Jump to content

[Carrier] Vodafone Blackberry Service


Jimm1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!! μόλις συνέβη αυτό που φοβόμουνα και το χα ξαναρωτήσει και στο forum. Μου ρθε ένας λογαριασμός 130 ευρώ εκ των οποίων τα 60 είναι για internetικες κινήσεις.......!

 

Φυσικά ενώ εδώ και 4 μήνες τρέχει κανονικά το BIS μου και χρεώνομαι ΠΑΝΤΑ 10ευρώ το μήνα, ο λογαριασμός αυτός με χρεώνει αν ΚΒ ..... , αγνοώντας το πακέτο surf&mail 150, έτσι απλά !!!!!!

Να σημειωθεί ότι 12ΜΒ έχω όλα και όλα κίνηση, και όλα στον αναλυτικο είναι όλα στο blackberry.net, άρα δεν χρωστάω δεκάρα πάνω από τα 10ευρώ.

 

Έκανα ήδη αίτημα για αμφισβήτηση λογαρισμού, ελπίζω να βρώ άκρη....

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 184
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακρη θα βρεις! Από την vodafone μου έχουν πει επανειλημμένα ότι μόνο τα wap, δηλαδή vodafone live σε χρεώνουν
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάποιο μπέρδεμα. Μην ανησυχείς. Η βόντα έχει bundle apn.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ενιαία δρομολόγηση της web κίνησης ανεξαρτήτως apn. Ουσιαστικά μεταφράζεται σε ενιαία τιμολόγηση από τη δική μας μεριά ως καταναλωτές.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Θα προσέξεις οτι και στο vodafone live να μπεις δε χρεώνεσαι λόγω surf & talk.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Θα προσέξεις οτι και στο vodafone live να μπεις δε χρεώνεσαι λόγω surf & talk.

 

Εγώ μπήκα για λίγο στην αρχή και με χρέωσαν 1 ευρό κανονικότατα.

Μπήκα από το εικονίδιο της βοιδαφον που έχει το κινητό.(by the way ξέρεις κανείς πως τα κάνουμε uninstall?)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Απλά σβήσε το live.vodafone.com από τα bookmarks και κάνε και hide το εικονίδιο. Uninstall δε μπορείς να κάνεις ακόμα κι να το καταφέρεις πάει η εγγύηση.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά ... γιατί δεν αντέχω στην ιδέα ότι πλήρωσα 14 ευρώ ας πούμε για ένα dowload ΟΤΑ 3MB ..... :)

Σε 5 μέρες θα χω απάντηση στο αίτημα αμφισβήτισης και φαντάζομαι θα βγει καινούργιος λογαριασμός.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!! μόλις συνέβη αυτό που φοβόμουνα και το χα ξαναρωτήσει και στο forum. Μου ρθε ένας λογαριασμός 130 ευρώ εκ των οποίων τα 60 είναι για internetικες κινήσεις.......!

 

Φυσικά ενώ εδώ και 4 μήνες τρέχει κανονικά το BIS μου και χρεώνομαι ΠΑΝΤΑ 10ευρώ το μήνα, ο λογαριασμός αυτός με χρεώνει αν ΚΒ ..... , αγνοώντας το πακέτο surf&mail 150, έτσι απλά !!!!!!

Να σημειωθεί ότι 12ΜΒ έχω όλα και όλα κίνηση, και όλα στον αναλυτικο είναι όλα στο blackberry.net, άρα δεν χρωστάω δεκάρα πάνω από τα 10ευρώ.

 

Έκανα ήδη αίτημα για αμφισβήτηση λογαρισμού, ελπίζω να βρώ άκρη....

 

 

Ε ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ VODAFONE! Aπο τις 20/6 ακόμα δεν έχει βγεί η απόφαση για το αίτημα αμφισβήτησης του λογαριασμού μου για τις χρεώσεςι για το berry.... !!! Όταν είναι να μας ενεργοποιήσουν καμιά υπηρεσία να πληρώσουμε το κάνουν αμέσως ..... τώρα που είναι να με πιστώσουν.

