Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο ότι έχω καταλάβει, έχεις την αγγλική του energy και της έχεις περάσει Ελληνικά εσύ? με αλλαγή απο 409 σε 408 και τα λοιπα?

 

Φίλε είμαι πολύ αρχάριος και δεν καταλαβαίνω αυτό που ρωτάς.

Το τηλέφωνο έχει ελληνική rom αν καταλαβαίνω σωστά και έχω περασμένα όλα τα τηλέφωνα σε λατινικούς χαρακτήρες.

Το αλφάβητο που βγάζει στα πλάγια όταν βρίσκεσαι στις επαφές το έχει στα ελληνικά, ενώ εγώ θα το ήθελα σε αγγλικά.

Υπάρχει κάτι στις ρυθμίσεις που πρέπει να πάω να αλλάξω ή πρέπει να περάσω κάποια άλλη rom?

Σήμερα,

άρχισε να δείχνει ότι θα κλείσει από μπαταρία.

Όταν πήγα να το βάλω στην πρίζα, αναβόσβηνε το led στο ακουστικό δίπλα, αλλά ενώ το έβαλα στην πρίζα, δεν έγινε σταθερό χρώμα.

Επιπρόσθετα δεν άναβε το τηλέφωνο κι αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία για να ξαναδουλέψει.

Είναι κάτι που συμβαίνει συχνά?

Υπάρχει πιθανότητα να έχω χάσει κάποια αρχεία από αυτή την κίνησή μου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως μπορώ να αλλάξω την σειρά με την οποία εμφανίζονται τα εικονίδια/φάκελοι στο start menu;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αλλάξω την σειρά με την οποία εμφανίζονται τα εικονίδια/φάκελοι στο start menu;

 

Ανοιγεις το start menu σου βγαζει τα προγραμματα,επιλεγεις αυτο που θελεις το κρατας πατημενο και σου βγαζει επιλογη μετακινηση στην αρχη και ετσι κανεις με ολα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπαθώ να αλλάξω τα εικονίδια απο το slide στο diamond 2 αλλά δεν αλλάζουν, προσπαθώ απο εδώ
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=503511

αλλά εγκαθιστώ το cab και δεν αλλάζει τίποτα, έφτιαξα και δικό μου cab και πάλι τίποτα, το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος??

 

Μπορείς να διαλέξεις κάποιον slider από εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν λένε και πολλά...:(, αλλά σπάω το κεφάλι μου να βρώ γιατί δεν γινετε....:S :(((

 

Για δες αυτο που δουλευω εγω,ειναι λιγο βαρυ αλλα πολυ ωραιο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=555535

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτο που δουλευω εγω,ειναι λιγο βαρυ αλλα πολυ ωραιο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=555535

δεν βλέπω κανένα slide...:S

edit: σόρρυ βρήκα.., αλλά πολύ σκοτεινό, το θέμα μας δεν είναι αυτό όμως το θέμα μας είναι ο τρόπος που δεν δουλεύει...γιατί όμως..:S

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από το e-bay πόσο καιρό περίπου κάνουν να σας έρθουν τα πράγματα???:ninja: γιατι εχω παραγγείλει κάτι πράγματα...

Παρεμπίπτοντος ΔΕΝ σας συστήνω αυτό που πήρα: http://global.ebay.com/10_x_CLEAR_LCD_SCREEN_PROTECTOR_FOR_HTC_TOUCH_DIAMOND_2/260563367591/item καθώς δεν είναι είναι τόσο διαφανές όσο λέει ότι είναι...:mad:

και είναι και πολύ χοντρό με αποτέλεσμα να μην έχει καλή αντίδραση το κινητό,είναι σαν τα anti-glare screen protector μόνο που δεν κάνει της δουλειά τους...:lol:

σας συστήνω αυτό:http://global.ebay.com/2_Screen_Protector_for_HTC_Touch-Diamond2_T5353_T-5353/290417981439/item :D είναι πάρα πολύ καλό... καμιά σχέση με το άλλο...

