Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά όποιος μπορεί ας βοηθήσει παρακαλώ.

Γιατί ειμαι νέος στο Magic αλλα και στο android αλλα θα ξεχάσω και αυτά τα λίγα που ξέρω.

Πήρα το κινητό μεταχειρισμένο. Δεν είναι κάποιας εταιρίας(vodafon κ.τ.λ) έτσι μου είπε αυτός που μου το έδωσε αλλα και επάνω δεν γραφει κάτι. Απο πίσω στο κάλυμα της μπαταρίας γράφει "DEVELOPER CONFERENCE".

Τα στοιχεία που τα είδα κάνοντας το γνωστό κόλπο είναι :

 

SAPHIRE PTV 32B SHIP S-ON H

HBOOT - 1.33.0009 (SAPP 30000)

CPLD - 10

RADIO - 2.22.19.26I

MAY 8.2009,21:02:32

 

το πρώτο που μου έκανε εντύπωση είναι πως τα κινητα θεωρητικα που δεν είναι εταιρίας είναι 32Α (ετσι διάβασα κάπου!) αυτο είναι 32Β αντε καλα.

 

Πάω στη σελίδα της HTC δηλαδή εδώ http://www.htc.com/gr/supportdownloadlist.aspx?p_id=272&act=sd&cat=all

 

και πάω να κατεβάσω την ROm που δίνει και όταν βάζω τον σειριακό αριθμό του τηλεφώνου, μου λέει πως το λογισμικό δεν σχεδιάστηκε για το τηλέφωνό σας!

 

Ξέρει κανεις τι μπορεί να παίζει?

 

Βασικά μιά Rom ψάχνω που να μπορώ να περάσω να έχω ελληνικά και να δουλευουν όλα χωρίς πρόβλημα (θα προτιμούσα κάτι σε 2.1 android με sense βέβαια!)

 

Οποιος μπορεί και εχει καμια ιδέα.....

 

Ευχαριστώ πολύ

 

AAAAAAAA εχεις το google ION μου φενεται...

παντως το μονο που σου μενει να κανεις ειναι να βαλεις cyanogen μιας και ρομ με sense δεν μπορεις λογο ram...

Edited by tass0s
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

AAAAAAAA εχεις το google ION μου φενεται...

παντως το μονο που σου μενει να κανεις ειναι να βαλεις cyanogen μιας και ρομ με sense δεν μπορεις λογο ram...

 

Μπορούμε να το σιγουρέψουμε αυτό ρε παιδιά? Και αν ναι που τα βρίσκω όλα αυτά?

Συγνώμη για το πρήξιμο αλλα έχω πελαγώσει. Να πάρω αυτόν που μου το πούλησε και να τον ρωτήσω.

Edited by chriszamanis

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα η rogers και η HTC εβγαλε αναβαθμιση για τα magic+.Αφου ειναι οι ιδιες συσκευες γιατι δεν βγαζουν για εμας?
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Σημερα η rogers και η HTC εβγαλε αναβαθμιση για τα magic+.Αφου ειναι οι ιδιες συσκευες γιατι δεν βγαζουν για εμας?

 

Επειδη εμεις δεν εχουμε συμβολαιο με την HTC...

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εμεις δεν εχουμε συμβολαιο με την HTC...

 

καλα ας αφησουμε τους developers να κανουν την δουλεια τους με αυτο...κατι καλο θα βγει :D:D

 

EDIT: Καλα τους αφησαμε, ηδη υπαρχει rooted version εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778083

και φτιαχνεται μια καλυτερη χωρις τις εφαρμογες της rogers και με πολλα καλουδια...:D:D:D

Edited by tass0s
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

καλα ας αφησουμε τους developers να κανουν την δουλεια τους με αυτο...κατι καλο θα βγει :D:D

 

EDIT: Καλα τους αφησαμε, ηδη υπαρχει rooted version εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778083

και φτιαχνεται μια καλυτερη χωρις τις εφαρμογες της rogers και με πολλα καλουδια...:D:D:D

