Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαποιος απο Αθηνα μπορει να μου προτεινει καποιο καλο radio? Χρησιμοποιω το τελευταιο (.99 νομιζω), αλλα εχω την αισθηση πως δεν ειναι το σωστοτερο. Και επειδη δεν ειμαι και πολυ παρατηρητικος σε αυτα, αν υπαρχει καποια καλυτερη προταση ευπροσδεκτη. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω χρησιμοποιώ την 4.49.25.91 και την θεωρώ εως την καλύτερη έκδοση που έχω βάλει εως τώρα. Κλειδώνει αρκετά γρήγορα δορυφόρους και είναι αρκετά σταθερή.

Με προηγούμενη έκδοση είχα πρόβλημα στο να κλειδώσει δορυφόρους σε αυτοκίνητο με αθερμικό παρμπρίζ. Μπορεί να έκανα ολόκληρα χιλιόμετρα και να μην είχε καταφέρει ακόμα να βρεί στίγμα. Ενω με αυτή την έκδοση που ανέφερα τέτοιο πρόβλημα δεν υφίσταται.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kαποιος απο Αθηνα μπορει να μου προτεινει καποιο καλο radio? Χρησιμοποιω το τελευταιο (.99 νομιζω), αλλα εχω την αισθηση πως δεν ειναι το σωστοτερο. Και επειδη δεν ειμαι και πολυ παρατηρητικος σε αυτα, αν υπαρχει καποια καλυτερη προταση ευπροσδεκτη. :)

 

Όλα τα διαθέσιμα radio θα τα βρεις εδώ. Διάβασε και τις απόψεις χρηστών για να πάρεις κάποιες εντυπώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ταυτοσημη εμπειρια μπορω να πιστοποιησω και εγω!

συγκεκριμενα σε συνδιασμο με την ελληνικη ROM 2.07. 482.2, αλλα και με την αγγλικη 2.07.401.1 εκδοση της...

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις πληροφοριες. Δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω ιδιαιτερες διαφορες με οσα radio εχω δοκιμασει, τουλαχιστον οχι αρκετες ωστε να ειμαι σιγουρος πως δεν ειναι placebo. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Conference Call πως δουλευευι? Κανονικα δεν πρεπει να σε αφηνει η εταιρια να μπορεις να κανεις πανω απο μι κλησεις ταυτοχρονα?

 

Σε οσες συσκευες εχω δοκιμασει ακομα και στο iphone, οταν κανεις κληση μεσα απο κλησει κανει hold στην πρωτη και δινει προτεραιοτητα στην επομενη.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καθώς καλείς, στην οθόνη υπάρχει επιλογή (εικονίδιο) για κλήση.

Όταν καλείς, βάζεις σε αναμονή τον συνομιλητή σου και καλείς τον άλλο.

Όταν το σηκώσει ο τρίτος, πατάς το εικονίδιο της συνομιλίας και μιλάτε πλέον και οι τρεις μαζί.

Έχω δοκιμάσει επιτυχώς να μιλήσω με δυο μαζί, αλλά από εκεί και πέρα δε μπορώ να σου πω πολλά.

Ήταν ένας ωραίος τρόπος να ευχηθούμε δύο φίλοι σε έναν τρίτο, ενώ ήμασταν μακριά ο καθένας από τους άλλους.

Υποτίθεται πως με τον παραπάνω τρόπο μπορείς να προσθέσεις και άλλους συνομιλητές.

Αν το δοκιμάσεις, γράψε μας εμπειρίες.

 

Επίσης, θυμάμαι πως στο εγχειρίδιο αναφερόταν και σε άλλο τρόπο από το εικονίδιο που προανέφερα.

Όταν πατήσεις το κουμπί της αποδοχής των κλήσεων, κάτω δεξιά έχει ένα κουμπί με ένα ανθρωπάκι και περισσότερα.

Αν πατήσεις αυτό, σου δίνει τη δυνατότητα να τσεκάρεις επαφές και να τις καλέξεις πατώντας "συνδιάσκεψη".

