Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγώ το έχω παρει κανονικά απο την Vodafone, με το μενού που έχει κανονικά απο την Sony Ericsson!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χμ...Καταλαβα...Υππο8ετοντας οτι τα ακουστικα του NWZ-E436F δεν πωλουνται ξεχωριστα , τα creative ep-635 απο πλευρας καθαροτητας ηχου και βαθος μπασου κλπ συγκριτικα με τα HPM-77 υπερταιρουν???

 

Α! και κατι αλλο!Το idou pack εχει flash menu κλπ να υποθεσω ετσι???

τίποτα δε συγκρίνεται με τα ακουστικά sennheiser.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση...Αν παρω το w995 απο τη vodafone θα εχει διαφορες με το κανονικο (π.χ. μενου,θεματα,εφαρμογες,παιχνιδια κ.α.) και αν οχι υπαρχει περιπτωση να εχει στο μελλον (γιατι θα το παρω σε δυο περιπου μηνες). Ας ελπισω πως οχι.

 

Η Vodafone στο εν λόγω μοντέλο δε θα βάλει δικά της μενού,παρά μόνο τις ρυθμίσεις για Ίντερνετ,wap και mms,οι οποίες βέβαια χρήσιμο είναι να υπάρχουν :)

Link to comment
Share on other sites

τίποτα δε συγκρίνεται με τα ακουστικά sennheiser.

 

Δηλαδη ποιο συγκεκριμενο μοντελο προτεινεις και γιατι??( και περιπου απο τιμη τι παιζει...)

Link to comment
Share on other sites

HELP!! 2 ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΤΟ ΕΧΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΗΧΟ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΛΗΤΕΡΗΣ ΠΙΟΤΙΤΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΛΥΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΕΓΓΗΙΣΗ! ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ADD ΣΤΟ MSN ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΙΣΕΙ ΣΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ..ΤΟ E-MAIL MOY EINAI (TF.Denis@hotmail.com) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!! ΠΑΝΤΟΣ Η ΚΑΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΛΥΑΡΕΣΕΙ..ΤΟ 3 ΧΡΟΝΩΝ W900 ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΛΗΤΕΡΗΣ ΠΙΟΤΙΤΑΣ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ..ΒΟΗΘΙΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ!
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο φόρουμ!

 

Θα σε παρακαλέσω να μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα. Είναι σαν να φωνάζεις και είναι κουραστικά στην ανάγνωση. Προτίμησε μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες. Επίσης να τονίσω ότι δεν επιτρέπεται η χρήση των greeklish, η γραφή τύπου sms και οι κομμένες λέξεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι greeklish..ειναι english παρακαλω..και οντος καλητερα μικρα και καλος σας βρικα αλλα δεν ειδα σωστη απαντιση!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να τονίσω ότι δεν επιτρέπεται η χρήση των greeklish, η γραφή τύπου sms και οι κομμένες λέξεις.

 

δεν ειναι greeklish..ειναι english παρακαλω..και οντος καλητερα μικρα και καλος σας βρικα αλλα δεν ειδα σωστη απαντιση!

 

Δεν είπα ότι έγραψες greeklish, ούτε ότι χρησιμοποιήσες γραφή τύπου sms, ούτε ότι έχεις γράψει χρησιμοποιώντας κομμένες λέξεις! Μια υπενθύμιση έκανα μιας και μπορεί να μην το γνωρίζεις ως καινούριο μέλος. :)

 

Όσο για την απάντηση που περιμένεις λίγη υπομονή. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kalispera pedia, prosfata agorasa to w995 kai tha ithela an mporite na me enimerosete gia to pu tha mporusa na vro ena java pdf viewer gia to kinito mu. Euxaristo.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας καλωσηρθες στο myphone.

Yπαρχει θεμα για εφαρμογες εδω οπου μπορεις να ρωτησεις.

Υπαρχει ενα προγραμμα που λεγεται MobilePDF αλλα ειναι ενας απλος viewer που δειχνει τα στοιχειωδη. Μην φανταστεις οτι ειναι τιποτα το ιδιαιτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σήμερα είπα να δοκιμάσω βιντεοκλήση με το W995. Από την πίσω κάμερα, όλα καλά, έβλεπα και με έβλεπαν. Αλλά από την μπροστά σκοτάδια μαύρα :wacko: Ενώ έβλεπα κανονικά τον άλλο, δεν με έβλεπε εκείνος :-(

 

Οπότε είπα να δοκιμάσω το Service Menu (υπενθυμίζω πως είναι > * < < * < * όπου < και > τα πλήκτρα δεξιά κι αριστερά ). Από εκεί, στο μενού Service tests έχει επιλογή για έλεγχο της μπροστινής κάμερας (Video Call camera). Πατώντας το, εμφανίζονται πάλι τα μαύρα σκοτάδια και με τρομάζουν :cry:

 

Μπορεί να το δοκιμάσει και κάποιος άλλος με W995 σας παρακαλώ και να γράψει τα αποτελέσματα; Έχει δοκιμάσει κανείς επιτυχώς τη videoκλήση με την μπροστινή κάμερα; Να αρχίσω να ανησυχώ πως κάτι δε πάει καλά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σου, σ'εμένα λειτουργεί κανονικά.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα και εγω σημερα απο Μολ(Πλαισιο)

Περιμενα να ανεβω Αθηνα απ το νησι(καλοκαιρινη σεζον) να το δω απο κοντα και να αποφασισω.Ειμουν αναμεσα σε αυτο και τα N86,6710 navigator για καθημερινο τηλεφωνο και μαλιστα ειμουν πολυ μπερδεμενος μεχρι να τα δω απο κοντα.

