Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοω παρεμβάση..πχ εχω διαβασει για απιστευτα δυνατο ηχο αν κανεις modding με το πακετο του rodriguez..καποιος που να ξερει??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντως εμενα μου θυμιζει παρα πολυ το N95. Kαι οχι μονο εμφανησιακα αλλα και το ονομα

 

Οχι πως ειναι κακο αυτο.. Καθε αλλο!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εννοω παρεμβάση..πχ εχω διαβασει για απιστευτα δυνατο ηχο αν κανεις modding με το πακετο του rodriguez..καποιος που να ξερει??

 

Παρέμβαση στο λογισμικό κάνεις με ένα προγραμματάκι που λέγεται a2uploader. Αυτό ανοίγει το λογισμικό του κινητού και μπορείς να τροποποιήσεις/διαγράψεις/προσθέσεις αρχεία. Οι διάφοροι Rodriguez που έχεις δει στο άλλο forum έχουν φτιάξει έτοιμα πακέτα αρχείων και ανάλογα με τις απαιτήσεις σου, μπορείς να τα εγκαταστήσεις στο w995 και να το μεταμορφώσεις. Ειδικά οι αναβαθμισμένοι camera drivers χρειάζονται απαραιτήτως-κατά τη γνώμη μου-γιατί για 8.1 megapixels περίμενα κάτι ελαφρώς καλύτερο (χωρίς να με απογοητεύει βέβαια).

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τιποτα για το σχετικο τηλεφωνο;Χρειαζεται ξεχωριστη ενεργοποιιση;

Μπορω να κατεβασω απο indernet κατι δωρεαν;Ευχαριστω εκ των προτερων.:):)

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το wayfinder που ειναι στην αρχη δωρεαν trial αλλα μετα ειναι επι πληρωμη μπορεις να ψαξεις για το wetravel το οποιο ειναι εφαρμογη java.

Εχω δοκιμασει να το βαλω αλλα δεν το εχω καταφερει να κανω πλοηγηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να κατεβασω καπιο προγραμμα για GPS για το w995 ωστε να μην χρεωνομε καθε χρονο
Link to comment
Share on other sites

Δεν πέρασε κανείς την R1GA026 που είναι διαθέσιμη εδώ και 1 βδομάδα περίπου;Προσθέτει κάποιες εφαρμογές,όπως Facebook,Twitter κλπ.Υπάρχουν βελτιώσεις επίσης ως προς τη σταθερότητα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να κατεβασω καπιο προγραμμα για GPS για το w995 ωστε να μην χρεωνομε καθε χρονο

Δεν μπορεις να βαλεις προγραμμα με χαρτες μεσα στο κινητο.η χρηση του σε περιοριζει αναγκαστικα να συνδεεσαι στο ιντερνετ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν πέρασε κανείς την R1GA026 που είναι διαθέσιμη εδώ και 1 βδομάδα περίπου;Προσθέτει κάποιες εφαρμογές,όπως Facebook,Twitter κλπ.Υπάρχουν βελτιώσεις επίσης ως προς τη σταθερότητα.

 

Ωπα, καλό νέο.

Θα την περάσω μέσα στο Σ-Κ.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να βαλεις προγραμμα με χαρτες μεσα στο κινητο.η χρηση του σε περιοριζει αναγκαστικα να συνδεεσαι στο ιντερνετ.:)

 

Mε το WeTravel δεν γινεται δουλεια?

Το εχω περασει στο w595 που εχω αλλα αυτη την στιγμη δεν εχω τον εξωτερικο δεκτη gps για να το δοκιμασω.

Παντως το προγραμμα το εκανα να παιξει.

Link to comment
Share on other sites

Θα μας δώσεις μερικές παραπάνω πληροφορίες για αυτό το WeTravel?

Χάρτης Ελλάδας καλός;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

To προγραμμα το εκανα να λειτουργησει. Περασα τα μενου την γλωσσα τις φωνες (δυστυχως μονο αγγλικα) αλλα τον χαρτη δεν τον καταφερα ακομη. Το ψαχνω αυτες τις μερες για το πως να τον περασω.

 

Επισης οπως ειπα σημερα το βραδυ θα χω το εξωτερικο δεκτη (μιας το κινητο μου δεν εχει ενσωματωμενο) και θα δω αν κλειδωνει δορυφορους και αν βρισκει στιγμα.

Οποιος θελει μπορει να βρει την εφαρμογη εδω:http://www.we-travel.co.cc

Ειναι free γιαυτο και δινω το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πέρασε κανείς την R1GA026 που είναι διαθέσιμη εδώ και 1 βδομάδα περίπου;Προσθέτει κάποιες εφαρμογές,όπως Facebook,Twitter κλπ.Υπάρχουν βελτιώσεις επίσης ως προς τη σταθερότητα.

 

Εχω την εντυπωση οτι ειναι μονο για branded w995...Και οχι ολες οι εταιριες...

Υπαρχει αναβαθμιση για unbranded????

 

A!Και οποιος εχει ασχολη8ει με το WeTravel ας ποσταρει καποιο πακετο που λειτουργει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμασα τωρα με τον εξωτερικο δεκτη gps και δειχνει κανονικα τους δρομους στον χαρτη.

