Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά τα πήγε σε σχέση με τον ανταγωνισμό...Εντάξει σε μερικές φωτο έχασε αλλά γενικά τα πήγε καλά...
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 533
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://mynokiablog.com/2009/06/04/nokia-n86-review-by-mobile-review/

Ορίστε και στα αγγλικά

edit:Και αυτό εδώ...http://zomgitscj.com/the-nokia-n86-gets-reviewed/

και κάποια δείγματα από την κάμεραhttp://zomgitscj.com/nokia-n86-8mp-image-and-video-samples/

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη καμερα ακομα και σε χαμηλου φωτισμου συνθηκες απο οτι βλεπω...κανενα βιντεακι εχουμε να ξερουμε πως τραβαει?ποτε κυκλοφορει??:D
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη καμερα ακομα και σε χαμηλου φωτισμου συνθηκες απο οτι βλεπω...κανενα βιντεακι εχουμε να ξερουμε πως τραβαει?ποτε κυκλοφορει??:D

 

Κάτι σίγουρο δεν υπάρχει αλλά 5 posts παραπάνω αν διάβαζες θα έβλεπες πότε λένε οι φήμες ότι κυκλοφόρει;) Μην επαναλαμβανόμαστε συνέχεια:)

Link to comment
Share on other sites

θα κυκλοφορησει και στα δυο χρωματα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε τα τελευταια και τελικα νεα.

Ν86 τιμη 471,24 ευρω.

Κυκλοφορια Ιουνιος 2009.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε τα τελευταια και τελικα νεα.

Ν86 τιμη 471,24 ευρω.

Κυκλοφορια Ιουνιος 2009.

 

Πολύ καλή τιμή. Ιούνιο έχουμε εδώ και 5 ημέρες :) και ελπίζω να μην βγει τις τελευταίες ημέρες του Ιουνίου! :)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δηλαδή που βγήκε αυτή η σελίδα υποστήριξης , σε πόσο καιρό περίπου υπολογίζεται από τώρα, αν βέβαια υπάρχει κανά παράδειγμα από προηγούμενα μοντέλα της νόκια???
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

λογικα,μεσα στις επομενες 10 ημερες θα εχει κυκλοφορησει..ετσι συνηθως γινεται μετα απο την δημοσιευση των σελιδων υποστηριξης του καθε μοντελου...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ας περιμένουμε μέχρι τότε.......:baby:

edit:πλέον έχει αναρτηθεί και το sar στην επίσημη σελίδα της νόκια , κάτι που δείχνει πως κοντεύει.....

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δηλαδή που βγήκε αυτή η σελίδα υποστήριξης , σε πόσο καιρό περίπου υπολογίζεται από τώρα, αν βέβαια υπάρχει κανά παράδειγμα από προηγούμενα μοντέλα της νόκια???

 

Το αργότερο μέχρι τις 18/6 θα ξεκινήσει να διατίθεται στα NOKIA Shops από πληροφόρηση που είχα από ALPHA COPY,αλλά θα συνιστούσα σε όλους που ενδιαφέρονται(ήδη το έχω κάνει σε γνωστούς και στον εαυτό μου) να μην αγοράσουν συσκευή 1ης παρτίδας γιατί συνήθως υπάρχουν αρκετά προβληματάκια σε ποιότητα κατασκευής κλπ.(από εμπειρία τόσα χρόνια πια ξέρω πως ένα πράγμα δεν αλλάζει και αυτό είναι η ΝΟΚΙΑ και η θεωρία της πως οι πελάτες 1ης παρτίδας νέων μοντέλων είναι beta testers;))

Η 2η παρτίδα που λογικά θεωρώ μπαίνει στο εμπόριο 2-3 μήνες μετά ήδη παρουσιάζει κάποιες βελτιώσεις σε επιμέρους αναφερθεντά ζητήματα ποιότητας κατασκευής αλλά και σε επίπεδο λογισμικού,οπότε συμπερασματικά για μένα πριν τον Σεπτέμβρη δεν πρόκειται καν να το αγγίξω.

Link to comment
Share on other sites

Το αργότερο μέχρι τις 18/6 θα ξεκινήσει να διατίθεται στα NOKIA Shops από πληροφόρηση που είχα από ALPHA COPY,αλλά θα συνιστούσα σε όλους που ενδιαφέρονται(ήδη το έχω κάνει σε γνωστούς και στον εαυτό μου) να μην αγοράσουν συσκευή 1ης παρτίδας γιατί συνήθως υπάρχουν αρκετά προβληματάκια σε ποιότητα κατασκευής κλπ.

 

...=ποιότητα slide, όπως είχαμε πολλά παραδείγματα στο παρελθόν (π.χ. N95, N85 κλπ). ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

...=ποιότητα slide, όπως είχαμε πολλά παραδείγματα στο παρελθόν (π.χ. N95, N85 κλπ). ;)

 

Μου την χαλασατε τωρα.....Ειμαι με το w810 και η μπαταρια του ειναι για κλαματα....και ετσι αν καταλήξω σε αυτο θα ειμαι απο τους πελατες της πρωτης παρτιδας....

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Μου την χαλασατε τωρα.....Ειμαι με το w810 και η μπαταρια του ειναι για κλαματα....και ετσι αν καταλήξω σε αυτο θα ειμαι απο τους πελατες της πρωτης παρτιδας....

