Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ ευχαριστώ. Μάλλον θα μείνω με το original firmware το οποίο και έχω περάσει. Μόνο που έχω ένα πρόβλημα...στις εικόνες μου εμφανίζει πολλά εικονίδια(μάλλον έχουν μείνει από το firmware του Γερμανού) και δεν μπορώ να τα διαγράψω.

 

Καμια ιδέα;

 

Έχουν μείνει στη μαζική μνήμη απο το προηγούμενο firmware. Κάνε ένα backup της μαζικής μνήμης και μετά format απο το file manager....μόνο έτσι θα "εξαφανιστούν"...;)!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουν μείνει στη μαζική μνήμη απο το προηγούμενο firmware. Κάνε ένα backup της μαζικής μνήμης και μετά format απο το file manager....μόνο έτσι θα "εξαφανιστούν"...;)!

 

Καταρχήν να πω χρόνια πολλά σε όλους!

 

fpod_28 σ' ευχαριστώ πολύ, όπως και τον stealth1379 για την προηγούμενή του απάντηση αλλά είμαι λίγο άσχετος με το symbian και επίσης είναι το πρώτο μου κινητό με οθόνη αφής!

 

Αν έχει κάποιος χρόνο, έχω και τις ακόλουθες ερωτήσεις:

 

1)με την rom του γερμανού και την υποστήριξη acc audio γίνεται αντιληπτή η διαφορά σε σχέση με πριν και το amr;

(βασικά ακόμα ψάχνομαι αν θα μείνω με την rom της vodafone η του γερμανού μιας και στη ρομ του τελευταίου, με χάλασαν τα bugs που ανέφερα στην προηγούμενη σελίδα)

 

2)Για gps, garmin ή ndrive; Garmin βάζω την ίδια έκδοση με τα symbian που είναι χωρίς οθόνη αφής;

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους!!! παιδια θελω να περασω καποια δεδομενα μου (τηλεφωνα και μηνυματα βασικα) απο το omnia σε αλλο symbian κινητο (nokia 5530) και η αληθεια ειναι οτι δεν τα καταφερα μονος μου... θα δωσω το samsung στην κοπελα μου, γτ στο δικο της χαλασε το ακουστικο και παιδευεται, και θελω οσα μηνυματα εχω να τα μεταφερω....

στο κινητακι μας εχει την επιλογη "μεταφορα δεδομενων" και ετσι μπορω να παρω οσα δεδομενα θελω απο το νοκια, αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να στειλω τα αναλογα data στο αλλο, παρολο που εχει και το αλλο κινητο την ιδια επιλογη...μου βγαζει μηνυμα το νοκια οτι το omnia δεν υποστηριζει αυτη την επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! μια ερωτηση εχω... Περασα την V11 και εγω αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως υποτιθεται οτι κανει το ID και αν λειτουργει. Αν καποιος μπορει να βοηθησει....... ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Οπότε καλύτερα να πάρω τη μαμίσια που έχει στο ebay ή να αφήσω την παλιά (μαμίσια) που έχω ήδη..? :confused:

 

Θα σου προτεινα τη μαμίσια απο ebay ομως πως εισαι σιγουρος οτι ειναι αυθεντικη;

για ριξε λινκ να την μελετησουμε :)

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι του βύσματος των ακουστικών είναι σε όλους πολύ σκληρό όταν το ανοίγεις; Σ' εμένα είναι τόσο σφιχτό που φοβάμαι μην κοπεί με τα άνοιξε-κλείσε. Η αισθηση ανοίγματός του δεν έχει καμία σχέση με την αντίστοιχη της θύρας usb και της κάρτας μνήμης.

