Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και να μην υπάρχει η δυνατότητα για τα threaded SMS, θα μπορείς να την βάλεις εσύ.

 

Πως; Με την ίδια διαδικασία όπως και στα 6.1 ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν από λίγο πέρασα τα αγγλικα 6.5 από το site τηs HTC. Μόλις παρατήρησα πως ενεργοποιήθηκε μόνο του το wifi και έκανε update τον καιρό (το έχω βάλει να κάνει αυτόματα ενημέρωση)-ή τουλάχιστον αυτό νομίζω. Αυτό είναι συνηθισμένο; Το έχει συναντήσει κανείς;

Από τη στιγμή που ανοιγει το wifi από μόνο του να υποθέσω οτί θα κάνει και το ίδιο με το internet της sim;

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που ανοιγει το wifi από μόνο του να υποθέσω οτί θα κάνει και το ίδιο με το internet της sim;

 

Δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο. Εάν θες να είσαι ήσυχος ότι δεν θα συνδεθεί με το GPRS αυθαίρετα, βάλε το NoData.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν από λίγο πέρασα τα αγγλικα 6.5 από το site τηs HTC. Μόλις παρατήρησα πως ενεργοποιήθηκε μόνο του το wifi και έκανε update τον καιρό (το έχω βάλει να κάνει αυτόματα ενημέρωση)-ή τουλάχιστον αυτό νομίζω. Αυτό είναι συνηθισμένο; Το έχει συναντήσει κανείς;

Από τη στιγμή που ανοιγει το wifi από μόνο του να υποθέσω οτί θα κάνει και το ίδιο με το internet της sim;

 

Χμ αν ενεργοποιήθηκε το wifi μόνο του μετά από upgrade πως συνδέθηκε στο δίκτυο σου χωρίς να ζητήσει κωδικό; Μήπως έχεις το ασύρματο σου ελέυθερο στους πάντες;

Διαφορετικά θα κατέβασε δεδομένα μέσω GPRS οπότε αν δεν έχεις πρόγραμμα δεδομένων καλύτερα να ακολουθήσεις την συμβουλή του athanaso.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δωσει τον κωδικο για το ασυρματο δικτυο το πρωι που περασα τη rom. Εχω ηδη εγκαταστησει το nodata και εχω ρυθμισει να χρησιμοποιει μονο το my work network για ολα τα προγραμματα αλλα μου φανηκε περιεργο που το ενεργοποιησε μονο του. Δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα με τα 6.5.. Επισης τρωει πολυ ram, ξεκιναει απο το 50% και παει μεχρι το 85% (για τη rom που δινει στο ευρωπαικο site της htc).

 

Ξερει κανεις πως να σβησω τις επαφες και τα γεννεθλια απο το pc γιατι μου τα εμφανιζει διπλα; Ευχαριστώ.

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Εγω με αγγλικο D2 εβαλα την Ελληνικη και τη πηρε μια χαρα:lol:

 

Αδερφε για εξήγησε και σε μας πως το κατάφερες αυτο?

Γιατι και εγω το diamond2 το πηρα απο expansys και ενω η αγγλική ρομ εγκαταστάθηκε κανονικότατα χωρις να εχω κανένα προβλημα δοκιμασα να βαλω την Ελληνική και δεν την πηρε .

Μαλιστα με εβγαλε το παρακατω λαθος :

ΣΦΑΛΜΑ [294] : ΜΗ ΕΓΚΥΡΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΙΚΟ ΠΩΛΗΤΗ

 

Εσυ πως τα κατάφερες και την εβαλες την ελληνική ρομ πανω?

Για πες μας ενα ενα τα βήματα μπας και το πετύχουμε και εμείς ....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερει κανεις πως να σβησω τις επαφες και τα γεννεθλια απο το pc γιατι μου τα εμφανιζει διπλα; Ευχαριστώ.

 

Επέλεξε τες όλες μαζί στο outlook του υπολογιστή σου και πάτησε το delete.

 

Εσυ πως τα κατάφερες και την εβαλες την ελληνική ρομ πανω?

Για πες μας ενα ενα τα βήματα μπας και το πετύχουμε και εμείς ....

 

Η εκάστοτε rom ελέγχει το country Id της συσκευής. Εάν ετην προκειμένη περίπτωση δεν βρει το κατάλληλο, δεν εγκαθίσταται η rom εκτός και αν γίνει hard spl.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H εκάστοτε rom ελέγχει το country Id της συσκευής. Εάν ετην προκειμένη περίπτωση δεν βρει το κατάλληλο, δεν εγκαθίσταται η rom εκτός και αν γίνει hard spl.

 

Οπότε αν κατάλαβα καλά απο τα παραπάνω για να βαλω την γνήσια Ελληνική εγω στο δικό μου diamond απο expansys θα πρεπει να κανω hardspl οπότε και χανω την εγγύηση που υπάρχει ...

Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σωστά, αλλά δεν θα έλεγα ότι χάνεις την εγγύηση, αλλά ότι είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να επαναφέρεις το stock spl και την official rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αλλά δεν θα έλεγα ότι χάνεις την εγγύηση, αλλά ότι είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να επαναφέρεις το stock spl και την official rom.

 

Θα μπορουσες να μου προτεινεις μια cooked ρομ η οποία ειναι stable και γρηγορη χωρις bugs και φοράει win6.5/manilla 2.5?

