Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παρηγγειλα και γω το κινητο...μια ερωτηση..μεσα στη συσκευασια εχει screen protector;να ξερω αν ειναι να παρω απο ebay...thanks...

 

Προτείνω (όταν πρωτοανοίξεις τη συσκευασία) πριν βγάλεις το κινητό από το σακουλάκι του, να ετοιμάσεις το screen protector και να το κολλήσεις αμέσως πριν προλάβει και κάτσει η σκόνη και το γεμίσεις δαχτυλιές.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα.συνδεσα το κιν. με το pc μου κ περασα κατι τραγουδια (ενα φακελο)αλλα τςρα ψαχανω στο κιν αλλα δεν τα βρισκω.που παω ?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το διαμαντάκι στο μάτι από το Ebay... στα 120ευρά τελική του κουτιού. Τι πιθανότητες έχω να βρεθώ με κινέζικο ουρακοτάγκο? Έχει πάρει κανείς από ebay το κινητό αυτό?

Φοράει WinMo 6.1 και με αγγλική rom. Μπορώ να περάσω κατευθείαν την αυθεντική ελληνική rom της HTC? Ή πρέπει να είναι η αγγλική?

 

Από διεθνή εγγύηση τι λέει η Ace Hellas? Θα βγάλω άκρη? Υπάρχει μόντα (στυλ αλλαγή product code στα nokia s60) για να "εξελληνιστεί" και να γίνεται δεκτό από την Ace?

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η εγγύηση ισχύει μόνο για συσκευές που πωλούνται εντός ευρωπαϊκής ένωσης. Πρόσεχε γιατί κυκλοφορούν πολλοί κλώνοι που δεν έχουν καμία σχέση με την επίσημη συσκευή. Κάποιο link;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Είμαι από χθές ευτυχής κάτοχος του topaz (μεταχειρισμένο σε αριστη κατάσταση σε ξεφτίλα τιμή από καλό φίλο).

Επειδή προέρχομαι από symbian είναι η πρώτη μου επαφη με win mobile. Ειχε τα 6.1 και του περασα την επίσιμη 6.5 GR rom από την HTC.

Έκανα μια προσπάθεια να εγκαταστήσω το iGo8 αλλά απέτυχα οικτρά :wacko:.

Αν κάποιος μπορούσε να μου στειλει ένα pm με links και αναλυτικές οδηγίες για dummies για την εγκατάστασή του θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.

Ευχαριστώ.

 

EDIT

Τι γίνεται ρε παιδια? Από χθές το βράδυ προσπαθούσα με άπειρες αλλαγές στο sys.txt να το κάνω να δουλέψει και δεν γινόταν τίποτα (μου έβγαζε το γνωστό μύνημα no database found κτλ). Τελικά έσβησα τελείως το sys και τώρα λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες να περάσω την TESS v4.2 (δοκίμασα και την v4.1) και ένα γρήγορο πέρασμα της ROM του Energy, κατέληξα στον Dutty R6.

Μέχρι στιγμής όλα δουλέυουν μια χαρά! :)

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι με το cab για το WeatherCitiesGR. Ενώ έγινε εγκατάσταση κανονικά, μόλις πάω να προσθέσω για παράδειγμα "Αίγιο" δεν βγάζει τίποτα στην αναζήτηση!Ενώ σε παλιότερη ROM λειτουργούσε κανονικά...

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα προβλημα....

 

με οσους μιλουσα με το κινητο μου λεγανε οτι εχω αρκετο θορυβο και παρασιτα....

 

any ideas???

 

english diamond / windows mobile 6.5/ spb mobile interface

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση ισχύει μόνο για συσκευές που πωλούνται εντός ευρωπαϊκής ένωσης. Πρόσεχε γιατί κυκλοφορούν πολλοί κλώνοι που δεν έχουν καμία σχέση με την επίσημη συσκευή. Κάποιο link;

 

http://cgi.ebay.com/NEW-Quad-HTC-Touch-Diamond-2-T5353-Smart-Phone-GPS-WiFi_W0QQitemZ280430001261QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item414aee3c6d

 

To βρήκα και σε άλλο seller, από το οποίο έχει αγοράσει πρόσφατα Έλληνας και χθες έδωσε positive feedback. Του έστειλα μνμ, δε μου εχει απατήσει ακόμα.