 

στην φώτο φαίνεται πόσο σφιχτό είναι, σε σημείο που σηκώνεται σούζα:

 

http://img64.imageshack.us/img64/5103/i8910w.th.jpg

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε τόσο σκληρό είναι, εγω το έχω σχεδόν 2 χρόνια το κινητό και δεν έχει πάθει κάτι, βέβαια δεν το πολυχρησιμοποιώ κιόλας. Βέβαια καλύτερα έτσι σκληρό παρά όπως του mini usb το κάλυμα που ταχει φτύσει, δεν κλείνει καλά και κοντέβει να κοπεί τελείως.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! μια ερωτηση εχω... Περασα την V11 και εγω αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως υποτιθεται οτι κανει το ID και αν λειτουργει. Αν καποιος μπορει να βοηθησει....... ευχαριστω

 

Για να εγκαταστησεις εφαρμογες της nokia θα επιλεξεις ID nokia x6 της sony ID vivaz αλλιως θα σου βγαζει μηνυμα σφαλματος κατα τη διαρκεια της εγκαταστασης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πολύ σκληρό αλλά μετά από χρήση χαλαρώνει.. Την πρώτη φορά που το άνοιξα νόμιζα ότι έκοψα τη λάθος μεριά!! :!:

Τελευταία μου κάνει νερά λίγο το άνοιγμα του mini usb (για να κλείσει πρέπει να το κλέισω από κάτω προς τα πάνω), αλλά δεν το συγκρίνω με άλλα κινητά που είχα παλιότερα, που αντίστοιχα καλύμματα με λίγους μήνες χρήσης τα έκοβα μόνος μου γιατί δεν έκλειναν ποτέ!! Και τό χρησιμοποιώ πλέον 20 μήνες το κινητό!! Ήμουν φανατικός ερικσονάκιας, αλλά έχω μείνει τόσο ευχαριστημένος από αυτό το κινητό που σκέφτομαι να ξαναπάρω κανα δυο 8910 καινούρια, όσο κυκλοφορεί ακόμα, να μη χρειαστουν πειραματισμοι για τα επόμενα 5-6 χρόνια!! :D

 

Εγώ το είχα πάρει με μια προσφορά της βόντα τον αυγουστο του 09 και είναι μαύρο με ασημί πλήκτρα.. Έκανα ένα ψάξιμο στο σκρουτζ.γρ και είδα ότι το πουλάνε και κάποια μαγαζιά σε άλλα χρώματα. Δεν ξέρω εάν είναι παράλληλες εισαγωγές ή εάν έχουν την 2ετή αγγύηση και αυτά.. Επειδή όντως ενδιαφέρομαι να το ξαναπάρω, μήπως ξέρετε τίποτα για αυτά, μιας και σε γνωστά καταστήματα-αλυσίδες δεν είναι πλέον διαθέσιμο....

Edited by alexvar
προσθήκη ερώτησης
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα τη μαμίσια απο ebay ομως πως εισαι σιγουρος οτι ειναι αυθεντικη;

για ριξε λινκ να την μελετησουμε :)

 

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω λινκ και πες μου.....πάντως δείχνει για αυθεντική..:cool:

 

Genuine Samsung Battery

Link to comment
Share on other sites

Για να εγκαταστησεις εφαρμογες της nokia θα επιλεξεις ID nokia x6 της sony ID vivaz αλλιως θα σου βγαζει μηνυμα σφαλματος κατα τη διαρκεια της εγκαταστασης

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου φιλε μου αλλα δοκιμασα να εγκ το skype αλλα δεν.... οπως και να το συγχρ με το ovi αλλα ματαια... για αυτο ρωταω..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου φιλε μου αλλα δοκιμασα να εγκ το skype αλλα δεν.... οπως και να το συγχρ με το ovi αλλα ματαια... για αυτο ρωταω..

 

Δοκίμασε να βάλεις τον agent και n97 ή c6 και ξαναδοκίμασε.Το skype πάντως ενώ εγκαθίσταται, δεν λειτουργεί επειδή απλά δεν υποστηρίζει την συσκευή μας.... :(

 

Ξαναπήρα και την κινητούμπα από το service σήμερα, ευτυχώς με λειτουργική δόνηση! Θα του κρεμάσω μια σκελίδα σκόρδα το βράδυ για να μην το ξαναπιάσει το μάτι! :lol:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω λινκ και πες μου.....πάντως δείχνει για αυθεντική..:cool:

 

Genuine Samsung Battery

 

Ναι δειχνει αυθεντικη στην φωτο, παντως μου φαινεται πολυ φτηνη για γνησια, για κανε μια ερωτηση τον seller να δουμε τι θα απαντησει. ;)

