Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

Εχθές είχα ένα πολύ δυσάρεστο γεγονός με το "διαμάντι" μου. Το είχα στην τσέπη μου- μια από τις σπάνιες φορές που το είχα εκτός θήκης του- και ήμουν στο μηχανάκι αγχωμένος για να τελειώσω δουλειές. Χωρίς να το καταλάβω, έπεσε στο δρόμο και πατήθηκε από ένα άλλο μηχανάκι. Μετά από λίγη ώρα μου το έφερε το κινητό μια φίλη (μέχρι τότε δεν είχα καταλάβει ότι το έχασα) λέγοντάς μου ότι της τηλεφώνησε αυτός που το βρήκε και πήγε η ίδια να το παραλάβει. Ας είναι καλά ο άνθρωπος, τέτοια εντιμότητα σπανίζει στις μέρες μας.

Ευτυχώς δεν έπαθε καμιά εσωτερική ζημιά και η οθόνη είναι ακέραια, (ας είναι καλά και το screen protector). Το μόνο κακό είναι ότι το πίσω κάλυμα της μπαταρίας είναι διαλυμένο και το μεταλλικό του πλαίσιο χτυπημένο άσχημα σε πολλά σημεία.

Πίσω κάλυμμα βρήκα πολύ εύκολα από το ebay (με την ευκαιρία αλλάζω και τη μπαταρία με μια μεγαλύτερη και με το δικό της κάλυμα). Αλλά μεταλλικό πλαίσιο δεν βρίσκω με τίποτα. Και άντε και πες ότι βρήκα, πως το αλλάζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα φίλε μου!

Νομίζω μέσω επίσημου σέρβις θα βρείς άμεση λύση,γιατί δεν το προσπαθείς έστω για το πλαίσιο μόνο?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Εχθές είχα ένα πολύ δυσάρεστο γεγονός με το "διαμάντι" μου. Το είχα στην τσέπη μου- μια από τις σπάνιες φορές που το είχα εκτός θήκης του- και ήμουν στο μηχανάκι αγχωμένος για να τελειώσω δουλειές. Χωρίς να το καταλάβω, έπεσε στο δρόμο και πατήθηκε από ένα άλλο μηχανάκι. Μετά από λίγη ώρα μου το έφερε το κινητό μια φίλη (μέχρι τότε δεν είχα καταλάβει ότι το έχασα) λέγοντάς μου ότι της τηλεφώνησε αυτός που το βρήκε και πήγε η ίδια να το παραλάβει. Ας είναι καλά ο άνθρωπος, τέτοια εντιμότητα σπανίζει στις μέρες μας.

Ευτυχώς δεν έπαθε καμιά εσωτερική ζημιά και η οθόνη είναι ακέραια, (ας είναι καλά και το screen protector). Το μόνο κακό είναι ότι το πίσω κάλυμα της μπαταρίας είναι διαλυμένο και το μεταλλικό του πλαίσιο χτυπημένο άσχημα σε πολλά σημεία.

Πίσω κάλυμμα βρήκα πολύ εύκολα από το ebay (με την ευκαιρία αλλάζω και τη μπαταρία με μια μεγαλύτερη και με το δικό της κάλυμα). Αλλά μεταλλικό πλαίσιο δεν βρίσκω με τίποτα. Και άντε και πες ότι βρήκα, πως το αλλάζουμε?

 

συγνώμη... το τηλέφωνο έπεσε απο την τσέπη σου, απο το μηχανάκι, την ώρα που οδηγούσες. το πάτησε ένας άλλος με μηχανάκι!, το τηλέφωνο έζησε, το μάζεψε απο το δρόμο, βρήκε τις επαφές (έμαθε πως να το χρησιμοποιεί), πήρε τηλέφωνο και στο έδωσε κιόλας? :blink: και εκτός όλων αυτών λειτουργεί και απο πάνω?

 

απίστευτο. εγώ σου προτείνω να πάρεις μια μπαταρια απο ebay, πάρε και ένα καπάκι MAT κατα την γνώμη μου, ώστε να μην γλυστράει το τηλέφωνο τόσο εύκολα. και όσο αφορά το πλαίσιο, σίγουρα έχει πάρει το μάτι μου να πουλιέται στο ebay. απο ότι ξέρω, το D2 ανοίγει πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο έπεσε απο την τσέπη σου, απο το μηχανάκι, την ώρα που οδηγούσες. το πάτησε ένας άλλος με μηχανάκι!, το τηλέφωνο έζησε, το μάζεψε απο το δρόμο, βρήκε τις επαφές (έμαθε πως να το χρησιμοποιεί), πήρε τηλέφωνο και στο έδωσε κιόλας? και εκτός όλων αυτών λειτουργεί και απο πάνω?

 

Ναι φίλε μου, ακριβώς όλα αυτά. Το πως βρήκε τις επαφές είναι το μόνο εύκολο γιατί χρησιμοποιώ το spb mobile shell και το εικονίδιο των επαφών είναι στην αρχική οθόνη φάτσα φόρα. Αισθάνομαι περισσότερο τυχερός πρώτον για την εντιμότητα του ανθρώπου και δεύτερον για το ότι δουλεύει μια χαρά.

