Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,

ειμαι καινουρια στο paypal κι αντιμετωπιζω ενα προβλημα. Εβαλα σημερα τα στοιχεια της καρτας μου, prepaid αγροτικης, και με χρεωσαν 1.5Ε. Τωρα για να γινει το confirmation της καρτας, θελει ενα 4ψηφιο , που θα ναι λεει στον λογαριασμο μου. Το θεμα ειναι οτι εμενα δε μ ρχεται λογαριασμος, ουτε εχω web banking γιατι δυστυχως η αγροτικη θελει να συμπληρωσεις πρωτα αιτηση στο καταστημα για να γραφτεις ηλεκτρονικα. Αν παρω ενα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων τη Δευτερα, θα μπορουν να μου δωσουν το 4ψηφιο αυτο??

:cool:
Link to comment
Share on other sites

θα πάρεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών την Τετάρτη καλύτερα.

Θέλει δύο με 3 εργάσιμες για να φανεί η χρέωση στον λογαριασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πιστωτικη electon visa ειναι.Γιατι το κανει ομως αυτο?

Τις Electron δεν μπορείς να τις χρεώσεις σε δολλάριο κλπ, μονο ευρώ. Μήπως αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγουμε οποτεδήποτε γίνει η βλακεία , και οποσδήποτε πριν τις 45 ημέρες.

 

Τις Electron δεν μπορείς να τις χρεώσεις σε δολλάριο κλπ, μονο ευρώ. Μήπως αυτό;

 

Vasileios

Ευχαριστω

 

gerstavros2

μπορει δεν ξερω παντως και εγω σε ευρο τα ειχα

Link to comment
Share on other sites

Franky, σε ποια τράπεζα έχεις κάνει την κατάθεση;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πληρωθώ από ένα παιδί, αλλα μπορει να μου στείλει τα λεφτα μονο μέσω paysafe card. Απο οσο ξέρω δε μπορεις να εξαργυρώσεις την paysafe. Οπότε σκέφτηκα να μου δώσει τον αριθμο να την βάλω στο paypal και απο κει να παρω τα χρήματα. Οι ερωτήσεις μου είναι 3εις:

1. Μπορεί καποιος να εξαργυρώσει πιο εύκολα μια paysafe?

2. Μπορω τα λεφτα απο την paysafe να τα βάλω στην prepaid που εχω θέσει ως την κύρια κάρτα μου στο paypal?

3. Τα λεφτά απο την prepaid μπορώ να τα κάνω ανάληψη?

 

Κάποια είναι offtopic, αλλα θα χαρώ να πάρω μια απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εξαργυρώσεις paysafe αλλά όχι μέσω paypal.Μέσω εμβάσματος κ θέλει κάνα 3μηνάκι...

Υπάρχουν κάποια σαιτ αν googlareis που κάνουν αυτοί convert απο paysafe σε paypal αλλά παίρνουν μεγάλη προμήθεια κ δεν θεωρούνται κ αξιόπιστα.

 

Καλλύτερα ψάξου να πληρωθείς αλλιώς εκτώς από paysafe.

me > you
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω την εξής απορία... άνοιξα πριν μια βδομάδα λογαριασμό στην Πειραιώς και την κάρτα την έβαλα στο paypal...στην αρχή δεν μου την έπαιρνε στο paypal αλλά μετά πήγα και έβαλα απο ΑΤΜ της Πειραιώς 20 ευρώ και μου την πήρε... μου λέει πως μου χρέωσε 1,50 ευρώ αλλά πάω στο ΑΤΜ και το υπόλοιπο αντί να είναι 18,50 ευρώ μου βγάζει ότι είναι 16+ ευρώ... γιατί μου έχει φάει παραπάνω ευρώ? Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

από τη τραπεζα σου δώσαν καποια ενημερωτικά εντυπα, διάβασε τα..... πιθανόν να ειναι καποια εξοδα φορτισης συν το 1,5 ευρω του paypal που θα σου πιστωθεί μετά.
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει claim σε μια παραγγελια μου και εχει περασει το 10μερο που δινουν σινηθως να απαντησει ο πωλητης(οπου και απαντησε).τωρα ειναι στο σταδιο ''Requiring your action''

πρεπει να κανω κατι ??το λογω του claim δεν θελω να το αλλαξω-στελνω καποιο μαιλ καπου η το αφηνω οπως ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

από τη τραπεζα σου δώσαν καποια ενημερωτικά εντυπα, διάβασε τα..... πιθανόν να ειναι καποια εξοδα φορτισης συν το 1,5 ευρω του paypal που θα σου πιστωθεί μετά.