Μετά όμως πρέπει να έχει παραπάνω επιλογές.

Edited by ioannis_z_ioanni
διευκρινίσεις
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω το κινητο για να το δοκιμασω απλως αναρωτιεμαι για το πως δουλευει το χαρακτηριστικο αυτο.

 

Θεωρουσα πως η συνδιασκεψη ηταν αδυνατο λογω περιορισμου της εταιριας κινητης, οχι λογω συσκευης.

 

Και παλι περιεργο μου ακουγεται να μπορεις να μιλησεις εως και με 5 ατομα.

 

Παντως εχω δει εικονες με αυτο που λες, που τσεκαρεις μεχρι και 4 ή 5 ονοματα.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχει λίγο καιρό που αγόρασα το touch pro2 και παρατήρησα ένα πρόβλημα , οταν παίρνω τηλέφωνο και ενεργοποιώ το speaker και το σηκώσει ο άλλος δεν με ακούει καθόλου, είναι σαν έχω κάνει mute το μικρόφωνό μου, αν απενεργοποιήσω και ξαναενεργοποιήσω το speaker μερικές φορές διορθώνεται και μερικές όχι. το πρόβλημα αυτό συμβαίνει και όταν με παίρνουν τηλέφωνο, το σηκώσω και βάλω κατευθείαν το speaker.

το πρόβλημα το παρατήρησα μετά από αναβάθμιση απο τα 6.1 στα 6.5 και δεν νομιζω να είναι πρόβλημα hardware

 

έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο ;

 

κάτι άλλο που δεν βρίσκω είναι ο task manager όπως στα 6.1 , πατώντας πάνω εβγαζε μια λίστα με τις εφαρμογές , ενώ τώρα για να παω σε άλλο πρόγραμμα αναγκάζομαι να το ελαχιστοποιήσω και να ανοίξω την διαχείριση εργασιών.

 

και κάτι τελευταίο , είναι εφικτό να περάσω flash plugin στον opera το προσπάθησα αρκετές φορές χωρίς επιτυχία.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by ErnestoZ
Link to comment
Share on other sites

Ανττροφα.

Ο τελευταίος όπερας έχει φλας. Αλλιώς βάζεις skyfire που πάει μια χαρούλα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=603880

Δυστυχώς αυτός ο λειτουργικότατος task manager δεν είναι συμβατός με 6.5 Χρησιμοποιείς παρεμφερή προγράμματα μέχρι να το φτιάξουν

ΤΟ θέμα με το μεγαφωνάκι που δουλεύει όποτε του κατέβει όντως είναι πολύ σπαστικό

Κυκλοφοράνε διάφορα φιξάκια, άλλοι λένε ότι δουλεύουν άλλοι όχι.

http://rapidshare.com/files/380645803/Sergio76_Louder_speaker.cab

 

Επίσης αν έχεις 6.5 μαμά χάνεις--->>>http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612214

Ο τύπος είναι Έλληνας και φτιάχνει τις πιο βαμάτες rom, πίνει πολύς κόσμος νεράκισ το όνομά του.

Και φυσικά αν έχεις 6.5 χωρίς το cookie's home tab

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

δεν έχεις απολαύσει ακόμη το κινητό σου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να περάσεις unofficial rom στη συσκευή σου θα πρέπει να την ξεκλειδώσεις και θα είσαι εκτός εγγύησης. Για να επαναφέρεις την εγγύηση πρέπει να επαναφέρεις την official rom και το stock spl.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για Task MAnager βαλε τον Dutty's TAsk Manager, θα τον βρεις στο πρωτο ποστ του Leo.

EDIT: Ακυρο, δεν ειναι εκει, σε παραπεμπω σε 5΄

ΕΝΤΙΤ2: Δεν το εβρισκα και σου ανεβασα αυτον που ειχα εγω. Καπου στους xda τον ειχα βρει, εκει και το credit :D

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και συγχαρητηρια για την φοβερη δουλεια....παρακολουθω τοο site καιρο τωρα και μολις σημερα εγινα μελος!!

παμε και στη καθιερωμενη ερωτηση τωρα...

