Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασες μηπως παιζει η περιπτωση να τις περασεις ολες στο Outlook κ απο εκει στο κινητο?

 

κ το προβλημα με τη μαζικη αποθηκευση το εχω κ εγω δυστυχως....! ο μονος τροπος για να δουλεψει σωστα ειναι να αφαιρεσω οποια αλλη usb συσκευη εχω...wireless-hdd...κ μετα παιζει κανονικα χωρις κανενα προβλημα..

 

τελικα όντως το προβλημα ειναι το usb hub και οχι οι αλλες συσκευες γιατι το δοκιμασα στο laptop στο γραφειο και παρολο που ειχα φουλ τις usb δουλεψε κανονικοτατα

σχετκα με τις επαφες αυτο δεν το εχω δοκιμασει ποτε και δεν ξερω πως , αν δε σε κουραζω πες :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λογικα η νοκια θα εχει κατι αντιστοιχο με το pc suite που σου τραβαει ολες τις επαφες...κοιταξε αν εχει καποια επιλογη για outlook...εγω το ειχα κανει οταν περασα απο ericsson στο ks20 γιατι ηθελα να κανω κ κατι διορθωσεις...
Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Εγώ δύο φορές είχα πάρει usb-hubs και τα δύο μετά από 1-2 μήνες ήταν off! Την μία άρχισε να μην μου λειτουργεί το modem και την άλλη ο εξωτερικός σκληρός μου εξαφανίστηκε και δεν τον έβλεπε με τίποτα. Μόλις τις συσκευές τις έβαλα κανονικά στις θύρες του υπολογιστή τελείωσε και το πρόβλημα. Προφανώς τα φτιάχνουν ψεύτικα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν κανω διαφιμιση απλα δειτε και αυτο http://www.mylgarena.com/index.php

 

εχει και παιχνιδια που ισως καποιοι τα θελουν

Link to comment
Share on other sites

antoniodel, πολύ καλό το φορουμ που έστειλες.

 

και μια ερώτηση: όλα αυτά τα java παιχνίδια που υπάρχουν διαθέσιμα για downloading στο net, τρέχουν στο arena? όταν λέμε ότι το λειτουργικό της LG είναι κλειδωμένο τι ακριβώς σημαίνει? με λίγα λόγια, ποιό έιναι το πλεονέκτημα του nokia 5800 σε σύγκριση με το Arena στον τομέα αυτό?

Ρωτάω γιατί εδώ και περίπου έναν αιώνα έχω παραγγείλει το arena (μαζί με την αίτηση φορητότητας από συνδεση cosmote σε vodafone) και είμαι πολύ κοντά στο να τα ακυρώσω όλα και να πάρω την συσκευή (5800 ή Arena) με την μικρή επιδότηση που μου δίνει η cosmote.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

antoniodel, πολύ καλό το φορουμ που έστειλες.

 

και μια ερώτηση: όλα αυτά τα java παιχνίδια που υπάρχουν διαθέσιμα για downloading στο net, τρέχουν στο arena? όταν λέμε ότι το λειτουργικό της LG είναι κλειδωμένο τι ακριβώς σημαίνει? με λίγα λόγια, ποιό έιναι το πλεονέκτημα του nokia 5800 σε σύγκριση με το Arena στον τομέα αυτό?

Ρωτάω γιατί εδώ και περίπου έναν αιώνα έχω παραγγείλει το arena (μαζί με την αίτηση φορητότητας από συνδεση cosmote σε vodafone) και είμαι πολύ κοντά στο να τα ακυρώσω όλα και να πάρω την συσκευή (5800 ή Arena) με την μικρή επιδότηση που μου δίνει η cosmote.

 

ευχαριστώ

 

τα κατεβασα και εγω ηδη θα τα παιξω και θα σας πω αποψεις

Link to comment
Share on other sites

τα κατεβασα και εγω ηδη θα τα παιξω και θα σας πω αποψεις

 

τα εβαλα μεσα και η καρτα δεν τα διαβαζε καν οτι ειναι μεσα....και απο οτι διαβασα στο forum ειναι jar αρχεια και παιζουν με πολυ μικρη οθωνη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!