 

Άντε να περάσουν οι μήνες και θα ξαναφύγω με φορητότητα μου φαίνεται ....

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Ε ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ VODAFONE! Aπο τις 20/6 ακόμα δεν έχει βγεί η απόφαση για το αίτημα αμφισβήτησης του λογαριασμού μου για τις χρεώσεςι για το berry.... !!! Όταν είναι να μας ενεργοποιήσουν καμιά υπηρεσία να πληρώσουμε το κάνουν αμέσως ..... τώρα που είναι να με πιστώσουν.

 

Άντε να περάσουν οι μήνες και θα ξαναφύγω με φορητότητα μου φαίνεται ....

 

Και εγώ είχε χρειαστεί κάποια στιγμή να κάνω αμφισβήτηση και μου άργησαν κανένα δεκαήμερο. Μου φάνηκε άρκετα περίεργο γιατί δεν με είχαν πάρει τηλέφωνο για να με ενημερώσουν για τα στάδια του αιτήματος μου. Να σου πω την αλήθεια είχα αρχίσει να πιστεύω οτι με ξεχάσανε, αλλά με πήραν μετά και όλα οκ! Πάντως πάρε ένα τηλέφωνο να δεις πως πάνε τα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχε χρειαστεί κάποια στιγμή να κάνω αμφισβήτηση και μου άργησαν κανένα δεκαήμερο. Μου φάνηκε άρκετα περίεργο γιατί δεν με είχαν πάρει τηλέφωνο για να με ενημερώσουν για τα στάδια του αιτήματος μου. Να σου πω την αλήθεια είχα αρχίσει να πιστεύω οτι με ξεχάσανε, αλλά με πήραν μετά και όλα οκ! Πάντως πάρε ένα τηλέφωνο να δεις πως πάνε τα πράγματα

 

Μόλις πήρα και μου παν ότι εγκρίθηκε το αίτημα και ότι θα πιστωθώ το ποσό σε ένα διάστημα περίπου 2 μηνών.....! Φυσικά στο τέλος του συμβολαίου, θα κάνω φορητότητα, τους το πα ήδη .....

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον δεν χάνεις τα λεφτά σου. Πάντως διάβασε στο φόρουμ για να αποφασίσεις σε ποιό δίκτυο να πάς. Είναι κρίμα να μπλέξεις πάλι με κρυφές χρεώσεις κλπ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα!

Έχω με πρόγραμμα της vodafone 1gb δωρεάν τον μήνα. Χησιμοποιώ το storm ως modem για να μπαίνω στο ίντερνετ απ το pc τις τελευταίες μέρες.

Παλιότερα είχα ρωτήσει στην voda και μου είχαν πεί πως ότι κατεβάζω αφαιρείτε απο το 1gb. σήμερα ξαναπήρα τηλ. για να βεβαιωθώ. μίλησα με δύο άτομα ο ένας μου είπε οτι αφαιρούνται απο το 1gb και ο άλλος μου είπε οτι χρεώνομαι extra! Μπορεί κάποιος απο εδω να μου πεί με βεβαιότητα τι απο τα δύο ισχύει? έχω αρχίσει να φοβάμαι πως ο επόμενος λογαριασμός μου θα είναι 4ψήφιος:P

Link to comment
Share on other sites

Τα gb αφαιρούνται από τα συνολικά διαθέσιμα μηνιαίως. Απλά πρόσεχε διότι δεν έχεις τη συμπίεση του blackberry.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Τα gb αφαιρούνται από τα συνολικά διαθέσιμα μηνιαίως. Απλά πρόσεχε διότι δεν έχεις τη συμπίεση του blackberry.

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που με 7 περίπου μέρες χρήσης του για πολυ σερφάρισμα/msn λίγο youtube και μερικά updates να έχω καταναλώσει όπως σήμερα μου είπαν 0.07gb, περίμενα αρκετά περισσότερο!!