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πολύ σκληρό αλλά μετά από χρήση χαλαρώνει.. Την πρώτη φορά που το άνοιξα νόμιζα ότι έκοψα τη λάθος μεριά!! :!:

Τελευταία μου κάνει νερά λίγο το άνοιγμα του mini usb (για να κλείσει πρέπει να το κλέισω από κάτω προς τα πάνω), αλλά δεν το συγκρίνω με άλλα κινητά που είχα παλιότερα, που αντίστοιχα καλύμματα με λίγους μήνες χρήσης τα έκοβα μόνος μου γιατί δεν έκλειναν ποτέ!! Και τό χρησιμοποιώ πλέον 20 μήνες το κινητό!! Ήμουν φανατικός ερικσονάκιας, αλλά έχω μείνει τόσο ευχαριστημένος από αυτό το κινητό που σκέφτομαι να ξαναπάρω κανα δυο 8910 καινούρια, όσο κυκλοφορεί ακόμα, να μη χρειαστουν πειραματισμοι για τα επόμενα 5-6 χρόνια!! :D

 

Εγώ το είχα πάρει με μια προσφορά της βόντα τον αυγουστο του 09 και είναι μαύρο με ασημί πλήκτρα.. Έκανα ένα ψάξιμο στο σκρουτζ.γρ και είδα ότι το πουλάνε και κάποια μαγαζιά σε άλλα χρώματα. Δεν ξέρω εάν είναι παράλληλες εισαγωγές ή εάν έχουν την 2ετή αγγύηση και αυτά.. Επειδή όντως ενδιαφέρομαι να το ξαναπάρω, μήπως ξέρετε τίποτα για αυτά, μιας και σε γνωστά καταστήματα-αλυσίδες δεν είναι πλέον διαθέσιμο....

 

Και ήμουν έτοιμος να το πάω στο service για προβληματικό "καπάκι" :p

 

Αν δεν κάνω λάθος στην Ελλάδα πρέπει να ήρθε μόνο σε μαύρο, οπότε αυτά που είναι με άλλο χρώμα είναι παραεισαγωγή. Με το service αν και είναι περίεργη η samsung δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Αν είναι εισαγωγή από παρτίδα που προορίζεται για ευρωπαική χώρα πρέπει να σου δώσουν κανονικά 2 χρόνια εγγύηση.

 

 

Με τις εφαρμογές και τα πιστοποιητικά για το κινητό μας τι παίζει; είναι πολλά τα χρήσιμα προγράμματα που δεν έχουν πιστοποιητικό; Γιατί λέω να μην βάλω πάλι την ρομ του Γερμανού.

Link to comment
Share on other sites

Με τις εφαρμογές και τα πιστοποιητικά για το κινητό μας τι παίζει; είναι πολλά τα χρήσιμα προγράμματα που δεν έχουν πιστοποιητικό; Γιατί λέω να μην βάλω πάλι την ρομ του Γερμανού.

 

Άμα χακάρεις το κινητό με το HelloOX2 μπορείς μετά μέσω του instalserver του rompatcher, να εγκαταστήσεις όποια εφαρμογή θέλεις (signed ή not signed).Βέβαια η V11 του γερμανού είναι pre-hacked και σε βγάζει από τον κόπο!! :p

 

Αλήθεια γιατί δεν θέλεις να ξαναπεράσεις την V11?? :confused:

 

--edit--

 

Εϊναι αρκετά τα χρήσιμα προγράμματα που δεν είναι signed από την μανα τους, και είναι φασαρία να βγάλεις κλειδιά και να τα κάνεις sign μόνος σου πάντως, σε περίπτωση που δεν θέλεις ούτε το κινητό να χακάρεις..... :/

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Άμα χακάρεις το κινητό με το HelloOX2 μπορείς μετά μέσω του instalserver του rompatcher, να εγκαταστήσεις όποια εφαρμογή θέλεις (signed ή not signed).Βέβαια η V11 του γερμανού είναι pre-hacked και σε βγάζει από τον κόπο!! :p

 

Αλήθεια γιατί δεν θέλεις να ξαναπεράσεις την V11?? :confused:

 

--edit--

 