Ναι αλλα καποιοι θελουμε επισημες! (φοβαμαι την διαδικασια γιατι δεν σκαμπαζω πολλα)

Βασικα πως μπορω να εχω καλες οδηγιες για το πως να το κανω αλλα να εχω και την παλια μηπως γινει κανα λαθος? Στο λινκ αυτο ολοι pro ειναι και δεν πιανω και πολλα..ξερω τα στοιχεια του κινητου μου αλλα δεν ξερω τι πρεπει και πως να αλλαξω αν θελει κατι αλλαγη..

thanks για help

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα καποιοι θελουμε επισημες! (φοβαμαι την διαδικασια γιατι δεν σκαμπαζω πολλα)

Βασικα πως μπορω να εχω καλες οδηγιες για το πως να το κανω αλλα να εχω και την παλια μηπως γινει κανα λαθος? Στο λινκ αυτο ολοι pro ειναι και δεν πιανω και πολλα..ξερω τα στοιχεια του κινητου μου αλλα δεν ξερω τι πρεπει και πως να αλλαξω αν θελει κατι αλλαγη..

thanks για help

 

Ρίξε μια ματιά στο πρώτο post. Θα βρεις links με οδηγίες για ό,τι χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα οτι σε λιγες μερες βγαινει και η επισημη 2.1 για την ροτζερς.

Βγήκε! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=777988

 

Εξαιρετικά σχόλια για ταχύτητα και σταθερότητα σε σχέση με την CM 6

Edited by carmik
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=777988

 

Εξαιρετικά σχόλια για ταχύτητα και σταθερότητα σε σχέση με την CM 6

 

o capychimp θα ειναι ο καινουριος μας ηρωας!:lol:

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς HTC Sense σε 2.2 που ετοιμάζεται για stock phones \o/ :)

 

βασικα γαλικη εταιρεια θα την βγαλει την αναβαθμιση, και για να γινει αναβαθμιση πρεπει να την κανει η HTC και αφου το κανει η HTC να το sense!:lol:

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα σήμερα σε φυλλάδιο Mediamarkt Θεσσαλονίκης (Φυλλάδιο ΠΥΛΑΙΑΣ) το Magic στα 129 ευρώ ! :blink:

Λέτε να είναι τυπογραφικό λάθος ή καμιά απατεωνιά;

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

βασικα γαλικη εταιρεια θα την βγαλει την αναβαθμιση, και για να γινει αναβαθμιση πρεπει να την κανει η HTC και αφου το κανει η HTC να το sense!:lol:

Φτου! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα σήμερα σε φυλλάδιο Mediamarkt Θεσσαλονίκης (Φυλλάδιο ΠΥΛΑΙΑΣ) το Magic στα 129 ευρώ ! :blink:

Λέτε να είναι τυπογραφικό λάθος ή καμιά απαταιωνιά;

 

Δεν είναι απατεωνιά. Αγόρασα ένα πριν μερικές ώρες. Το Magic είναι της Vodafone (32A) και δε νομίζω ότι υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια. Κάποιοι τ' αγόραζαν δύο δύο.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=777988

 

Εξαιρετικά σχόλια για ταχύτητα και σταθερότητα σε σχέση με την CM 6

 

Δεν περιμενα να βγει τοσο γρηγορα!:D Αν το ηξερα δε θα περναγα την cm6... Αν καταλαβα καλα θελει το νεο radio.

Λογικα θα βγουν κι αλλες μοντες. Θα περιμενω λιγο να δω πως θα τα παει η cm6 που εχω βαλει τωρα.

 

Δεν είναι απατεωνιά. Αγόρασα ένα πριν μερικές ώρες. Το Magic είναι της Vodafone (32A) και δε νομίζω ότι υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια. Κάποιοι τ' αγόραζαν δύο δύο.

