Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας περιμενουμε λιγο οσοι φλασαρουμε να δουμε για τυχον bugs..μετα..ΒΟΥΡ ΣΤΟ ΠΑΤΣΑ!
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την έβαλα εγώ όλα τελεία μέχρι στιγμής. Ένα παράξενο πρόβλημα όταν την έβαλα άλλαζε με διάφορους τρόπους τα παράθυρα του μενού( kastor effects) μετά από 2-3 restart και αφου εκανα της ρυθμισεις( ανοιξα το patch, εκανα επαναφορα επαφων και περασα ενα θεμα δικο μου) σταματησε να το κανει και τωρα το κάνει με τον κανονικό τρόπο που το έκανε πάντα. Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες...σκεφτομαι να το αγορασω το κινητακι (τροπος του λεγειν "κινητακι":happy: ) αλλα κολλαω στο εξης: το κινητο που εχω τωρα ειναι το νοκια 5530 το οποιο ειναι s60 5th και ομολογω οτι εχω ΑΠΕΙΡΑ προβλημτα σταθεροτητας του λογισμικου...συν του οτι οι αναβαθμισεις που εχουν βγει μεχρι τωρα εχουν τα μικροπροβληματακια τους...ελεγα να μην ξαναπαρω κινητο με symbian...ομως το hd μου κινησε την περιεργεια...επεσε και η τιμη του, αρα ειναι δελεαστικη προταση...εσεις εχετε προβληματα?? το προτεινετε?? (γενικα δεν πολυασχολουμαι με τιποτα περιεργες εφαρμογες χακαρισματα κ τετοια...ψιλοπραγματα μονο απο apps.-widgets κτλ.., αλλα μου αρεσει πολυ εμφανισιακα και εχει κ απιστευτη οθονη)...γενικα τρωει κολληματα το κινητο???

EDIT

διαβασα πααααρα πολλα ποστ και ειδα οτι το κινητο εχει παρα πολλες αδυναμιες με την μαμισια ρομ...η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ασχοληθει ποτε με φλασαρισματα και τετοια, και δεν ξερω εαν θα τα καταφερω...μου φαινεται πολυπλοκο....ωστοσο το ερωτημα μου παραμενει: η συσκευη, παρ'ολες τις αδυναμιες τις, εχει σταθεροτητα στην λειτουργια της (φλασαρισμενη η οχι) η κλεινει μονη της συχνα, κολλαει κτλ...???? (και ρωταω γτ ειμαι αναμεσα στο hero που εχει android και δεν εχει τοσες δυνατοτητες ως συσκευη, ειναι ομως πιο αξιοπιστο οπως λενε)

Edited by maximillian
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές όχι δεν κολάει και είναι αρκετά σταθερό ακόμα και με τη μαμίσια ρομ, δεν θα έχεις προβλήματα τέτοια, το μεγαλύτερο μειονέκτημά του είναι ο χάλια ήχος όταν τραβάς βίντεο, ειδικά σε περιπτώσεις όπως μέσα σε ένα κλαμπ π.χ.

Στο προτείνω ανεπιφύλακτα ΑΝ δν σε πειράζει το πρόβλημα με τον ήχο, όταν λέω ήχο εννοώ αυτός που θα έχουν τα βιντεάκια που θα τραβάς καθώς ο ήχος αναπαραγωγής Mp3 ή βίντεο αποθηκευμένων είναι πολύ καλός. Επίσης έχει εξαιρετικό Gps, πολύ καλή φωτογραφική μηχανή,αλλά μόνο ημέρα, το βράδυ οι φωτό είναι μέτριες εκτός και αν βγάζεις απο πολύ κοντινές αποστάσεις ακίνητα αντικείμενα ή ανθρώπους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος την έβαλε την καινούρια rom του γερμανού, ας κάνει τον κόπο

να γράψει τις εντυπώσεις του.... Εγώ προσωπικά έχω την 1.72 και είμαι πολύ

ευχαριστημένος... Πρέπει όμως να είμαστε λίγο υποψιασμένοι έτσι (Είχα γράψει και

άλλα... αλλά μετάνιωσα και τα έσβησα :-)