Εϊναι αρκετά τα χρήσιμα προγράμματα που δεν είναι signed από την μανα τους, και είναι φασαρία να βγάλεις κλειδιά και να τα κάνεις sign μόνος σου πάντως, σε περίπτωση που δεν θέλεις ούτε το κινητό να χακάρεις..... :/

 

Βασικά οι μόνοι λόγοι που με χαλάει η ρομ του γερμανού είναι οι δύο παρακάτω αλλά κυρίως το δεύτερο με τα εικονίδια που δεν πιάνουν:

 

Θα έβαζα πάλι την hx-v11 αλλά σ' εμένα είναι προβληματική. Από την οθόνη αναμονής δεν πηγαίνει δεξιά και αριστερά με το σύρσιμο(δηλαδή στις επαφές και στο μενού σε όποια κατάσταση και αν βρίσκεται το λουκετάκι). Επίσης πρέπει να πατάω πολλές φορές τα εικονίδια του μενού της δεξιάς στήλης για να πιάσουν και συγκεκριμένα γίνεται αυτό που φαίνεται στο βίντεο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=GwaYMW1zA_I

 

και αυτά τα βρήκα χωρίς να ασχοληθώ καθόλου με το κινητό....δηλαδή αν ασχοληθώ κιόλας, τρομάζω μόνο στην ιδέα για το τι αλλα bugs μπορεί να βρω.

 

εσύ που έχεις χρησιμοποιήσει αρκετά την ρομ του γερμανού, για δώσε μου τα φώτα σου....τι άλλο να περιμένω;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

εσύ που έχεις χρησιμοποιήσει αρκετά την ρομ του γερμανού, για δώσε μου τα φώτα σου....τι άλλο να περιμένω;

 

Καταρχήν το πρώτο λύνεται αμέσως από την εφαρμογή που ακούει στο όνομα hxpatcher, η οποία ενσωματώνει πληθώρα tweaks και switches για την κινητούμπα! Απλά ενεργοποίείς το "3D Navigation" και μάλιστα έχεις και την επιλογή να επιλέξεις πιες εφαρμογές θα υπάρχουν αριστερά και δεξιά της κεντρικής οθόνης!! :cool:

 

Τώρα για το δέυτερο με την μη καλή αίσθηση του touch imo υπερβολικός.Δεν λέω και γω όταν το πρωτο έπιασα με kinetic scrolling στα μενού τύχαινε μερικές φορές να μην μπορώ να ανοίξω τις εφαρμογές που ήθελα με ένα "ταπ".

Στην συνέχεια το συνήθισα και πλέον αστοχό σπάνια να ανοίξω εφαρμογή! :ninja:

 

Όπως βλέπεις τα δικά σου bugs για μένα δεν υφίστανται, οπότε ενδεχωμένος άμα ασχοληθείς ξανά με την V11 να βρεις κάτι που είτε θα έχει εύκολη λύση (όπως το πρόβλημα 1) είτε εν τέλει δεν θα είναι κάτι το τραγικό.

 

Το κινητό με custom rom έχει αρκετά μεγαλύτερη αυτονομία σε μπαταρία, είναι πολύ πιο γρήγορο και αποκρίσημο σε σχέση με την μαμά ρομ, και έχει και κάμποσα άλλα καλούδια (όπως το γεγονός ότι είναι prehacked, 24fps@720p + ΑCCvsAMR codec στην ληψη video, kinetic scrolling παντού, κλπ)! Imo δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να μείνει κάποιος σε stock rom, και να χάσει όλα τα οφέλη της custom.....πραγματικά κανένας λόγος όμως! :)

 

Το μήνυμα αυτό είναι λίγο biased, γιατί από τον πρώτο κιόλας μήνα που πήρα τον αέρα του κινητού δεν το άφησα στιγμή με stock, και δεν το έχω μετανιώσει λεπτό..... :cool:

 

--edit--

Τώρα που είδα λίγο καλύτερα το βίντεο, επιβεβαιώνω ότι η συμπεριφορά της οθόνης δεν ήταν η φυσιολογική και δικαίως παραπονιέσαι.Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι ίσως να μην έκατσε καλά για κάποιο λόγο η V11 στο κινητό, και να ήθελε ξανά φλασάρισμα.Μου έχει τύχει και μένα να μην μου κάτσει ρομ σωστά (ειδικά κάτι παλιότερες) και να ξενερώσω μαζί τους, ενώ οι άλλοι δεν είχαν κανένα πρόβλημα!

