Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο! Έχει ενσωματωμένο flash player o browser, παρόλο αυτά σε sites που είναι αποκλειστικά σε flash μορφή δεν μπαίνει σε όλα

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου... Δυστυχώς δεν ανοίγει κανένα flash και δεν μιλάω για websites δημιουργημένα σε flash, απλά banners κλπ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου... Δυστυχώς δεν ανοίγει κανένα flash και δεν μιλάω για websites δημιουργημένα σε flash, απλά banners κλπ!

 

Περίεργο...μήπως στις ρυθμίσεις του browser είναι απενεργοποιημένη καμιά επιλογή που να αφορά το flash? βεβαία δεν ασχολούμαι κ τρελά με τον browser άλλα σε οποία site τυχαίνει να μπαίνω τα βλέπω όπως κ στο pc δεν μ κόβει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχθές πήγα σε ένα κατάστημα να επεξεργαστώ από κοντά το Omnia HD μιας και ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα. Πέρα από τα θετικά του, βρήκα δύο αρνητικά:

1) Τις περισσότερες φορές που πατούσα κάποιο εικονίδιο, ενώ είχα επιβεβαίωση μέσω δόνησης οτι όντος το πάτησσα, δεν υπήρχε κάποια αντίδραση και έπρεπε να ξαναπατήσω ποιο δυνατά για να γίνει κάτι!

2) Όταν έπαιζα στην οθόνη HD video που τράβηξα, έκανε σπασίματα παρόλο που η ποιότητα ήταν πολύ καλή.

 

Θα ήθελα να μου πουν οι κάτοχοι του εν λόγου κινητού αν τα παραπάνω που ανέφερα όντος είναι έτσι, ή η συσκευή που είχα στα χέρια μου ήταν ταλαιπωρημένη και/ή να μην είχε κάνει επανεκίνηση για πολύ καιρό.

 

Ευχαριστώ.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχθές πήγα σε ένα κατάστημα να επεξεργαστώ από κοντά το Omnia HD μιας και ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα. Πέρα από τα θετικά του, βρήκα δύο αρνητικά:

1) Τις περισσότερες φορές που πατούσα κάποιο εικονίδιο, ενώ είχα επιβεβαίωση μέσω δόνησης οτι όντος το πάτησσα, δεν υπήρχε κάποια αντίδραση και έπρεπε να ξαναπατήσω ποιο δυνατά για να γίνει κάτι!

2) Όταν έπαιζα στην οθόνη HD video που τράβηξα, έκανε σπασίματα παρόλο που η ποιότητα ήταν πολύ καλή.

 

Θα ήθελα να μου πουν οι κάτοχοι του εν λόγου κινητού αν τα παραπάνω που ανέφερα όντος είναι έτσι, ή η συσκευή που είχα στα χέρια μου ήταν ταλαιπωρημένη και/ή να μην είχε κάνει επανεκίνηση για πολύ καιρό.

 

Ευχαριστώ.

 

Όταν είσαι μέσα στις ρυθμίσεις,στην έκθεση, στα πολυμέσα η στα μηνύματα χρειάζεται διπλό άγγιγμα με το δάχτυλο για να ανοίξει αυτό που θες,με το μόνο άγγιγμα άπλα επιλεγείς κ σου βάζει σε πλαίσιο αυτό που πάτησες,δεν είναι κάποιο πρόβλημα του κινητού,έτσι λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχθές πήγα σε ένα κατάστημα να επεξεργαστώ από κοντά το Omnia HD μιας και ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα. Πέρα από τα θετικά του, βρήκα δύο αρνητικά:

 

2) Όταν έπαιζα στην οθόνη HD video που τράβηξα, έκανε σπασίματα παρόλο που η ποιότητα ήταν πολύ καλή.

 

Θα ήθελα να μου πουν οι κάτοχοι του εν λόγου κινητού αν τα παραπάνω που ανέφερα όντος είναι έτσι, ή η συσκευή που είχα στα χέρια μου ήταν ταλαιπωρημένη και/ή να μην είχε κάνει επανεκίνηση για πολύ καιρό.

