Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαβασα το FAQ αλλα δεν βρηκα λυση στο προβλημα μου μπορει καποιος να με βοηθησει ?Παω να κανω εγκατασταση signed εφαρμογες κ μου λεει οτι δεν δινετε προσβαση στην εφαρμογη.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια αν το κινητο ειναι απο βονταφον,εχει καμια διαφορα?η ειναι σαν να το παιρνεςι απο οποιοδηποτε μαγαζι?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να κάνουμε αντιγραφή-επικόληση (αν γίνεται) κειμένου. Είχα συνηθίσει από Νοκια με το "μολυβάκι" και πιο μετά με το "#".
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη εισαγωγής κειμένου, σέρνεις το δάχτυλό σου πάνω στο κείμενο και το μαρκάρεις και μετά πατάς το πλήκτρο με τις 3 γραμμούλες όπου περιέχονται οι επιλογές επεξεργασίας (αντιγραφή, αποκοπή, επικόλληση).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Κάποιες φορές κι αφού είναι αρκετή ώρα με σβηστή την οθόνη μόλις το ανοίξω δεν ανταποκρίνονται τα widjets στα πατήματα. Δουλεύουν μόνο τα 4 κάτω κουτάκια με το τηλέφωνο , τα sms, κλπ. Τα widjets δεν δουλεύουν καθόλου, ούτε το λουκετάκι ανταποκρίνεται. Άμα σύρω το δάχτυλο δεξιά ή αριστερά αλλάζουν κανονικά οι οθόνες, τα menu δουλεύουν κανονικά, αλλά στην αρχική οθόνη με τα widjets υπάρχει νέκρα. Έχω βάλει και το μεγάλο αναλογικό ρολόι το οποίο όμως δείχνει την ώρα της τελευταίας φοράς που δούλευαν κι όχι εκείνης της στιγμής.

Το έχει παρουσιάσει σε κάποιον άλλον αυτό, κι αν ναι τι κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Samsung Application Store

Το γνωρίζαμε μήνες τώρα αλλά μόλις σήμερα έφτασε η στιγμή για την Samsung να ανακοινώσει επίσημα το Samsung Application Store. Πρώτη ημέρα λειτουργίας έχει προγραμματιστεί η 14η Σεπτεμβρίου 2009 για όσους μένουν σε Αγγλία, Γαλλία και Γερμανία και είναι κάτοχοι των Samsung Omnia και Samsung i8910 HD. Θα ακολουθήσουν ακόμα 30 χώρες και υποστήριξη για περισσότερα κινητά τηλέφωνα αλλά προς το παρόν αυτό που απαιτείται είναι αναβάθμιση του firmware στα κινητά που υποστηρίζει η Sammy.

 

Το Samsung Application Store θα διαθέτει 300 applications και e-books αρχικά με την Samsung να ελπίζει να μεγαλώσει τον κατάλογο στα 2000 apps μέχρι το τέλος του χρόνου. Με την υποστήριξη εταιρειών όπως οι Gameloft, Electronic Arts, Handmark, TAITO, Paragon SW, Capcom, Com2us, Prompt, Pearson Longman το Samsung Application Store βρίσκεται σε καλό δρόμο στην θεωρία. Πρακτικά όμως θα πρέπει να αποδείξει τι αξίζει σε εμπειρία και ευρώ στην στιγμή που ο ανταγωνισμός από LG Application Store και Nokia Ovi Store καραδοκεί.

 

http://www.pestaola.gr/samsung-application-store-in-europe-mid-september/

Link to comment
Share on other sites

μου εχει σπασει τα νευρα δεν μπορω να το κανω hack ενω υπογραφω κανονικα το helloOX2 δεν μου το κανει εγκατασταση δεν μου δινει την ζητηθεισα προσβαση για την εφαρμογη τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω ενα προβλημα με την οθονη του κινητου πολλες φορες αρχιζουν τα pixel στην οθονη να αλλαζουν χρωμα και φαινεται να σπαει η οθονη.μολις το κλεισω και το ξαναανοιξω ολα ειναι ενταξη. μηπως εχει καποιος το ιδιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όσοι ακούν μέχρι τώρα με τα κανονικά ακουστικά της samsung, αυτά που είχε στο κουτί, έχουν κάνει μεγάλη γκάφα όπως κι εγώ δηλαδή . . .

Δεν είχα μείνει καθόλου ευχαριστημένος, ελάχιστα θά'λεγα...

ΣΗΜΕΡΑ, ένας φίλος μου με το ίδιο κινητό έβαλε κάτι ακουστικά απο το mp3 player του...Βεβαίως να επισημάνω πως έχω πειράξει τον ήχο μέσω ενος κωδικού και κάτι ρυθμίσεων που δίνουν εδώ μεσα, όπως και του φίλου μου...

ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ !!! ΒΑΡΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ MP3 MOY !!!!!!!!!!!!!!!!

