Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν δεις στο νήμα αυτής της ρομ λέει ότι λέει '' HTC Sync will work with http://www.easy-share.com/1909610034/HTCSync2.0.25.exe , thank beetleman and hanserson1 who uploaded it, thank capychimp who figured out this.'' Εγώ έχω την 0.6.8 , η 9 μου ήταν πολύ αργή και με αρκετά fc , και το sync (η έκδοση 2.0.25) μου παίζει καλύτερα και από την επίσημη ελληνική.Γενικά είναι πολύ καλογραμμένη ρομ.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει την cyanogen 5.0.7 με καινούριο radio. H rom αυτή με έχει κουράσει. Μετά από 2-3 βδομάδες αρχίζει και ψιλοκολλάει. Κάνω soft reset και επανέρχεται αλλά μετά πρέπει να ξαναβάλω τις εφαρμογές κτλ κτλ οπότε αποφάσισα να ξαναβάλω την 1,5 VMaSense. Είχα κάνει nandroid backup όταν είχα παλιά αυτή την ρομ. Πως να την επαναφέρω πάλι; Τι διαδικασία χρειάζεται;

 

 

Στο κινητό έχω 60 εφαρμογές, παίζει ρόλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Κάνω soft reset και επανέρχεται αλλά μετά πρέπει να ξαναβάλω τις εφαρμογές κτλ κτλ οπότε αποφάσισα να ξαναβάλω την 1,5 VMaSense. Είχα κάνει nandroid backup όταν είχα παλιά αυτή την ρομ. Πως να την επαναφέρω πάλι; Τι διαδικασία χρειάζεται;

 

 

Στο κινητό έχω 60 εφαρμογές, παίζει ρόλο αυτό;

 

Μπες σε recovery, κάνε wipe και στη συνέχεια nadroid restore. Ο αριθμός των εφαρμογών δεν επηρεάζει κάτι σε αυτή τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έγραψα σωστά, συγνώμη. Εννοούσα, επηρεάζει την ταχύτητα του κινητού το ότι έχω 60 εφαρμογές εγκατεστημένες; Δηλαδή όταν έχω λιγότερες εφαρμογές, το κινητό με την CyanogenMod θα είναι πιο γρήγορο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έγραψα σωστά, συγνώμη. Εννοούσα, επηρεάζει την ταχύτητα του κινητού το ότι έχω 60 εφαρμογές εγκατεστημένες; Δηλαδή όταν έχω λιγότερες εφαρμογές, το κινητό με την CyanogenMod θα είναι πιο γρήγορο;

 

Όχι. Δεν έχει σχέση ο αριθμός των εφαρμογών με την ταχύτητα του κινητού. Μπορείς να έχεις όσες χωράει η μνήμη και η ταχύτητα δε θα επηρεαστεί. Η ταχύτητα του κινητού μπορεί να επηρεαστεί από μια κακογραμμένη εφαρμογή η οποία προκαλεί memory leaks. Στην περίπτωση της Cyanogen η εφαρμογή της κάμερας αποτελεί ένα τέτοιο παράδειγμα, αν και ουσιαστικά ευθύνεται ο driver. Μην ξεχνάμε ότι η HTC δεν έχει δώσει ακόμα τον κώδικα για τον kernel του radio 6.35.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεις στο νήμα αυτής της ρομ λέει ότι λέει '' HTC Sync will work with http://www.easy-share.com/1909610034/HTCSync2.0.25.exe , thank beetleman and hanserson1 who uploaded it, thank capychimp who figured out this.'' Εγώ έχω την 0.6.8 , η 9 μου ήταν πολύ αργή και με αρκετά fc , και το sync (η έκδοση 2.0.25) μου παίζει καλύτερα και από την επίσημη ελληνική.Γενικά είναι πολύ καλογραμμένη ρομ.

