Jump to content

[Carrier] Vodafone Blackberry Service


Jimm1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καμία σχέση είτε έχεις gprs είτε 3g το ίδιο είναι. το Minimoni δεν είναι αξιόπιστο. τέλος.

 

βέβαια να είσαι σίγουρος ότι σου έχουν ενεργοποιήσει το Internet.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 184
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όταν πρωτοενεργοποίησα την υπηρεσία είχα πάρει τηλ την voda να ρωτήσω για την ενεγοποίηση. Πήρα 3 φορές και τις 3 μ είπαν και απο κάτι διαφορετικό. Τήν μία μου είπαν οτι έχει ενεργοποιηθεί απο την voda αλλά όχι απο την rim, την άλλη μ είπαν το αντίθετο και την τελευταια μ είπαν οτι είναι όλα οκ! βέβαια για να σιγουρευτώ ξαναπήρα να το τσεκάρω! Άντε να γίνει επιτέλους το τμήμα για τα ββ, τι παραπάνω έχουν τα iphone δηλαδή και χρήζουν ειδικής μεταχείρησης? ούτε τις μισές λειτουργίες δεν έχουν.
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι αυτό απλά είναι δύσκολο να καταλάβουν κάποια πράγματα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα,

Ερώτηση: Έχω ΒΒ με βόντα BIS το κλασσικό 150ΜΒ 10ευρώ. Όταν έκανα την σύνδεση μου, μου δώσαν 2 μήνες promo με 20ΜΒ ο καθένας του οποίους από τον λογαριασμό είδα ότι όντως δεν τους πλήρωσα. Τώρα μου ρθε ένας ακομα λογαρισμό ο οποίος επρεπε να περιέχει το 10αρικο. Στον λογαριασμό είδα το εξής: Δεν υπάρχει δεκάρικο χρεωμένο σαν υπηρεσία Surf & mail 150 μπροστά, υπάρχουν μόνο "χρεώσεις" data για σύνδεση με τον ββ σερβερ στον αναλυτικό που καταλήγουν σε μια τιμή 8.36 ή κάτι τέτοιο που με το ΦΠΑ είναι όντως 10 ευρώ.

Να σημειωθεί ότι προφανώς δεν έφτασά ποτέ τα 150ΜΒ, ούτε 10 δεν είχα.

 

Αυτός είναι ο τρόπος που εμφανίζει η βόντα την χρέωση ή έχει γίνει σε μένα καμιά ******* και πληρώνω αν ΚΒ???

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

όντως έτσι είναι αν και στην αρχή σε πιάνει ένα μικρο ενφραγματάκι! είναι λιγο μπέρδεμα η τιμολόγηση των υπηρεσιών μέχρι να μάθεις πως τα βγάζουν, αλλα μην ανησυχείς όλα βαίνουν καλώς.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει χρησιμοποιήσει κάποιος το Surf & Mail της Vodafone χωρίς BIS;

Ποιές είναι οι ρυθμίσεις για το blackberry!

 

πληρώνοντας surf and mail έχεις και bis νομίζω, με 150mb και πάνω δηλαδή! όλο και κάποιος τρέλος θα το χει κάνει (χωρίς bis). αν κατεβάσεις opera για browser και την εφαρμογη του gmail ή κάποια αντίστοιχη για mail θα είσαι μια χαρά. αλλά όπως έχει αναφερθεί πολλές φορές ΒΒ χωρίς BIS δεν λέει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιήσει κάποιος το Surf & Mail της Vodafone χωρίς BIS;

Ποιές είναι οι ρυθμίσεις για το blackberry!

 

πληρώνοντας surf and mail έχεις και bis νομίζω, με 150mb και πάνω δηλαδή! όλο και κάποιος τρέλος θα το χει κάνει (χωρίς bis). αν κατεβάσεις opera για browser και την εφαρμογη του gmail ή κάποια αντίστοιχη για mail θα είσαι μια χαρά. αλλά όπως έχει αναφερθεί πολλές φορές ΒΒ χωρίς BIS δεν λέει.

Είναι blackberry surf and mail. Άλλωστε δεν είναι σίγουρο οτι θα μπαίνει με τον τρόπο του Διονύση και ακόμα κι αν μπει δε θα έχει συμπίεση.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

internet.vodafone.gr

Δεν έχεις mail δεν έχεις gps δεν έχεις συμπίεση δεν έχεις εφαρμογές που κατεβαίνουν over the air.

Το ξεκαθαρίσαμε.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

internet.vodafone.gr

Δεν έχεις mail δεν έχεις gps δεν έχεις συμπίεση δεν έχεις εφαρμογές που κατεβαίνουν over the air.

Το ξεκαθαρίσαμε.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι blackberry surf and mail. Άλλωστε δεν είναι σίγουρο οτι θα μπαίνει με τον τρόπο του Διονύση και ακόμα κι αν μπει δε θα έχει συμπίεση.

 

ναι το ξέρω. η συμπίεση συμπεριλαμβάνεται στις υπηρεσιες της rim.

 

Παιδιά, το ξεκαθάρισα! Χωρίς BIS! Τις ρυθμίσεις θέλω! Σας ευχαριστώ!

