Jump to content

Acer M900


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το αγόρασα απο Expansys στα 534 ευρώ με τα έξοδα αποστολής,το παρελαβα σε 24 ωρες. πρώτες εντυπωσεις οχι καλες, και τι εννοω:

Με τις εφαρμογες της acer εγκατεστιμενες εμενε λιγη μνημη δια;θέσιμη με αποτέλεσμα το igo 3x να "τρεχει" μονο για 6 δευτερολεπτα, μετα εβγαζε low memory τα πραγματα διορθωθηκαν τελειως μολις απεγκατεστησα τα προγραμματα της acer και ιδιαιτερα το acer shell.

Κατα τα άλλα η ποιοτητα κατασκευης σε υψηλα επίπεδα, νομιζω πολυ ανοτερη από της E-ten. Για αυτονομία δεν εχω αποψη ακόμα...

Τώρα το μεγεθος του ειναι ενα HTC HD αλλα λογω του πληκτρολογιου, ειναι σχεδον δυπλάσιο σε παχος, αλλα εμενα δεν με χαλαει καθολου, ξεχασα να πω οτι εχει και μια ωραια θηκη για την ζωνη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμένουμε και περαιτέρω εντυπώσεις σου απο την συσκευή, αφου είναι ακρως ανταγωνιστική του htc touch pro2 που επίσης μόλις κυκλοφόρησε. Θα καταφέρει η acer να δυσκολέψει την htc και να πάρει μερίδιο της αγοράς, ή είναι πολύ νωρίς ακόμα για να έχουμε μια συσκευή σταθερή με λιγότερα προβλήματα απο αυτα που συνήθως εμφανίζουν αυτές της htc;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατεβάζω την καινουργια rom φαίνεται οτι ειδαν και αυτοι τα προβλήματα, θα την εγκαταστήσω και θα επανελθω με νεότερες πληροφορίες
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
είναι πολύ νωρίς ακόμα για να έχουμε μια συσκευή σταθερή με λιγότερα προβλήματα απο αυτα που συνήθως εμφανίζουν αυτές της htc;

 

Ποια προβλήματα "συνήθως" εμφανίζουν τα HTC; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

SteliosK καλορίζικο το εργαλείο,πως πάει με την καινούργια Rom; Τι περιείχε από αξεσουάρ το κουτί;
Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την νεα rom εκανα λαθος, ηταν αυτη που εχει απλα την ανεβασανε και στο support της acer. Το κουτι ειχε μεσα τον φορτιστη, μια ωραια θηκη ζωνης, δευτερο stylus και ενα scren protector το οποιο, κατα την γνωμη μου, ειναι καλυτερο απο αυτο που βαζει η HTC στα διακα της τηλεφωνα. κατα τα αλλα 2 ημερες αυτονομια (με κλειστο στο κινητο από τις 1100 το βραδυ μεχρι τις 0700 το πρωι) με το push της Vodafone ενεργοπιημένο.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια ειμαι λατρεις της Eten και εχω το μοντελο M700 και μπορει σαν εταιρια να μην λεει πολλα απο θεμα υποστηριξης αλλα τα παιδια στο http://www.eten-forum.eu κανουν φοβερη δουλεια και υπαρχη και το ebay που εχει οτι εξαρτημα χρειαζεται για ολους εμας και φτεινα , οθονη 10ευρο ξερω αγορασα και την εγκατασταση την εκανα μονος μου piece a cake
se-agapo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρέλαβα το δικο μου m900 πριν 3εβδομάδες!

Το κινητό απο εμφάνιση είναι κάπως μεγάλο αλλά πολυ μικρό γιαυτά που σου δίνει.

Η οθόνη σουπερ,το qwerty ανετότατο,η μπαταρία δίκαια(2μέρες με δυνατή χρήση) και το δαχτυλικό αποτύπωμα το οποίο είναι το κερασάκι!

Το acer shell είναι πολύ βαρύ αλλά δεν γονατιζει την συσκευη.

Παρολαυτά μου φάνηκε άσχημο μενου και το αντικατέστησα με το καινουργιο spb shell 3 το οποιο θεωρω οτι καλυτερο, μακραν.

