Jump to content

LG Crystal (GD900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαπαπαπα, για 8αρα καμερα αυτα τα χαλια! Δες θολουρα, αναλυση φακου! Αισχος ειναι! Δεν διακρινεισ τιποτα, λεπτομερια μηδεν! Δηλαδη το renoir που ηρθε πριν απο το crystal ειναι πολυ μπροστα! Ασε που εχει προωριστει ως φωτογραφικο κινητο... Κατι εχει κανει η LG τωρα με δυο συσκευες (viewty II< και αυτο) και εχει χαλασει τις καμερες, πολυ χαμηλος ο φακος! :down:

n86 : http://www.turboimagehost.com/p/2271515/090.jpg.html

innov8 : http://imagehosting.gr/show.php/1179682_23102009002.jpg.html

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 210
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαλια η καμερα ρε ****** μου ! :/

 

Κριμα!:( Ηλπιζα οτι θα εβγαζε ικανοποιητικες φωτο, τουλαχιστον οπως το αρενα. Μηπως να του δωσω μια 2η ευκαιρια; Εχει τοσα καλα χαρακτηριστικα και δεν θελω κινητο μονο για φωτογραφιες αλλα δεν ξερω..:confused:

Οπως και να΄χει ευχαριστουμε haki για τις χρησιμες πληροφοριες!:)

 

Λοιπον, μετα απο μερικες ημερες απουσιας και συμβιωσης με το κινητο, τα συμπερασματα μου εχουν ως εξης:

 

Η καμερα ειναι χαλια, ειτε μερα, ειτε νυχτα. Ανεβαζω δυο φωτο για να το διαπιστωσετε.

 

Η ποιοτητα του ειναι σε πολυ υψηλα επιπεδα.

 

Η οθονη ειναι εξαιρετικη με πολυ καλη αποκριση αλλα και με υπερβολικη ευαισθησια που δεν χαμηλωνει.

 

Το λογισμικο γρηγορο και απροβληματιστο. Το μονο κολλημα που εφαγε ηταν με σερφαρισμα μεσω wi-fi με την mini Opera αλλα δεν ξερω τι ηταν υπαιτιο.

 

Η μπαταρια ικανοποιητικωτατη. Να υπολογιζετε κανα τριημερο με μεση χρηση.

 

Το πληκτρολογιο αφης μπορει να αποφευχθει στις περισσοτερες περιπτωσεις αλλα οταν χρησιμοποιειται ειναι πολυ ευχρηστο αλλα και παλι υπερευαισθητο. Εννια συντομευσεις μπορουν να αντιστοιχιστουν με συγκεκριμενες κινησεις στο πληκτρολογιο και ειναι εξυπηρετικες και πολυ... cool!

 

Τα μηνυματα γραφονται γρηγορα αλλα με τα δικα μου δεδομενα τιποτε δεν πλησιαζει ενα πετυχημενο, κοινο πληκτρολογιο.

 

Η αναπαραγωγη βιντεο ειναι θεαματικοτατη σε αυτην την οθοναρα. Δεν ειχα το χρονο να μετατρεψω σε υψηλες αναλυσεις αλλα μολις το κανω θα ενημερωσω.

 

Το πληκτρολογιο ειναι κρυσταλινο και δε χαρασσεται. Το πισω καλυμα εναι μεν πλαστικο αλλα ειναι καλυμενο με διαφανο. πολυ ποιοτικο αυτοκολλητο, οπως και το πισω μαυρο κομματι του κυριως σωματος. Πολυ προσοχη εχει δοθει σε λεπτομερειες.

 

Το τηλεφωνο βγαζει ματι και οι τριγυρω σας το θαυμαζουν με ζηλεια. Αν σας ενδιαφερει κατι τετοιο, δε θα βρειτε τιποτε εντυπωσιακωτερο.