Link to comment
Share on other sites

Τα blackberry κάνουν απίστευτη συμπίεση. Οπότε λογικό αν έχεις μπει από κινητό.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Τα blackberry κάνουν απίστευτη συμπίεση. Οπότε λογικό αν έχεις μπει από κινητό.

 

όχι εξακολουθώ να μιλάω για χρήση του blackberry ως modem....

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι έχεις το 1G? Το λέω γιατί με τις προσφορές ίσως έχεις παραπάνω. Απλά παρακολούθησε το και σημείωσε τις ενημερώσεις για να είσαι σίγουρος.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι έχεις το 1G? Το λέω γιατί με τις προσφορές ίσως έχεις παραπάνω. Απλά παρακολούθησε το και σημείωσε τις ενημερώσεις για να είσαι σίγουρος.

 

Είχα το 500mb που με την προσφορά έγινε 1gb μετά 2-3 μήνες έγιναν 2.5gb νομίζω και τώρα πάλι 1gb, ρώτησα χθές:P

Τι να παρακολουθήσω και τι να σημειώσω?? :P

το κόβω να με κλείνουν μέσα :P

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις τηλέφωνο σήμερα 27/07 και σου λένε ΧGB. Σημείωσε το. Μετά πάρε τηλέφωνο σε 4 μέρες και σημείωσε οτι σου πουν. Θα είσαι εντάξει. Ενήμερος και σίγουρος μέχρι να έρθει ο λογαριασμός. Ακόμα κι αν ο λογαριασμός έρθει φουσκωμένος θα είσαι καλυμμένος.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έλεος δλδ

4 μέρα που με αυξημένη χρήση του ιντερνετ στο pc μου λεν πως έχω 0.93gb δωρεάν διαθέσιμα... δεν παίζει αυτό, πρέπει να με χρεώνουν... μήπως έχω κάνει καμιά βλακεία?

όταν συνδέομαι το GPRS γίνεται gprs στην οθόνη του κινητού. καλώ στο *99# δίχως username κ password

και στις ρυθμίσεις του modem έβαλα την εντολή “at+cgdcont=1,”IP”,”internet.vodafone.gr”,””,0,0 όπως μου είχαν πεί. Στις ρυθμίσεις του κινητού δεν έχω πειράξει τπτ... σωστά δεν είναι όλα αυτά?

sorry που σας τα έχω πρήξει, ελπίζω να καταλαβένετε! :P

Link to comment
Share on other sites

Δίνεις την απάντηση μόνος σου.. Αφού το GPRS γίνεται gprs, παύει να υπάρχει BIS και να περνάνε τα ντάτα από κει.. Οπότε χρεώνεσαι κανονικά σαν να Surfaρεις..

 

Για να χρησιμοποιήσεις το BB σαν modem απαιταίται ειδική διαδικασία και όχι όπως κάθε κινητό της αγοράς.

 

Δες στα παρακατω..:

 

http://www.mobishark.com/

http://www.tetherberry.com/

http://www.blackberryforums.com/aftermarket-software/41491-utilize-your-blackberry-modem-via-bluetooth-technology.html

Link to comment
Share on other sites

Δίνεις την απάντηση μόνος σου.. Αφού το GPRS γίνεται gprs, παύει να υπάρχει BIS και να περνάνε τα ντάτα από κει.. Οπότε χρεώνεσαι κανονικά σαν να Surfaρεις..

 

Για να χρησιμοποιήσεις το BB σαν modem απαιταίται ειδική διαδικασία και όχι όπως κάθε κινητό της αγοράς.

 

Δες στα παρακατω..:

 

http://www.mobishark.com/

http://www.tetherberry.com/

http://www.blackberryforums.com/aftermarket-software/41491-utilize-your-blackberry-modem-via-bluetooth-technology.html

 

Οι χρεωσεις σε ολα τα apn ειναι οι ιδιες. Οποτε δεν χρεωνεται παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Carrier] Vodafone Blackberry Service

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...