Το interface βεβαια δεν ειναι οπως πχ σε ενα προγραμμα ανοιχτου λογισμικου αλλα μπορεις να βλεπεις στον χαρτη πανω που εισαι.

 

Τωρα δεν καταφερα βεβαια να κανω πλοηγηση γιατι δεν δεχεται στο πλαισιο να γραψεις την πολη και την οδο αλλα πιστευω πως θα βρεθει λυση.

 

Αν υπαρχει ενδιαφερον μπορω να κανω εναν οδηγο εγκαταστασης και να ανεβασω και τα καταληλα αρχεια μιας και η εφαρμογη ειναι free.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμασα τωρα με τον εξωτερικο δεκτη gps και δειχνει κανονικα τους δρομους στον χαρτη.

Το interface βεβαια δεν ειναι οπως πχ σε ενα προγραμμα ανοιχτου λογισμικου αλλα μπορεις να βλεπεις στον χαρτη πανω που εισαι.

 

Τωρα δεν καταφερα βεβαια να κανω πλοηγηση γιατι δεν δεχεται στο πλαισιο να γραψεις την πολη και την οδο αλλα πιστευω πως θα βρεθει λυση.

 

Αν υπαρχει ενδιαφερον μπορω να κανω εναν οδηγο εγκαταστασης και να ανεβασω και τα καταληλα αρχεια μιας και η εφαρμογη ειναι free.

 

Φυσικα και υπαρχει ενδιαφερον!!!!!!Αναμενουμε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συνενοηθω πρωτα με τον καταληλο moderator και μετα θα προχωρισω για να μου πει τι και πως θα γινει.

Αν μου δωσει το οκ αυριο κιολας μπορω να το ανεβασω.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πέρασε κανείς την R1GA026 που είναι διαθέσιμη εδώ και 1 βδομάδα περίπου;Προσθέτει κάποιες εφαρμογές,όπως Facebook,Twitter κλπ.Υπάρχουν βελτιώσεις επίσης ως προς τη σταθερότητα.

 

Εγώ έκανα από μόνος μου πριν από 2-3 μέρες και μου πέρασε την R1FA035 και τώρα που το ψάχνω μου λέει ότι έχω την νεότερη :(

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα από μόνος μου πριν από 2-3 μέρες και μου πέρασε την R1FA035 και τώρα που το ψάχνω μου λέει ότι έχω την νεότερη :(

 

και εμενα το ιδιο μου λεει ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το πήρατε από Vodafone, Cosmote ή WIND;
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Vodafone αλλά είναι κανονικό. Ούτε λογότυπα,ούτε μενού, ούτε καν η λέξη Vodafone στο τηλεφωνό μου.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι σε Unbranded δεν ειναι διαθεσιμη...Τουλαχιστον ακομα...

 

Λάθος πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Παρέμβαση στο λογισμικό κάνεις με ένα προγραμματάκι που λέγεται a2uploader. Αυτό ανοίγει το λογισμικό του κινητού και μπορείς να τροποποιήσεις/διαγράψεις/προσθέσεις αρχεία. Οι διάφοροι Rodriguez που έχεις δει στο άλλο forum έχουν φτιάξει έτοιμα πακέτα αρχείων και ανάλογα με τις απαιτήσεις σου, μπορείς να τα εγκαταστήσεις στο w995 και να το μεταμορφώσεις. Ειδικά οι αναβαθμισμένοι camera drivers χρειάζονται απαραιτήτως-κατά τη γνώμη μου-γιατί για 8.1 megapixels περίμενα κάτι ελαφρώς καλύτερο (χωρίς να με απογοητεύει βέβαια).

 

το ξερω κουκλε αλλα εμενα εχει συντομευση για το myview\cosmote και κατι screensavers της cosmote που οταν απενεργοπειω το κηνητο εμφανιζετε αντι αυτο τou walkman..θελω να ειναι σαν ολλα τα αλλα κηνητα! να το παω στην cosmote γιατι δεν ξερω τιποτα πανω στο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Λάθος πληροφορίες.

Υπαρχουν Region Codes για τα updates ωστε να δεις που ειναι διαθεσιμα και στα GENERIC-UNBRANDED W995....

Προφανως μιλαμε για την περιοχη μας για σε αλλες περιοχες εχει βγει το νεο firmware...

Μπορεις να μας παραθέσεις(ή και οποιος αλλος!) καποιο Link που να επιβεβαιωνει τους ισχυρισμους σου???????

Εχω ακουσει πως το λογισμικο της καμερας μενει στην 1.7 version ιδια δηλαδη αλλα ο ηχος βελτιωνεται ακομα περρισοτερο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το ξερω κουκλε αλλα εμενα εχει συντομευση για το myview\cosmote και κατι screensavers της cosmote που οταν απενεργοπειω το κηνητο εμφανιζετε αντι αυτο τou walkman..θελω να ειναι σαν ολλα τα αλλα κηνητα! να το παω στην cosmote γιατι δεν ξερω τιποτα πανω στο θεμα?

Η cosmote δεν θα το κάνει αυτό. Ρίξε μια ματιά εδώ...

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...