Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το Omnia 2 προσφέρει 2-3 πράγματα παραπάνω, αλλά είναι σε άλλη κατηγορία στο θέμα μέγεθος.

 

το Omnia 2 θα μπορούσες να το συγκρίνεις με το HD2, απλώς το HD2 είναι αρκετά καλύτερο :)

 

Ναι αλλά το HD2 είναι σημαντικά ακριβότερο και πολύ μεγαλύτερο. Άρα νομίζω ότι το Omnia 2 είναι πιο κοντά στο Diamond 2 (το οποίο είναι και ακριβότερο στις περισσότερες περιπτώσεις).

Anyway, δεν θα επεκταθώ γιατί το θέμα μας δεν είναι η σύγκριση των δύο.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οταν μου ερχεται μυνημα δεν ακουω ηχο! ενω εχω ενεργοποιηση τους ηχους απο τα events

 

γιατι οεο!!!

 

φοραω τη R4 του dutty!

 

μηπως εχεις αλλαξει το manila σε ελληνικο μεσω registry?

αν ναι δοκιμασε να το επαναφερεις σε αγγλικο και λογικα θα φτιαξει.

σε μενα τουλαχιστον εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, έχω το xperia και θα το δώσω για να πάρω το διαμάντι, τα προγράμματα-παιχνίδια που είχα στο xperia θα παίζουν στο διαμάντι??? Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

βγηκε και η R1 DUTTY με topaz canvas οποτε καποια στιγμη (μαλλον το σαβατοκυριακο)θα δοκιμαστει και αυτη.
Link to comment
Share on other sites

την έβαλα, πήγαινε μια χαρά, έκανα και ένα σωρό tweaks, και πήγαινε σφέρα.

 

μετά σαν βλάκας που είμαι είπα να βάλω άλλη μια φορά την νέα έκδοση του shadowline, αποφάσισα ότι είναι αίσχος, και τώρα ξανα γυρίζω στην R1.

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει το LP και TP στις εκδόσεις του dutty ? που λέει για TOPAZ ή LEO canvas...αλλά τι διαφορά έχουν?

 

Έχετε παρει άλλη μπαταρία απο την μανίσια....? Αν δεν έχω πάρει μεγαλύτερη θα έχω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

το LP ειναι conference call απο το leo ,το αλλο εχει βιντεοκληση.

τωρα σχετικα με την μπαταρια αν κανεις τα γνωστα tweks θεωρω οτι η καταναλωση μπαταριας ειναι σε αποδεκτα πλαισια.(περιπου οπως με τα 6.1 κατα την γνωμη μου)

Link to comment
Share on other sites

αξιζει λες να αφησω πισω την τελεια στημενη R6?

 

πιστεύω ότι η R1, είναι αρκετά καλή. κάνε ένα backup, φόρτωσε την R1, και αν δεν σου κάνει γύρνα στην R6

 

Τι σημαίνει το LP και TP στις εκδόσεις του dutty ? που λέει για TOPAZ ή LEO canvas...αλλά τι διαφορά έχουν?

 

Έχετε παρει άλλη μπαταρία απο την μανίσια....? Αν δεν έχω πάρει μεγαλύτερη θα έχω πρόβλημα?

 

TP σημαίνει ότι μπορείς να έχεις βιντεοκλήσεις, ενώ με το LP δεν έχεις.

 

ναι εγώ προσωπικά έχω μεγαλύτερη. δεν θα έχεις πρόβλημα με την μαμίσια (εξαρτάτε απο το κάθε χρήστη πως το δουλεύει)

Link to comment
Share on other sites

δεν κρατηθηκα μεχρι το σαβατοκυριακο τελικα, την φορτωσα ηδη και παω να τη στησω.

φυσικα υπαρχουν ετοιμα τα backup για καθε ενδεχομενο.

Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησεις :

1)Ποια ειναι τα tweks που πρεπει να κανεις για την μπαταρια οσον αφορά την R1 ρομ του dutty?

2)Εχω πανω την R0 και απο χθες την στηνω...

Αξιζει να παω στην R1 ?

Ποιες οι διαφορες?

3)Μετα την εγκατασταση της ρομ κανετε soft reset (κοκκινο κουμπακι απο πισω) ή hard reset?

Link to comment
Share on other sites

μετά απο πέρασμα ρομ, ΠΑΝΤΑ hard reset.

 

τα tweaks για την μπαταρία συνεχίζουν να είναι αυτά στην υπογραφή μου.

εγώ δεν πήγα στην R0, γιατί δεν είχε βιντεοκλήση, και είχε και μερικά λαθάκια.

 

ότι και να λέμε πάντως, αν μια ρομ συγκρίνεται με του dutty, τότε αξίζει να την δοκιμάσεις.

2 μέρες τώρα δοκιμάζω ρομ. καμία δεν είναι σαν του dutty. επαγγελματικά στημένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλές οι rom του dutty αλλά εγώ προτιμώ και σε Manila 2.1 και σε Sense 2.5 την TESS του Aman (η 3.9 σε benchmark του pietrucci στο xda μετρήθηκε ως η πιο γρήγορη rom με Sense 2.5, μετά την Larva 0.9 η οποία βέβαια έχει πολλά προβλήματα ακόμα).
Link to comment
Share on other sites

μετά απο πέρασμα ρομ, ΠΑΝΤΑ hard reset.

 

τα tweaks για την μπαταρία συνεχίζουν να είναι αυτά στην υπογραφή μου.

εγώ δεν πήγα στην R0, γιατί δεν είχε βιντεοκλήση, και είχε και μερικά λαθάκια.

 

ότι και να λέμε πάντως, αν μια ρομ συγκρίνεται με του dutty, τότε αξίζει να την δοκιμάσεις.

