Jump to content

[Carrier] Vodafone Blackberry Service


Jimm1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να ζητήσει κατευθείαν να του ενεργοποιήσουν την υπηρεσία blackberry στη γραμμή του και να δει έτσι τι γίνεται στην πράξη.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 184
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω νούμερο cosmote whatsup και σκοπεύω να πάρω το 9900.

Μπορώ να κρατήσω το νούμερο όπως έχει και απλά να προσθέσω το data plan των 100ΜΒ για το 9900

χωρίς να χρειαστεί να κάνω συμβόλαιο και για τον αριθμό παρά μόνο για το BIS Cosmote?

 

Ευχαριστώ...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχω νούμερο cosmote whatsup και σκοπεύω να πάρω το 9900.

Μπορώ να κρατήσω το νούμερο όπως έχει και απλά να προσθέσω το data plan των 100ΜΒ για το 9900

χωρίς να χρειαστεί να κάνω συμβόλαιο και για τον αριθμό παρά μόνο για το BIS Cosmote?

 

Ευχαριστώ...

 

Θα κάνεις το what's up συμβόλαιο και θα προσθέσεις κάποιο πρόγραμμα bis. Δεν υπάρχει άλλη λύση. Στο εξωτερικό βέβαια το bis ενεργοποιείται και σε κάρτα, αλλά εδώ παραείμαστε έξυπνοι...

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις το what's up συμβόλαιο και θα προσθέσεις κάποιο πρόγραμμα bis. Δεν υπάρχει άλλη λύση. Στο εξωτερικό βέβαια το bis ενεργοποιείται και σε κάρτα, αλλά εδώ παραείμαστε έξυπνοι...

 

Βασικά μακρυά BIS και COMSOTE----

BIS μονο WIND και Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

οσοι χρησιμοποιουν email(100+) την μερα ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΣΥΣΚΕΥΣΗ ΜΕ OS 10 και να παραμεινουν στα παλιοτερα.

ο λογος ειναι απλος τελος η συμπιεση/περασμα απο σερβερ bb-rim.τελος το τσαμπα ινετ δηλ.

το bis το δεινουν δωρεαν σχεδον ολες οι εταιρειες ακομη και σε χαμηλα παγια και το bes με κανα 8ε χρεωση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5336800#post5336800

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

BIS δωρεάν έχει μόνο η vodafone. Από κει και πέρα, δεν κάνεις λάθος σε αυτό που λες, όμως έτσι είναι πλέον τα πράγματα. Οι συσκευές με το OS 10 έχουν πάρα πολλά να προσφέρουν σε σύγκριση με OS7 και πίσω και προσωπικά, πέρα από την έλλειψη συμπίεσης, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα με τα email, ακόμα και σε περιόδους που αγγίζουν τα νούμερα που αναφέρεις. Λείπει η συμπίεση, αλλά υπάρχει πολύ καλή διαχείριση των email από τη συσκευή, πολύ καλύτερη από αυτή παλαιότερων συσκευών. Τέλος, σε οποιονδήποτε άλλο τομέα το OS10 είναι μακράν καλύτερη επιλογή.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Βασικά μακρυά BIS και COMSOTE----

BIS μονο WIND και Vodafone

γιατι?..........

BIS δωρεάν έχει μόνο η vodafone. Από κει και πέρα, δεν κάνεις λάθος σε αυτό που λες, όμως έτσι είναι πλέον τα πράγματα. Οι συσκευές με το OS 10 έχουν πάρα πολλά να προσφέρουν σε σύγκριση με OS7 και πίσω και προσωπικά, πέρα από την έλλειψη συμπίεσης, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα με τα email, ακόμα και σε περιόδους που αγγίζουν τα νούμερα που αναφέρεις. Λείπει η συμπίεση, αλλά υπάρχει πολύ καλή διαχείριση των email από τη συσκευή, πολύ καλύτερη από αυτή παλαιότερων συσκευών. Τέλος, σε οποιονδήποτε άλλο τομέα το OS10 είναι μακράν καλύτερη επιλογή.

για εταιρικα ειχα κοιταξει.ζ10 που ειχα δεν μ αρεσε που παλευες την πλοηγηση δεξια αριστερα πανω κατω αντι να ειχα ενα home button!

δεν θυμαμαι τι νουμερα εγραψα αλλα θεωρω σιγουρο και μου ειπαν οτι αν καποιος εχει μερικες χιλιαδες μειλς το μηνα χωρις συμπιεση θελει gb και οχι mb δηλ.τουλ +20ε...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Δεν ειμαι σιγουρη αν γραφω στο σωστο θεμα. Εχω προγραμμα συμβολαιου στη Vodafone και σκεφτομαι να το μετατρεψω σε καρτοκινητο.

Τι αλλαγες υπαρχουν σε σχεση με τη συσκευη; με περιοριζει πχ σε σχεση με το 4G; (δεν εχω ιδεα απο καρτοκινητα)

Εχω κατεβασει εφαρμογες χρεωνοντας τες στο λογαριασμο, φανταζομαι με καρτοκινητο δε θα μπορει να γινει αυτο.

Να διευκρινησω οτι ρωταω για συσκευη με ΒΒ10, οχι BIS.

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

το bis ειναι σαν απεριοριστο δωρεαν ινετ καθε μηνα δωρεαν σε εταιρικα ή με χρεωση σε ιδιωτες.η μεγαλη διαφορα ειναι η συμπιεση δεδομενων π.χ. τα 500mb bis Μπορει να ειναι τα διπλα+τριπλα σε απλο data(3g+4g) προγραμμα...

αν το χρησιμοποιεις για αρκετα μειλ την μερα μεινε στο bb7 γιατι το bb10 ετσι και αλλιως δεν παιρνει bis.δηλ.ειναι απλα ενα κινητο με android

τωρα το πως χρεωθηκες εφαρμογες δεν το ξερω.μιλας για google app?για blackbery apps?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Δε με καταλαβες. Εχω BB10, καμια σχεση με BIS. Σε καποιες εφαρμογες επι πληρωμη που κατεβασα απο το App World εβαλα για payment option τη Vodafone και ηρθε η αντιστοιχη χρεωση στο λογαριασμο μου.

Αυτο με καρτοκινητο φανταζομαι δε θα μπορω να το κανω ε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Carrier] Vodafone Blackberry Service

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...