Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την βρήκα. Να ρωτήσω. Μόνο ηλεκτρονικά μπορώ να την αγοράσω; Δεν μπορώ να πάω σε ένα κατάστημα στην Αθήνα και να την πάρω με μετρητά ή να την παραγγείλω; Συμφέρει ή όχι;

Επίσης η τιμή σε ευρώ δεν λέει πόσο είναι. Πρέπει να βρω την ισοτιμία;

 

Μονο ηλεκτρονικα μπορεις.Κανεις δεν τις φερνει Ελλαδα και η τιμη της ειναι εκπληκτικη και αξιζει με κατι λιγοτερο απο 10 ευρω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μονο ηλεκτρονικα μπορεις.Κανεις δεν τις φερνει Ελλαδα και η τιμη της ειναι εκπληκτικη και αξιζει με κατι λιγοτερο απο 10 ευρω.

 

Δεν έχω αγοράσει ποτέ ηλεκτρονικά. Πρέπει να έχω πιστωτική; Μήπως μπορώ με κατάθεση λογαριασμού σε μια τράπεζα;

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ποτέ ηλεκτρονικά. Πρέπει να έχω πιστωτική; Μήπως μπορώ με κατάθεση λογαριασμού σε μια τράπεζα;

 

Αν θες την γνωμη μου πηγαινε σε μια τραπεζα και πες τους να σου φτιαξουν μια καρτα χρεωστικη κι οχι πιστωτικη.Ετσι μολις την παρεις θα βαλεις μεσα 10 ευρω,με τα στοιχεια της καρτας θα φτιαξεις Paypal λογαριασμο και εισαι ετοιμος!!!Αν καπου κολλησεις πες μας να σε βοηθησουμε. :D

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν θες την γνωμη μου πηγαινε σε μια τραπεζα και πες τους να σου φτιαξουν μια καρτα χρεωστικη κι οχι πιστωτικη.Ετσι μολις την παρεις θα βαλεις μεσα 10 ευρω,με τα στοιχεια της καρτας θα φτιαξεις Paypal λογαριασμο και εισαι ετοιμος!!!Αν καπου κολλησεις πες μας να σε βοηθησουμε. :D

 

Να 'σαι καλά φίλε. Θα πάω τις επόμενες μέρες σε μια τράπεζα (μάλλον εθνική) και θα ζητήσω μια χρεωστική κάρτα στην οποία θα βάλω μέσα 10 Ευρώ. Πιστεύω να μου δώσουν μόνο με ταυτότητα, γιατί δεν δουλεύω, είμαι φοιτητής και δεν γουστάρω αφμ κ.τ.λ..

Θα σας ενημερώνω για κάθε μου κίνηση.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. έχει κανείς υπόψιν του κάποιο πρόγραμμα backup που να δουλεύει σαν το ghost των windows?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει το Spb Ghost αλλά η ανάπτυξή του έχει σταματήσει πολύ καιρό τώρα. Γιαυτό μπορείς να αρκεστείς στο να κρατήσεις τη rom που θέλεις σε περίπτωση που τη χρειαστείς και να πάρεις και ένα backup με το Spb Backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που βγάζω λογαριασμό αφμ;

 

Στην Εφορία με την ταυτότητα σου αυτοπροσώπως (για ηλικία 18+) ή με εξουσιοδότηση σε οικείο πρόσωπο.

 

(Το αφήνω προς ενημέρωση σου και μετά θα σβηστεί).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Νέος στο φορουμ αλλα και στα smartphones (HTC DIAMOND 2)θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

Αν έχουν απαντηθεί στο παρελθόν παρακαλώ πείτε μου που να ψάξω

Σαν νέος κάτοχος του τηλεφώνου όλα μου φαίνονται παράξενα και σίγουρα χρειάζομαι χρόνο αλλα...

Έκανα ενημέρωση της νέας ROM και απο τότε δεν μπορώ να απενεργοποιήσω το 3G.Μπορείτε να με βοηθήσετε με λύση βήμα-βήμα ;(είπαμε άσχετος)

Επίσης, μετά την ενημέρωση της ROM δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το CoPilot 7 που συμπεριλαμβανόταν στην συσκευασία. Το μήνυμα λέει "license

Record Not Found".

