Jump to content

[Firmwares] iPhone OS 3.x Betas & Gold Master: πληροφορίες - δοκιμές


Nikats
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάλι καλά που στο πρόγραμμα που είμαι μου αρκούν και μου περισεύουν τα μηνύματα που έχω και έτσι δεν με νοιάζει να χρεώνονται διπλα μετά τους 70κάτι χαρακτήρες..

.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, η GM είναι η final?? Το jailbreak έχει βγει?

Ακόμα, πότε στο καλό η Cosmote θα ενεργοποιήσει το tethering? Βασικά, θα το ενεργοποιήσει?

 

Η GM δεν ειναι η τελικη εκδοση, η τελικη βγαινει στις 17 Ιουνιου, το jailbreak προφανως και δεν εχει βγει αφου δεν εχει βγει η τελικη. Για το tethering πως μπορουμε εμεις να ξερουμε τι σκοπευει να κανει η Cosmote? Δεν εχει ανακοινωθει κατι, αν υπαρχει καποιο νεο να εισαι σιγουρος οτι θα αναφερθει και εδω και θα το μαθεις!!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Symphobia, the ultimate scoring experience...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στη final θα υπάρξουν αλλαγές? Έχω ψηθεί άγρια να τη βάλω την GM... Aν τη βάλω, μέσω DFU θα μπορέσω μετά να ξαναπάω στη 2.2.1?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στη final θα υπάρξουν αλλαγές? Έχω ψηθεί άγρια να τη βάλω την GM... Aν τη βάλω, μέσω DFU θα μπορέσω μετά να ξαναπάω στη 2.2.1?

 

Αν έχεις 3g vodafone από Ελλάδα βάλτη άφοβα (δεν είναι πια beta) ... δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα και όλα δουλεύουν ρολόι. Βέβαια οι 3 μέρες δεν είναι και πολλές για να περιμένεις και την "retail" έκδοση.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

παίδες θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:το tethering επιτρέπει στο λαπτοπ μας π.χ να βλέπει το κινητό μας ως μοντεμ σωστά?αυτό σημαίνει ότι θα έχωι ότι συνδεση έχει το κινητό μου σωστά?

άρα θα ξοδεύω π.χ το πακέτο των mb/gb που έχω free απο τη βονταφον όταν συνδέομαι με το λαπτοπ μέσω του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Πλεον μεσω itunes μπορουμε οσοι εχουμε βαλει την 3.0 να κατεβασουμε νεες ρυθμισεις που επιτρεπουν το Tethering :)
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα μπαταρίας (συνέχεια....)

 

 

Τελικά τα έχει παίξει μάλλον η μπαταρία, και ιδού το ερώτημα ... Vodafone ή Rainbow ? Έχει κανείς σχετική εμπειρία από βλάβη κινητού ? Από εγγύηση ? δεν αλλάζει και η μπαταρία ρε γ....ο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το 3G, σε Vodafone αφού έχεις εγγύηση.

Αν έχεις το 2G, στο 9volto ή μόνος.

Και στις 2 περιπτώσεις μπορείς μόνος, πάντως. Υπάρχουν αρκετά videos κ tutorials και με αρκετή προσοχή μπορείς να πετύχεις το άριστο.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα μπαταρίας (συνέχεια....)

 

 

Τελικά τα έχει παίξει μάλλον η μπαταρία, και ιδού το ερώτημα ... Vodafone ή Rainbow ? Έχει κανείς σχετική εμπειρία από βλάβη κινητού ? Από εγγύηση ? δεν αλλάζει και η μπαταρία ρε γ....ο.

 

Κανε πρωτα ενα restore, μπορει να ειναι προβλημα του λογισμικου.

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το 3G, σε Vodafone αφού έχεις εγγύηση.

Αν έχεις το 2G, στο 9volto ή μόνος.

Και στις 2 περιπτώσεις μπορείς μόνος, πάντως. Υπάρχουν αρκετά videos κ tutorials και με αρκετή προσοχή μπορείς να πετύχεις το άριστο.

 

Με βλέπω για Vodafone αύριο.

 

Κανε πρωτα ενα restore, μπορει να ειναι προβλημα του λογισμικου.

 

Εκανα "αρκετά" Restore αυτές τις 3 μέρες αλλά αποτέλεσμα, μηδέν.

 

Η πλάκα είναι ότι εκεί που φορτίζει και είναι ακόμα με κόκκινη μπαταρία εμφανίζει το σήμα την πρίζας και δεν φορτίζει άλλο, παλαβά πράγματα.

 

Ευχαριστώ πάντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το επαθε αυτο και το εστειλα Αμερικη(2G) και το πήρα μετα απο ενα χρόνο:wacko:
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι είχα κάνει λάθος ρύθμιση αλλά τελικά το επιβεβαίωσα και με άλλους 2. Σήμερα το πρωί το τηλέφωνο έδειχνε 1 ώρα πίσω. Το είχα στο set time automatic. Το γύρισα στο manual. Αλλάξαμε χώρα και δεν το κατάλαβα;;;
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι είχα κάνει λάθος ρύθμιση αλλά τελικά το επιβεβαίωσα και με άλλους 2. Σήμερα το πρωί το τηλέφωνο έδειχνε 1 ώρα πίσω. Το είχα στο set time automatic. Το γύρισα στο manual. Αλλάξαμε χώρα και δεν το κατάλαβα;;;

αυτο μου το εκανε κ μενα σημερα και το εβγαλα απο την αυτοματη ρυθμιση...ξερει κανεις γιατι??

Link to comment
Share on other sites

αυτο μου το εκανε κ μενα σημερα και το εβγαλα απο την αυτοματη ρυθμιση...ξερει κανεις γιατι??

Regional Settings. Επιλέξτε Ελλάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φίλε πώς το έκανες?????

γινεται αλλα θέλει να βάλεις το itunes 8.2 pre1 που η apple σου επιτρέπει να ανεβάσεις .ipcc αρχεία για τις εταιρίες κινητής που έχουν τις πληροφορίες για το tethering... google it ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Eιναι η προσβαση στο internet μεσα απο την συνδεση του κινητου τηλεφωνου σου(γενικα της γραμμης κινητου τηλεφωνου σου)
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Eιναι η προσβαση στο internet μεσα απο την συνδεση του κινητου τηλεφωνου σου(γενικα της γραμμης κινητου τηλεφωνου σου)

 

μα εχω προσβαση και τωρα...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εννοει την προσβαση στο Internet απο τον υπολογιστη σου μεσω της συνδεσης του κινητου σου!! Το "μοιρασμα" δηλαδη του Internet του κινητου σου μεταξυ του υπολογιστη και του κινητου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Symphobia, the ultimate scoring experience...

Link to comment
Share on other sites

φίλε πώς το έκανες?????

 

Δεν ξέρω αν μπορώ να μιλήσω ελεύθερα :)

 

γινεται αλλα θέλει να βάλεις το itunes 8.2 pre1 που η apple σου επιτρέπει να ανεβάσεις .ipcc αρχεία για τις εταιρίες κινητής που έχουν τις πληροφορίες για το tethering... google it ;)

 

Δεν είναι απαραίτητο. Με το iTunes 8.2 γίνεται επίσης αρκεί να αλλάξεις ένα .plist αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, εντάξει... Αν γίνεται στείλε μου ένα pm, γιατί θα χρειαστώ πολύ το tethering από εδώ κ πέρα!
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως η μονη εταιρια που εμεινε εξω απο το χορο ειναι η wind και θα χασει πολλους πελατες οι οποιοι εχουν iphone και δεν μπορει να υποστηριξει το tethering internet. :(
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...