 

ναι αυτο εχω και γω το sync!!δε με θέλει μάλλον το sync απλά είμαστε τσακωμένοι :P

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εχω και γω το sync!!δε με θέλει μάλλον το sync απλά είμαστε τσακωμένοι :P

Φορητό ή σταθερό pc έχεις ; Εάν έχεις σταθερό βάλτο σε θυρα που είναι κατευθείαν από το motherboard , εάν έχεις φορητό μην το βάλεις σε hub και στις δύο περιπτώσεις μην έχεις συνδεδεμένο τίποτα άλλο . Εάν έχεις άλλο pc δοκίμασε και σε αυτό. Εάν τίποτα από αυτά δεν δουλέψει σηκώνω τα χέρια ψηλά , όντως τσακωθήκατε ;-)

Edited by VOYAGER13
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Νταξει το λεμε οτι το magic θα παρει το Froyo.Θα εχουμε και Flash 10.1?Γιατι διαβασα καπου οτι δεν ειναι για συσκευες 1ης γενιας(?το magic einai 1gen?)
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Λόγω επεξεργαστη δεν θα μπορεί να τρέξει flash 10.

 

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

 

Στην ρομ του smoki πάντως που έχει το flash 10.1 μια χαρά παίζει ο browser τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Στην ρομ του smoki πάντως που έχει το flash 10.1 μια χαρά παίζει ο browser τουλάχιστον.

 

θελω να την τσεκαρω καποια στιγμη, αλλα ολο το αναβαλλω...

Γ@μ....η εξεταστικη!:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή του Cyanogen μου βγάζει όλο προβλήματα... Π.χ. χθες μου είπαν οτι με έπαιρναν τηλέφωνο και το κινητό δεν έκανε τίποτα! Η αλήθεια, κάποιες στιγμές είδα για μια φορά να ανάβει το κεντρικό άσπρο push button.

 

Πάω για δοκιμή Smoki!

Link to comment
Share on other sites

Είχα 2 εβδομάδες περίπου διάφορες του smoki. Η 9 ήταν πολύ αργή και η 8 μου παγώνει το τηλ. και κάνει και reset μόνο του. Τώρα έβαλα την pure του sanpei δεν έχει πολλά modifications αλλά μέχρι στιγμής το μόνο bug είναι ότι δεν δουλεύει το usb tether και δεν έχει ελληνικό μενού.Ελπίζω αυτή να την κρατήσω βαρέθηκα τα φλασαρισματα !!!

 

 

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω χαθει λιγο,

 

rom 2.1 με ελληνικο πληκτρολογιο (μενου ζηταω πολλα?) εχει βγει που να ειναι σταθερη στις βασικες λειτουργιες του τηλεφωνου και να μπορει να μπει στο vodafone magic (288MB) ?

Υπαρχει περιπτωση να κυκλοφορησει κατι επισημα απο την ελληνικη htc?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβαζα στο twitter του cyanogen που τον ρωτουσαν ποτε θα βγει η 6 και τους απαντησε σε λιγο, τον ρωτησαν και για το magic και απαντησε ακριβος αυτο: nexus one and droid most likely

 

να μην εχουμε ελπιδες????:(:(

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβαζα στο twitter του cyanogen που τον ρωτουσαν ποτε θα βγει η 6 και τους απαντησε σε λιγο, τον ρωτησαν και για το magic και απαντησε ακριβος αυτο: nexus one and droid most likely

 

να μην εχουμε ελπιδες????:(:(

 

Τον ρώτησαν ποια alpha version θα βγει πρώτη για testing και απάντησε nexus και droid. Το magic ίσως αργήσει 1-2 ημέρες, μαζί με το desire και το slide.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβαζα στο twitter του cyanogen που τον ρωτουσαν ποτε θα βγει η 6 και τους απαντησε σε λιγο, τον ρωτησαν και για το magic και απαντησε ακριβος αυτο: nexus one and droid most likely

 