Edited by xristaras69
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που λες έχεις απόλυτο δίκιο, ναι πρέπει να είμαστε υποψιασμένοι, το θέμα είναι όμως ότι με την υποστήριξη που έχει το κινητό από την samsung ο γερμανός είναι μονόδρομος προς το παρόν..και εγώ τον φοβόμουνα στην αρχή και τελικά έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα fw που έχει βγάλει....αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι έχει τρελλό χόμπυ να φτιάχνει μαγειρεμένες rom που ναι μεν έχουν κάποιες αδυναμίες όμως είναι μακράν ανώτερες από την μαμίσια rom... όσο ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙ χρήματα για κάποιο καινούριο fw όλα καλά....είδομεν..:) Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που λες έχεις απόλυτο δίκιο, ναι πρέπει να είμαστε υποψιασμένοι, το θέμα είναι όμως ότι με την υποστήριξη που έχει το κινητό από την samsung ο γερμανός είναι μονόδρομος προς το παρόν..και εγώ τον φοβόμουνα στην αρχή και τελικά έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα fw που έχει βγάλει....αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι έχει τρελλό χόμπυ να φτιάχνει μαγειρεμένες rom που ναι μεν έχουν κάποιες αδυναμίες όμως είναι μακράν ανώτερες από την μαμίσια rom... όσο ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙ χρήματα για κάποιο καινούριο fw όλα καλά....είδομεν..:)

 

ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙ ... αν το κάνει θα... ψάξω να το βρώ σπασμένο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι οδηγίες για την HX 2.0

 

First flash the modem, then the firmware, then the HX2.0 sis patch and then go to applications folder and enter rompatcher+.

This app that loads the patches…

The installserver patch is a way for you to install everything without signing it.

So complete control, means totally hacked..

Apply it by double press it and then at options set in on auto..

 

Ρώτησα το Γερμανό για το αν θα βγάλει ελληνική rom και μου απάντησε ότι τώρα δεν έχει χρόνο λόγω μετακόμισης. Ωστόσο, το άφησε να αιωρείται για το μέλλον, αφού δεν το απέκλεισε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι οδηγίες για την HX 2.0

 

First flash the modem, then the firmware, then the HX2.0 sis patch and then go to applications folder and enter rompatcher+.

This app that loads the patches…

The installserver patch is a way for you to install everything without signing it.

So complete control, means totally hacked..

Apply it by double press it and then at options set in on auto..

 

Ρώτησα το Γερμανό για το αν θα βγάλει ελληνική rom και μου απάντησε ότι τώρα δεν έχει χρόνο λόγω μετακόμισης. Ωστόσο, το άφησε να αιωρείται για το μέλλον, αφού δεν το απέκλεισε.

 

Εσύ την έβαλες την καινούρια? Για πες εντυπώσεις... Α και κάτι άλλο ρε παιδιά στην μαμίσια υπηρχε και πυξίδα, εδώ δεν την βρήκα πουθενά...

Edited by xristaras69
Επιπλέον ερώτηση
Link to comment
Share on other sites

Εσύ την έβαλες την καινούρια? Για πες εντυπώσεις... Α και κάτι άλλο ρε παιδιά στην μαμίσια υπηρχε και πυξίδα, εδώ δεν την βρήκα πουθενά...

 

Όχι, δεν την έβαλα ακόμη. Θα περιμένω. Μερικοί από όσους την έβαλαν μιλάνε για πρόβλημα με το λεξικό και το Asphalt. Θα περιμένω να διορθωθούν τα όποια bugs και μετά.

 

Όσο για την πυξίδα, βρες αυτή που υπάρχει στο μαγαζάκι. Πολύ καλύτερη!

 

Στην 1.72 κατά λάθος απενεργοποίησα τα kastor effects (πείραζα διάφορα στα settings). Πώς τα ξαναβάζω;

 

edit: έκανα μια επανεκκίνηση το κινητό και τώρα τα kastor effects επανήλθαν. Όμως μαζί επανήλθαν και οι αναίτιες επανεκκινήσεις του λειτουργικού. Όσο τα kastor effects ήταν απενεργοποιημένα προσπαθούσα να κρασάρω το κινητό και δεν μπορούσα. Τώρα με τα kastor effects μπορώ να το κάνω εύκολα και γρήγορα.

 

Συμβαίνει αυτό και σε κανέναν άλλο;

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι κι εγώ να το αγοράσω....

Πώς πάει από σήμα???? Αυτή τη στιγμή έχω το Ν97 και δεν είμαι ευχαριστημένος. Επίσης έχω ξαναρωτήσει εδώ στο forum αν υπάρχει πρόγραμμα για να δέχομαι τα e-mail μου real time όπως το Ν97 ή τα Blackberry αλλά δεν μου απάντησε κανείς

Link to comment
Share on other sites

Στην 1.72 κατά λάθος απενεργοποίησα τα kastor effects (πείραζα διάφορα στα settings). Πώς τα ξαναβάζω;

 

edit: έκανα μια επανεκκίνηση το κινητό και τώρα τα kastor effects επανήλθαν. Όμως μαζί επανήλθαν και οι αναίτιες επανεκκινήσεις του λειτουργικού. Όσο τα kastor effects ήταν απενεργοποιημένα προσπαθούσα να κρασάρω το κινητό και δεν μπορούσα. Τώρα με τα kastor effects μπορώ να το κάνω εύκολα και γρήγορα.

