Jump to content

[Επίσημο] Nokia E55


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ορίστε..:)

αν νομίζεις ότι κάτι σου λείπει από συγκεκριμένο φάκελο/φακέλους μου λες...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 572
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

Επειδή σκέφτομαι να αποκτήσω το κινητό μέσω αναβάθμισης, μετά και το τελευταίο software update, εξακολουθούν να εμφανίζονται σοβαρά bugs; Ποιά είναι η γνώμη σας βρε παιδιά, αξίζει τον κόπο να το πάρει κανείς;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!

 

Το έχει το κινητό ο θείος μου και απο σήμερα δεν λαμβάνει εισερχόμενες κλήσεις... Ανάβει για μισό δευτερόλεπτο η οθόνη ότι έχει κλήση, δεν χτυπάει κάν ο ήχος κλήσης και μετά σταματάει... Στη λίστα κλήσεων δεν φαίνεται η κλήση καν...

 

Δοκίμασε με άλλη SIM και κάνει τα ίδια... Επίσης έκανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι τα ίδια... Τώρα του είπα να κάνει καμιά αναβάθμιση αλλά δεν νομίζω να αλλάξει κάτι..

 

Εκτός από το προφανές που θα το πάει για service υπάρχει κάτι άλλο? Είναι γενικότερο πρόβλημα αυτό μήπως σε αυτό το κινητό?

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

@kostastnt

Καλημέρα.

Το τελευταίο που μπορείς να κάνεις πριν το πας για service είναι να δοκιμάσεις ένα hard format και να δεις αν συνεχίζεται το πρόβλημα. Αν συνεχίζεται τότε το πας σε κάποιο Nokia Care.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To hard format δεν ξέρω τι είναι :) Αλλά έτσι κι αλλιώς μετά από τις αναβαθμίσεις που δεν διόρθωσαν το πρόβλημα το κινητό το γύρισε ο θείος μου εκεί που το είχε αγοράσει...

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα κι εγώ λοιπόν το νέο firmware... Άργησα μερικούς μήνες αλλά οκ.

 

Μία σημαντική διαφορά που είδα είναι ότι πλέον υπάρχει επιλογή "Wi-Fi" στις ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επειδή έχω εγκαταστήσει αρκετές εφαρμογές στη συσκευή θέλω να ξέρω αν υπολογίζοντας τα ληφθέντα και σταλθέντα δεδομένα από το ΜΗΤΡΩΟ - ΠΑΚΕΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ δεν θα ξεφύγω.

 

Από οτι κατάλαβα μετρά μόνο τα δεδομένα από χρήση gprs και όχι αυτά από wi-fi.

Σαν σύνολο μετράει δεδομένα από σύνολο χρήσης gprs και wap;

 

Υπάρχει περίπτωση μπαίνοντας από gprs ή wap μια εφαρμογή να κατεβάσει mb και να μην εμανιστούν εκεί;

 

Έχω στο κινητό μου το gravity (twitter), google maps, AccuWeather, PhoneTorch (φακός) και είναι απόλυτα συμβατά με το Ε55.

Όποιος χρειαστεί κάτι από τα παραπάνω μην διστάσει να τα ζητήσει αν δεν τα βρει.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος με τις εφαρμογές αυτές και Opera Mini.

 

Απλώς επειδή έχω σύνδεση δεν θέλω να ξεφύγω από τα MB που έχω ενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ο μετρητής μετράει μόνο τα δεδομένα που διακινούνται (upload και download) μέσω gprs και wap από όλες τις εφαρμογές. Οπότε, δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις τον υπολογισμό του μεγέθους των δεδομένων που διακινούνται.

 

Άσχετο αλλά, δεν υπάρχει τρόπος να ελέγχεις μέσω του παρόχου σου το υπόλοιπο των δεδομένων σου; Πχ εγώ με cosmote στέλνω μήνυμα στο 1256 και ξέρω ανά πάσα στιγμή, τι υπόλοιπο δεδομένων έχω (ομιλία, μηνύματα και ίντερνετ).

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος στην εταιρική γραμμή που έχω.

Ευχαριστώ πάντως.

Ήμουν σίγουρος, αλλά πάντα μια δεύτερη γνώμη είναι καλή.

 

Χρησιμοποιούσα Blackberry και μπέρδευε κάπως τα πράματα

 

όταν καλώ ένα 10ψήφιο νούμερο το οποίο δεν είναι καταχωρημένο στην συσκευή τότε καθυστερεί να το εμφανίσει και το εμφανίζει ολόκληρο.

 

όταν κάνει αναζήτηση επαφής τότε βγαίνει ακαριαία

 

Έχει βρει κάποιος λύση για το παραπάνω θέμα.

 

Ενεργοποιώντας ή όχι την "αναζ. επαφής" δεν έχει καμία σημασία.

Πιστεύω μόνο με καμία αναβάθμιση αν και πάλι ζόρικο το βλέπω...

 

Κολλάει να εμφανίσει τον αριθμό και μετά τον βγάζει ολόκληρο.