θελω πολυ να αγορασω ενα htc (μη ρωτησετε γιατι...) και επειδη κανω πρακτικη αυτο το διαστημα σε καταστημα οτε ηρθε μια προσφορα για αυτο το κινητακι με 360 ευρω...θελω την γνωμη σας αν αξιζει η αγορα...εχω ενδοιασμους για τα WM επειδη δεν τα εχω χειριστει ποτε...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια χαρά είναι η συσκευή και χωρίς προβλήματα. Εάν θέλεις και qwerty εξωτερικό πληκτρολόγιο, αποτελεί μονόδρομο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και συγχαρητηρια για την φοβερη δουλεια....παρακολουθω τοο site καιρο τωρα και μολις σημερα εγινα μελος!!

παμε και στη καθιερωμενη ερωτηση τωρα...

θελω πολυ να αγορασω ενα htc (μη ρωτησετε γιατι...) και επειδη κανω πρακτικη αυτο το διαστημα σε καταστημα οτε ηρθε μια προσφορα για αυτο το κινητακι με 360 ευρω...θελω την γνωμη σας αν αξιζει η αγορα...εχω ενδοιασμους για τα WM επειδη δεν τα εχω χειριστει ποτε...

 

Μετά από ένα χρόνο, εξακολουθώ να θεωρώ ότι είναι η καλύτερη συσκευή που υπάρχει στην αγορά. Παρόλο που έχει ξεπεραστεί σε κάποια θέματα, όπως ταχύτητα επεξεργαστή, μη AMOLED οθόνη, κάμερα που ήταν χάλια από την αρχή, έλλειψη 3.5 jack.

 

Είναι η μόνη συσκευή που συνδυάζει τα πάντα. Και ίσως η συσκευή με την καλύτερη ποιότητα ήχου στη συνομιλία που έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

 

Θα την ξανααγόραζα και για 630€ που είχα δώσει αρχικά.

Link to comment
Share on other sites

ουτε instant messaging να καναμε...να σαι καλα για την αμεση απαντηση φιλε μου...υπολοιπες αποριες με το που το παρω στα χερια μου....
Link to comment
Share on other sites

ποιό είναι το καλύτερο gps πρόγραμμα για την συγκεκριμένη συσκευή ;

το μόνο που βρήκα με ελληνικούς χάρτες ήταν το destinator 7.

 

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στυλ msn με το οποίο να μπορείς να κάνεις βιντεο κλήσεις; γιατί απότι είδα στο συγκεκριμένο πρόγγραμμα που έχει προεγκατεστημένο δεν δίνεται αυτή η δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ποιό είναι το καλύτερο gps πρόγραμμα για την συγκεκριμένη συσκευή ;

το μόνο που βρήκα με ελληνικούς χάρτες ήταν το destinator 7.

 

iGO8.3.4, Automapa 6.5, Sygic Mobile Maps 10, Genius Driver κτλ.

 

Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τί εννοείς οθόνη, LCD και digitizer όπως αυτά π.χ.:

http://cgi.ebay.ie/LCD-DIGITIZER-HTC-Touch-Pro-2-II-T7373-Rhodium-/280501243276?cmd=ViewItem&pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item414f2d4d8c

 

και κάλυμμα εννοείς προστατευτικό οθόνης ή κάτι που να καλύπτει όλο το κινητό;

 

Αν ψάξεις λίγο στο ebay ή γενικότερα στο internet θα βρεις.

Θα σου πρότεινα ωστόσο να μην ψάξεις π.χ. για digitizer μόνο, αν θέλεις να αλλάξεις, αλλά σε συνδυασμό με lcd screen, μιας και κατά γενική ομολογία, η διαφορά της τιμής δεν αξίζει τον κόπο και το αμφίβολο της προσπάθειας.

 

Αν, τώρα, όλα αυτά τα ξέρεις, αλλά ψάχνεις για κατάστημα στην Ελλάδα που να σου προσφέρει τα παραπάνω, λυπάμαι που δεν έχω τίποτα να συνεισφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...