 

οοκ! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει claim σε μια παραγγελια μου και εχει περασει το 10μερο που δινουν σινηθως να απαντησει ο πωλητης(οπου και απαντησε).τωρα ειναι στο σταδιο ''Requiring your action''

πρεπει να κανω κατι ??το λογω του claim δεν θελω να το αλλαξω-στελνω καποιο μαιλ καπου η το αφηνω οπως ειναι ?

Τώρα περιμένουν κάτι από εσένα... Κάποια απάντηση, κάποιο αποδεικτικό στοιχείο ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο ανάλογα με την έκβαση της υπόθεσης.

Δες όλο το ιστορικό, και απάντα στην τελευταία ερώτηση/καταχώρηση που έχει γίνει

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ενα λογαριασμό paypal με τον οποίο έκανα μια αγορά για κινητό (είμαι αρχαριος δεν ξέρω πολλά) στο λογαριασμό στο paypal έχω βάλει μια χρεωστική κάρτα. Όλα καλά μου έστειλαν ε-μαιλ με απόδειξη αγοράς και οτι μου έστειλαν το δέμα αλλα σήμερα κοιταξα σε ενα ατμ ποσα λεφτά έχω στην κάρτα και τα λεφτά για το κινητό είναι ακόμα μέσα στο λογαριασμό τι παίζει αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ενα λογαριασμό paypal με τον οποίο έκανα μια αγορά για κινητό (είμαι αρχαριος δεν ξέρω πολλά) στο λογαριασμό στο paypal έχω βάλει μια χρεωστική κάρτα. Όλα καλά μου έστειλαν ε-μαιλ με απόδειξη αγοράς και οτι μου έστειλαν το δέμα αλλα σήμερα κοιταξα σε ενα ατμ ποσα λεφτά έχω στην κάρτα και τα λεφτά για το κινητό είναι ακόμα μέσα στο λογαριασμό τι παίζει αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

 

Άν έχεις έλλειμμα να ανησυχήσεις. Αν έχεις πλεόνασμα, καλό είναι. :D

Link to comment
Share on other sites

Άν έχεις έλλειμμα να ανησυχήσεις. Αν έχεις πλεόνασμα, καλό είναι. :D

Έχω 2 λογαριασμούς στην συγκεκριμένη τραπέζα. Έχω έλλειμα 2 ευρω αλλά νόμιζα αφού έγινε η αγορά οτι θα μεταφέρονταν αυτά τα 2 ευρώ από μόνα τους. Έκανα 5ευρώ μεταφορά απο τον ένα λογαριασμό στον άλλο και τώρα δεν έχω έλλειμα δηλαδή αυριο. Τι πρόβλημα μπορεί να έχω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Σκοπεύω να κάνω μια αγορα απο ΕΒΑΥ μέσω paypal. Θα ήθελα να ρωτήσω

1) μπορώ στην εγγραφή στο paypal και ΕΒΑΥ να βάλω κινητό τηλέφωνο?

2) Σκοπεύω να βγάλω προπληρωμένη κάρτα απο Eurobank. Κανει για αυτη τη δουλεια?Επάνω γράφει Visa?

Ας μου απαντησει καποιος που εχιε απο αυτη την τραπεζα.

3) Ποσα επιπλέον χρηματα αρχικα πρέπει να βάλω στην καρτα (για paypal - ebay verify) και για shipping cost (αυτα στο προιον στο ebay Λεει Postage: US $0.90 (approx. £0.57) Standard Int'l Shipping για να μπορω να προχωρήσω στην αγορα

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Σκοπεύω να κάνω μια αγορα απο ΕΒΑΥ μέσω paypal. Θα ήθελα να ρωτήσω

1) μπορώ στην εγγραφή στο paypal και ΕΒΑΥ να βάλω κινητό τηλέφωνο?

2) Σκοπεύω να βγάλω προπληρωμένη κάρτα απο Eurobank. Κανει για αυτη τη δουλεια?Επάνω γράφει Visa?

Ας μου απαντησει καποιος που εχιε απο αυτη την τραπεζα.

3) Ποσα επιπλέον χρηματα αρχικα πρέπει να βάλω στην καρτα (για paypal - ebay verify) και για shipping cost (αυτα στο προιον στο ebay Λεει Postage: US $0.90 (approx. £0.57) Standard Int'l Shipping για να μπορω να προχωρήσω στην αγορα

ευχαριστω :)

Στο paypal δίνεις κινητό.

Προπληρωμένη δεν γίνεται, μόνο πιστωτική και χρεωστική

Link to comment
Share on other sites

Προπληρωμένη δεν γίνεται, μόνο πιστωτική και χρεωστική

σίγουρο ειναι αυτό??