 

Να τους κάνεις σπάσιμο :lol:

μην το παίρνεις να μην το πάρουν και αυτοί.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Για κοιτάξτε κάτι αρκετά ενδιαφέρον.....

http://tamss60.tamoggemon.com/2009/02/22/the-8-megapixel-fight-%E2%80%93-nokia-n86/

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια το "θαβει" σε θεμα φωτο...βεβαια απο οτι καταλαβα το συγκρινει με κανονικη digital φωτογραφικη...:(
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μα τι σύγκριση είναι τώρα αυτή! :p Με απλή ψηφιακή να το συγκρίνεις θα έχει μεγάλη διαφορά.. πόσο μάλλον με DSLR που έχουν κάνει την σύγκριση!!

Βέβαια η Sony DSC-T100 δεν είναι και ότι καλύτερο από ψηφιακές, φαίνεται εξάλλου από τον θόρυβο που έχει, ωστόσο και με τον θόρυβο που έχει πάλι βγάζει πιο καθαρές φώτος από το Ν86.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να πλησιαζει η ωρα του σχετικα.. γιατι ενας φιλος μου που δουλευει media markt μου ειπε οτι την δευτερα ανοιγει ο κωδικος για να παραγγ. το Ν86 απο alpha copy.

Βεβαια δεν ξερω ποσο καιρο κανει η A C να του τα στειλει..

Link to comment
Share on other sites

Το αργότερο μέχρι τις 18/6 θα ξεκινήσει να διατίθεται στα NOKIA Shops από πληροφόρηση που είχα από ALPHA COPY,αλλά θα συνιστούσα σε όλους που ενδιαφέρονται(ήδη το έχω κάνει σε γνωστούς και στον εαυτό μου) να μην αγοράσουν συσκευή 1ης παρτίδας γιατί συνήθως υπάρχουν αρκετά προβληματάκια σε ποιότητα κατασκευής κλπ.(από εμπειρία τόσα χρόνια πια ξέρω πως ένα πράγμα δεν αλλάζει και αυτό είναι η ΝΟΚΙΑ και η θεωρία της πως οι πελάτες 1ης παρτίδας νέων μοντέλων είναι beta testers;))

Η 2η παρτίδα που λογικά θεωρώ μπαίνει στο εμπόριο 2-3 μήνες μετά ήδη παρουσιάζει κάποιες βελτιώσεις σε επιμέρους αναφερθεντά ζητήματα ποιότητας κατασκευής αλλά και σε επίπεδο λογισμικού,οπότε συμπερασματικά για μένα πριν τον Σεπτέμβρη δεν πρόκειται καν να το αγγίξω.

 

δεν ειναι μονο η παρτίδα...που συμφωνω με ολα αυτα που λες...ειναι και η καμερα το βραδυ...

ειμαι πολυ περιεργος να δω πως αποδίδει στον συγκεκριμένο τομεα...γιατι με το N82 πραγματικα εχουμε καλομάθει....πολυ δυσκολα πλεον πας σε κινητο...που δεν βγαζει καλες photos το βραδυ...και αυτος ειναι ενας απο τους σημαντικοτερους λογους που ολοι εμεις κραταμε ακομη το "παλιο" n82 μας και δεν το αλλαζουμε με κατι καινουργιο.....:)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μονο η παρτίδα...που συμφωνω με ολα αυτα που λες...ειναι και η καμερα το βραδυ...

ειμαι πολυ περιεργος να δω πως αποδίδει στον συγκεκριμένο τομεα...γιατι με το N82 πραγματικα εχουμε καλομάθει....πολυ δυσκολα πλεον πας σε κινητο...που δεν βγαζει καλες photos το βραδυ...και αυτος ειναι ενας απο τους σημαντικοτερους λογους που ολοι εμεις κραταμε ακομη το "παλιο" n82 μας και δεν το αλλαζουμε με κατι καινουργιο.....:)

 

σωστος...παντως η νοκια ισχυριζεται οτι θα ειναι ανταξιο του Ν82 στο θεμα αυτο των νυχτερινων φωτο...ιδωμεν στην πραξη,αν και δεν το πολυπιστευω πως 2 led μπορουν να κανουν 1 ξενον...:confused:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μονο η παρτίδα...που συμφωνω με ολα αυτα που λες...ειναι και η καμερα το βραδυ...

ειμαι πολυ περιεργος να δω πως αποδίδει στον συγκεκριμένο τομεα...γιατι με το N82 πραγματικα εχουμε καλομάθει....πολυ δυσκολα πλεον πας σε κινητο...που δεν βγαζει καλες photos το βραδυ...και αυτος ειναι ενας απο τους σημαντικοτερους λογους που ολοι εμεις κραταμε ακομη το "παλιο" n82 μας και δεν το αλλαζουμε με κατι καινουργιο.....:)

 

Συσκευες οπως το Ν82 ειναι ευχη και καταρα μαζι.

Τα εχει σχεδον ολα και μετα απο αυτο ειναι πολυ δυσκολο να βρεις κατι που θα συγκριθει μαζι του στα ισια.

Στο κατω κατω 28 μεγκαπιξελ να εχει, φωτογραφικη κανενα κινητο ποτε δεν θα γινει.

Το καθενα την δουλεια του και στον τομεα του.

Αν δει κανεις αποτελεσματα σε νυχτερινες σαν του 6220 η Ν82 να μου το πει να το δω και εγω.

Απλα εχεις αξιοπρεπεις φωτο απο μια συσκευη που τα συνδυαζει ολα.

Και οποιος πει οτι βολευεται με την φωτογραφικη του καθε κινητου τον εαυτο του κοροιδευει μαλλον αθελα του.

Αν εισαι για να βγαλεις φωτο πας με την μηχανη.

Το κινητο για πολυ αξιοπρεπεις εκτακτες φωτο μονο και βιντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...