Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απορια...Στο pc Studio το εικονιδιο του συγχρονισμου δεν το γραφει με Ελληνικα αλλα με μια αλλη γλωσσα...που δεν αναγνωριζω....συμβαινει και σε αλλους???

 

Ναι και σε εμενα το ιδιο εκανε! Αναγκαστηκα να το εγκαταστησω τελικα στα αγγλικα:kill:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εγω με τη σειρα μου να ρωτησω εαν καποιος αγορασε το κινητο με δωρο τηλεοραση απο τη vodafone ποσο καιρο εκαναν να του τη φερουν.απο 22 ιουλιου ακομα τη περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο πομποδέκτης του τηλεφώνου είναι άθλιος..Είναι πολύ δύστροπος και καθόλου ευαίσθητος στην απολαβή σήματος..Ήξερα από γνωστούς μου με Samsung ότι δεν είναι αξιόπιστα στο θέμα αυτό,αλλά δεν το περίμενα τέτοιο χάλι..Αυτό πρεπει να το προσέξουν όμως,είναι τηλεφωνο πάνω απ'όλα!
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 48 ώρες με το ι890 μπορώ να πω ότι με έχει ενθουσιάσει.

Πιστέψτε με είμαι πολύ απαιτητικός και χαλιέμαι πολύ εύκολα.

Ούτε το iphone δεν με ενθουσίασε τόσο.

Το gps πιάνει σήμα ακόμα και μέσα στο σπίτι (απίστευτο?).

Τα widgets πολύ εύχρηστα αλλά θα ήθελα να έχω περισσότερα τα κατέβασα όλα απο το site της samsung (14 τον αριθμό)

Για να τελειώσει γρήγορα η μπαταρία είχα ανοίξει bluetooth-gps-googlemaps-μια εφαρμογή καιρού ιντερνετικη και προσπαθούσα να πάρω ταυτόχρονα και τηλέφωνο Ο επεξεργαστής δούλευε απίστευτα γρήγορα και χωρίς κανένα κώλυμα.Η μπαταρία πολύ καλή (σημ.δεν είχα ποτέ μου sonyericsson).

Όσο για τον πομποδέκτη που αναφερει ο kotsianis7 πιο πανω δεν ειχα κανένα προβλημα.

Παντου φουλ σήμα με άκουγαν πολύ καλά ακόμα και με την ανοικτή ακρόαση.

 

Ένα πράγμα με δυσκολεύει. οτι δεν εμφανίζει τα νούμερα των τηλεφώνων στις επαφές.

και οταν κάποιος σε καλεί που είναι αποθηκευμένος στις επαφές δεν εμφανίζετε το νούμερο αλλά μόνο το όνομά.

Μήπως ξέρει κανείς αν αλλάζει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μήπως ξέρει κανένας γιατί σε κάποιες σελίδες στο internet μου βγάζει αντί για γράμματα κουτάκια? Παράδειγμα στο meteo.gr όταν ψάχνω πόλη δεν βλέπω τι γράφει. Βγάζει κουτάκια.

Και κάτι άλλο. Στο zoo.gr λέει να βάλω το javascript. Πως θα το βρω?

Ευχαριστώ

 

και κατι ακομα. Αν δεν έχει ενσωματωμένους υπότιτλους τι κάνουμε? Τους παίζει αλλιώς?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει ενσωματωμένους υπότιτλους τι κάνουμε? Τους παίζει αλλιώς?

 

διαβασε προηγούμενα Post

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, Widgets γενικα που θα βρουμε?Θα ηθελα βασικα κατι για τον καιρο.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μήπως ξέρει κανένας γιατί σε κάποιες σελίδες στο internet μου βγάζει αντί για γράμματα κουτάκια? Παράδειγμα στο meteo.gr όταν ψάχνω πόλη δεν βλέπω τι γράφει. Βγάζει κουτάκια.

?

 

μαλλον εχει να κανει με την κωδικοποιηση της σελιδας, που βρισκεται στον ιστο ρυθμισεις σελιδα, αν δε σου βγαζει τη σελιδα αλλαξε την κωδικοποιηση σε ελληνικη.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ WIND:

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΜΕ ΑΝ ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΟ SAMSUNG OMNIA 2 Ή I8910

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

Αγαπητέ συνδρομητή

 

Θα φέρουμε το omnia II τέλος Οκτωβρίου

Με εκτίμηση,

 

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

 

Οπότε μόνη λύση η VOFA και PLAISIO για κάποιον που το θέλει άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ WIND:

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΜΕ ΑΝ ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΟ SAMSUNG OMNIA 2 Ή I8910

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

Αγαπητέ συνδρομητή

 

Θα φέρουμε το omnia II τέλος Οκτωβρίου

Με εκτίμηση,

 

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

 

Οπότε μόνη λύση η VOFA και PLAISIO για κάποιον που το θέλει άμεσα.