Αν πληκτρολογείς λίγο πιο αργά δεν έχει πρόβλημα, αλλά...

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω, θέλω να αλλάξω (ο πατέρας μου δηλαδή) το καπάκι της μπαταρίας επειδή έχει κάτι ψιλογρατζουνιες από τα κλειδιά, το βρήκα μόνο στο e-click στα 15 ευρώ, υπάρχει περίπτωση να το βρω αλλού φθηνότερα;
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε λίγο πιο δυνατό επεξεργαστή, βελτιώστε κάμερα (σίγουρα νυχτερινή λήψη), φτιάξτε το πληκτρολόγιο όταν φωτίζει (έχει μέρη που φαίνεται προχειρότητα) και δεν πρόκειται να αλλάξω την συσκευή αυτή!!!!

 

Καλά δεν το συζητάω αν κατάφερνε και αντικαταστούσε και το κεντρικό πλήκτρο επιλογών με κάποιο trackpad σαν τα blackberry.......

Δεν νομίζω πως δεν είναι εφικτά αυτά!

Έχει βρει πολύ δυνατή συνταγή για το κινητό αυτό!

 

Αν βελτίωνε και αυτά που ανέφερα!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!εχω παρατηρισει πως οταν ερχονται μυνιματα το κινητο μου δεν με ειδοποιοει!!τι παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κανείς μια επανεκκίνηση. Αν εξακολουθεί να μην εμφανίζει τις ειδοποιήσεις, θα πρέπει να αρχίσεις να αφαιρείς εφαρμογές. Λογικά, κάποια από τις τελευταίες που εγκατέστησες προκάλεσε το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

την ειδοποιηση την βγαζει απλα δεν χτυπαει και δεν δοναει....

Κοίταξε στο προφίλ που χρησιμοποιείς αν είναι ενεργοποιημένη η δόνηση και ο ήχος κλήσης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στο προφίλ που χρησιμοποιείς αν είναι ενεργοποιημένη η δόνηση και ο ήχος κλήσης.

ειναι ενεργοποιημενα για αυτο κολαω και εγω:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειστή η συσκευή και την ανοίγεις η δόνηση υπάρχει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειστή η συσκευή και την ανοίγεις η δόνηση υπάρχει;

 

ναι κανονικα και στις κλισεις δοναει κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε ήχο κλήσης και ξαναδοκίμασε. Αν δεν στρώσει, ούτε μετά από επανεκκίνηση, κανε φορματ σε τηλέφωνο και κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε ήχο κλήσης και ξαναδοκίμασε. Αν δεν στρώσει, ούτε μετά από επανεκκίνηση, κανε φορματ σε τηλέφωνο και κάρτα.

 

δυσκολα να κανω φορματ...τιποτα αλλο???

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

θα ηθελα να ρωτήσω εαν καπιοιος έχει παρατηρησει στο Ε55 οτι η συνδεση που εχει δηλωθεί στο nokia messaging δεν κανει disconnect?. εχω ρυθμίσει το nokia messaging να ελεγχει για εμαιλ καθε 30 λεπτα και η συνδεση δουλευει συνεχεια. . εκανα ρεσετ κτλπ αλλα τα ίδια . ειναι θεμα του nokia messaging ή τίποτε αλλο? εχω την τελευταια εκδοση firmware. δεν μπορώ να καταλαβω ενώ δουλευαν όλα καλα. το μόνο που ειχα κάνε ήταν να εγκαταστήσω conection managers (psiloc και smart connect) αλλα μετα εκανα hard reset θεωροντας οτι το προβλημα το κανανε οι managers. παλαιοτερα ειχα παρατηρήσει οτι ενω είχα δηλώσει wifi συνδεση οταν ήμουν εκτος εμβελειας της δοκίμασε το nokia messaging να συνδεθεί με αλλη συνδεση που ήταν στο dialplan της συσκευής. Αργότερα αυτο σταματησε να γίνεται γιαυτό κατεφυγα στην λύση connection manager (psiloc και smart connect). κανείς με ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

 

 

Τις τελεύταιες μέρες το gps του κινήτου δεν δουλεύει.

Το ανοίγω κανονίκα αλλα δεν βρίσκει δορυφόρο μέχρι πριν λίγ καίρο δουλεύε κανονίκα. Ξαναπέρασα τους χάρτες απο το maps loader αλλά τίποτα....

Έχω επιλεγμένο το ενσοματομενο gps μονο.

 

Καμια ιδεα τι μπορω να κανω

 

Υ.Γ κατω δεξια στην οθονη οταν δουλευε κανονικα εβγαζε κατι μπαρες τωρα αυτες δεν εμφανιζονται καθολου...

 

ΥΓ2 στα nokia care το πισω καπακι 5 ευρο η μπροστα προσοψη 20 τις αλλαξα χθες

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε από τις μεθόδους εντοπισμού θέσης όλες τις επιλογές εκτός του bluetooth. Κλείσε το κινητό και ξαναδοκίμασε αλλά σε ανοιχτό χώρο που βλέπει ουρανό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...