Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 533
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, κι εμένα αυτό μου χτύπησε κατευθείαν στο μάτι! Αν είναι έτσι δεν υπάρχει λόγος να συνεχίζω να αγοράζω κινητά της Νόκια, μια που ένας από τους σοβαρότερους λόγους ήταν ότι δεν κατασκευάζονται στην Κίνα ή σε άλλη χώρα της ανατολικής-νοτιοανατολικής Ασίας.
Link to comment
Share on other sites

ναι ειδαμε και τα αλλα που ηταν made in filand τη ποιοτιτα ειχανε:rolleyes:μπορει αυτο νανε καλητερο μπορει και χειροτερο αν δεν το δουμε απο κοντα δεν μπορουμε να καταλαβουμε.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησατε οτι η συσκευη εγραφε Made in China και οχι Finland??:(

 

Είναι εμφανές ότι οι φωτογραφίες της συσκευής τραβήχτηκαν στην Κινα(το μαρτυρά και το μπλε στρογγυλο αυτοκόλλητο-όλα καταδεικνύουν το localization της συσκευής).

Οι συσκευές που θα κυκλοφορήσουν στην Ελλάδα αλλά και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες θα είναι Made in Finland ή Hungary....;)

Link to comment
Share on other sites

Και μετά την αποτυχία του στη μουσική αναμέτρηση , δείτε αυτή την πολύ αναλυτική φωτογραφική σύγκριση με άλλα κορυφαία symbian...

http://www.allaboutsymbian.com/reviews/item/Camera_group_test_Nokia_N86_8MP_N97_N82_and_Samsung_I8510.php

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Guest vasilistop
Και μετά την αποτυχία του στη μουσική αναμέτρηση , δείτε αυτή την πολύ αναλυτική φωτογραφική σύγκριση με άλλα κορυφαία symbian...

http://www.allaboutsymbian.com/reviews/item/Camera_group_test_Nokia_N86_8MP_N97_N82_and_Samsung_I8510.php

 

στις τελευταια συγκρηση με το αυτοκινητο το n86 με dual led και το n82 με xenon

φωτιζουν το ιδιο η ειναι ιδεα μου?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καθολου ιδεα σου..μαλιστα αν παρατηρησεις στο πισω πλανο θα δεις οτι αχνοφαινονται και κατι καρεκλες!!:D
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

στις τελευταια συγκρηση με το αυτοκινητο το n86 με dual led και το n82 με xenon

φωτιζουν το ιδιο η ειναι ιδεα μου?

 

Μιλάς για αυτές τις δύο;

http://img35.imageshack.us/img35/8384/carflash.th.jpg

 

Δε νομίζω να είναι το ίδιο. Σε αυτή του Ν86 τα χρώματα είναι παραμορφωμένα και η εικόνα πρασινίζει.

Επίσης δεν είναι το ίδιο φωτεινή.

Για φωτογραφία από διπλά LED είναι σαφώς πολύ καλό δείγμα.

Ελπίζω να δούμε ακόμα καλύτερα αποτελέσματα στο μέλλον, στις συσκευές που θα έρθουν.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Guest vasilistop
Μιλάς για αυτές τις δύο;

http://img35.imageshack.us/img35/8384/carflash.th.jpg

 

Δε νομίζω να είναι το ίδιο. Σε αυτή του Ν86 τα χρώματα είναι παραμορφωμένα και η εικόνα πρασινίζει.

Επίσης δεν είναι το ίδιο φωτεινή.

Για φωτογραφία από διπλά LED είναι σαφώς πολύ καλό δείγμα.

Ελπίζω να δούμε ακόμα καλύτερα αποτελέσματα στο μέλλον, στις συσκευές που θα έρθουν.

 

πιστευεις οτι το πρασινισμα και η οξυτητα μπορουν να διορθωθουν με firmware update η δεν γινεται λογω των περιορισμων των dual led?

Link to comment
Share on other sites

πιστευεις οτι το πρασινισμα και η οξυτητα μπορουν να διορθωθουν με firmware update η δεν γινεται λογω των περιορισμων των dual led?

 

Δεν ξέρω, πιστεύω ότι θα υπάρξει σαφώς κάποια σοβαρή διόρθωση μέσω firmware updates, αφού είμαστε νωρίς ακόμα. Δε νομίζω πάντως να φτάσουν ποτέ τα διπλά LEDs στα επίπεδα ποιότητας που δίνει ένα Xenon flash. Κάποια στιγμή πρέπει να το σκεφτεί σοβαρά η Nokia να ενσωματώσει και Xenon flash για τις στατικές φωτογραφίες, αλλά και ένα ή δύο LEDs για βίντεο (ίσως και για λειτουργία φακού). Αυτό θα ήταν πραγματικά ένα πλήρες φωτογραφικό κινητό.

 

Μακάρι πάντως να δούμε πολύ καλύτερα δείγματα από το Ν86 στο μέλλον, στις ημερήσιες φωτογραφίες είναι πραγματικά πολύ καλό. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καμια σύγκριση παντως οι 2 photos........