 

http://img20.imagehosting.gr/out.php/t1212580_p1908-29-10-09.jpg http://img20.imagehosting.gr/out.php/t1212581_p0955-02-30-10-09.jpg

Παιδιά το είχαμε πει ...Και τα 3 κινητά (Αρένα,Viewty Smart,Crystal) δεν τα πάνε καλά στον τομέα φωτογραφία.To Crystal ποντάρει αλλού για να το αγοράσει κάποιος και αυτό βέβαια είναι κυρίως το design.Το θέμα με τις φωτογραφίες είναι ότι εμφανίζουν πολύ sharpness, αυτό δε βελτιώθηκε ΟΥΤΕ θα βελτιωθεί.Κοντολογίς,αν θέλει κάποιος να χρησιμοποιεί τα 8αρια (Smart-Crystal), μακριά...Το καλύτερο φωτοκινητό της εταιρίας αυτή τη στιγμή, είναι το Renoir.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μα γιατι το κανει αυτο η LG? Δυσφημει τοσο ωραια κινητα! Και πολυς κοσμος πλεον αγοραζοντας μια τετοια συσκευη των 300+ ευρω θελει να βγαζει αξιοπρεπεις φωτογραφιες. Λογικο δεν ειναι; Αλλωστε δεν προκειται για smartphones να πεις οτι πληρωνεις το λειτουργικο τους. Και ενταξει, το Crystal παει στο διαλο, πες οτι πληρωνεις το design του που ειναι πραγματι ξεχωριστο! Ενα Viewty Smart που προωθειται σαν φωτο-κινητο και φημιζεται(στα λογια)για τις δυνατοτητες του δεν ειναι ντροπη να εχει τετοια αποδοση; Μας κοροϊδευουνε μου φαινεται! Αν εχουν σκοπο ν΄αφησουν τα "ηνια" στο Renoir(απο θεμα φωτογραφιας), τοτε ας βγαζουν μοντελα με 2αρα-3αρα καμερα, γιατι και τα παραπανω megapixel σ΄ενα κινητο τα πληρωνουμε. Ποιος ο λογος οταν βγαζουν τοσο χαλια φωτο;

Πραγματικα κριμα..:(

Link to comment
Share on other sites

To θετικό είναι ότι η κάμερα του νέου Chocolate φαίνεται καλή για 5άρα.Άρα βάλανε λίγο μυαλό, γιατί τα κάνανε σαλάτα φέτος..Επίσης είμαι απόλυτα σίγουρος ότι ετοιμάζουν το 12άρι τους και αναμένω (κάνοντας παράλληλα αποταμίευση).
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Where is Louvre OhehO???:p

http://lh6.ggpht.com/archilogy/R8UcLzmpSpI/AAAAAAAAATw/dQNX_60oCkc/s800/LouvrePyramid.jpg

 

No , no , no! We know about "where is located !!" :p:p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

από θέμα ηχείων τι λεει?εχει καλη ποιότητα ήχου???

 

Από θέμα ηχείων δεν έχω κανένα παράπονο.

Από την ενσωματωμένη εφαρμογή YouTube πάντως δεν έχω βρει ένα βίντεο που να παίζει. Όλα μη υποστηριζόμενα αρχεία είναι! Έχουμε κάποια λύση?

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

με wifi δοκιμασες?δοκιμασε μηπως τα παιζει μεσω 3g μονο.το πηρα και εγω σημερα πολυ ωραιο,ωραιο touch,το μενου ωραια εφε δουλεμενο γενικα χωρις κολληματα κτλ,καμερα μια 2 που εβγαλα τα ιδια με τους προλαλησαντες αλλα δεν με πειραζει καθολου κινητο ειναι,ολα πολυ καλα εκτος....πολυ touch.ολα τα κουμπια αφης και καπου γινεται η στραβη ειδικα με τα 3 που ειναι στην βαση τησ οθονης

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα ηχείων δεν έχω κανένα παράπονο.

Από την ενσωματωμένη εφαρμογή YouTube πάντως δεν έχω βρει ένα βίντεο που να παίζει. Όλα μη υποστηριζόμενα αρχεία είναι! Έχουμε κάποια λύση?

Θέμα firmware.Λογικά θα το φτιάξουν με επόμενη αναβάθμιση.Λογικά δοκιμάζεις με wifi και δεν στα παίζει, ενώ με 3g , όπως λέει και ο πάνω φίλος, δε θα έχεις πρόβλημα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Θέμα firmware.Λογικά θα το φτιάξουν με επόμενη αναβάθμιση.Λογικά δοκιμάζεις με wifi και δεν στα παίζει, ενώ με 3g , όπως λέει και ο πάνω φίλος, δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Εν αναμονή της αναβάθμισης λοιπόν. Με wifi δοκίμασα, με 3g δεν δοκίμασα (και ούτε πρόκειται).