 

Ευχαριστώ.

 

Για τα σπασίματα που ανέφερες μάλον έτυχες σε ταλαιπωρημένη συσκευή! Το κινητό είναι απλά τέλειο για αναπαραγωγή πολυμέσων!

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το de-branding είναι μόνο για orange ή με λίγες μετατροπές γίνεται και για vodafone? Ή δεν αξίζει καν να γίνει για vodafone? :p Ρωτάω γιατί την εβδομάδα αυτή θα το έχω και σκέφτομαι τι πράγματα πρέπει να κάνω .. Όσον αφορά λογισμικό κλπ..
Vi veri veniversum vivus vici
Link to comment
Share on other sites

Το de-branding είναι μόνο για orange ή με λίγες μετατροπές γίνεται και για vodafone? Ή δεν αξίζει καν να γίνει για vodafone? :p Ρωτάω γιατί την εβδομάδα αυτή θα το έχω και σκέφτομαι τι πράγματα πρέπει να κάνω .. Όσον αφορά λογισμικό κλπ..

 

Ο καθένας μπορεί να κάνει debrand το κινητό του,αν θες να έχεις το ποιο καινούργιο λογισμικό άλλα δεν σε πειράζει να είναι στα αγγλικά το κινητό σου καντο. κ μην πληρώνετε τα sites για firmwares, εδώ υπάρχουν τα πάντα δωρεάν για όποιον θελήσει να φλασαρει την συσκευή του http://forums.samsungi8910omnia.com/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορια και για το link :)

Αα.. Μια ερώτηση.. Υπάρχει κάποια διαφορά στο firmware της vodafone με του Πλαίσιου ?

Vi veri veniversum vivus vici
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του ήχου: Προσωπικά θα συμφωνήσω με τον φίλο που το δοκίμασε και δεν έμεινε ικανοποιημένος

Δεν λέω ότι είναι χαλια ο ήχος, αλλα μοιραία έκανα την σύγκριση με το προηγούμενο μου κινητό το οποιο είναι 5ετίας(!) (nokia 7710 touchscreen 3.5 inch) στα οποια ο ήχος από τα ηχεία ακούγεται πολύ δυνατότερα. Δεν είναι δυνατόν ένα ηχείο τεχνολογίας 2009 να έχει ήχο κατώτερο από ένα κινητό τεχνολογίας 2004..αυτό με ενόχλησε αρκετά μπορώ να πω. Απο τον ηχο στα ακουστικα παντως δεν εχω κανενα παραπονο.

Σε γενικές γραμμές όμως το τηλέφωνο είναι κορυφαίο, και ακόμα και αν χαλαστεί κανεις με 1-2 θέματα δεν μπορεί να παραβλέψει εύκολα την πληθώρα των υπολοιπων χαρακτηριστικών. Μετά από χρήση 20 ημερών θα έλεγα πως το πιο εντυπωσιακό χαρακτηριστικο του τηλεφώνου είναι ότι απουσιάζουν κολλήματα και αστάθεια! Σπάνιο θα έλεγα για κινητο.

Αν μάλιστα υπάρξει και η δυνατότητα μελλοντικά να έχουμε και αναβαθμίσεις (εκτος από τους Ιταλούς....:mad:) και λυθούν κάποια θέματα (AAC αντί AMR, bug στην "έκθεση",) τότε θα μιλάμε για ακόμα καλύτερο τηλέφωνο..για να δούμε αν δεήσει η samsung :)

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας μπορεί να κάνει debrand το κινητό του,αν θες να έχεις το ποιο καινούργιο λογισμικό άλλα δεν σε πειράζει να είναι στα αγγλικά το κινητό σου καντο. κ μην πληρώνετε τα sites για firmwares, εδώ υπάρχουν τα πάντα δωρεάν για όποιον θελήσει να φλασαρει την συσκευή του http://forums.samsungi8910omnia.com/

 

και αν ειναι και sim locked? φιλε μου τι γινεται τοτε?

