Jump to content

LG Crystal (GD900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις..αρχικα πηρα το lg crystal για τον πατερα μου αλλα δεν τον βολευει...λοιπον μου το εδωσε αλλα θελω να το ανοιξω τα χριστουγεννα...λοιπον το εχω βαλει στο κουτι του κλειστο με μεσα την μπαταρια... 1 ερωτηση)θα παθει τιποτα που το εχω μεσα με μπαταρια κλειστο η να το κανω κατι 2) το φορτωσα 16 ωρες καλα ειναι 3)το χρησιμοπιησα 1 ωρα το λου για να δει αμα βολευει τον πατερα μου....θεωρειται καινουριο 4) sos μου κολλησε λιγο στην αρψη εφαρμογες κτλ δηλαδη αργουσε να παει πισω...

 

please answer:D

 

 

Όχι δεν παθαίνει τίποτα απλά να μην το αφήσεις για πολύ όπως κανένα χρόνο.

Μια χαρά είναι οι ώρες που το φορτησες .

Κανονικά ναι, είναι καινούργιο αλλά στα περισσότερα μαγαζιά δεν είναι καινούργιο θα στο παρών λίγο ποιο φτηνά από οσο το πήρες.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 210
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αχα δηλαδη να το αφησω με την μπαταρια μεσα....οκ καποιοι βεβαια φιλοι μου ειπαν οτι περναι ηλεκτροσμος κτλ... οσο για το οτι κολλουσε στην 1η ωρα (μονο παιχνιδια) ειναι φυσιολογικο εεεε?????:O:O σορρυ που ενοχλω αλλα καινουριο κινητο και εχω ψιλοαγχωθει:(
Link to comment
Share on other sites

αχα δηλαδη να το αφησω με την μπαταρια μεσα....οκ καποιοι βεβαια φιλοι μου ειπαν οτι περναι ηλεκτροσμος κτλ... οσο για το οτι κολλουσε στην 1η ωρα (μονο παιχνιδια) ειναι φυσιολογικο εεεε?????:O:O σορρυ που ενοχλω αλλα καινουριο κινητο και εχω ψιλοαγχωθει:(

 

μπορείς να την αφήσεις την μπαταρία, μέχρι τα χριστούγεννα δεν είναο και πολύ.

Απλά αν το αφήσεις πολύ το κινητό τότε η μπαταρία χάνει την ενέργεια της.

Όσο για τα παιχνίδια επειδή είναι καινούργιο το κινητό κανε μια επαναφορά και μπορεί να στρώσει καλύτερα το κινητό.

 

Τόρα για το πόσο κολλάει δεν μπορώ να σου πω και με ακρίβεια γιατί δεν το έχω το κινητό σκέφτομαι να το πάρω τώρα μαζί με μια επαγγελματική συσκευή.

 

Κανε ομως μια επανακινηση, το κινητό μπορεί να το βοηθήσει.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο Crystal επεστράφη με το ίδιο πρόβλημα στο Πλαισιο. Δεν άντεξα να δοκιμάσω και τρίτη φορά το ίδιο τηλέφωνο. Η τιμή του στη προθήκη ήταν ξανά 229ευρώ. Αν δεν είχε αυτό το πρόβλημα ήταν αξιολογότατη για τα λεφτά της.
Link to comment
Share on other sites

Το έχει ακόμα στ 229€ το Πλαίσιο και έχει και κομμάτια.

Πάντως εμένα δεν με βόλεψε και μάλλον πάει για πούλημα.

 

Εγω κατέληξα στο Omnia II!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγω το εχω το κινητό καμια βδομάδα κ πάει για πούλημα...Δεν έμεινα κ πολυ ευχαριστημένος!!Πολλά κολλήματα τρωει το *******ο...Παίζει να εχω βγάλει την μπαταρία 10 φορες μέχρι στιγμής!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγω το εχω το κινητό καμια βδομάδα κ πάει για πούλημα...Δεν έμεινα κ πολυ ευχαριστημένος!!Πολλά κολλήματα τρωει το *******ο...Παίζει να εχω βγάλει την μπαταρία 10 φορες μέχρι στιγμής!

 

Γιατί δεν το πήγες για αντικατάσταση? Εμένα ήταν και τις 2 φορές πολύ πρόθυμοι. Πάντως όταν πήρα τηλέφωνο την LG το μόνο που μου είπαν είναι ότι ίσως φταίει η κάρτα σιμ για όλα αυτά, και ότι πρώτη φορά ακούν να υπάρχει πρόβλημα με το crystal. Με λίγο ψάξιμο στο ίντερνετ βέβαια, παρατήρησα πως υπήρχε κόσμος με παρόμοιο πρόβλημα. Τελικά μήπως τα 229 ευρώ δεν ήταν τόσο προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εννοειτε με το κολλήματα, αλλά εμένα κάνει πολύ συχνά restart. Δηλαδή το βρίσκω να περιμένει το PIN. Έχω Cosmote. Πάντως μ' αρεσει πολύ αλλά το ελάττωμα αυτό είναι απαράδεκτο. Το Cookie είχε παρόμοια προβλήματα από ότι διαβάζω που διορθωθηκαν με Firmware upgrade. Η κάμερα είναι χάλια. Δεν ξέρω, αλλά αν βάζεις 8ΜΡ κάμερα σε κινητό είναι τουλάχιστον παραπλανητικό να λες ότι δεν είναι φωτογραφικό. Μην τη βάζεις καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα , και εχει ξαναναφερθει , ισως και σε αλλο topic , με το θεμα της μπαταριας που λεει ο φιλος πιο πανω , κανονικα ολες οι μπαταριες λιθιου , οταν δεν τις χρησιμοποιουμε , ειναι σωστο να αποθηκευονται με το 40% περιπου της ενεργειας τους , και οχι πληρως φορτισμενες , αλλα ουτε και αδειες , και φυσικα εκτος της οποιαδηποτε συσκευης.