Επίσης μια φοβερή θήκη που πήρα και είναι πάρα πολύ φτηνή είναι αυτή:http://global.ebay.com/Rope_Velvet_Pouch_Case_For_HTC_Touch_Diamond_2_T5353/360254049411/item και στιλάτη για νυχτερινές εξόδους...:lol:

και τώρα περιμένω αυτό που παράγγειλα την ίδια μέρα (το προηγούμενο Σαββάτο...) με τα παραπάνω πράγματα που μου ήρθαν και αυτό ακόμα να έρθει!!!!:mad:

που το ήθελα και πιο πολύ το:http://global.ebay.com/New_HTC_Diamond_2_II_T5353_Matt_Battery_Back_Cover_Door/390182779112/item να δούμε τι αξίζει και αυτό....:X

ΑΝ έρθει!!!!:lol:

Edited by djs

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

το πιο πολυ ειναι 3 βδομαδες και το πιο λιγο 4 μερες, οποτε μην ανχωνεσαι, θα ερθει.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εδώ έχει και μαμό τα πράματα , ρίξτε μια ματιά,

εγώ έφτιαξα το diamond τέλειο με συνδυασμό clocks και hdwall mod απο xda και έγινε τέλειο...

http://www.ppcmods.com/home.html

Υ.Γ. μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να εγκαταστήσω κάτι παιχνίδια που θέλω στην κάρτα μνήμης και να τα τρέχω κάθε φορά απο εκεί? επειδή είναι γύρω στα 30 cabs και είναι τα μόνα που μου τρώνε ώρα μετά απο κάθε πέρασμα rom..

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να εγκαταστήσω κάτι παιχνίδια που θέλω στην κάρτα μνήμης και να τα τρέχω κάθε φορά απο εκεί? επειδή είναι γύρω στα 30 cabs και είναι τα μόνα που μου τρώνε ώρα μετά απο κάθε πέρασμα rom..

 

Δεν μπορώ να καταλάβω,που είναι το πρόβλημα? Γιατί να μην μπορείς ?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Πριν μια βδομαδα αγορασα το κινητο,ειναι τελειο αλλα δεν βρηκα πως αλλαζουμε τον ηχο κλησης :lol::lol: ή μαλλον βρηκα αλλα δεν μπορω να ρυθμισω το mp3 που θελω.Μπορει να με βοηθησει καποιος?:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Πριν μια βδομαδα αγορασα το κινητο,ειναι τελειο αλλα δεν βρηκα πως αλλαζουμε τον ηχο κλησης :lol::lol: ή μαλλον βρηκα αλλα δεν μπορω να ρυθμισω το mp3 που θελω.Μπορει να με βοηθησει καποιος?:D

 

δημιουργείσαι ενα νεο φακελο στη καρτα σου και ονομασε τον My Documents.

εκει βαλε οτι mp3 θελεις ειτε για ηχο κλησης ειτε για ηχο μηνυματων. μετα απο τις ρυθμησεις επελεξε οποιο θες.

το ιδιο μπορεις να κανεις και στον ηδη υπαρχον φακελο My Documents της μνημης του τηλεφωνου.;)

 

για αλλαγη του ηχου στο ξυπνητήρι πρεπει να εχεις ηχο σε μορφη wav και τον πετας χυμα στο φακελο των windows.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

για ringtone χρησιμοποιείς το Mp3 Trimmer.

 

για alarm, μπορείς να το ρίξεις και μέσα στο My Documents αν θυμάμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

αν κανω εκκαθαριση μνημης θα χαθουν ολα?και τα προγραμματα που εχω βαλει απο το marketplace,τηλεφωνα και οτι εχει αποθηκευτει απο εμενα?θα το δωσω σε εναν φιλο και απλα θελω να διαγραψω προσωπικες ρυθμισεις σε mail facebook marketplace κλπ. βασικα.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

θα σβηστεί ότι έχεις στην κύρια μνήμη
Link to comment
Share on other sites

μου είπε ένας ξαδερφός μου, ότι μια εταιρία βγάζει θήκες για (σχεδόν) όλα τα κινητά, που είναι αυτοκόλητο, και μπαίνει κανονικά και προστατεύει το τηλέφωνο, μήπως γνωρίζει κανένας επί του θέματος? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

νέο Tweak για την μπαταρία σας.