Όσο για το μεταλλικό πλαίσιο έχω φάει τον τόπο στο ebay, αλλά τίποτα. Από ανταλλακτικά μόνο οθόνη και καπάκια μπαταρίας βλέπω. Τώρα το απόγευμα θα πεταχτώ στο "Γερμανό" να δω τι μπορεί να γίνει μέσω της αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το μεταλλικό πλαίσιο έχω φάει τον τόπο στο ebay, αλλά τίποτα.

 

Για δες εδώ:

ORIGINAL Housing Case for HTC Touch-Diamond2 BLACK+TOOL

Νομίζω ότι είναι αυτό που ζητάς. :rolleyes:

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ:

ORIGINAL Housing Case for HTC Touch-Diamond2 BLACK+TOOL

Νομίζω ότι είναι αυτό που ζητάς. :rolleyes:

 

100000000000000 ευχαριστώ για τη βοήθεια φίλε μου!!! Το παρήγγειλα!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας τωρα πια κατι λιγοτερο απο 10 φορτισεις με την καινουρια 1700αρα μπαταρια και εχοντας κανει και τις λυσεις για καλυτερη αυτονομια μπαταριας του φιλου webvirus (ακομα και το calibrate εκανα) μπορω να πω οτι το κινητο τωρα πια εχει γινει αυτο που ηθελα!2 μερες κρατησε η μπαταρια με ρομ 6.5 official ελληνικη και με μετρια χρηση εως αρκετη.Εχω ομως μια απορια...εστειλα και ελαβα αυτες τις 2 μερες καμια 20αρια μηνυματα και καμια 10αρια κλησεις,επαιξα λιγο με το wifi χαζοσερφαροντας και λιγο και με το bluetooth κι η μπαταρια δεν επεφτε με τιποτα(χρηση gps δεν ετυχε να κανω)!!!

Ομως εχω ενα θεματακι (φυσικα ασοβαρο αλλα μου κινησε την περιεργια μιας και μ'αρεσει πολυ να παιζω πασιεντζα στο κινητο μου οταν δεν εχω τι να κανω)με την πασιεντζα που εχει μεσα το κινητο.Καθως επαιζα ρουφαγε την μπαταρια σαν καλαμακι λες και ειχα ανοιξει το destinator.Αυτο γιατι συμβαινει;Νταξει δεν περιμενω να ξερετε ,ουτε πως αν δεν λυθει θα το συζητησω παραπανω απλα μου εκανε μεγαλη εντυπωση.

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω ομως μια απορια...εστειλα και ελαβα αυτες τις 2 μερες καμια 20αρια μηνυματα και καμια 10αρια κλησεις,επαιξα λιγο με το wifi χαζοσερφαροντας και λιγο και με το bluetooth κι η μπαταρια δεν επεφτε με τιποτα(χρηση gps δεν ετυχε να κανω)!!!

 

Αυτή είναι πολύ σημαντική πληροφορία. :rolleyes:

 

Ομως εχω ενα θεματακι (φυσικα ασοβαρο αλλα μου κινησε την περιεργια μιας και μ'αρεσει πολυ να παιζω πασιεντζα στο κινητο μου οταν δεν εχω τι να κανω)με την πασιεντζα που εχει μεσα το κινητο.Καθως επαιζα ρουφαγε την μπαταρια σαν καλαμακι λες και ειχα ανοιξει το destinator.Αυτο γιατι συμβαινει;Νταξει δεν περιμενω να ξερετε ,ουτε πως αν δεν λυθει θα το συζητησω παραπανω απλα μου εκανε μεγαλη περιεργια.

 

Προσωπικά δεν δουλεύω την πασιέντζα και δεν έχω άποψη επί του θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες μόνο? εξαρτάται φυσικά την χρήση της.
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες μόνο? εξαρτάται φυσικά την χρήση της.

 

Δεν καταλαβες...αν δεν επαιζα τοση ωρα πασιεντζα θα πηγαινα για 4ημερο (εχε χαρη ομως που μ'αρεσει τοσο πολυ... :rolleyes: )!Σου λεω την ρουφαει σαν καλαμακι.Το πρωι που θα ειναι φορτισμενο δεν θα ξανακουμπησω την πασιεντζα και θα κανω ολα τα αλλα και θα σου πω ποσες μερες κρατησε.Ετοιμασου παω για ρεκορ!!!:p

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το ίδιο ακριβώς έχω να πώ και εγω για το Acer s200 μου!:blink:

Έμεινα αφωνος όταν διάβασα τι έγραφες!!!!!