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Με έψησες να περάσω πάλι την ρομ του γερμανού :)

 

1)Η διαδικασία που ακολουθώ για το φλασάρισμα είναι η παρακάτω:

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=12487

 

έχει αλλάξει κάτι από τότε(2009);

 

και σε κάποιο σημείο λέει: "Oi Drivers είναι 3 και πρέπει να τους κάνετε εγκατάσταση και τους 3 έναν έναν και κατόπιν να κάνετε επανεκίνηση τον υπολογιστή σας (ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ)." εννοεί το ακόλουθο; : I8910 Flashing drivers (εγκατάσταση ένα προς ένα και τα 3)

 

2)Ξέρεις κάποιο λινκ με τα 3 αρχεία(τις τελευταίες εκδόσεις και να δουλεύουν σωστά) από αυτά που γίνονται εγκατάσταση στο κινητό; για την περίπτωση αυτά που είχα περάσει να ήταν προβληματικά.

 

3)υπάρχει λόγος να φλασάρω με το Symbian Rom Flashing Tool 1.52; είχα χρησιμοποιήσει την έκδοση 1.50

 

Ευχαριστώ

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

1)Ο πιο πρόσφατος οδηγός είναι εδώ, και έχει όλα τα βήματα για να περάσεις δωστά την V11.

 

2)Υπάρχει link με τους drivers στον παραπάνω οδηγό! :cool:

 

3)Όχι δεν υπάρχει, η διαδικασία έχει αυτοματοποιηθεί με αρχείο *.exe

 

Λογικά ο οδηγός δεν θα σε δυσκολέψει, αλλά σε αυτήν την περίπτωση εδώ είμαστε!

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

1)Ο πιο πρόσφατος οδηγός είναι εδώ, και έχει όλα τα βήματα για να περάσεις δ

σωστά την V11.

 

2)Υπάρχει link με τους drivers στον παραπάνω οδηγό! :cool:

 

3)Όχι δεν υπάρχει, η διαδικασία έχει αυτοματοποιηθεί με αρχείο *.exe

 

Λογικά ο οδηγός δεν θα σε δυσκολέψει, αλλά σε αυτήν την περίπτωση εδώ είμαστε! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Βασικά οι μόνοι λόγοι που με χαλάει η ρομ του γερμανού είναι οι δύο παρακάτω αλλά κυρίως το δεύτερο με τα εικονίδια που δεν πιάνουν:

 

 

 

και αυτά τα βρήκα χωρίς να ασχοληθώ καθόλου με το κινητό....δηλαδή αν ασχοληθώ κιόλας, τρομάζω μόνο στην ιδέα για το τι αλλα bugs μπορεί να βρω.

 

εσύ που έχεις χρησιμοποιήσει αρκετά την ρομ του γερμανού, για δώσε μου τα φώτα σου....τι άλλο να περιμένω;

 

Φιλε μου κι εγω εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα τωρα ειδα το βιντεο. Λυνεται αυτο εγω το ειχα ψαξει μονος και απενεργοποιησα απο το HXPatcher το kinetic scrolling τωρα δεν το κανει καθολου, βεβαια τωρα δεν εχω kinetic scrolling αλλα δεν με πειραζει καθολου μου φτανει που εχω rom του Γερμανου....

LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

1)Ο πιο πρόσφατος οδηγός είναι εδώ, και έχει όλα τα βήματα για να περάσεις δ

σωστά την V11.