 

'Οπως δηλώνει ο ίδιος ο seller σε απαντήσεις ερωτήσεων... " it is not orignal. it is highly copy phone. thanks!" ΄Αακυροο...

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/NEW-Quad-HTC-Touch-Diamond-2-T5353-Smart-Phone-GPS-WiFi_W0QQitemZ280430001261QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item414aee3c6d

 

To βρήκα και σε άλλο seller, από το οποίο έχει αγοράσει πρόσφατα Έλληνας και χθες έδωσε positive feedback. Του έστειλα μνμ, δε μου εχει απατήσει ακόμα.

 

'Οπως δηλώνει ο ίδιος ο seller σε απαντήσεις ερωτήσεων... " it is not orignal. it is highly copy phone. thanks!" ΄Αακυροο...

 

Τι να σου πει φιλε μου ο Ελληνας αγοραστης...

Τα λεει ο ιδιος ο πωλητης στις ερωτησεις που του κανανε. ;)

 

Q: is this a real htc or a look like?

A: this is highly copy phone. it is no orignal from HTC. thanks!

 

Q: Hi my friend,I have question for you,about this item.I have to know its original or copy.Thank you advanced.

A: it is not orignal. it is a highly copy phone. thanks!

 

Q: This is original htc phone?

A: it is not orignal. it is highly copy phone. thanks!

 

Σε γενικες γραμμες δε θελει και πολυ φιλοσοφια για να δουμε τι λεει ενα αντικειμενο προς πωληση.

Αν βρισκουμε κατι με λιγοτερα απο τα μισα χρηματα απο οτι το εχουν ολοι οι υπολοιποι, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ειναι γνησιο.

Αυτος ο πωλητης, δεν εχει και καλο feedback. Kαι ειναι λογικο να μην εχει καλο feedback, γιατι στην περιγραφη δε γραφει πουθενα οτι δεν πουλαει γνησιο τηλεφωνο. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω απο τον iexplorerμπορω να ποσταρω κανονικα σε φορουμ απο τον opera δεν μπορω??Θελει καποια ρυθμιση??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/NEW-Quad-HTC-Touch-Diamond-2-T5353-Smart-Phone-GPS-WiFi_W0QQitemZ280430001261QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item414aee3c6d

 

To βρήκα και σε άλλο seller, από το οποίο έχει αγοράσει πρόσφατα Έλληνας και χθες έδωσε positive feedback. Του έστειλα μνμ, δε μου εχει απατήσει ακόμα.

 

'Οπως δηλώνει ο ίδιος ο seller σε απαντήσεις ερωτήσεων... " it is not orignal. it is highly copy phone. thanks!" ΄Αακυροο...

 

Και αν προσεξες αναφερει αναλυση καμερας 2ΜΡ και οχι 5ΜΡ που εχει το original ;)

Θα σε συμβουλεβα να το αποφυγεις .

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν θέλεις ένα htc diamond 2, πάρε ένα κανονικό με το ανάλογο κόστος. Εάν θέλεις ένα κινέζικο τηλέφωνο, πάρε αυτό με τις ανάλογες συνέπειες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι προχθές ανακάλυψα ότι ένας οποιοσδήποτε φορτιστής με mini usb χωράει στην υποδοχή του D2 και φορτίζει κανονικά. Είναι γνωστό σε όλους και εγώ δεν το ήξερα; :p

 

Γνωστό χρόνια τώρα. Πρόσεξε όμως τα mah που βγάζουν οι εκάστοτε φορτιστές να μην διαφέρουν ιδιαίτερα από τον original γιατί μπορεί να επηρεάσει την απόδοση της μπαταρίας σου σε ένα βάθος χρονου.

 

Ο γνήσιος φορτιστής πρίζας είναι 1Α (1000 mΑ). Ένας άλλος φορτιστής αυτοκινήτου που είδα είχε και αυτός το 1Α. Ο φορτιστής αυτοκινήτου που πήρα έχει 500 mΑ. Ειλικρινά δεν ξέρω αν και πως επηρεάζει ο τελευταίος την μπαταρία. Καμιά ιδέα;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το D2 (ελληνικό, με 6.5) και είμαι ευχαριστημένος (προς το παρόν)

Η διαφορές από το ταπεινό HTC Touch που είχα είναι τεράστιες!