Η τουλαχιστον ποια κατα τη γνωμη σου ειναι η καλύτερη ρομ αυτή τη στιγμή για το διαμαντάκι μας ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή για να σου προτείνω κάτι από πρσωπική εμπειρία αλλά από αυτά που διαβάζω, αυτή του dutty φαίνεται για καλή πρόταση. Με κάθε επιφύλαξη βέβαια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στις κλήσεις να φαίνετε η φωτογραφεία σε όλη την επιφάνεια πίσω από τα κουμπιά ?
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να μου προτεινεις μια cooked ρομ η οποία ειναι stable και γρηγορη χωρις bugs και φοράει win6.5/manilla 2.5?

Η τουλαχιστον ποια κατα τη γνωμη σου ειναι η καλύτερη ρομ αυτή τη στιγμή για το διαμαντάκι μας ?

 

dutty R7...

 

Υπάρχει τρόπος στις κλήσεις να φαίνετε η φωτογραφεία σε όλη την επιφάνεια πίσω από τα κουμπιά ?

 

υπήρχε ένα πρόγραμμα που λεγόταν FullScreenCaller αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@agriniopk:

Πρέπει να εγκαταστήσεις extra εφαρμογή, κάτι που όμως δεν σου συστήνω μιας και παρουσιάζουν διάφορα μικρο-προβληματάκια στην λειτουργία της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, με ποιό πρόγραμμα θα μπορούσα να αντιγράψω τα sms μου για να τα επαναφέρω στην συσκευή μου μετά την αναβάθμιση?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, με ποιό πρόγραμμα θα μπορούσα να αντιγράψω τα sms μου για να τα επαναφέρω στην συσκευή μου μετά την αναβάθμιση?

 

Ευχαριστώ

 

spb backup

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να μου προτεινεις μια cooked ρομ η οποία ειναι stable και γρηγορη χωρις bugs και φοράει win6.5/manilla 2.5?

Η τουλαχιστον ποια κατα τη γνωμη σου ειναι η καλύτερη ρομ αυτή τη στιγμή για το διαμαντάκι μας ?

 

Σήμερα ανέβασε ο Dutty την R8 την οποία και προτείνω. Περισσότερα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=558691. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα την γνήσια ελληνική ρομ με hardspl της συσκευής και όλα τέλεια.

Μηπως θα επρεπε τωρα να επανεξετάσουμε το θεμα της μπαταρίας?

Δηλαδη απο τις προτεινόμενες ρυθμίσεις του φίλου webvirus ποια βήματα πρεπει να ακολουθήσουμε?

Π.χ. μηπως με την νεα ρομ δεν χρειάζεται ο νέος Opera?

μηπως να βάλουμε το autolight v2.5 αντι του lumos?

Η να τα κάνω όλα τα βήματα κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανέβασε ο Dutty την R8 την οποία και προτείνω. Περισσότερα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=558691. :happy:

 

αν έχεις την R7 όπως εγώ, δεν αξίζει να βάλεις R8, δεν έχει τίποτα σημαντικό

 

Τελικα εβαλα την γνήσια ελληνική ρομ με hardspl της συσκευής και όλα τέλεια.

Μηπως θα επρεπε τωρα να επανεξετάσουμε το θεμα της μπαταρίας?

Δηλαδη απο τις προτεινόμενες ρυθμίσεις του φίλου webvirus ποια βήματα πρεπει να ακολουθήσουμε?

Π.χ. μηπως με την νεα ρομ δεν χρειάζεται ο νέος Opera?

μηπως να βάλουμε το autolight v2.5 αντι του lumos?

Η να τα κάνω όλα τα βήματα κανονικά?

 

η νέες ρομ, δεν παίζουν σωστά τα flash με τον Opera, ενώ αν βάλεις τον Opera που δίνω παίζει.

για το autolite δεν ξέρω, αλλά δεν θέλω να κάνω και ιδιαίτερες δοκιμές όλη μέρα για να βρω αν το autolite μου γλυτώνει 1% παραπάνω απο το lumos. ίσως αν μου βγάζει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις την R7 όπως εγώ, δεν αξίζει να βάλεις R8, δεν έχει τίποτα σημαντικό

 

Την R6 είχα και έβαλα κατευθείαν την R8 μόνο επειδή ο σεφ έγραφε οτι έχει χρησιμοποιήσει την τελική εκδοση της leo rom με την οποία θα κυκλοφορήσει η συσκευή. Σφαίρα πάει και αυτή. Δεν έχω εντοπίσει κάποιο σοβαρό bug.:)

Link to comment
Share on other sites

ειπα και γω να περασω την R8 απο την R6 που ειχα στησει τελεια,και συναντησα ενα σημαντικο (για μενα) bug.

η jawa εφαρμογη μπλοκαρει οταν εγκατεστησα τον νεο (εκπληκτικο)οπερα μινι 5 και κολλαει οποτε επεστρεψα στο τελειο λειτουργικα backup της R6.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την R6 είχα και έβαλα κατευθείαν την R8 μόνο επειδή ο σεφ έγραφε οτι έχει χρησιμοποιήσει την τελική εκδοση της leo rom με την οποία θα κυκλοφορήσει η συσκευή. Σφαίρα πάει και αυτή. Δεν έχω εντοπίσει κάποιο σοβαρό bug.:)

 

Προσωπικά πάντως πιστεύω ότι εκτός της μικρής και απλά αισθητικής επέμβασης (εν τέλει), τα WM6.5 αλλά και το καινούργιο manila δεν έχουν να δώσουν κάτι ουσιαστικό πραγματικά στις συσκευές μας, εκτός από ένα βαρύτερο λειτουργικό που καταλαμβάνει περισσότερη ROM αλλά και RAM, εις βάρος της ταχύτητας και της απόκρισης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...