για τα capital control οσο αφορα τις ελλαδικες καρτες...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

οποτε με λιγα λογια δεν μπορο να κανω κατι το item δεν το εχουν στιλει ακομα γιατι δεν μου εχουν δωσει το tracking number εχω αρκετες συνομηλιες απο το chat να λενε οτι θα μιλησουν με το γραφειο πριν 2 μερες για να το ακυρωσουν και αυτοι το εχουν σε διαδικασια να το στειλουν αμα κανω τωρα dispute παιζει να χασω και την ασφαλεια αμα το κινητο ειναι ελατωματικο?

 

Αν ανοίξεις dispute θα πρέπει να κλείσει είτε θετικά είτε αρνητικά για σένα και αν κλείσει δεν ξανά ανοίγει.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξεις dispute θα πρέπει να κλείσει είτε θετικά είτε αρνητικά για σένα και αν κλείσει δεν ξανά ανοίγει.

 

οποτε δεν μπορο να κανω κατι? να ανοιξω πχ νεω dispute γιατι βλεπω πως ειναι μεχρι 100 κατι μερες ενω παλια ηταν 45

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

οποτε με λιγα λογια δεν μπορο να κανω κατι το item δεν το εχουν στιλει ακομα γιατι δεν μου εχουν δωσει το tracking number εχω αρκετες συνομηλιες απο το chat να λενε οτι θα μιλησουν με το γραφειο πριν 2 μερες για να το ακυρωσουν και αυτοι το εχουν σε διαδικασια να το στειλουν αμα κανω τωρα dispute παιζει να χασω και την ασφαλεια αμα το κινητο ειναι ελατωματικο?

Γιατί να κάνεις dispute, αφού ακόμα δεν το έχουν στείλει και το συζητάτε;

Μπορεί να βρεθεί λύση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κάνεις dispute, αφού ακόμα δεν το έχουν στείλει και το συζητάτε;

Μπορεί να βρεθεί λύση.

 

μιλαμε για το merimobiles ποιο απατεονες δεν υπαρχουν ειχα παραγγυλη πριν 2 χρονια ενα κινητο δεν ηρθε ποτε και εκανα dispute και πιρα τα λεφτα μου πισω βεβαια μεγαλη βλακια μου που ξανα αγορασα απο αυτους μου ειπε ενας φυλος μου πρωσφατα πως εχουν αλλαξη πολυ καλυτερο support και καλες τιμες αλλα τωρα μιλησα με εναν και μου ειπε πως θα το στειλουν σε αποθυκη στην ευρωπη και θα παρω τα λεφτα μου πισω μονο τα μεταφορικα θα χασω δηλαδη αυριο θα μου τα στειλουν πισω τα λεφτα αλλα ποτε δεν ξερεις με αυτους...

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Βάλε και καμία τελεία...:cool: ανάσα δεν πήραμε.... Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο πλήρωσα χωρίς πρόβλημα λογαριασμό Wind μέσω paypal, στο οποίο έχω συνδεδεμένη χρεωστική κάρτα eurobank
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο πλήρωσα χωρίς πρόβλημα λογαριασμό Wind μέσω paypal, στο οποίο έχω συνδεδεμένη χρεωστική κάρτα eurobank

 

Για εντος Ελλαδος αγορες, γινονται κανονικα οι πληρωμες. Για εκτος Ελλαδος ειναι το "προβλημα" και το μεγαλο "?" για το τι γινεται τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Για εντος Ελλαδος αγορες, γινονται κανονικα οι πληρωμες. Για εκτος Ελλαδος ειναι το "προβλημα" και το μεγαλο "?" για το τι γινεται τελικα.

 

Θα δοκιμάσω και αγορά στο εξωτερικό και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω και αγορά στο εξωτερικό και θα ενημερώσω.

 

Απλα, δεν ξερω και αν παιζει καποιο ρολο και το κοστος αυτου που θελεις να αγορασεις. Πχ κατι που κανει 5€ ισως γινει, αν ομως πας να αγορασεις πχ συσκευη, μπορει να μην γινεται. Εξου και το μεγαλο ερωτηματα: Τι γινεται τελικα!?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως 3 ημέρες προσπαθώ να αγοράσω εφαρμογή από το play store με κάρτα της eurobank και τρώω άκυρο...
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα αγορά από bangood ένα χειριστήριο αξίας 4.5 ευρώ και δεν την δέχτηκε το paypal. Ο λογαριασμός είναι συνδεδεμένος με τράπεζα Πειραιώς.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα αγορά από bangood ένα χειριστήριο αξίας 4.5 ευρώ και δεν την δέχτηκε το paypal. Ο λογαριασμός είναι συνδεδεμένος με τράπεζα Πειραιώς.

 

To paypal δε λειτουργει. Ομως αν δοκιμάσεις απευθείας με την κάρτα της Πειραιώς μπορεί να περάσει!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα αγορά από banggood με απευθείας χρέωση της κάρτας και όχι μέσω PayPal και την δέχτηκε κανονικά. Το ποσό συναλλαγής ήταν 21 δολάρια και η κάρτα της Πειραιώς.
Link to comment
Share on other sites

To paypal δε λειτουργει. Ομως αν δοκιμάσεις απευθείας με την κάρτα της Πειραιώς μπορεί να περάσει!

 

Και ποιος ο λόγος να μην δέχεται την συναλλαγή το paypal και να γίνεται κανονικά μέσω τράπεζας απευθείας?

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος ο λόγος να μην δέχεται την συναλλαγή το paypal και να γίνεται κανονικά μέσω τράπεζας απευθείας?

 

Γιατι το paypal εχει μπλοκαριστεί ρητως. Κάποια μεμονωμενα sites όμως όχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...