 

εαν δεν κάνω λάθος το omnia 2 δεν έχει σχέση με το I8910 ΗD είναι διαφορετικές συσκευές δεν σου είπε θα φερει το HD τέλη οκτωμβρίου αλλά το omnia 2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.σήμερα παράγγειλα και εγώ την συσκευή και ανυπομονώ να την πάρω.Δεν έχω ιδέα από smartphone και ειδικα me symbian.σίγουρα θα έχω πολλές ερωτήσεις στο μέλλον και πολλές ήδη θα έχουν απαντηθεί έδω μέσα.

μία ερώτηση για τώρα:

έχω k800 sony ericsson .μπορώ να μεταφέρω αυτούσιες τις επαφές μου στο i8910?είναι συμβατα?'η μήπως πρέπει να χρησιμοποιήσω ξεχωριστές εφαρμογές για το κάθε κινητό μέσω outlook?ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν υπηρχε ενα mls destinator που για μενα ειναι δοκιμασμενα το καλυτερο εργαλειο για πλοηγηση θα το εριχνα!

Στο Πλαισιο υπαρχει mls destinator για κινητα,αλλα αναφερει οτι ειναι για s60 3rd edition..δεν ειμαι σιγουρος αν θα κανει για το δικο μας..:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει. Δεν είναι συμβατό για συσκευές 5th edition.

Την λυσαμε την απορια..κριμα...:( .Το destinator το εχω σε κανονικο gps και ειναι παρα πολυ καλο,για το garmin επισης εχω ακουσει καλα και θα το βαλω μαλλον στο κινητο αφου ξεπεραστουν τα πρωτα του προβληματακια συμβατοτητας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορείς να δεις ελληνικούς υπότιτλους, θα κάνεις τα εξής:

- Αντιγράφεις την τανία μαζί με το αρχείο srt στο κινητό και πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα.

- Ανοίγεις το αρχείο των υποτίτλων με το notepad, επιλέγεις από το μενού Save As και στην επιλογή econding (κάτω από την ονομασία) επιλέγεις UTF-8.

 

το εκανα και παλι δεν παιζει.

Link to comment
Share on other sites

στα πολυμέσα να πας και θα παίξει

 

ευχαριστω πολυ. παιζει τωρα.

 

Ξέρει κανείς για το αν υπάρχει flash player για το κινητό? Για να ανοίγει κάποιες σελίδες?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.σήμερα παράγγειλα και εγώ την συσκευή και ανυπομονώ να την πάρω.Δεν έχω ιδέα από smartphone και ειδικα me symbian.σίγουρα θα έχω πολλές ερωτήσεις στο μέλλον και πολλές ήδη θα έχουν απαντηθεί έδω μέσα.

μία ερώτηση για τώρα:

έχω k800 sony ericsson .μπορώ να μεταφέρω αυτούσιες τις επαφές μου στο i8910?είναι συμβατα?'η μήπως πρέπει να χρησιμοποιήσω ξεχωριστές εφαρμογές για το κάθε κινητό μέσω outlook?ευχαριστώ

 

Το καλύτερο και αποτελεσματικότερο ειναι να πας τις απαφες σου απο το παλιο τηλ στο outlook με συνχρονισμο

Μετα ανετα μπορεις με συνχρονισμο να μεταφερεις τις επαφες σου ολες απο το outlook στο ΟΜΝΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

εχετε δοκιμασει να εκτυπωσετε φωτογραφιες τραβηγμενες απο το κινητο σας?εγω δοκιμασα και εκτυπωσα μια σε 10χ15 και μου την εβγαλε λιγο παραμορφωμενη?ξερει κανεις γιατι?
Link to comment
Share on other sites

ειχα διαβασει παλιοτερα κατι για τα ορια στο μεγεθος και στον χρονο ενος αρχειου βιντεο για την αναπαραγωγη. Ισχυει αυτο???????

αν ισχυει θα ειναι μεγαλη πατατα καθως δεν θα αποφυγουμε τον converter ...

πιστευα οτι τουλαχιστον καποια επεισοδια απο σειρες θα μπορεουσα να κατεβασω μεσω μιας εφαρμοφης για torrent και να το αναπαραγω κατευθειαν απο το κινητο

 

μπορειτε να μου λυσετε την απορια την ειχα κανει και παλαιοτερα

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγώ να ρωτήσω κατι αλλο σχετικα με τον realplayer του κινητου? Γιατι δεν παιζει αρχεια με καταληξη mpg??? Υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα η codec που να τα παιζει?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου λυσετε την απορια την ειχα κανει και παλαιοτερα

 

Eγώ πάντως πέρασα στο κινητό την πρώτη ταινία "Transformers" που είναι πάνω από 2 ώρες διάρκεια (λίγο κάτω από 2GB) και την έπαιξε κανονικά ως το τέλος.

 

Oπότε πιστεύω ότι πρόκειται για υπερβολή ως προς το θέμα "περιορισμένου χρόνου αναπαραγωγή".

 

Τώρα για το θέμα του μέγιστου χρόνου βιντεοσκόπηση.... δεν το έχω δοκιμάσει οπότε ας απαντήσει κάποιος που το δοκίμασε.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...