Τελείωσε, απο camera κλείσαμε, απο mp3 κλείσαμε...Μόνο το ίντερνετ και ο ήχος στο video μένει . . . . .

ΑΝΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟ ΟΜΝΙΑ HD ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ !!!

ΑΣΤΕΙΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ !!!!

 

Και που να δείτε φώτο που έχω ανεβάσει στο facebook . . . Δεν πιστεύουν οτι είναι απο κινητό . . . Όποιος έχει αντιρρήσεις να μου πει να τον κάνω add να κόψει φλέβα !!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο που μπορω να παρω θήκη για το κινητό;

εχω βρει αυτη απο brando http://shop.brando.com/pull-tab-holster_p03539c1061d011.html

υπαρχει καμια αλλη;

 

Αν μένεις στην Αθήνα και κοντά στο Γαλάτσι κατά προτίμηση δοκίμασε στο e-click.gr που εδρεύει εκεί. Έχει αρκετές λύσεις (συμπεριλαμβανομένης και της θήκης krusell). Εγώ έχω πάρει αυτή και πιστεύω ότι είναι πολύ καλή (ταιριάζει ακριβώς στο τηλ και τα κουμπια που έχει). Μια βόλτα από κοντά πάντως είναι καλύτερη γιατί δεν καταλαβαίνεις πάντα όλα τα υπερ και κατά μιας θήκης αν δεν την δεις "φορεμένη"

Link to comment
Share on other sites

Και που να δείτε φώτο που έχω ανεβάσει στο facebook . . . Δεν πιστεύουν οτι είναι απο κινητό . . . Όποιος έχει αντιρρήσεις να μου πει να τον κάνω add να κόψει φλέβα !!!!

 

Εννοείς φωτογραφίες ημέρας,ε?Γιατί το βράδυ είναι απλησίαστες :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος κατά τη διάρκεια της κλήσης να αυξάνεται η ένταση του ήχου στιγμιαία αλλά πάρα πολύ?

 

Οχι ποτε!

 

παιδια καλησπερα εχω ενα προβλημα με την οθονη του κινητου πολλες φορες αρχιζουν τα pixel στην οθονη να αλλαζουν χρωμα και φαινεται να σπαει η οθονη.μολις το κλεισω και το ξαναανοιξω ολα ειναι ενταξη. μηπως εχει καποιος το ιδιο προβλημα

 

Οχι ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Samsung Application Store

Το γνωρίζαμε μήνες τώρα αλλά μόλις σήμερα έφτασε η στιγμή για την Samsung να ανακοινώσει επίσημα το Samsung Application Store. Πρώτη ημέρα λειτουργίας έχει προγραμματιστεί η 14η Σεπτεμβρίου 2009 για όσους μένουν σε Αγγλία, Γαλλία και Γερμανία και είναι κάτοχοι των Samsung Omnia και Samsung i8910 HD. Θα ακολουθήσουν ακόμα 30 χώρες και υποστήριξη για περισσότερα κινητά τηλέφωνα αλλά προς το παρόν αυτό που απαιτείται είναι αναβάθμιση του firmware στα κινητά που υποστηρίζει η Sammy.

 

Το Samsung Application Store θα διαθέτει 300 applications και e-books αρχικά με την Samsung να ελπίζει να μεγαλώσει τον κατάλογο στα 2000 apps μέχρι το τέλος του χρόνου. Με την υποστήριξη εταιρειών όπως οι Gameloft, Electronic Arts, Handmark, TAITO, Paragon SW, Capcom, Com2us, Prompt, Pearson Longman το Samsung Application Store βρίσκεται σε καλό δρόμο στην θεωρία. Πρακτικά όμως θα πρέπει να αποδείξει τι αξίζει σε εμπειρία και ευρώ στην στιγμή που ο ανταγωνισμός από LG Application Store και Nokia Ovi Store καραδοκεί.

 

http://www.pestaola.gr/samsung-application-store-in-europe-mid-september/

εμεις θα μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε γιατι για να ανοιξει για Ελλαδα....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εμεις θα μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε γιατι για να ανοιξει για Ελλαδα....

 

Ε αν δεν ειμαστε μεσα στις 30 χωρες τι να πω..μετα θα θελουν τρελο κραξιμο οι κορεατες:confused:

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμαστε με αυτες τις ρυθμισεις και μετα καντε συγκρισεις.... :lol:

 

 

admin: *#1546792*#

masterkey για internal 0000

 

modified| standard

 

MP3 LoudSPK

0 | 0

6 | 6

8 | 6

0 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

 

 

MP3 HeadPHN

 

0 | 0

6 | 6

4 | -2

0 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

 

 

MP4 LoudSPK

 

0 | -2

0 | 0

12 | 2

0 | 0

9 | 9

0 | -1

0 | -1

 

 

MP4 HeadPHN

 

-2 | -2

0 | 0

12 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

 

Εχω περασει αυτες τις ρυθμισεις αλλα μετα απο restart του τηλεφωνου δεν τις εχει κανει save και τις γυριζει στις default:(

Πως γινονται save? το ειχε γραψει καποιος παλιοτερα πως γινεται αλλα δυστηχως δεν το θυμαμαι και ειναι και παρα πολλες οι σελιδες για να ψαξω:O

Link to comment
Share on other sites

...Θα ακολουθήσουν ακόμα 30 χώρες και υποστήριξη για περισσότερα κινητά τηλέφωνα αλλά προς το παρόν αυτό που απαιτείται είναι αναβάθμιση του firmware στα κινητά που υποστηρίζει η Sammy...