 

κανω πρωτα unlocked (με ποιο τροπο?) και μετα unbranded με τις γνωστες πλεον οδηγιες? :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορια και για το link :)

Αα.. Μια ερώτηση.. Υπάρχει κάποια διαφορά στο firmware της vodafone με του Πλαίσιου ?

 

Ναι ένα από τα δυο firmware είναι ποιο καινούργιο,δεν θυμάμαι ποιο,άλλα δεν υπάρχουν κ τίποτα τρομερές διαφορές

 

και αν ειναι και sim locked? φιλε μου τι γινεται τοτε?

 

κανω πρωτα unlocked (με ποιο τροπο?) και μετα unbranded με τις γνωστες πλεον οδηγιες? :O

 

Τι να σου πω το θέμα του κλειδώματος δεν το έχω ψάξει....δεν μου χρειάστηκε βασικά

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πουλησω...σοβαρα...δεν προσφερει τιποτα παραπάνω απο το Ν82 μου, εκτος απο μια μεγαλυτερη οθονη....
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια συσκευη με το A8-Cortex του i8910...απο τη Νοκια αυτη τη φορα

 

http://www.gsmarena.com/unannounced_nokia_n900_previewed__turns_smartphone-news-1076.php

 

Μαζι με τα : iPhone 3Gs, Palm Pre, και Idou (Satio)....Νομιζω μονο καλο μπορει να ειναι για την αναπτυξη Software η κοινη χρηση του ιδιου chip απο διαφορους κατασκευαστες........:D

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

 

ΠΡΩΤΟΣ!!!:yahoo:

 

Θα ήθελα να προσθέσω κάτι και για τον ήχο.

Πήρα όλα μου τα ΜΡ3 που ήθελα να έχω στην συσκευή τα ανέβασα την ένταση (μέσο του ΝΕRO Wave editor) και τώρα ακούγετε καμπάνα.

Πλέον δεν χρειάζεται να έχω την ένταση μόνιμα στο φουλ.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πουλησω...σοβαρα...δεν προσφερει τιποτα παραπάνω απο το Ν82 μου, εκτος απο μια μεγαλυτερη οθονη....

 

δεν θα το πολουσα για να γυρισω στο n82.

και μονο η οθοναρα που εχει αρκει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://samsungi8910omnia.com/omnia-hd-themes/

 

Πολύ καλό site για wallpapers τα οποία είναι άπαιχτα. Με την μνήμη μαζικής αποθήκευσης βάλτε τα μέσα στον φάκελο images και κατόπιν pictures.

 

Επίσης με μια αναζήτηση στο Yahoo βρήκα τα εξής που ελιναι αξιόπιστα.

http://www.samsungomniahd.com/

http://www.samsingi8910downloads.blogspot.com/

 

Αναφορικα τωρα με την απόδοση των ηχείων και της ασύγκριτης οθόνης, νομίζω ότι είναι περιττό να λέμε ότι υπάρχει κάτι αντίστοιχο αυτή τη στιγμή. 'Οσο για το bug στην 'Έκθεση ναι είναι ενοχλητικό, δεν εμφανίζει προεπισκόπιση των βίντεο και των εικόνων, είσαι αναγκασμένος να ψαχνεις ένα ένα, Αναμένω βελτίωση με το νέο firmware. Πάντως απο μια αναζήτηση που έκανα σε κάποια διεθνή blogs που έχουν δημιουργηθεί αποκλειστικά για το Omnia HD αναφέρεται ότι είνα παρακινδυνευμένο να κάνεις χακάρισμα στην συσκευή αλλά υπάρχουν πολλοί που το κάνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...μήπως στις ρυθμίσεις του browser είναι απενεργοποιημένη καμιά επιλογή που να αφορά το flash? βεβαία δεν ασχολούμαι κ τρελά με τον browser άλλα σε οποία site τυχαίνει να μπαίνω τα βλέπω όπως κ στο pc δεν μ κόβει κάτι