FAQ CoPilot support :

1) On the Smartphone, go to the Start Menu, File Manager

2) Browse to the \Storage\My Documents folder

3) Locate the "cpl7" file and delete it.

4) Once the license file has been deleted, close File Explorer and open CoPilot Live 7. You will be prompted to re-activate. After CoPilot Live 7 is re-activated, you can continue using the program.

Δεν μπορώ να βρώ ούτε το My Documents folder ούτε το cpl7 help!!!

 

Συγνώμη για το ''σεντόνι''

Καλώς σας βρήκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ενημέρωση της νέας ROM και απο τότε δεν μπορώ να απενεργοποιήσω το 3G.Μπορείτε να με βοηθήσετε με λύση βήμα-βήμα ;(είπαμε άσχετος)

Πήγαινε στο Comm Manager (που είναι ή στην έναρξη, ή στα εργαλεία μετά την έναρξη) και στη σύνδεση δεδομένων βάλε off. Έτσι κλείνει αλλά μπορεί να ξανανοίξει μετά. Για να το ελέγχεις εσύ κατέβασε και εγκατέστησε το nodata.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Comm Manager (που είναι ή στην έναρξη, ή στα εργαλεία μετά την έναρξη) και στη σύνδεση δεδομένων βάλε off. Έτσι κλείνει αλλά μπορεί να ξανανοίξει μετά. Για να το ελέγχεις εσύ κατέβασε και εγκατέστησε το nodata.

 

 

Είναι ήδη off αλλά το σήμα παίζει ανάμεσα σε 3G και cosmote ανάλογα μάλλον με την ισχύ του σήματος.

Το Nodata το έχω εγκαταστήσει και τα έχω απενεργοποιήσει όλα απο εκεί αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη off αλλά το σήμα παίζει ανάμεσα σε 3G και cosmote ανάλογα μάλλον με την ισχύ του σήματος.

Το Nodata το έχω εγκαταστήσει και τα έχω απενεργοποιήσει όλα απο εκεί αλλα...

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Το πρόβλημα υπάρχει μόνο αν έχεις το μικρό 3G, πάνω από τις γραμμές του σήματος και όχι το μεγάλο αριστερά τους. Κάνε μια φορά αυτό που σου είπα On και μετά Off και θα καταλάβεις.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιείτε!

Λες να φταίει το nodata;

Στην ένδειξη του σήματος δεν έχει κανένα G, καμμιά φορά μετά την επαναφορά της οθόνης στιγμιαία εμφανίζεται ένα G, αλλά μετά ξανακάνει σύνεση το Wifi.

Αλήθεια γιατί το Wifi μπαινοβγαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιείτε!

Λες να φταίει το nodata;

Στην ένδειξη του σήματος δεν έχει κανένα G, καμμιά φορά μετά την επαναφορά της οθόνης στιγμιαία εμφανίζεται ένα G, αλλά μετά ξανακάνει σύνεση το Wifi.

Αλήθεια γιατί το Wifi μπαινοβγαίνει;

 

Ναι φτιάξε πρώτο το nodata και μετά κάνε αυτό που λέω.

Moλις η οθόνη είναι μαύρη και ανοίξει θέλει λίγο χρόνο για να συνδεθεί με το wifi.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι φτιάξε πρώτο το nodata και μετά κάνε αυτό που λέω.

Moλις η οθόνη είναι μαύρη και ανοίξει θέλει λίγο χρόνο για να συνδεθεί με το wifi.

 

Έτσι ακριβώς ,μόλις απ ενεργοποίησα το nodata και πάτησα επάνω στο On-Off ,μου έβγαλε ένα μικρό 3G πάνω απο τις γραμμές του σήματος και πρόλαβε να μπεί για 14 sec με cosmote internet :lol:

 

Με Wi-Fi δεν χρεώνομαι για ότι και κάνω στο internet έτσι; :worry:

 

Γιατί όμως στην αρχική οθόνη γράφει 3G; Δεν μου τελειώνει πιο γρήγορα την μπαταρία ;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με Wi-Fi δεν χρεώνομαι για ότι και κάνω στο internet έτσι; :worry

 

Καμία χρέωση με wifi.