 

Ουαου ο vman θα επιστρεψει στους πειραματισμους!:cool:

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς την rom που έφτιαξε ο cappychimp με συνεργασια σήμερα?Επειδη μου αρέσουν οι επισημες αναβαθμισεις γιατι δεν κολουν καθολου, και δεν ξερω αν αυτα που εβαλε και αλλαξε την κανουν πιο βαρια η οχι...Αντε ποιος το φανταζοταν επισημη 2.1! Edited by tass0s
Ορθογραφικό Λάθος
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα σήμερα σε φυλλάδιο Mediamarkt Θεσσαλονίκης (Φυλλάδιο ΠΥΛΑΙΑΣ) το Magic στα 129 ευρώ !

 

Πηγα το πρωι 9 η ωρα να το παρω και μου λενε τελειωσε :wacko:.

Μου λενε παρτε τηλ. το μεσημερι να σας πουμε αν θα φερουμε, παιρνω τηλ. ξανα μου λενε ξαναπαρτε το απογευμα, ξαναπερνω λοιπον απογευμα μου λενε η προσφορα τελειωσε δεν ξαναφερνουμε αλλα κοματια :rolleyes:...

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος του blog μου μου υπέδειξε την ύπαρξη 1.5 ROM με Sense UI για τα κινητά της Vodafone. Μπορείτε να τη βρείτε εδώ και να την κατεβάσετε από εδώ. Τονίζω ότι πρόκειται για αναβάθμιση που αφορά όσους έχουν HTC Magic (32A) από τη Vodafone. Εάν προχωρήσετε στην εγκατάσταση, το κινητό σας θα κλειδώσει με το perfected SPL 1.76.0009 (για το ξεκλείδωμα κοιτάξτε εδώ). Εάν δε θέλετε να μπείτε σε αυτή τη διαδικασία, αλλά θέλετε να εγκαταστήσετε ROM με Sense UI (την επίσημη ελληνική 1.5), δείτε εδώ.
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα σε windows7 το htc-sync αλλα δεν βρισκει την συσκευη,καμια ιδεα;:confused:

 

διαχειρηση συσκευων, μετα θα σου βγαλει μια καρτελα adb interface, εκει θα υπαρχει μια συσκευη Dream composite adb interface η καπως ετσι.Δεξι κλικ αναβαθμιση, και θα πατησεις browse my computer και let me pick from a list.Μετα αν δεν εχει μια επιλογη My HTC πατα Have disk και πηγαινε C:\(εκει που εγκατεστησες το sync)\ htc driver files\win7_64\androidusb.inf

ελπιζω να βοηθησα

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απατεωνιά. Αγόρασα ένα πριν μερικές ώρες. Το Magic είναι της Vodafone (32A) και δε νομίζω ότι υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια. Κάποιοι τ' αγόραζαν δύο δύο.

 

Και εγώ πήρα ένα το πρωί (και γω ήθελα δύο αλλά πρόλαβα και τσίμπισα ένα όταν έβγαλαν τα τελευταία από πίσω... τουλάχιστον έτσι είπαν)... πριν λίγο γύρισα σπίτι και δεν είχα ακόμα την ευκαιρία να το ανοίξω λίγο να το επεξεργαστώ.

 

Άντε τώρα να διαβάσω 170 σελίδες από πληροφορίες :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω spl 1.76.0009...αποτι καταλαβα ειναι οτι χειροτερο θα μπορουσε να μου τυχει ε? Το πηρα απο vodafone αλλα δεν εχω καποια λειτουργια της και νομιζα δεν ειναι δικο της.. τελος παντων, αν θελω να βαλω την καινουργια εκδοση πρεπει να αλλαξω spl οπως στις οδηγιες? Δεν μου φαινεται και πολυ ευκολη διαδικασια,υπαρχει καποιος πιο αναλυτικος οδηγος? Επισης, αυτη η καινουγια εκδοση δεν ειναι επισημη ακομη ε? Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

...Τονίζω ότι πρόκειται για αναβάθμιση που αφορά όσους έχουν HTC Magic (32A) από τη Vodafone. Εάν προχωρήσετε στην εγκατάσταση, το κινητό σας θα κλειδώσει με το perfected SPL 1.76.0009...

 

Και τι ακριβώς σημαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...