Στην συγκεκριμενη περιτωση βεβαια , πραγματι μεχρι τα χριστουγεννα ειναι περιπου 20 μερες μονο , αλλα προσωπικα , εγω θα εκανα τα ανω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εννοειτε με το κολλήματα, αλλά εμένα κάνει πολύ συχνά restart. Δηλαδή το βρίσκω να περιμένει το PIN. Έχω Cosmote. Πάντως μ' αρεσει πολύ αλλά το ελάττωμα αυτό είναι απαράδεκτο. Το Cookie είχε παρόμοια προβλήματα από ότι διαβάζω που διορθωθηκαν με Firmware upgrade. Η κάμερα είναι χάλια. Δεν ξέρω, αλλά αν βάζεις 8ΜΡ κάμερα σε κινητό είναι τουλάχιστον παραπλανητικό να λες ότι δεν είναι φωτογραφικό. Μην τη βάζεις καθόλου.

 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα κι εγω και με τις 2 συσκευες Crystal που πήρα. Πάρα πολύ συχνά, κάτι το οποίο θεωρώ απαράδεκτο για ένα τηλέφωνο. Μήπως το Πλαίσιο γνώριζε το κόλλημα και το κατέβασε σε αυτή τη τιμή? Η συσκευή αν δούλευε κανονικά ήταν πάρα πολύ καλή για τα χρήματα της, αλλα δε δύναται να παίρνεις τηλέφωνο και να ανοιγοκλείνει μόνο του 10 φορές τη μέρα, και να χρειάζεται να το κοιτάς για να δεις αν σου ζητάει ξανά πιν, και να φοβάσαι να στειλεις μήνυμα γιατι θα κλείσει αμέσως μετά. Η LG όταν την πήρα τηλέφωνο είπε ότι ήμουν ο μοναδικός που ανέφερε τέτοιο πρόβλημα και οτι είναι απίθανο και οι 2 συσκευές που πηρα να το εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα restart μόνο του δε μου έχει κάνει...Το έκανε το Arena αυτο!!χαχαχαχα!!πάντως εγώ ήμουν απο τους άτυχοθς γιατι το πήρα 339 ευρω και μετά απο 2 μέρες έβγαλε αυτή τη προσφορά το πλαίσιο!!
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν τι λέτε αξίζει να το πάρω η όχι ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Επείδη εμένα μου κάνει αυτά τα προβλήματα η απάντησή μου είναι όχι...Όμως μπορεί να έτυχε στη δικιά μου συσκευή(αν κ βλέπω κ άλλους με παρόμοια προβλήματα)

 

Πάντως για να μη λέμε μόνο τα άσχημα οι λείτουργίες που έχει είναι αρκετά καλές!Πολύ καλό βίντεο(όχι φωτογραφία), αρκετά καλό στη μουσική και πάνω απ'όλα πολύ όμορφο και μουράτο(ειδικά όταν έχεις το πληκτρολόγιο κάτω)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θέλω είναι ένα κινητό με πληκτρολόγιο να είναι όμορφο μέχρι 300-330€.

Από θέμα αναπαραγωγής βιντεου πως τα παει , και από Ίντερνετ ?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα Internet πηγαίνει αρκετά καλά(μια φορά μου κόλλησε ομως). Βίντεο τραβάει πάρα μα πάρα πολύ καλό όπως επίσης παίζει κ τα βίντεο καλά(ταινίες κτλ...)

Το πληκτρολόγιό του έχει καλή απόκριση και άμα μάθεις κ τις συντομέυσεις τότε θα το παίζεις στα δάχτυλα.

Link to comment
Share on other sites

Η αφή με βολεύει δεν έχω πρόβλημα και με το 5800 γράφω πολυ γρήγορα όσο γρήγορα γράφω και με τα κουμπιά, αλλά φυσικά η αφή να είναι κάπως καλή.

Το crystal μου άρεσε πολύ ως εμφάνιση, η κάμερα δεν με πειράζει φτάνει που έχει κάμερα σπάνια βγάζω με το κινητό.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φοβάμαι είναι η ποιότητα κατασκευής του αν είναι καλή.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φοβάμαι είναι η ποιότητα κατασκευής του αν είναι καλή.