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

gr.lgmobile.com πατα εκει που λεει υποστηριξη και μετα στο κενο βαλε το μοντελο του κινητου και θα δεις οτι εχει βγει αναβαθμιση!
Link to comment
Share on other sites

το pc suite λεει οτι εχω την πιο ενημερωμενη την 10c.μηπωσ ειναι αυτη μην παιδευομαι αδικα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

το pc suite λεει οτι εχω την πιο ενημερωμενη την 10c.μηπωσ ειναι αυτη μην παιδευομαι αδικα

 

 

αυτη που εχεις ειναι η μια και μοναδικη-τελευταια εκδοση που υπαρχει για το GD900...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας αν θα το εχει ποτε η Cosmote. μου εχει ερθει επιδοτηση στον ΟΤΕ σε επαγγελματικο προγραμμα και δεν το εχουν. ξερει κανενας λεπτομερειες?
Link to comment
Share on other sites

Το είδα από κοντά και είναι ένα από τα πιο

ωραία κινητά που έχω δει ποτέ μου.

Αλλά..., 1) είναι LG ( και η εμπειρία μου από το Shine ήταν απογοητευτική)

2) αν η οθόνη του ήταν 3.2+ ίσως και να το χτύπαγα τώρα που ψάχνομαι για

καινούργιο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

προτείνω να μπει στον τίτλο του θέματος και το προσωνυμιο Crystal του κινητου... όλα τα αλλα το εχουν...

 

το εχω ήδη τρεις μέρες, αφου το μπατζετ δεν έφτανε για τη Σοκολατα, και είμαι πλήρως ικανοποιημένος μέχρι στιγμής...

 

πολύ καλή μπαταρία, πανεμορφη λειτουργικη οθονη, καλό βίντεο και σχετικα μετρια φωτογραφικη αλλά αυτο δεν με απασχολει εμενα τουλαχιστον....

 

σαφεστατα ειναι ενα κινητο με σημαντικο wow-factor αλλα και οι λειτουργιες του είναι εντυπωσιακές...

 

Α! το wifi του ειναι αρκετα καλό αν είσαι στο σπίτι σου και χρησιμοποιείς την κεραία σου αλλά όταν κλέβεις(δανείζεσαι) από αλλου και ειδικα αν ειναι αρκετα μακρια εχεις αρκετες αποσυνδέσεις...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχη καποιος τροπος να ξεχωρισω το τηλ αν ειναι παραεισαγωγεις;για τα νοκια ειναι η ταινια για τα LG;
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία με μέτρια χρήση κρατάει 2 μερονυχτα... με βαρια χρηση wifi bt και λοιπα 12-15 ώρες.. διαπιστωμένο...

 

δεν μπορώ να ξέρω πως ξεχωρίζει το παραεισαγωγής... (πάντως νομίζω ότι η LG εισάγει μόνη της τα κινητά της... οπότε δεν παίζει και ιδιαίτερο ρόλο, όλα έχουν σέρβις)

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλα τα σχόλια που έχετε γράψει για το Crystal και πείστηκα να πάω να το δώ και από κοντά.Το γενικό που αποκόμισα είναι ότι πρόκειται για μια τίμια πρόταση από την LG.Λοιπόν περισσότερα έν καιρώ.
Link to comment
Share on other sites

Με 230 που το έχει βάλει το πλαίσιο,

με έχει βάλει σε σκέψεις.

 

Μια έρωτηση. Το ήχειο έιναι δυνατό?

( με έχει κάψει σε αυτό το θέμα η LG )

Link to comment
Share on other sites

Με 230 που το έχει βάλει το πλαίσιο,

με έχει βάλει σε σκέψεις.

 

Μια έρωτηση. Το ήχειο έιναι δυνατό?

( με έχει κάψει σε αυτό το θέμα η LG )

 

αν δεν ειναι λαθος ειναι πολυ καλη τιμη :) το ηχειο που το ακουσα σε καταστημα ηταν αρκετα δυνατο αλλα ειχε φασαρια ας πει και καποιος που το εχει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...