Με αυτην την κίνηση έχω μονιμα 50mb free!

Και το κινητο παει σφαιρα.

Το πήρα απο Αγγλία αλλά έχει 24μηνες εγγυηση ακομα και στην Ελλαδα!

 

 

Απορία:Μπορω να φορτισω τη συσκευη με οποιοδηποτε μινι usb φορτιστη μπριζας και αυτοκινητου? π.χ ΗΤC???:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παρέλαβα το δικο μου m900 πριν 3εβδομάδες!

Το κινητό απο εμφάνιση είναι κάπως μεγάλο αλλά πολυ μικρό γιαυτά που σου δίνει.

Η οθόνη σουπερ,το qwerty ανετότατο,η μπαταρία δίκαια(2μέρες με δυνατή χρήση) και το δαχτυλικό αποτύπωμα το οποίο είναι το κερασάκι!

Το acer shell είναι πολύ βαρύ αλλά δεν γονατιζει την συσκευη.

Παρολαυτά μου φάνηκε άσχημο μενου και το αντικατέστησα με το καινουργιο spb shell 3 το οποιο θεωρω οτι καλυτερο, μακραν.

Με αυτην την κίνηση έχω μονιμα 50mb free!

Και το κινητο παει σφαιρα.

Το πήρα απο Αγγλία αλλά έχει 24μηνες εγγυηση ακομα και στην Ελλαδα!

 

 

Απορία:Μπορω να φορτισω τη συσκευη με οποιοδηποτε μινι usb φορτιστη μπριζας και αυτοκινητου? π.χ ΗΤC???:blink:

εγγυηση απο την acer εδω?ελληνικα παιζουν κ πως?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators
Εμπορικό λογισμικό είναι. Εάν το ζητάς σπασμένο δημόσια στο forum απαγορεύεται. Σου συνιστώ να είσαι περισσότερο διακριτικός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Μ900 .. μπορεί να μου πει κάποιος που έχει βάλει το spb shell 3.5 αν έχει προβλήματα με τη RAM? δεν το θέλω για τπτ το απαιτητικό ή για πολλά πράγματα ταυτόχρονα, απλά για internet και χρήση του gps περιστασιακά..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα 128ΜΒ RAM της συσκευής δεν είναι πολλά πλέον αλλά είναι επαρκή για να σηκώσουν το Spb Mobile Shell και να κάνουν τις εργασίες που σε ενδιαφέρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

expansys. στα 230,ειμαι στο παρα πεντε να το παρω...

3.8 οθονη full keyboard ?? (αντικαταστατης του 9000) Λαγουδακη ακουςςςς?????

@Buttertronic εχεις βαλει κανενα προγραμμα πλοηγησης ? αμα τρεχει καλα και με αυτο το πηρα ΤΩΡΑ!

 

μολις το εκλεισα απο expansys... ;) θα παρει φωτια το θεμα και ας εχει 128 mb ram... Θα το κανουμε να πεταει :-)

Link to comment
Share on other sites

thanks αυτο που με ενδιαφερει ειναι τη προγραμμα εχεις πανω και εαν κανει κολληματα στη πλοηγηση ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
thanks αυτο που με ενδιαφερει ειναι τη προγραμμα εχεις πανω και εαν κανει κολληματα στη πλοηγηση ?

 

Εδώ δεν κάνουν κολλήματα άλλα και άλλα, θα κάνει αυτό; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σαν κατοχος Qtek 9000 (εχω ακομα 2) επρεπε να αλλαξω 3-4 ρομ για να βρω μια που δεν κολλαει,εαν ολα πανε καλα αυριο θα ειναι στα χερια μου..

Για custom rom εχουμε ψαξει τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το f900 διαφερουν στο οτι εχει qwerty πληκτρολογιο, 5 mp καμερα

και το δακτυλικο αποτυπωμα.. σωστα?

κατα τ αλλα ειναι ιδια ? επεξεργαστης-ram δυνατοτητες-επιδοσεις..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer M900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...