 

μονο αυτο μην φοβασαι ειναι πολυ καλη ποιοτητα κατασκευεις στο λεω γιατι ειχα Ε52 και μπρoστα του ειναι σκαλες καλυτερο δεν τριζει το πλυκτρολογειο και δεν θελει κανενα χαρτακι στην μπαταρια οσο για τα κοληματα το εχω λιωση μια εβδομαδα τωρα και ουτε ενα restar δοκιμαζετε σκληρα στα χερια μου το μονο μιον η μπαταρια για μενα ετσι που μιλαω αρκετες ωρες την ημερα

Link to comment
Share on other sites

το εχω νμια εβδομαδα το κινητο και με εχει σβισει απο μονο τοθ γιρο στισ 8 φορες και εφαγε και 2 κολιματα.... ποσ το κανο ρεσταρτ που εχετε αναφερει??? να το παω πισο?? θα το αντικαταστισουν???
ARIS K DEN EIMAI KALA!!!! SUPER -3- FAMILIA
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μόνο το δικό μου δεν έχει κάποιο πρόβλημα???

(εντάξει όλο και κάτι έχει αλλά δεν είναι τόσο σοβαρό,

όπως πχ όταν έρχεται ένα sms και σου λέει "προβολή" το πατάς .... το πατάς ... κτλ κτλ

και τελικά ανοίγει. :p

 

Από κει και πέρα η οθόνη του είναι μοναδική, τα χρώματα ζωντανά,

ο σχεδιασμός υπέροχος, το wifi λειτουργεί άψογα και το ήχειο του έιναι αρκετά δυνατό.

 

Βέβαια θα κάνω άλλη μια ένσταση που την είχα κάνει και παλιότερα.

Με μόνο 3 ίντσες οθόνη, οι λειτουργίες με τα δάχτυλα γίνονται δύσκολα.

Και για μια capasitive οθόνη, οι λειτουργιες οι οποίες γίινονται στην 3αρα, πάνε ουστικά χαμένες.

Αν είχε ένα πενάκι θα βόλευε καλύτερα.

 

Το πληκτρολόγιο θέλει να το συνηθίσεις γιατί στα sms άλλα πατάς και άλλα σου βγαίνουν.

Τέλος. όσον αφορά την κάμερα, το pixon που έχω βγάζει 5 κλάσεις ανώτερες φωτογραφίες,

ενώ στο βίντεο δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά, πέραν του ότι στο crystal βγαίνει

καθαρότερος

ήχος.

 

Είναι καλό κινητό. Δεν έιναι τύχαιο πως έχει πάρει τις καλύτερες κριτικές.

Από κει και πέρα, περίνουμε ένα upgrade firmware για να διορθωθούν τα όποια bug υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

το εχω νμια εβδομαδα το κινητο και με εχει σβισει απο μονο τοθ γιρο στισ 8 φορες και εφαγε και 2 κολιματα.... ποσ το κανο ρεσταρτ που εχετε αναφερει??? να το παω πισο?? θα το αντικαταστισουν???

 

Εντός μιας βδομάδας γίνεται άμεση αντικατάσταση. Οπότε πήγαινε το.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση... τι γινετε αμα εχει προβλημα το κινητο? πχ το παω και μου δινουν καινουριο??????? δεν εχω καταλαβει τιποτα. για παραδειγμα αμα τωρα εχει προβλημα(κολλαει λιγο) τι κανω παιρνω καινουριο????

 

η παντοτε με τη 2ετη εγγυηση δινουν καινουριο????

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση... τι γινετε αμα εχει προβλημα το κινητο? πχ το παω και μου δινουν καινουριο??????? δεν εχω καταλαβει τιποτα. για παραδειγμα αμα τωρα εχει προβλημα(κολλαει λιγο) τι κανω παιρνω καινουριο????

 

η παντοτε με τη 2ετη εγγυηση δινουν καινουριο????

 

Τα περισσότερα καταστήματα, εντος 1 εβδομάδας από την αγορά του, εφόσον το κινητό παρουσιάσει πρόβλημα το οποίο δεν επιλύεται άμεσα, σου αντικαταστουν το τηλέφωνο με ένα άλλο. Στην περίπτωση του Πλαισιο, το ποσό της συσκευής μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και ως πιστωτικό για κάτι αλλο εφόσον δεν επιθυμείς αντικατάσταση της.

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερετε τι καταλαβα ? οσοι πηραν την προσφορα του πλαισιου λενε για κολληματα και ι στοριες !εγω σχεδον μωλις βγηκε το πηρα απο το κωτσοβολο και δουλευει αψογα ! στο μονο πραγμα που δεν εχω μεινει ευχαριστημενος ειναι με τη μπαταρια του γιατι το χρησιμοποιω πολυ και κραταει μονο 2 μερες ! οσο απο θεμα κατασκευης πιστευς ειναι πολυ καλη ποιοτητα ειδικα το συρομενο μηχανισμο μπορει να τον ζηλεψουν πολλα κινητα !επισης πολυ ανετο στα sms με το crystall πληκτρολογιο !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...