Τα ειδα και χωρις 2η σκεψη το τσιμπισα κυριως λογο απλου φιλικοτατου γρηγορου μενου(κλασικο SE) φωτεινης οθονης και εμφανισης μεγεθους!

 

Θα επανερθω με περισσοτερα προσεχως..

Απορεια

Το πληκτρο δεξια πανω δεν αλλαζει συντομευση να βαλω π.χ. τις επαφες οπως στο C905 και τα αλλα που ειχα αλλα εχει αφιερωθει στην "αναζητηση"

Μου διαφευγει κατι η ετσι ειναι??

 

Επισεις απ το απογευμα η μπαταρια ηταν στο 32% και παρ ολες τις προσπαθειες ειναι στο 15% τωρα οποτε μαλλον καλη φαινετε οπως και η καμερα που χωρις να φτανει τη καθαροτητα του 905 ειναι ικανοποιητικη δινοντας μου μαλιστα αρχεια εως..2.5ΜΒ απευθειας συγκρισημα(σε μεγεθος) με του 905!

Ειδομεν..

Εχει εκδοση λογισμικου R1EA032 αληθεια ειναι η τελευταια η εχει βγει νεοτερη??

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά.

 

Στο δικό μου έκανα update στην R1FA035.

 

Δεν ξέρω τι αλλάζει σε σχέση με τη δική σου, αφού έκανα την αναβάθμιση με το που το σύνδεσα στον υπολογιστή.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά.

 

Στο δικό μου έκανα update στην R1FA035.

 

Δεν ξέρω τι αλλάζει σε σχέση με τη δική σου, αφού έκανα την αναβάθμιση με το που το σύνδεσα στον υπολογιστή.

 

Α ωραια!

Εγω δεν εχω κανει ακομα αναβαθμιση γιατι προσπαθω να πεσει η μπαταρια να το φορτισω και μετα να το συνδεσω στο PC!

Και ειναι ακομα στο..8% η ατιμη με σκαλιζμα,βιντεο φωτο αλλα μονο με 2 λεπτα κλησεις μιας και δε τις εχω βαλει τη κυρια σιμ καρτα μου.

 

Για το πανω δεξια πληκτρο(Soft key) ετσι ειναι και εσενα,δλδ αφιερωμενο στην αναζητηση??

 

σσ

Ευχαριστω για τα καλοριζικα!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και σε μένα, αναζήτηση έχει, αλλά δεν έχω κάτσει να το ψάξω, δε με χαλάει ιδιαίτερα.

 

Το υπόλοιπο σύνολο σε αποζημιώνει και με το παραπάνω. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα...το εχω εδω και δυο μερες...οντως υπεροχο κινητο...απλα μου εχει κανει τα εξης....σινολικα 4 restart και ακομη μερικες φορες ψιλοκολαει στο μενου....απο μπαταρια παει πολυ καλα...σαν κατασκευη οντως πολυ στιβαρο..αυτα....για το κολιμα παιδια καμια λυση? απο οτε σοπ το πηρα και εχει το cosmote my view λετε να φταει αυτο? αα εκανα και την αναβαθμηση :)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές cosmote έχουν άλλες αναβαθμίσεις;

 

Τι να σου πω, μάλλον θα πρέπει να κάνεις υπομονή για κάποια νεότερη αναβάθμιση.

Πολύ στιβαρό slide πάντως, θυμίζει Samsung, δεν ξέρω βέβαια τι θα γίνει με το πέρασμα του χρόνου.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Την οποια αποψε την εκανα και αυριο θα δω τις οποιες διαφορες με την 32.

Παντως το τηλεφωνακι οσο περναει η ωρα μου αρεσει ολο και περισσοτερο:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Την οποια αποψε την εκανα και αυριο θα δω τις οποιες διαφορες με την 32.

Παντως το τηλεφωνακι οσο περναει η ωρα μου αρεσει ολο και περισσοτερο:)

 

μια βοηθεια και σε εμενα ρε παιδια..? δεν ξερω τιποτα πανω στο θεμα του moding!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες modding τι εννοείς; Παρεμβάσεις στο λογισμικό ή αναβάθμιση;

Αν εννοείς αναβάθμιση, αυτή γίνεται πανεύκολα, αν διαβάσεις προσεκτικά της οδηγίες στο site της SonyEricsson.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

 

Είμαι καινούριος στον χώρο και δεν έχω εμπειρία από τηλέφωνα. Είμαι fun της SonyEricsson και μου αρέσει αυτή η συσκευή....

 

Εχω όμως κάποιες απορίες....Εγώ είμαι χρήστης καρτοκινητού....οπότε :

 

Α) Για να χρησιμοποιώ το GPS, θα πρέπει να συνδέομαι με το ίντερνετ της πχ Cosmote;

 

β) Αν είμαι συνδεδεμένος ασύρματα στο ίντερνετ, θα μπορώ να παίρνω και να στέλνω e-mail δωρεάν;;;;

 

Ευχαριστώ όποιον κάνει τον κόπο να με βοηθήσει!!!!

Link to comment
Share on other sites

A) Nαι θα πρεπει να συνδεθεις με το ιντερνετ για να χρησιμοποιησεις το GPS.

 

B) Φυσικα και θα μπορεις να στελνεις δωρεαν e-mail. Και οτι κανεις στο ιντερνετ δεν χρεωνεσαι μεσω wi-fi.;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...