 

Άντε έτσι θα αναγκαστούν να βγάλουν και firmware για την Ελλάδα :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Άντε έτσι θα αναγκαστούν να βγάλουν και firmware για την Ελλάδα :).

ΑΠ' ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΣ SAMSUNG ΤΟ ΑΥΤΙ !!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει αυτες τις ρυθμισεις αλλα μετα απο restart του τηλεφωνου δεν τις εχει κανει save και τις γυριζει στις default:(

Πως γινονται save? το ειχε γραψει καποιος παλιοτερα πως γινεται αλλα δυστηχως δεν το θυμαμαι και ειναι και παρα πολλες οι σελιδες για να ψαξω:O

 

Αφού εισάγεις τις τιμές σε κάθε ρύθμιση ξεχωριστά,πατάς τη δίεση στο εικονικό πληκτρολόγιο;Με τη δίεση αποθηκεύονται.

Link to comment
Share on other sites

Αφού εισάγεις τις τιμές σε κάθε ρύθμιση ξεχωριστά,πατάς τη δίεση στο εικονικό πληκτρολόγιο;Με τη δίεση αποθηκεύονται.

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα εννοουσα οτι αφου μπουν οι νεες τιμες στο τελος πως γινονται save ολες οι αλλαγες :)

Τελικα βρηκα την απαντηση μετα απο ψαξιμο σε ενα αλλο φορουμ:p

αφου γινουν ολες οι αλλαγες, παμε πισω στο βασικο audio μενου και επιλεγουμε "backup" :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Κάποιες φορές κι αφού είναι αρκετή ώρα με σβηστή την οθόνη μόλις το ανοίξω δεν ανταποκρίνονται τα widjets στα πατήματα. Δουλεύουν μόνο τα 4 κάτω κουτάκια με το τηλέφωνο , τα sms, κλπ. Τα widjets δεν δουλεύουν καθόλου, ούτε το λουκετάκι ανταποκρίνεται. Άμα σύρω το δάχτυλο δεξιά ή αριστερά αλλάζουν κανονικά οι οθόνες, τα menu δουλεύουν κανονικά, αλλά στην αρχική οθόνη με τα widjets υπάρχει νέκρα. Έχω βάλει και το μεγάλο αναλογικό ρολόι το οποίο όμως δείχνει την ώρα της τελευταίας φοράς που δούλευαν κι όχι εκείνης της στιγμής.

Το έχει παρουσιάσει σε κάποιον άλλον αυτό, κι αν ναι τι κάνουμε?

 

Αυτό που ανέφερα χθες δεν το έχει παρουσιάσει σε άλλον?

 

Επειδή έλειπα διακοπές, πήγα σήμερα να πάρω την οθόνη από το πλάισιο και μου έδωσαν την SAMSUNG P2270HD αντί για την Τ220HD που είχε αναφερθεί σε προηγούμενο post.

Μια χαρά μου ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν το συγκεκριμενο κινητο ειναι απο vodafone,εχει καμια διαφορα με τα υπολοιπα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν το συγκεκριμενο κινητο ειναι απο vodafone,εχει καμια διαφορα με τα υπολοιπα?

 

Όχι,δεν έχει τίποτα μέσα του από Vodafone-ούτε καν τις ρυθμίσεις για internet και mms.

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχει αναφερθεί στη συζήτησή σας στο παρελθόν ότι έχει κακό σήμα ως κινητό. Αυτό ισχύει τελικά;

Επίσης ο υπολογιστής μου έχει VISTA θα μπορώ να βάζω σε αυτόν τα video και τις φώτο;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα μήνα που έχω το κινητό δεν έχω παρατηρήσει προβλήματα με το σήμα. Δουλεύει το ίδιο καλά με το Nokia 8800 Arte που χρησιμοποιούσα πριν.

 

Μπορείς να συνδέσεις το κινητό με usb με τον υπολογιστή και να επιλέξεις mass storage. Έτσι θα εμφανιστεί στον υπολογιστή σου σαν άλλη μια μονάδα δίσκου, από την οποία μπορείς να μεταφέρεις φωτογραφίες, μουσική κλπ. Όπως κάνεις με τα περισσότερα S60.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...