 

sorry δέν το κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση πριν προβω στην αγορα του Bold.Εχω ηδη το προγραμμα surf & email 250 mb της Vodafone και το χρησιμοποιω στο Nokia E71 χωρις κανενα προβλημα.Στο ΒΒ θα λειτουργει εξισου???Τι ειναι αυτο το Bis?????Το εχω ηδη ενεργοποιημενο η' θα το ενεργοποιησω μετα την αγορα του Bold???H' μηπως πρεπει να κανω νεο προγραμμα για το ΒΒ???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις εφαρμογές που κατεβαίνουν over the air.

 

Μάλλον γι αυτό υπάρχει λύση...

 

sorry δέν το κατάλαβα

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση πριν προβω στην αγορα του Bold.Εχω ηδη το προγραμμα surf & email 250 mb της Vodafone και το χρησιμοποιω στο Nokia E71 χωρις κανενα προβλημα.Στο ΒΒ θα λειτουργει εξισου???Τι ειναι αυτο το Bis?????Το εχω ηδη ενεργοποιημενο η' θα το ενεργοποιησω μετα την αγορα του Bold???H' μηπως πρεπει να κανω νεο προγραμμα για το ΒΒ???

 

το ΒΙS είναι το blackberry internet service, δες και στο FAQ. σου δίνει πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες της rim, real-time email, gps, browser, συμπίεση δεδομένων. πρέπει να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία ΒΒ και άσε που νομίζω οτι τα 250 mb καταργήθηκαν και έγιναν 1,5 gb. ουσιαστικά το πρόγραμμα σου θα είναι το blackberry surf and mail. εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πείς στο κατάστημα να σου κάνουν και μια αλλαγή στο data plan σου

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν ειναι αλλο προγραμμα????!!!!!Χωρις καμια χρεωση ειναι η αλλαγη????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν ειναι αλλο προγραμμα????!!!!!Χωρις καμια χρεωση ειναι η αλλαγη????

 

ναι! είναι γύρω στα 13€ το πάγιο. εγω πληρώνω 10€ για 150mb το ίδιο δηλαδή με το απλό surf and mail 150.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν ειναι αλλο προγραμμα????!!!!!Χωρις καμια χρεωση ειναι η αλλαγη????

 

ναι! είναι γύρω στα 13€ το πάγιο. εγω πληρώνω 10€ για 150mb το ίδιο δηλαδή με το απλό surf and mail 150.

 

Ακριβώς. Το ίδιο είναι αλλά διαφέρουν "παρασκηνιακά". Είναι άλλα acces point names (APN). Πχ το bb μπαίνει με bis.eu.vodafone.gr και το winmobile internet.vodafone.gr. Η΄κάπως ετσι.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλα acces point names (APN). Πχ το bb μπαίνει με bis.eu.vodafone.gr και το winmobile internet.vodafone.gr. Η΄κάπως ετσι.

 

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο :)

 

όχι δίκιο έχει! μιλάει όχι για το apn που βάζουμε στα settings εμείς αλλά το απο πού περνάνε τα δεδομένα όταν έρχονται στο ΒΒ. ουσιαστικά τι γίνεται όλα περνάνε στην απο την rim και μετά έρχονται σε εμας

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο :)

 

όχι δίκιο έχει! μιλάει όχι για το apn που βάζουμε στα settings εμείς αλλά το απο πού περνάνε τα δεδομένα όταν έρχονται στο ΒΒ. ουσιαστικά τι γίνεται όλα περνάνε στην απο την rim και μετά έρχονται σε εμας

 

Δεν ήμουν σαφής. Μιλάω για τα apns των παρόχων. Πριν να έρθει στη συσκευή "πατάει" κάπου αλλού.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

όχι δίκιο έχει! μιλάει όχι για το apn που βάζουμε στα settings εμείς αλλά το απο πού περνάνε τα δεδομένα όταν έρχονται στο ΒΒ. ουσιαστικά τι γίνεται όλα περνάνε στην απο την rim και μετά έρχονται σε εμας

 

Sorryyy διάβασα winmobile και καταλαβα windmobile και απορισα.

Είπα κι εγω πως γίνετε και έκανε τέτοιο λάθος;

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Μολις με καλεσαν απο Vodafone και μου ζητησαν συγνωμη ειχαν κανει λαθος μου ενεργοποιησαν την υπηρεσια ΒΙS κανονικα οποτε ολα καλα. Ειναι τελειο το Berry!!! Αυτο που θελω να ρωτησω απο το σπιτι μεσω wi-fi γινεται να μπαινω να στελνω μαιλ να λαμβανω μαιλ να κανω downloads χωρις να μου καταναλωνει απο τα 150 mgb αλλα απο το wi-fi χωρις καταναλωση? Και πως γινεται αυτο κανω καποιες ρυθμισεις στη συσκευη μου η κατι αλλο? Ευχαριστω εκ των προτερων!!! Η συσκευη μου ειναι η Blackberry Bold.

 

τα Mail και οι άλλες υπηρεσίες της rim ΒΒ messenger, maps κτλ γίνονται μέσω bis (τα 150mb σου δηλαδή). τα downloads όταν συνδεθείς με wifi νομίζω οτι αυτόματα δεν σου καταναλώνουν όγκο. λογικά πρέπει να δίνει προτεραιότητα στο wifi. διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σε wifi εφόσον το έχεις ρυθμίσει δρομολογεί τη χρέωση από εκεί.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Carrier] Vodafone Blackberry Service

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...