 

Αυτός ο οδηγός με μπερδεύει μιας και σε ένα σημείο γράφει:

 

"Είμαστε έτοιμοι για να ξεκινήσουμε

 

2.Τρέχουμε το πρόγραμμα φλασαρίσματος"

 

ποιο πρόγραμμα φλασαρίσματος εννοεί αφού στις οδηγίες δεν αναφέρει κανένα τέτοιο πρόγραμμα και εφόσον δεν χρειάζεται το Symbian Rom Flashing Tool;

 

christos_99 τώρα δεν σου δουλεύει πουθένα το kinetic scrolling, ούτε στις φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο οδηγός με μπερδεύει μιας και σε ένα σημείο γράφει:

 

"Είμαστε έτοιμοι για να ξεκινήσουμε

 

2.Τρέχουμε το πρόγραμμα φλασαρίσματος"

 

ποιο πρόγραμμα φλασαρίσματος εννοεί αφού στις οδηγίες δεν αναφέρει κανένα τέτοιο πρόγραμμα και εφόσον δεν χρειάζεται το Symbian Rom Flashing Tool;

 

Έχεις δίκιο ο οδηγός δεν το ξεκαθαρίζει αυτό, αλλά αφήνει να εννοηθεί ότι το αρχείο "russian-HX-V11.exe" που υπάρχει στο "russian-HX-V11.rar", είναι το πρόγραμμα που φλασάρουμε!! :ninja:

 

Επίσης σου είχα απαντήσει ότι δεν χρειάζεται πλέον το χειροκίνητο φόρτωμα των αρχείων τις ρομ στο symbian flashing tool, γιατί η διαδικασία έχει αυτοματοποιηθεί σε αρχείο *.exe!

 

Άντε, καλό φλασάρισμα! :cool:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σου είχα απαντήσει ότι δεν χρειάζεται πλέον το χειροκίνητο φόρτωμα των αρχείων τις ρομ στο symbian flashing tool, γιατί η διαδικασία έχει αυτοματοποιηθεί σε αρχείο *.exe!

 

Άντε, καλό φλασάρισμα! :cool:

 

Ακριβώς αυτοματοποιημένο δεν το λες μιας και πρέπει να φλασάρω δύο φορές(την δεύτερη για το modem). Επίσης δεν έχω καταλάβει αν το firmware του Γερμανού είναι μέσα στο russian-HX-V11.exe ή αν το russian-HX-V11.exe κατεβάζει την ρομ από το ιντερνετ την ώρα που συνδέω το κινητό. Θα δοκιμάσω και αυτόν τον τρόπο και ελπίζω να μην brickάρω το κινητό.

 

*την δεύτερη φορά αφού τρέξουμε το russian-HX-V11.exe τι κάνουμε για να περάσουμε το modem;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτοματοποιημένο δεν το λες μιας και πρέπει να φλασάρω δύο φορές(την δεύτερη για το modem). Επίσης δεν έχω καταλάβει αν το firmware του Γερμανού είναι μέσα στο russian-HX-V11.exe ή αν το russian-HX-V11.exe κατεβάζει την ρομ από το ιντερνετ την ώρα που συνδέω το κινητό. Θα δοκιμάσω και αυτόν τον τρόπο και ελπίζω να μην brickάρω το κινητό.

 

Επιμένω ότι είσαι υπερβολικός, ή παλιότερα είχες iPhone και τα είχες όλα του κουτιού!!! :p :lol:

 

Παλιά έπρεπε να φορτώσουμε χειροκίνητα τα αρχεία στο flashing tool ενώ τώρα είναι έτοιμα φορτωμένα και σε *.exe ώστε να μην μπερδεύεται κανείς! Το μόντεμ μπαίνει χώρια από την ρομ για να βάλεις αυτό τις επιλογής σου.Επίσης το firmware είναι μέσα στο russian-HX-V11.exe, και δεν κατεβάζεις τίποτα άλλο. Για να μπρικάρει το κινητό θα πρέπει να κλείσει κατά την διάρκεια του φλασαρίσματος, και αυτό είναι λίγο δύσκολο μιας και λίγη μπαταρία να έχεις, αυτο πάλι τροφοδοτείτε απο το USB.

 

Άντε forza!! ;)

 

*την δεύτερη φορά αφού τρέξουμε το russian-HX-V11.exe τι κάνουμε για να περάσουμε το modem;

 

Το λέει και στον οδηγό ότι ξαναμπαίνεις σε bootloader mode (μπλε οθόνη) και το περνάς όπως και την ρόμ, μόνο που δεν γίνεται κανένα φορματ και δεν χάνεις τίποτα.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...