 

Ξεκίνησα να το σκαλίζω λίγο, διάβασα ΟΛΟ το thread :wacko:, μου λύθηκαν πολλές απορίες, δεν σκοπεύω να βάλω μαγειρεμένη ROM ακόμα, αλλά έχω μια απορία ακόμη:

 

Στην αρχική οθόνη του Manila, στο κάτω μέρος έχει δύο shortcuts (soft keys?) Το αριστερό λέει "Τηλέφωνο" και το δεξί "Κάμερα". Πως τα αλλάζω πχ σε Settings, μιας και η κάμερα δεν είναι από τις πρώτες μου προτεραιότητες;

 

ΥΓ. Έγει βγεί τελικά ματ (όχι γυαλιστερό) καπάκι μπαταρίας, γιατί κόντεψε να μου φύγει από τα χέρια; Είχα συνηθήσει στο Touch που ήταν κάτι σαν λάστιχο η επιφάνειά του και κόλλαγε όπου το ακουμπούσες...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην αρχική οθόνη του Manila, στο κάτω μέρος έχει δύο shortcuts (soft keys?) Το αριστερό λέει "Τηλέφωνο" και το δεξί "Κάμερα". Πως τα αλλάζω πχ σε Settings, μιας και η κάμερα δεν είναι από τις πρώτες μου προτεραιότητες;

 

softkeymanager1_1_diamond_beta.ARM_WM5.cab

 

Ο γνήσιος φορτιστής πρίζας είναι 1Α (1000 mΑ). Ένας άλλος φορτιστής αυτοκινήτου που είδα είχε και αυτός το 1Α. Ο φορτιστής αυτοκινήτου που πήρα έχει 500 mΑ. Ειλικρινά δεν ξέρω αν και πως επηρεάζει ο τελευταίος την μπαταρία. Καμιά ιδέα;

 

Δεν έχεις πρόβλημα, μόνο που θα αργεί να φορτίζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν φαίνεται να παίζει στο Manila.

Οα αλλαγές φάινονται για 1 δευτερόλεπτο (μετά από σοφτ ρεσετ) πριν φορτώσει το manila (2.5 νομίζω) και μόλις φορτώσει, δείχνει πάλι τα δικά του.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν φαίνεται να παίζει στο Manila.

Οα αλλαγές φάινονται για 1 δευτερόλεπτο (μετά από σοφτ ρεσετ) πριν φορτώσει το manila (2.5 νομίζω) και μόλις φορτώσει, δείχνει πάλι τα δικά του.

 

Άνοιξε το πρόγραμμα και ενεργοποίησε την επιλογή στο πρόγραμμα για να αλλάξεις τα softkeys του TF3D. Εσύ επειδή δεν το επιλέγεις αυτό αλλάζεις τα soft keys των windows όπου μετά από πάνω κάθεται το manila. Δες το καλύτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω απο τον iexplorerμπορω να ποσταρω κανονικα σε φορουμ απο τον opera δεν μπορω??Θελει καποια ρυθμιση??

 

 

:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το πρόγραμμα και ενεργοποίησε την επιλογή στο πρόγραμμα για να αλλάξεις τα softkeys του TF3D. Εσύ επειδή δεν το επιλέγεις αυτό αλλάζεις τα soft keys των windows όπου μετά από πάνω κάθεται το manila. Δες το καλύτερα.

 

Ευχαριστώ. Δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Με τον Opera που ακριβώς δημιουργείται το πρόβλημα; Βλέπει Internet;

 

Nαι κανονικα,μπαινω παντου απλα δεν μπορω να γραψω ποστς,ενω παταω στον κενο χωρο του κειμενου δεν κανει τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν δοκιμάζεις και τον opera 10 beta2; Τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Μου κάνει εντύπωση που έχεις πρόβλημα και μετά από hard reset. Σίγουρα έκανες hard reset και δεν έκανες soft reset;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

OK εγινε!!Τελικα ηθελε να τικαρω μια επιλογη στις ρυθμισεις.Την ενεργοποιηση επεκτασεων για την ακριβεια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τέλος καλό λοιπόν. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να δοκιμάσεις και τον Opera 10 (στην beta2 έκδοση είναι και πολύ σταθερός).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...