Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ουτε ετσι δουλευει. νομίζω τελικά οτι εινια προβλημα με τη νεα ρομ.

θα το διαπιστώσουν πιστεύω οσοι χρησιμοποιήσουν αυτη τη ρομ

 

Καταρχήν, για να μπορέσεις να γράψεις κεφαλαία, πρέπει να γυρίσεις το διακόπτη XT9/ABC σε ABC και μετά να κάνεις διπλό κλικ πάνω στο κουμπί του swift.

Από εκεί και πέρα, εφόσον γράφεις κεφαλαία και με ενεργοποιημένο το "use unicode when needed", τότε το 160 μένει, εκτός και εάν πατήσεις κάποια συγκεκριμένα γράμματα, οπότε γυρίζει σε 70. Αυτό είναι τελικά το bug.

Πάντως δοκίμασα με απενεργοποιημένο το "use unicode when needed" και στέλνει κανονικά 160 και μάλιστα και με μικρά γράμματα, οπότε δεν υπάρχει θέμα.

 

Κι εγω αυτο εκανα φιλε.Και εστειλα και μυνηματα και ολοι κανονικα τα βλεπανε οποτε αστο ετσι.Εγω παρατηρησα παντως οτι με την καινουρια ρομ σε σχεση με την προηγουμενη 6.5 ρουφαει την μπαταρια σαν τρελο.Ισχυει και σε αλλους;

 

Εμένα πάντως η κατανάλωση φαίνεται καλύτερη από την προηγούμενη επίσημη. Ποια radio έχεις?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχήν, για να μπορέσεις να γράψεις κεφαλαία, πρέπει να γυρίσεις το διακόπτη XT9/ABC σε ABC και μετά να κάνεις διπλό κλικ πάνω στο κουμπί του swift.

Από εκεί και πέρα, εφόσον γράφεις κεφαλαία και με ενεργοποιημένο το "use unicode when needed", τότε το 160 μένει, εκτός και εάν πατήσεις κάποια συγκεκριμένα γράμματα, οπότε γυρίζει σε 70. Αυτό είναι τελικά το bug.

Πάντως δοκίμασα με απενεργοποιημένο το "use unicode when needed" και στέλνει κανονικά 160 και μάλιστα και με μικρά γράμματα, οπότε δεν υπάρχει θέμα.

το θεμα είναι οτι η συγκεκριμένη rom έχει πρόβλημα με αυτό το πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμένα πάντως η κατανάλωση φαίνεται καλύτερη από την προηγούμενη επίσημη. Ποια radio έχεις?

 

Η τελευταία επίσημη όπως και όλες οι επίσημες ένα radio έχουν officially. Έχεις βάλει κάποιο άλλο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας αναβάθμιση στην τελευταία επίσημη rom σταμάτησε να τρέχει το destinator 7.

Έχει κανείς καμιά ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενημερωτικά τώρα... το Destinator έχει bug όταν λάβουμε mms στη συσκευή μας. Διαγράφοντας το συγκεκριμένο dll αρχείο το πρόβλημα λύνεται. Δεν χάνουμε τίποτα, όλοι το ίδιο έχουμε κάνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσθεσα και το max manilla 3.0 και δουλευει μια χαρά!

Πρώτη φορά στο diamond με oficial rom υπάρχουν τόσες δυνατότητες...

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία επίσημη όπως και όλες οι επίσημες ένα radio έχουν officially. Έχεις βάλει κάποιο άλλο;

 

Και εγώ το αυτό έχω (4.49.25.91) δεν το έχω αλλάξει. Γιαυτό ρώτησα και το φίλο που έχει πρόβλημα με τη μπαταρία εάν το έχει αλλάξει.

Πάντως χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, νομίζω η τελευταία επίσημη έχει νεότερη έκδοση radio από την προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το αυτό έχω (4.49.25.91) δεν το έχω αλλάξει. Γιαυτό ρώτησα και το φίλο που έχει πρόβλημα με τη μπαταρία εάν το έχει αλλάξει.

Πάντως χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, νομίζω η τελευταία επίσημη έχει νεότερη έκδοση radio από την προηγούμενη.

 

Οχι φιλε μου δεν το εχω αλλαξει.Την ιδια radio με εσενα εχω κι εγω.Βρηκα ομως τι μου ετρωγε τοσο πολυ την μπαταρια.Ηταν ο Οπερα που εδωσε ο Athanaso77 με τον ενσωματωμενο flash.Τελικα και δεν επαιζε τα flash μου ετρωγε και την μπαταρια.Βεβαια σε αλλους μπορει να μην ειναι ετσι οποτε δοκιμαστε το πρωτα.Εξαλλου ο Athanaso77 δεν δινει οτι να ναι στο φορουμ.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσθεσα και το max manilla 3.0 και δουλευει μια χαρά!

Πρώτη φορά στο diamond με oficial rom υπάρχουν τόσες δυνατότητες...

 

Εγκατέστησες το "Max Manila 2.5 - v3.0 (beta).cab" ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρηκα ομως τι μου ετρωγε τοσο πολυ την μπαταρια.Ηταν ο Οπερα που εδωσε ο Athanaso77 με τον ενσωματωμενο flash.Τελικα και δεν επαιζε τα flash μου ετρωγε και την μπαταρια.Βεβαια σε αλλους μπορει να μην ειναι ετσι οποτε δοκιμαστε το πρωτα.Εξαλλου ο Athanaso77 δεν δινει οτι να ναι στο φορουμ.

 

Μήπως σου έμενε ανοιχτός στο background και δεν τον έκλεινες; Το σιγούρεψες αυτό με τον Task Manager της συσκευής;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα.

Εχω το εξης πρόβλημα. Μετά την αναβάθμιση με την τελευταία rom πηγα να συνδεθώ με το ασύρματο ρουτερ του σπιτιου αλλά εβαλα λάθος wap2 key. Έτσι τωρα προσπαθεί συνεχώς να συνδεθεί, ανεπιτυχώς φυσικά, αλλά δε μου εμφανίζει και τη δυνατότητα να περάσω τον σωστό κωδικό. Τι μπορώ να κάνω στη συγκεκριμένη περίπτωση? (Εκτός φυσικά από την εύκολη λύση να βγάλω το encryption και να δινω free internet στους γείτονες). Που υπάρχει αποθηκευμένος ο κωδικός στο τηλ ώστε να τον σβήσω και να βάλω τον σωστό?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου έμενε ανοιχτός στο background και δεν τον έκλεινες; Το σιγούρεψες αυτό με τον Task Manager της συσκευής;

 

Οχι δεν ετρεχε γιατι το κοιταξα.Απλα ειδα αλλη καταναλωση με αυτον κι αλλη χωρις αυτον.Τι να πω παραξενο...ισως να ετυχε σε μενα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος γνωριζει θα ηθελα να με βοηθησει καποιος με το setup του email στο d2

 

εχω ενα λογαριασμο στη hol και θα ηθελα αν γινεται να μπορω να λαμβανω και να στελνω τα email μου ειτε απο το σπίτι (wifi hol) ειτε απο το κινητο μου μακρυα απο το σπιτι (μαλλον μεσω gprs ή 3G συνδεσης - αναλογα το σημα.

αυτο το λεω γιατι καταφερα να σεταρω το λογαριασμο μου αλλα δουλευε μονο εφοσον συνδεομουν με wifi στο δικτυο της hol (σπιτι)

οσες φορες προσπαθησα να στειλω ή να λαβω με συνδεση gprs δεν τα καταφερα.

 

μπορει να γινει κατι τετοιο ; και πως ;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...