 

Start > Settings > Personal > Phone > Network > Network Selection = Manual.

 

δείτε το και πείτε μου την γνώμη σας. εγώ το δοκίμασα και σίγουρα καλυτέρευσε λίγο η κατανάλωση.

 

να σας εξηγήσω τι κάνει αυτή η επιλογή...

το pda έχει ένα Service το οποίο τρέχει όλη την ώρα και κοιτάει για το πιο επιθυμητό και "καλύτερο" network για να συνδεθεί. 3G, άλλη εταιρία κτλ, με αποτέλεσμα να τραβάει και cpu αλλά και μπαταρία στην τελική μιας και απασχολή την radio περισσότερο.

 

ΥΓ. θα μαζέψω και τα προηγούμενα tweaks και θα ζητήσω απο το Γιάννη να τα βάλει και αυτά στα tweaks μου στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα έλεγα κάθε φορά που γίνεται κάποιο τέτοιο πόστ να ενημερώνεται κάποιος mod και να το βάζει στο πρώτο ποστ. Πολλοί θα βοηθηθούν ( χωρις να βγάζω τον εαυτό μου απ'έξω ).

 

 

btw... Ωραίος!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ελληνική ρομ για diamond 2

με windows 6.5 . η διαδικασία ποια

είναι για να περαστεί ? το τηλέφωνο

είναι ελληνικό εργοστασιακό

ευχαριστώ

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που σας είπα πιο πάνω για το Manual Network, έχει απίστευτο αποτέλεσμα. απο χθες το βράδυ είχα 56% σε χώρο με λίγο σήμα. μετά απο σχεδόν 12 ώρες και 3-4 τηλέφωνα, είμαι στο 51% ώρα 12.00

 

δεν μπορεί να είναι αλήθεια αυτό το νούμερο. θα το αφήσω έτσι μέχρι το βράδυ να δούμε τι θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος Θοδωρη το εκανα κι εγω μολις και θα ενημερωσω αν δω διαφορα.Επισης ωραιος για την Energy rom 6.5.5 standard sense 2.5.Δειχνει πιο ελαφρια και πιο γρηγορη απο την cookie home tab.

Εχει ενας φιλος μου το Samsung Pixon 12 κι εχει ενα προγραμματακι φανταστικο ενσωματωμενο που σιγουρα ολοι θα θελαμε να το εχουμε.Τι κανει αυτο;Ηχογραφει μονος του ενα μυνημα κι αφου το ρυθμισει να χτυπησει το τηλεφωνο του σε ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα παταει ενα κουμπακι και μετα απο ενα λεπτο χτυπαει το κινητο του με αποκρυψη κι αμ το σηκωσει ακουγεται το ηχητικο μηνυμα.Πολυ ωραιο αν θελεις να αποφυγεις καποιον και παρακαλας να χτυπαγε το κινητο σου εκεινη την ωρα.Υπαρχει κατι τετοιο και σε μας;Μια ψευτικη κληση;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει. δεν θυμάμαι το όνομα. αλλά αν το κοιτάξεις στο google θα το βρείς σίγουρα. (FakeCall πρέπει να λέγεται)

 

όσο αναφορά για ρομς. μην στήνεις τίποτα. αυτή τη στιγμή ο NRG ανεβάζει τις νέες ρομ, για τις οποίες λέει ότι έστησε το kitchen απο την αρχή, με όλες τις ρυθμίσεις, και είναι ακόμα γρηγορότερες. περιμένω τώρα να την βάλω

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...