 

Συμβαίνει αυτό και σε κανέναν άλλο;

 

Τα εφέ των θεμάτων ενεργοποιούνται/απενεργοποιούνται από το μενού των θεμάτων==>επιλογές ;)

 

Τι εννοείς "προσπαθούσα να κρασάρω το κινητό";;; :confused:

 

Επειδή σκέφτομαι κι εγώ να το αγοράσω....

Πώς πάει από σήμα???? Αυτή τη στιγμή έχω το Ν97 και δεν είμαι ευχαριστημένος. Επίσης έχω ξαναρωτήσει εδώ στο forum αν υπάρχει πρόγραμμα για να δέχομαι τα e-mail μου real time όπως το Ν97 ή τα Blackberry αλλά δεν μου απάντησε κανείς

 

Η μανίσια ρομ έχει μέτριο==>καλό σήμα, στις custom ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το σήμα.Αλλά είναι τα προβλήματα...

 

Υπάρχουν κάποια προγράμματα για διαχείριση e-mail όπως το profimail (not free) και το emoze (free), αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει για να δω πως ακριβώς λειτουργούν...

 

Ίσως κάποιος άλλος να ξέρει να σου απαντήσει!

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.Mου βγαζει error το rapidshare και δεν μπορω να κατεβασω το Symbian ROM flashing tool 1.50....:worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.Mου βγαζει error το rapidshare και δεν μπορω να κατεβασω το Symbian ROM flashing tool 1.50....:worry:

 

Εδώ θα βρεις πολλά download links για να κατεβάσεις όλα τα αρχεία που θα χρειαστείς για να φλασάρεις συμπεριλαμβανόμενου και του flashing tool!

 

Link

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.Mου βγαζει error το rapidshare και δεν μπορω να κατεβασω το Symbian ROM flashing tool 1.50....:worry:

Δεν χρειάζεται στης καινούριες Rom μονό στης παλιές.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι αυτα τα μαγαζακια που λετε συνεχεια ρε παιδια??Ψαχνω ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα αξιολογο!Θα μπορουσε καποιος να μου στειλει PM να μου πει?
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο ρε παιδιά την παρασκευή δεν ήταν η ημέρα που θα έβγαζε η samsung το καινούριο firmware τι έγινε?

 

Από την Rom 2.0 του hyperx μέχρι στιγμής το μονό που δεν δουλεύει σωστά είναι το λεξικό και το asphalt4 που είναι προεγκατεστημένο αλλά δεν ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές όχι δεν κολάει και είναι αρκετά σταθερό ακόμα και με τη μαμίσια ρομ, δεν θα έχεις προβλήματα τέτοια, το μεγαλύτερο μειονέκτημά του είναι ο χάλια ήχος όταν τραβάς βίντεο, ειδικά σε περιπτώσεις όπως μέσα σε ένα κλαμπ π.χ.

Στο προτείνω ανεπιφύλακτα ΑΝ δν σε πειράζει το πρόβλημα με τον ήχο, όταν λέω ήχο εννοώ αυτός που θα έχουν τα βιντεάκια που θα τραβάς καθώς ο ήχος αναπαραγωγής Mp3 ή βίντεο αποθηκευμένων είναι πολύ καλός. Επίσης έχει εξαιρετικό Gps, πολύ καλή φωτογραφική μηχανή,αλλά μόνο ημέρα, το βράδυ οι φωτό είναι μέτριες εκτός και αν βγάζεις απο πολύ κοντινές αποστάσεις ακίνητα αντικείμενα ή ανθρώπους.

