Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τις pdair εγώ απο το expansys τις πήρα, σε 2 μέρες μόλις πήραν απόθεμα τις είχα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τις pdair εγώ απο το expansys τις πήρα, σε 2 μέρες μόλις πήραν απόθεμα τις είχα

 

Και εγω πρωτα στην εξπανσυς κοιταξα για τα "παρελκομενα" μια και τους εμπιστευομαι (αλλωστε απο εκει πηρα και το td2) .

Δυστυχως σιλικονες της pdair ομως δεν εχουν. Δερματα και μεταλλα βρισκεις εκει. Expansys για heavymetalαδες δηλαδη!!! lol.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε WebViRuS..Έχεις δίκιο δεν το παρατήρησα..Έδωσα σημασία σε άλλα πράγματα που πραγματικά η HTC έχει κάνει τρομερά πράγματα σε αυτήν την γενιά..
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Energy ROM είναι τέλεια και έχει και ελληνικά το tf3d με το γνωστό κολπάκι στο registry! Όμως το πρόβλημα είναι ότι έχει νεότερο tf3d και το ελληνικό πληκτρολόγιο που έχουμε ναι μεν παίζει αλλά δεν γυρνάει στο αριθμητικό και δείχνει να έχει άλλα γραφικά με αποτέλεσμα να γίνετε χαμός στην οθόνη! Ποιός είχε φτιάξει το fix για το πληκτρολόγιο μήπως μπορεί να μας φτιάξει νεότερη έκδοση που να παίζει σωστά; Τα γραφικά αυτής της ROM είναι τέλεια και έχει τα πάντα από προεγκατεστημένο software! Ίσως αν γινόταν downgrade το πληκτρολόγιο για να παίζει το fix να λυνόταν το πρόβλημα μας!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Φιλε KatsJ, καλη η νεα Rom? Απο xda? Δωσε κανα λινκ, και αν μπορεις εξηγησε, εσυ ή καποιος αλλος, αναλυτικα την διαδικασια εγκαταστασης... Ποια ειναι η καλυτερη που κυκλοφορει? Αποψεις? Εσεις ποια χρησημοποιειτε? Ευχαριστω!

Υ.Γ. Μολις παρελαβα απο netimes, 2 μπαταριες, 1 φορτιστη επιτραπεζιο ( με θεση και για 2η μπαταρια - ξερω οτι κυκλοφορει πολυ ), και θηκη... Ολα καλα και γρηγορα, αλλα η μια μπαταρια ειναι ελαφρως χτυπημενη ( βαθουλοματακι, φαινεται το ασημι ). Λετε να ειναι επικινδυνη?

Ευχαριστω εκ των προτερων !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Αγόρασα κι εγώ το Diamond 2 με Ελληνικά και έχω ψιλοαπογοητευτεί…

Δεν έχει Transcriber – Letter recognizer (σε Αγγλικά), ούτε voice dial, ούτε voice record κατά την διάρκεια κλήσης…:blink:

Ξέρει κάποιος κανένα καλό Transcriber;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το netimes.com ποιον τροπο αποστολης χρησιμοποιειτε για τις αγορες σας; Ο φθηνος απο τους 3 "registered air mail service" που λεει ειναι αξιοπιστος; Και ποσες μερες στο περιπου κανει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Οπως ανεφερα και παραπανω, εγω παρειγγειλα απο netimes τριτη, και σημερα παρελαβα τα παραπανω πραγματακια... Αξιοπιστια καλη... Επειδη εγω βιαζομουν πηρα FedEx. Πληρωσα κατι παραπανω βεβαια, αλλα ηρθαν σε 3 μερες. Το αλλο που λες , λεει οτι μπορει να ερθει και σε 30 εργασιμες... Οποτε, βλεπεις και αποφασιζεις. Βιαζεσε? Αξιοπιστος παντως ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Γιώργο ήταν το πιο ανώδυνο HTC που έχω παρει αγγλικο και βρηκα αμμέσως τελειο ελληνικό πληκτρολογιο και προγραμματακι για να σου εχει δεξια ελληνικα στις επαφες για να πηγαινεις στο γράμμα που θες αμμέσως! Το HARD SPL βγηκε γρήγορα και οι ROM βροχή!

Φιλε μπορεις να δωσεις link για το προγραμματακι που αλλαζει τα γραμματα στις επαφες?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας χθες πηρα το Diamond 2 απο την vodafone!

Σαν πρωτη εικονα μου αρεσει παρα πολυ!

Τωρα λεω να βαλω κανενα προγραμματακι!μπορειτε να μου στειλετε κανενα?