2 μέρες τώρα δοκιμάζω ρομ. καμία δεν είναι σαν του dutty. επαγγελματικά στημένη.

 

Φιλε webvirus διευκρινησε μου τα εξής:

1)Στην ρομ R1 αλλαξες τον opera με τον δικό σου στα καμπάκια?

 

2)Εβαλες το lumos?

 

τις υπόλοιπες λυσεις τις εχω κανει.

Link to comment
Share on other sites

ο aman έβγαλε αξιόλογες εκδόσεις για την 6.1

 

τώρα δεν δοκίμασα ποτέ την 6.5 του, γιατί την έχω πάρει απο κακό μάτι. δεν ξέρω γιατί.

 

ορίστε και η πρώτη εικόνα μου :)

http://img691.imageshack.us/img691/9630/capscr0006.th.png

Link to comment
Share on other sites

τα εικονίδια του topbar και οι 5 συντομεύσεις στο κάτω μέρος περιλαμβάνονται στην R1 ή τα έβαλες εξτρά?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε webvirus διευκρινησε μου τα εξής:

1)Στην ρομ R1 αλλαξες τον opera με τον δικό σου στα καμπάκια?

 

2)Εβαλες το lumos?

 

τις υπόλοιπες λυσεις τις εχω κανει.

 

1) ακόμα όχι, αλλά θα το βάλω όπως φαίνεται

 

2) lumos πάντα βάζω.

 

τα εικονίδια του topbar και οι 5 συντομεύσεις στο κάτω μέρος περιλαμβάνονται στην R1 ή τα έβαλες εξτρά?

 

έξτρα. το Topbar είναι εύκολο, τα 5 κάτω είναι άλλη υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

έξτρα. το Topbar είναι εύκολο, τα 5 κάτω είναι άλλη υπόθεση.

 

ΟΚ!

Το topbar μάλλον ξέρω που να το ψάξω.

Οι 5 συντομεύσεις περιλαμβάνουν επεξεργασία αρχείων manila απο εσένα?

Γιατί μέχρι 4 σαν να βρήκα κάτι στο xda..., χωρίς όμως τα εικονίδια για call history, alarm κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να ανεβάσεις το Max Manilla 4.1

 

και μετά το Max Manilla 2.3b Ultimate.

 

έφαγα λίγο χρόνο μαζί του, μέχρι να το φέρω στα μέτρα μου.

 

αυτά τα cab θα τα βρείς στα προγράμματα του HD στους XDA.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ημέρες έχω παροπλίσει το διαμαντάκι αφού είμαι κάτοχός πλέον του D2.

απλά κλάσεις ανώτερο.

εβαλα και την 6.5 και ολα οκ, αλλα ... το πρωτο που είδα ειναι οτι στις πληροφορίες της μπαταρίας εκει που βγάζει τον χρονο χρήσεις απο την τελευταία φόρτιση, αφου το φορτίσω και μου δείχνει την πρωτη φορα αναλυτικά την χρήση , τις επόμενες ειναι ολα "0".

μπορεί να μου πει κάποιος αν ειναι κάποια ρύθμιση η αν ειναι γνωστό πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έβαλα του dutty και εγώ...πολύ ωραία όλα τα φρου φρου έχω κάποιες απορίες όμως...

 

1. πως ενεργοποιείται το lock κάθε φορά που μπαίνει στο standby mode? δλδ να μην χρειάζεται κάθε φορά να πατάω το Home key?

 

2. Θέλω κάπως να βάλω το spb wireless monitor πόσο internet-mb έχω κατεβάσει κλπ , πόσες ώρες έχω μιλήσει (και να τα κάνω reset κάθε μήνα) όπως είχα στα 6.1 το MTP και το βαζα εκεί μαζί με διάφορα άλλα...

 

3. Στις επαφές πχ στα favorite ή στα quick link αν βάλω επαφή στο Today Tab γράφει απο κάτω το Όνομα της επαφής. Τραβάει δλδ μόνο το όνομα...πχ στα 6.1 έφτιαχνα στo Outlook την επαφή έβαζα Όνομα/Επίθετο στα πεδία και μετά έκανα save την καρτέλα ώς ένα nickname και μου εμφάνιζε μετα το nickname στα favorite. Πώς γίνεται να το κάνω και εδώ να τραβάει άλλο πεδίο και όχι το όνομα.

 

4. Που είναι εκείνο το εικονίδιο πάνω δεχιά που έλεγε πόση ram χρησιμοποιούμε όπως στα 6.1 ? Εδώ δεν υπάρχει κάπου γρήγορα να το βλέπουμε?

 

5. Για τις μετοχές γίνεται να βάλουμε ελληνικό χρηματιστήριο?

 

6. μια που έβαλα το HardSPL να βάλω και άλλη Radio? έχω αυτή που είχε...3.43.25.19

 

7. ο καιρος δεν κάνει update ούτε με Internet με usb απτό pc ούτε με Cosmote που έχω (στα site μπαίνει κανονικά) update έκανε μόνο όταν έβαλα τη ρομ πρώτη φορά μετά δεν κάνει ούτε automatic ούτε manual.

 

8. όταν κάνω install διάφορα cabs τα εικονίδια τους βγαίνουν διάσπαρτα..μετά πως τα βάζεις στις διάφορες υποκατηγορίες που υπάρχουν?

 

thx :D

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις αλλαξει το manila σε ελληνικο μεσω registry?

αν ναι δοκιμασε να το επαναφερεις σε αγγλικο και λογικα θα φτιαξει.

σε μενα τουλαχιστον εφτιαξε

 

το εχω αλλαξει αλλα δεν θυμαμαι το κλειδι στη registry!!

 

μηπως μπορεις να μου το θυμησεις για να το δοκιμασω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...