περιμενουμε να το δουμε και στην πραξη....αλλα οπως βλεπω μαλλον θα παραμεινω με το 82 για αρκετο καιρο ακομη.....

Link to comment
Share on other sites

Στην alpha copy που πηρα μου ειπαν οτι μεσα στον ιουλιο το περιμενουν...οποτε το βλεπω δυσκολο για αυτη την εβδομαδα(οχι πως ειναι πολλες οι μερες..αλλα λεμε τωρα..)
Link to comment
Share on other sites

Guest vasilistop

καλα το gsmarena ειναι εντελως απαραδεκτο καμια photo σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου αλλα περαν απο αυτο δεινει 75.1db στην ενταση του ηχου κλησης σε σχεση με το n95 (78db) και το n82 (65.9), 9.2db παραπανω απο το n82

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα σε αλλο φορουμ κυκλοφορησαν ηδη τα πρωτα κομματια του Ν97 επισημα απο Νοκια σοπ..το Ν86??:confused:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλα το gsmarena ειναι εντελως απαραδεκτο καμια photo σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου αλλα περαν απο αυτο δεινει 75.1db στην ενταση του ηχου κλησης σε σχεση με το n95 (78db) και το n82 (65.9), 9.2db παραπανω απο το n82

 

 

καλα ρε παιδια αυτο δεν μπορω να το καταλαβω....

εχω διαβασει πανω απο 5 reviews μεχρι στιγμης και κανενα δεν δινει βαρος στην καμερα το βραδυ.....!!!

η ολα ειναι τελεια η κατι δεν παει καλα.....

τελικα ο ηχος απο τα ηχεια θα ειναι πιο δυνατος απο το ν82....???

γνωριζει κανεις.....??

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια αυτο δεν μπορω να το καταλαβω....

εχω διαβασει πανω απο 5 reviews μεχρι στιγμης και κανενα δεν δινει βαρος στην καμερα το βραδυ.....!!!

η ολα ειναι τελεια η κατι δεν παει καλα.....

τελικα ο ηχος απο τα ηχεια θα ειναι πιο δυνατος απο το ν82....???

γνωριζει κανεις.....??

 

Τα λεντάκια δεν θα γίνουν ΠΟΤΕ ξένον,τέλος,άρα το βράδυ οι φωτογραφίες απλώς μπορεί να μην έχουν πολύ θόρυβο αλλά δεν θα φωτίζεται πολύ το θέμα που φωτογραφίζεται οπότε οι βραδυνές δεν θα είναι και ότι καλύτερο.

Στα ηχεία του έχω μια υποψία πως δεν θα είναι και πολύ δυνατά σε ένταση(σε σχέση με 5800,Ν95 8άρι κλπ.) και μάλλον θα επιβεβαιωθεί αυτό αρχικά,τώρα αν σε επόμενες αναβαθμίσεις λογισμικού υπάρχει δυνατότητα από άποψης hardware να αυξηθεί η ένταση μένει να το δούμε.....:confused:,πάντως η ΝΟΚΙΑ τις πατατιές τις κάνει και της αρέσει και η επανάληψη......;)

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα σε αλλο φορουμ κυκλοφορησαν ηδη τα πρωτα κομματια του Ν97 επισημα απο Νοκια σοπ..το Ν86??:confused:

 

Απο Αλφα κοπυ αποκλειεται.

Οποτε αποκλειουμε και τα nokia store.

 

καλα ρε παιδια αυτο δεν μπορω να το καταλαβω....

εχω διαβασει πανω απο 5 reviews μεχρι στιγμης και κανενα δεν δινει βαρος στην καμερα το βραδυ.....!!!

η ολα ειναι τελεια η κατι δεν παει καλα.....

τελικα ο ηχος απο τα ηχεια θα ειναι πιο δυνατος απο το ν82....???

γνωριζει κανεις.....??

 

Μα ειναι βεβαιο οτι ποτε τα led δεν θα γινουν xenon.Ποτε.

Τωρα για οσους εχετε Ν82 οπως εχω ξαναπει το κινητο ειναι εργαλειο αλλα και καταρα...

γιατι σε candybar και οχι μονο με τοσες δυνατοτητες και αξιοπιστο πολυ , μα πολυ δυσκολα.

Δυσκολα θα συμβιωσετε με αλλο κινητο μετα απο αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό στα άλλα τα reviews δεν έβαζαν νυχτερινές φώτος. Εν τω μεταξύ έχει αυτόματη και νυχτερινή λήψη.. και σε μερικές φώτος η νυχτερινή λήψη είναι χειρότερες!!

Έχουν πολύ δρόμο ακόμα τα κινητά μέχρι να φτιάξουν τις κάμερες... Και μετά μερικοί κοροϊδεύουν το Ν81 που βγάζει χάλια φώτος. :p Στους τυφλούς.. βασιλεύει ο μονόφθαλμος..

Link to comment
Share on other sites

Guest vasilistop
παιδια το νυχτερινο βιντεο με τα led αναμενα δεν συγκρινεται με τιποτα στην αγορα.....

Για ποιο video μιλας?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...