 

 

παραδειγμα θες να ακούσεις σταθμό απο το e-radio.gr απο το κινητό ο browser δεν μπορεί να πάιξει το flash. ενώ σε WM phone θα το παίξει :p

Link to comment
Share on other sites

http://samsungi8910omnia.com/omnia-hd-themes/

 

Πολύ καλό site για wallpapers -themes...ειδικά τα wallpapers είναι άπαιχτα. Με την μνήμη μαζικής αποθήκευσης βάλτε τα μέσα στον φάκελο images και κατόπιν pictures.

 

Παιδιά προσοχή σε αυτά τα themes τα είχα κατεβάσει ποιο παλια κ ένα που λέει κάτι για christmas το έβαλα κ το κινητό τα έφτυσε....δεν άνοιγε κ μ έλεγε επικοινωνήστε με τον κατασκευαστή,τελικά το φλασαρα για να ξεκολληση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τα swf αρχεια τι κανουμε?Συγκεκριμενα για καποια παιχνιδια πως τα κανουμε εγκατασταση και που εμφανιζονται?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή σε αυτά τα themes τα είχα κατεβάσει ποιο παλια κ ένα που λέει κάτι για christmas το έβαλα κ το κινητό τα έφτυσε....δεν άνοιγε κ μ έλεγε επικοινωνήστε με τον κατασκευαστή,τελικά το φλασαρα για να ξεκολληση

'Εχεις δίκιο, εγώ κατέβασα μόνο τα wallpapers και δουλεύουν μια χαρά..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τα swf αρχεια τι κανουμε?Συγκεκριμενα για καποια παιχνιδια πως τα κανουμε εγκατασταση και που εμφανιζονται?

αυτα ειναι flash αρχεια? (games?) αληθεια παιζει τετοια?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

http://samsungi8910omnia.com/omnia-hd-themes/

 

Πολύ καλό site για wallpapers τα οποία είναι άπαιχτα. Με την μνήμη μαζικής αποθήκευσης βάλτε τα μέσα στον φάκελο images και κατόπιν pictures.

 

Επίσης με μια αναζήτηση στο Yahoo βρήκα τα εξής που ελιναι αξιόπιστα.

http://www.samsungomniahd.com/

http://www.samsingi8910downloads.blogspot.com/

 

Αναφορικα τωρα με την απόδοση των ηχείων και της ασύγκριτης οθόνης, νομίζω ότι είναι περιττό να λέμε ότι υπάρχει κάτι αντίστοιχο αυτή τη στιγμή. 'Οσο για το bug στην 'Έκθεση ναι είναι ενοχλητικό, δεν εμφανίζει προεπισκόπιση των βίντεο και των εικόνων, είσαι αναγκασμένος να ψαχνεις ένα ένα, Αναμένω βελτίωση με το νέο firmware. Πάντως απο μια αναζήτηση που έκανα σε κάποια διεθνή blogs που έχουν δημιουργηθεί αποκλειστικά για το Omnia HD αναφέρεται ότι είνα παρακινδυνευμένο να κάνεις χακάρισμα στην συσκευή αλλά υπάρχουν πολλοί που το κάνουν.

παντως κυκλοφορουν και πολυ νεα firmware πχ.6ος πραγμα περιεργο για τη samsung

εκτος αν ειναι..."φτιαχτα"

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καθε τρεις και λιγο σταματαει να ακουγεται ο ηχος κλησης οταν με παιρνουν???? ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ!... :/ Καθε τοσο restart για να ισιωσει.... Μπορω να κανω κατι? Ξερουμε γιατι μπορει να γινεται? Υπαρχει τροπος να κανω restart το κινητο χωρις να το αναβοσβηνω και να περναω παλι τα πιν?? Συγνωμη για την ενταση αλλα εχασα 3 σημαντικες κλησεις σημερα και εχω τα νευρα μου λιγο... :/ Ευχαριστω.
.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...