 

Γιατί όμως στην αρχική οθόνη γράφει 3G; Δεν μου τελειώνει πιο γρήγορα την μπαταρία ;

 

Start / Settings / Wireless controls / Phone / Band

 

Και άλλαξε το 'Auto' σε 'GSM'.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμία χρέωση με wifi.

 

 

 

Start / Settings / Wireless controls / Phone / Band

 

Και άλλαξε το 'Auto' σε 'GSM'.

 

Δεν βρίσκω band εκεί που μου γράφεις !

 

Βρήκα ένα επιλογή δικτύου αλλά αλλάζει απο αυτόματο σε μη αυτόματο.

Πρίν την αναβάθμιση της ROM το είχα βρεί εύκολα και το είχα αλλάξει.

 

Στο ίδιο μενού αναφέρει ''τρέχον δίκτυο'' την μια φορά cosmote και την άλλη 3G cosmote

 

Επίσης και στις άλλες επιλογές, εύρεση δικτύου, επιλογή, ορισμός δικτύων (το ένα κάτω απο το άλλο και δίπλα στα δεξιά στην επιλογή δικτύου ) αλλάζει μόνο στις τρείς εταιρίες κιν. τηλεφωνίας.

 

Επίσης και στις άλλες επιλογές, εύρεση δικτύου, επιλογή, ορισμός δικτύων (το ένα κάτω απο το άλλο και δίπλα στα δεξιά στην επιλογή δικτύου ) αλλάζει μόνο στις τρείς εταιρίες κιν. τηλεφωνίας.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Σου έχει ήδη γίνει υπόδειξη να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Στο Band στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου δεν σου έχει επιλογή για 'Auto' αλλά και 'GSM';

 

Αν έχω καταλάβει σωστά αυτό που μου λες, όχι μόνο αυτόματα και Μη αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χμ παράξενο. Ποια ROM φοράει η συσκευή σου; Πήγαινε στο Software Information και ενημέρωσε μας αν θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χμ παράξενο. Ποια ROM φοράει η συσκευή σου; Πήγαινε στο Software Information και ενημέρωσε μας αν θέλεις.

 

Έκδοση ROM

2.53.482.4(76952) ELL

με ημερομηνία 8/2/2010

 

Την κατέβασα απο το site της HTC

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την τελευταία έχεις. Παράξενο μου φαίνεται που δεν βλέπεις αυτό που λέω από πάνω. Ας περιμένουμε την άποψη κάποιου άλλου κατόχου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά αυτό που μου λες, όχι μόνο αυτόματα και Μη αυτόματα

 

Πηγαινε Ρυθμισεις-->Προσωπικα-->Τηλεφωνο και στις κατω καρτελες πηγαινε εκει που λεει ''Ζωνη''.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε Ρυθμισεις-->Προσωπικα-->Τηλεφωνο και στις κατω καρτελες πηγαινε εκει που λεει ''Ζωνη''.

 

Δεν υπάρχει ''ζώνη'' στις κάτω καρτέλες. Αρχίζω να ανησυχώ, μου λέτε πράγματα που στο δικό μου μενού δεν υπάρχουν.Τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=562942

Η rom αυτη κανει sync γτ βαριεμαι να περναω επαφες?

 

Ναι κάνει μόνο που θέλει λίγο προσοχή στα επιπλέον στοιχεία των επαφών (αν χρησιμοποιείς πχ σημειώσεις ) και στο ημερολόγιο – σημειώσεις. Θα κάνει κανονικά την ενημέρωση αλλά ενδέχεται γενικά όπου υπάρχουν σημειώσεις να στα μπερδέψει με τις γραμματοσειρές και να σου βγάζει αλαμπουρνέζικα.

Εγώ θα σου πρότεινα πάρε ένα backup του MSOutlook και μετά βάλε την ROM. Αν κάτι δεν πάει καλά να μπορείς να το επαναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...