Σε 6.5 αγγλική επίσημη ρομ, η πασιέντζα μου γονατίζει την μπαταρία, λές και κάνω πλοήγηση, και γίγουρα πιο γρήγορα απο τον Οπερα.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν βρίσκει άμεσα τους δορυφόρους μέσω gps, που οφείλεται; Στο πρόγραμμα, στην radio, στην rom ή στο hardware (κινητό); Και αν ξέρετε, πως μπορεί να διορθωθεί;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν βρίσκει άμεσα τους δορυφόρους μέσω gps, που οφείλεται; Στο πρόγραμμα, στην radio, στην rom ή στο hardware (κινητό); Και αν ξέρετε, πως μπορεί να διορθωθεί;

Ευχαριστώ.

Το quickgps το έχεις ενημερωμένο; Αν δεν το έχεις ενημέρωσέ το, γιατί υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά στο πόσο γρήγορα κλειδώνει δορυφόρους. Πάντως εγώ με ενημερωμένο quickgps, με όλες τις roms που δοκίμασα (και είναι πάνω από 40) δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το κλείδωμα. Συνήθως κλειδώνει σε 10''. Και έχω χρησιμοποιήσει destinator, igo, genius driver και σήμερα θα δοκιμάσω και το garmin.

Μιας και ανέφερα το garmin. Το χρησιμοποιείται καθόλου; Σαν πρόγραμμα είναι αρχαίο αλλά πρέπει να έχει πάρα πολύ καλό χάρτη. Το χρησιμοποιούσα πριν κανένα εξάμηνο στο Nokia 5800 που είχα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

την Cheetah ποιος την εχει βαλει?ειναι σταθερη αξιζει?

 

η Cheetah, είναι παλιά πλέον.

 

θα σου πρότεινα να βάλεις αυτή...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=562942

 

την έχω μέρες, και μου αρέσει πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

τεσπα εβαλα την cheetah δεν τρελαθηκα και εβαλα παλι την official δεν ξερω βλεπω την official μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το γνωστό που δόθηκε παραπάνω, δες και αυτή την επιλογή...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=599969

 

Ευχαριστώ πολύ.

Παιδιά. Ξέρω ότι το έχετε πει άπειρες φορές, αλλά αυτή η 1700 μπαταρία ποια είναι;

 

Ευχαριστώ.

edit:

Εντάξει βρήκα δύο διαφορετικές που προτείνει ο panosfx. Μένει να βρω που τις πουλάνε να τις αγοράσω.

Edited by energeiakos
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Το quickgps το έχεις ενημερωμένο; Αν δεν το έχεις ενημέρωσέ το, γιατί υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά στο πόσο γρήγορα κλειδώνει δορυφόρους. Πάντως εγώ με ενημερωμένο quickgps, με όλες τις roms που δοκίμασα (και είναι πάνω από 40) δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το κλείδωμα. Συνήθως κλειδώνει σε 10''. Και έχω χρησιμοποιήσει destinator, igo, genius driver και σήμερα θα δοκιμάσω και το garmin.

 

Ναι μάλλον αυτό θα έφταιγε. Κατέβασα επίσης αυτήν την έκδοση του quickgps για όποιον τον ενδιαφέρει:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=657257

4ο μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εντάξει βρήκα δύο διαφορετικές που προτείνει ο panosfx. Μένει να βρω που τις πουλάνε να τις αγοράσω.

 

Θα τις βρεις στο ebay.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε σαν ήχο στο ξυπνητήρι ένα οποιοδήποτε ήχο της επιλογής μας?

Αν ναί πώς γίνεται αυτό όσο και αν προσπάθησα δε βρήκα κάτι.

Σε πιο φάκελο πρέπει να βάλουμε το αρχείο και τη μορφή πρέπει να ΄χει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε σαν ήχο στο ξυπνητήρι ένα οποιοδήποτε ήχο της επιλογής μας?

Αν ναί πώς γίνεται αυτό όσο και αν προσπάθησα δε βρήκα κάτι.

Σε πιο φάκελο πρέπει να βάλουμε το αρχείο και τη μορφή πρέπει να ΄χει;

μπορείς αρκεί να έχει μορφή wav και να τον βάλεις στον φάκελο των windows

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορούμε να βάλουμε σαν ήχο στο ξυπνητήρι ένα οποιοδήποτε ήχο της επιλογής μας?

Αν ναί πώς γίνεται αυτό όσο και αν προσπάθησα δε βρήκα κάτι.

Σε πιο φάκελο πρέπει να βάλουμε το αρχείο και τη μορφή πρέπει να ΄χει;

 

Εκτός της παραπάνω λύσης θα σου συνιστούσα να κάνεις χρήση third-party ξυπνητηριού. Συστήνω ανεπιφύλακτα το G-Alarm.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα τις βρεις στο ebay.

 

Την βρήκα. Να ρωτήσω. Μόνο ηλεκτρονικά μπορώ να την αγοράσω; Δεν μπορώ να πάω σε ένα κατάστημα στην Αθήνα και να την πάρω με μετρητά ή να την παραγγείλω; Συμφέρει ή όχι;

Επίσης η τιμή σε ευρώ δεν λέει πόσο είναι. Πρέπει να βρω την ισοτιμία;

Edited by energeiakos
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...