Στην EYROBANK τι χρεωστική να ζητήσω για να κάνει για paypal?? γιατι τους ρωτησα σημερα και δεν καταλαβα να ξερουν. ευχαριστω

Edited by tzitzikas1
Link to comment
Share on other sites

σίγουρο ειναι αυτό??

Στην EYROBANK τι χρεωστική να ζητήσω για να κάνει για paypal?? γιατι τους ρωτησα σημερα και δεν καταλαβα να ξερουν. ευχαριστω

 

Σαφώς και γίνεται με προπληρωμένη από την eurobank εγώ την χρησιμοποιώ 2 χρόνια.Ζητησε απλά μία προπληρωμένη και θα κάνεις την δουλειά σου

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και γίνεται με προπληρωμένη από την eurobank εγώ την χρησιμοποιώ 2 χρόνια.Ζητησε απλά μία προπληρωμένη και θα κάνεις την δουλειά σου

Ειδα χρεωστική αυτη που εχουν http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:3Ruz6dkBeGgJ:www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx%3Fid%3D641%26mid%3D693%26lang%3Dgr+%CE%A7%CE%A1%CE%95%CE%A9%CE%A3%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%97+EUROBANK&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=gr

αλλά πάνω δεν γράφει Visa? κανει??

επίσης έχουν και αυτήν προπληρωμένη http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:EYc6_wfi3RgJ:www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx%3Fid%3D339%26mid%3D693%26lang%3Dgr+%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A0%CE%9B%CE%97%CE%A1%CE%A9%CE%9C%CE%95%CE%9D%CE%97+EUROBANK&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=gr που γράφει Visa. Επίσης εκτός απο ταυτότητα χρειάζεται κάποιο άλλο δικαιολογητικο για χρεωστική?

Επίσης με την προπληρωμένη καρτα δεν θα εχω χρεωση καθε φορα που θα την φορτίζω με χρηματα? νομιζω με την χρεωστικη δεν χρεωνεσαι κατι.

Edited by tzitzikas1
Link to comment
Share on other sites

Ειδα χρεωστική αυτη που εχουν http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:3Ruz6dkBeGgJ:www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx%3Fid%3D641%26mid%3D693%26lang%3Dgr+%CE%A7%CE%A1%CE%95%CE%A9%CE%A3%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%97+EUROBANK&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=gr

αλλά πάνω δεν γράφει Visa? κανει??

επίσης έχουν και αυτήν προπληρωμένη http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:EYc6_wfi3RgJ:www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx%3Fid%3D339%26mid%3D693%26lang%3Dgr+%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A0%CE%9B%CE%97%CE%A1%CE%A9%CE%9C%CE%95%CE%9D%CE%97+EUROBANK&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=gr που γράφει Visa. Επίσης εκτός απο ταυτότητα χρειάζεται κάποιο άλλο δικαιολογητικο για χρεωστική?

Επίσης με την προπληρωμένη καρτα δεν θα εχω χρεωση καθε φορα που θα την φορτίζω με χρηματα? νομιζω με την χρεωστικη δεν χρεωνεσαι κατι.

 

Παρε την δεύτερη χρέωση θα έχεις 2 ευρώ την πρώτη φορά που θα την φορτίσεις και 1 ευρώ για κάθε επαναφορτιση

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Παρε την δεύτερη χρέωση θα έχεις 2 ευρώ την πρώτη φορά που θα την φορτίσεις και 1 ευρώ για κάθε επαναφορτιση

 

edit: απο οτι διαβασα καπου η χρεωστικη τους mastercard debit μαλλον δεν κανει για paypal

http://www.thelab.gr/genika-gia-tous-i-y/provlima-me-paypal-100331.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Σκοπεύω να κάνω μια αγορα απο ΕΒΑΥ μέσω paypal. Θα ήθελα να ρωτήσω

1) μπορώ στην εγγραφή στο paypal και ΕΒΑΥ να βάλω κινητό τηλέφωνο?

2) Σκοπεύω να βγάλω προπληρωμένη κάρτα απο Eurobank. Κανει για αυτη τη δουλεια?Επάνω γράφει Visa?

Ας μου απαντησει καποιος που εχιε απο αυτη την τραπεζα.

3) Ποσα επιπλέον χρηματα αρχικα πρέπει να βάλω στην καρτα (για paypal - ebay verify) και για shipping cost (αυτα στο προιον στο ebay Λεει Postage: US $0.90 (approx. £0.57) Standard Int'l Shipping για να μπορω να προχωρήσω στην αγορα

ευχαριστω :)

 

1) Ναί

2) Ναί

3) 1.5 ευρώ για την ταυτοποίηση της κάρτας που που θα σου επιστραφεί αργότερα.

Λόγω συναλαγματικής ισοτιμίας να έχεις και ένα 2-3% παραπάνω απο το ποσό αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...