Μια ερωτηση που θα βαλω στο htc τα προγραμματα (σε ποιο φακελο δηλαδη)?

 

Γεια σας παιδιά μόλις το πήρα και εγώ από expansys να πω την αμαρτία μου ,μου λειπει το μέγεθος της οθόνης του hd ,τέλως πάντων ,αφού το έστησα πήγα να πειράξω την registry για να κανω το tf3d ελληνικό και κόντεψα να παθω εγκεφαλικο ευτυχως μετα από δύο soft reset ξεκόλησε και ΄πολα είναι στα ελληνικά τώρα,αυτό για τους φίλους πουν θέλουν Ελληνικό μενού στο τηλεφωνό τους.

 

που θα το βρω αυτο για να εχω ελληνικο μενου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Αγόρασα κι εγώ το Diamond 2 με Ελληνικά και έχω ψιλοαπογοητευτεί…

Δεν έχει Transcriber – Letter recognizer (σε Αγγλικά), ούτε voice dial, ούτε voice record κατά την διάρκεια κλήσης…:blink:

Ξέρει κάποιος κανένα καλό Transcriber;

Ευχαριστώ.

 

Από Vodafone το πήρες;

 

Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το netimes.com ποιον τροπο αποστολης χρησιμοποιειτε για τις αγορες σας; Ο φθηνος απο τους 3 "registered air mail service" που λεει ειναι αξιοπιστος; Και ποσες μερες στο περιπου κανει;

 

Honk Kong post σε περίπου μια βδομάδα και είσαι σίγουρος ότι δεν θα περάσει τελωνείο...

 

Γεια σας χθες πηρα το Diamond 2 απο την vodafone!

Σαν πρωτη εικονα μου αρεσει παρα πολυ!

Τωρα λεω να βαλω κανενα προγραμματακι!μπορειτε να μου στειλετε κανενα?

Μια ερωτηση που θα βαλω στο htc τα προγραμματα (σε ποιο φακελο δηλαδη)?

 

Δες την υπογραφή μου για πληροφορίες και σου θα απαντηθούν αρκετές απορίες.

 

που θα το βρω αυτο για να εχω ελληνικο μενου?

 

Δες το παρακάτω αλλά ισχυέι μόνο για το TFL3D και όχι για τα Windows mobile.

Για τον φίλο katsj με ένα registry editor παω στο hkey_currrent _user/mui/curlang/hex και αλλάζω την τιμή σε 408 από 409 κάνε ένα δύο soft reset και θα έχεις ελληνικά ,το ίδιο είχα κάνει και στο hd.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Κανα καλο προγραμματακι για καιρο σε αρκετες πολεις της Ελλαδας?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, απο Wind το αγορασα. Τηλ στην ACE Hellas και μου ειπαν οτι οντως το Diamond 2 δεν εχει Transcriber....

Τεσπα, βρηκα μερικα καλα προγραμματα... Resco Audio Recorder με αυτοματη εναρξη οταν εχεις κληση, My Script Stylus προγραμμα transcriber και με Ελληνικα/Αγγλικα και τελος το Voice command για voice dial που ειχε προαναφερει αλλος χρηστης.

Link to comment
Share on other sites

Κανα καλο προγραμματακι για καιρο σε αρκετες πολεις της Ελλαδας?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

παιδιά ερωτήσεις για προγράμματα εδώ.... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=23

 

μην το καταστρέφουμε το topic με ερωτήσεις για το που θα βρεί ο κάθε ένας προγράμματα. έχω δώσει link σε σελίδες πιο πίσω με τα cabs μου, έχουμε αναφέρει το mart..... και το xda-dev.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος στο φόρουμ και νέος στα κινητά. Έχω μείνει πολύ πίσω. Είχα π.χ. το Nokia 3210 το πρώτο χωρίς κεραία και το 8210 το πιο μικρό, όταν δεν τα είχε κανείς και όλοι με πρήζαν, ''αχ να το δω λίγο'' κι έτσι φάση. Έκτοτε είχα διάφορες απλές συσκευές, χωρίς κανένα ενδιαφέρον.

 

Τώρα ξανά μπήκα δυναμικά και ψάχνομαι όσο δεν πάει.

 

Μόλις πήρα το Diamond 2 ( απ'την προσφορά της Wind με 40 ευρώ πάγιο, 4,5 ώρες ομιλίας και τιμή 300 ευρώ ) και δεδομένου όλων όσων προείπα, έχω μείνει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΟΣ! Άψογη φωτογραφία/ευκρίνεια!

 

Εν πάση περιπτώσει, μόλις βρω χρόνο, θα διαβάσω όλο το θέμα απ΄την αρχή με σκοπό την πλήρη ενημέρωση περί. Αν μου μείνουν κάποιες απορίες, θα σας ρωτήσω.