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση :).... παρολο που εχω διαβασει τοσα αρνητικα σχολια, παρολο που ολοι σχεδον εχουν κ απο καποιο παραπονο γι αυτη τη συσκευη, λεω να κανω την αποπειρα και να την παρω (πειτε με και ανωμαλο :lol::lol:) ...εαν γινει αυτο και τελικα γινω κι εγω κατοχος του hd, θεωρειτε οτι πρεπει κατ ευθειαν να του περασω καμια αναβαθμηση ή φλασαρισμα, ή να το δω πως ειναι μαμισιο και βλεπουμε??? (το λεω γτ να πω την αμαρτια μου, βαριεμαι να ξαναπερναω αρχεια απο την αρχη..;))

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση :).... παρολο που εχω διαβασει τοσα αρνητικα σχολια, παρολο που ολοι σχεδον εχουν κ απο καποιο παραπονο γι αυτη τη συσκευη, λεω να κανω την αποπειρα και να την παρω (πειτε με και ανωμαλο :lol::lol:) ...εαν γινει αυτο και τελικα γινω κι εγω κατοχος του hd, θεωρειτε οτι πρεπει κατ ευθειαν να του περασω καμια αναβαθμηση ή φλασαρισμα, ή να το δω πως ειναι μαμισιο και βλεπουμε??? (το λεω γτ να πω την αμαρτια μου, βαριεμαι να ξαναπερναω αρχεια απο την αρχη..;))

 

Πόση ώρα θέλω για να κάνω αναβάθμιση το κινητό και να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση 10 με 15 λεπτά όλα μέσα. 4-5 λεπτά να βάλω την καινούρια Rom όλα τα αρχεία τα έχω σε Micro SD κάρτα άρα μόλις την βάλω στο κινητό έχω όλα τα αρχεία Photo,video κλπ. Και της επαφές, ρυθμίσεις, μηνύματα, και ημερολόγιο, backup μέσω του PC Studio και μετά κάνω απλά επαναφορά 2 λεπτά κάνει.

Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο...πιστευα οτι θα παιρνει παραπανω....και τωρα, μιας και η ωρα ειναι τετοια που ενδυκνειται να κανω και μια ακυρη ερωτηση...στο 5530 που εχω τωρα, εαν εχω καποια αναπαντητη ή μηνυμα, αναβοσβηνει το πληκτρο του μενου...παιζει κατι τετοιο κ στο hd?? (ξερω ακουγεται επιεικως χαζο αυτο, αλλα με βολευει παρα πολυ, μιας που δεν χρειαζεται να ξεκλειδωνω το τηλ. συνεχως για να το τσεκαρω, κι ετσι κανω και οικονομια στην μπαταρια)
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "προσπαθούσα να κρασάρω το κινητό";;; :confused:

 

 

Εννοώ ότι άνοιγα διάφορα προγράμματα, έστρεφα το κινητό σε landscape και όλα αυτά ξανά μέχρι να μου κάνει επανεκκίνηση. Όμως με απενεργοποιημένα τα kastor effects δεν επανεκκινείται με τίποτα. Είναι πολύ σταθερό! Βρήκα την ησυχία μου. Όσο για την ταχύτητα, κυριολεκτικά από το διάστημα!

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο ρε παιδιά την παρασκευή δεν ήταν η ημέρα που θα έβγαζε η samsung το καινούριο firmware τι έγινε?

 

 

Η πιο τελευταία ενημέρωση με ημερομηνία 29/1 από Samsung:

Operations on the next update - focused on the kinetic scrolling, which will be implemented in various features - are almost finished. We hope to make available soon.

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο...πιστευα οτι θα παιρνει παραπανω....και τωρα, μιας και η ωρα ειναι τετοια που ενδυκνειται να κανω και μια ακυρη ερωτηση...στο 5530 που εχω τωρα, εαν εχω καποια αναπαντητη ή μηνυμα, αναβοσβηνει το πληκτρο του μενου...παιζει κατι τετοιο κ στο hd?? (ξερω ακουγεται επιεικως χαζο αυτο, αλλα με βολευει παρα πολυ, μιας που δεν χρειαζεται να ξεκλειδωνω το τηλ. συνεχως για να το τσεκαρω, κι ετσι κανω και οικονομια στην μπαταρια)

 

Δυστυχως εδω δεν αναβοσβηνει τιποτα γιατι πολυ απλα κανενα απο τα πληκτρα (πρασινο- κοκκινο- μενου) δεν φωτιζεται :( Θα πρεπει να πατησεις καποιο απ' αυτα ή το πληκτρο κλειδωματος για να δεις για αναπαντητες ή μηνυμα. Δεν χρειαζεται παντως να το ξεκλειδωνεις, αρκει ενα απλο πατημα ;)

Link to comment
Share on other sites

περασα την HX2.0 final. Ειχα πριν την 2.02 speed

Λοιπον πρωτη εντυπωση το κινητο ειναι γρηγορο. Δεν βλεπω διαφορα σε ταχυτητα απο την speed. Ακομα δεν εχω περασει τπτ απο εφαρμογες μονο τις επαφες μου, μουσικη, βιντεο και εικονες. Ολα ειναι μια χαρα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...