να μην εχουμε ελπιδες????:(:(

 

τις προαλλες στο twitter δηλωσε οτι εχει ριξει τοση δουλεια για τα g1-magic που δεν θα σταματησει το development για αυτα,οποτε μην αγχωνεσαι

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτό που ρωτάω είναι ψιλοofftopic αλλά έχω ένα πρόβλημα με ένα widget το οποίο μου το παρουσιάζει με την ρομ του smoki γι αυτό και το ρωτάω εδώ. Στη ρομ του Cyanogen δούλευε κανονικά. Πρόκειται για το "beautiful widget", το οποίο δε μου φορτώνει με τπτ τον καιρό...Update δεν έχει κάνει η έκδοση του widget και δούλευε κανονικά ακριβώς πριν βάλω τη smoki... Κανείς άλλος που να χει το ίδιο πρόβλημα?Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτό που ρωτάω είναι ψιλοofftopic αλλά έχω ένα πρόβλημα με ένα widget το οποίο μου το παρουσιάζει με την ρομ του smoki γι αυτό και το ρωτάω εδώ. Στη ρομ του Cyanogen δούλευε κανονικά. Πρόκειται για το "beautiful widget", το οποίο δε μου φορτώνει με τπτ τον καιρό...Update δεν έχει κάνει η έκδοση του widget και δούλευε κανονικά ακριβώς πριν βάλω τη smoki... Κανείς άλλος που να χει το ίδιο πρόβλημα?Τι μπορεί να φταίει?

 

αν εννοεις οτι δεν φορτωνει με geolocation,ουτε εμενα μου δουλεψε ποτε.Αν δηλωσω ομως την περιοχη μου και ξετικαρω το geolocation δουλευει κανονικα.Για καποιο λογο αν εχω επιλεγμενο το geolocation μπλοκαρει τα παντα

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις οτι δεν φορτωνει με geolocation,ουτε εμενα μου δουλεψε ποτε.Αν δηλωσω ομως την περιοχη μου και ξετικαρω το geolocation δουλευει κανονικα.Για καποιο λογο αν εχω επιλεγμενο το geolocation μπλοκαρει τα παντα

 

Δούλεψε!...thanks!ούτε που μου πήγε στο μυαλό ρε γμτ να το ξετικάρω...αλλά έτσι να υποθέσω δε θα βρίσκει κάθε φορά σε ποια περιοχή είμαι ε...τι να κάνουμε...

Στου cyanogen πάντως δούλευε το geolocation...η αλήθεια είναι ότι παρόμοια προβλήματα είχα με το συγκεκριμένο widget και με την official rom της htc άρα μάλλον κάποιο bug που προκαλείται από το sense ui ίσως είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε!...thanks!ούτε που μου πήγε στο μυαλό ρε γμτ να το ξετικάρω...αλλά έτσι να υποθέσω δε θα βρίσκει κάθε φορά σε ποια περιοχή είμαι ε...τι να κάνουμε...

Στου cyanogen πάντως δούλευε το geolocation...η αλήθεια είναι ότι παρόμοια προβλήματα είχα με το συγκεκριμένο widget και με την official rom της htc άρα μάλλον κάποιο bug που προκαλείται από το sense ui ίσως είναι?

 

δε νομιζω φιλε εγω εχω το g1 με cyanogenmod απο την πρωτη μερα αρα χωρις sence και δεν μου δουλεψε ποτε

 

η ομαδα του cyanogen ανεβασε και ενα βιντεακι με την CM6 ΓΙΑ G1-Magic

http://www.youtube.com/watch?v=xZY2AyAPyMw

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα παρατηρησα οτι στην cm 5.0.8 t3 αν εχεις συνδεσει τα ακουστικα και σε παρουν τηλεφωνο το ringtone ακουγεται μονο στα ακουστικα και οχι απο το ηχειο. Αλλαζει με καποια ρυθμιση αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...