 

Χαίρομαι πολύ για την οργάνωση του φόρουμ και την πληθώρα πληροφοριών. Τα λέμε λίαν συντόμως!

το δικαίωμά σας να ομιλείτε, δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα !

Σημερα απέκτησα το D2 απο WIND ακόμη όμως δεν το ανοιξα.

Παιδιά πως πρεπει να γίνει η πρώτη φόρτιση;

Η κοπελιά στο κατάστημα, μου είπε πρώτα να τελειώσω την μπαταρία και μετά να το φορτίσω κανα 7-10 ώρες. Στο manual όμως λέει πως είναι καλύτερα να το φορτίσεις κατευθείαν. Εσείς τι προτεινετε; Ϊσως να έχει απαντηθεί ήδη αλλά οι 80+ σελίδες του thread λίγο με τρόμαξαν!!! Υπόσχομαι όμως οτι θα κάνω την μελέτη μου το σαββατοκύριακο !

Ευχαριστώ προκαταβολικά !

p.s. οι 80 + σελίδες επισης μου λένε πως έκανα καλή επιλογή...;Ρ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς από τους ευτυχείς κατόχους να κάνει κανένα σχόλιο για την κάμερα και την ποιότητα της φωτογραφίας και του βίντεο;

Είναι στα ίδια επίπεδα με προηγούμενες wm συσκευές, ή υπάρχει καμιά βελτίωση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς από τους ευτυχείς κατόχους να κάνει κανένα σχόλιο για την κάμερα και την ποιότητα της φωτογραφίας και του βίντεο;

Είναι στα ίδια επίπεδα με προηγούμενες wm συσκευές, ή υπάρχει καμιά βελτίωση;

 

Προσωπικα δεν ειχα ποτε καλυτερη καμερα σε WM τηλεφωνο! Τωρα για την ποιοτητα αν χτυπησεις στο Google σιγουρα θα βρεις δειγματα και θα μπορεις να κρινεις μονο σου, υπαρχουν απειρα review της συσκευης!

 

Για οσους δοκιμασουν την υπεροχη ROM του NRG (την οποια θα βρειτε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=527017 φυσικά αφου περασουν πρωτα το σπασμενο Hard SPL) για ελληνικο πληκτρολογιο ας μην χρησιμοποιήσουν την fix εκδοση του panosha η οποια μπορει να παιζει αψογα με την μαμμισια αγγλικη ROM αλλα δεν παιζει με την εκδοση του NRG οπως ειπα σε προηγουμενο post μου, αλλα να χρησιμοποιησουν την παλαιοτερη εκδοση του ελληνικου πληκτρολογιου την οποια θα βρειτε εδω: http://rapidshare.com/files/223957925/GR-EN_keyboards.cab Οσο για τα ελληνικα στην δεξια μπαρα των επαφων απλα θα βρειτε το cabaki εδω: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=14383

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

σκέφτομαι να το αγοράσω από εδώ. Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο μαγαζάκι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

σκέφτομαι να το αγοράσω από εδώ. Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο μαγαζάκι?

 

Απο εκει το πηρα κι εγω με την επιδοτηση της vodafone! Τα παιδια ειναι αψογα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς από τους ευτυχείς κατόχους να κάνει κανένα σχόλιο για την κάμερα και την ποιότητα της φωτογραφίας και του βίντεο;

Είναι στα ίδια επίπεδα με προηγούμενες wm συσκευές, ή υπάρχει καμιά βελτίωση;

 

πραγματικά κανείς δεν διαβάζει τίποτα. κοίτα στην υπογραφή μου και θα βρείς 2 πολύ χρήσιμα link για το D2.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά κανείς δεν διαβάζει τίποτα.

 

Τι εννοείς;

Σε ποιο σημείο η υπογραφή σου παραπέμπει σε σχόλια για την κάμερα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διάβασε για να μάθεις. θα δείς σχόλια και φωτογραφίες
Link to comment
Share on other sites

Το έχει αγοράσει ένας φίλος το κινητό και πραγματικά είναι απίστευτο.Είχα συνηθίσει και συμβιβαστεί με την ιδέα ότι τα wm κινητά δεν βγάζουν καθόλου καλές φωτό,το diamond2 όμως έχει απίστευτη κάμερα,τρομερά χρώματα,εκπληκτική οθόνη,είναι αρκετά γρήγορο και δεν υστερεί σε τίποτα από το hd κατά την γνώμη μου.Όσον αφορά το design και την κατασκευή του παίρνει άριστα!!!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...