Αν καταλαβα καλά, το GPS που έχει το συγκεκριμένο κινητό, δεν λειτουργεί offline γιατί δεν έχει προφορτωμένους χάρτες. Συνεπώς, για εμένα που θέλω να το χρησιμοποιήσω όπως χρησιμοποιούσα το GPS του αυτοκινήτου μου, η λειτουργία του είναι άχρηστη...

 

Να ρωτήσω όμως κάτι?

Πριν δύο μέρες πήγα σε κατάστημα γερμανός και ο πωλητής όχι μόνο ήταν κατηγορηματικός ότι μπορώ να βάλω χάρτες δικούς μου, αλλά μου είπε ότι με 50€ θα μου βάλει αυτός χάρτες GARMIN και μάλιστα γνήσιους...

Αν ο πωλητής αυτός μπορεί να μου βάλει χάρτες, τότε πως είναι κλειστό το λογισμικό?

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω εγώ χάρτες?

 

Και κλείνοντας, αξίζει τελικά να καταλήξει κανείς στο συγκεκριμένο κινητό αν ενδιαφέρεται ιδιαίτερα (εκτός των άλλων χαρακτηριστικών του) για το GPS, το οποίο θέλει να το χρησιμοποιεί απρόσκοπτα και χωρίς χρεώσεις???

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα μαγκες.

να κανω και εγω μια ερωτηση,γιατι δεν μπορω να συνδεθω μεσω wifi ρε παιδες?

εχω τον κωδικο αλλα δεν συνδεεται.το λαπ τοπ συνδεεται κανονικα.

το μοντεμ εναι αυτο που δινει η HOL fritzbox καπως το λεει.

ευχαριστω

 

κανεις?:cool:

Link to comment
Share on other sites

Και κλείνοντας, αξίζει τελικά να καταλήξει κανείς στο συγκεκριμένο κινητό αν ενδιαφέρεται ιδιαίτερα (εκτός των άλλων χαρακτηριστικών του) για το GPS, το οποίο θέλει να το χρησιμοποιεί απρόσκοπτα και χωρίς χρεώσεις???

 

 

Αν το θέλεις για το GPS του, κατηγορηματικά πάρε ένα GPS...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος ενός LG Arena και θα ήθελα να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου μαζί σας.

 

Το κινητό έχει μερικές τρανταχτές αδυναμίες με πρώτη και καλύτερη την λήψη φωτογραφιών σε κλειστό χώρο με φωτισμό δωματίου. Τα αποτελέσματα είναι τόσο άσχημα που ουσιαστικά κάνουν την συγκεκριμένη χρήση του απαγορευτική. Ωστόσο, σε εξωτερικές φωτογραφίες το Arena είναι πάρα πολύ καλό και αυτό υποδεικνύει ότι υπάρχει η πιθανότητα το σφάλμα να είναι software.

 

Όπως και να έχει, εδώ θα ήθελα να εκφράσω την απορία μου: Πως γίνεται σε τόσα εκατιντάδες reviews ανά τον κόσμο να μην έχει αναφερθεί αυτό επίσημα σχεδόν πουθενά? Μου φαίνεται σχεδόν αδιανόητο πως κανένας που έκανε το review και είχε το κινητό στο χέρι δεν δοκίμασε να τραβήξει μία φωτογραφία σε κλειστό χώρο!

 

 

Ελάχιστη υποστήριξη divx αλλά και γενικότερα προβλήματα στο playback ταινιών - αρχείων εικόνας. Κατά σειρά το Arena απέτυχε να αναπαράγει αρχεία .avi, .mpg και .mpeg ενώ έπαιξε .mp4 και .3gp. Το γεγονός ότι χρειάζεται να κάνετε reencode το video σας με κατάλληλες ρυθμίσεις (π.χ να ρίξετε την ανάλυση του βίντεο σε 320 x 240, παρότι υποστηρίζεται "εικονικά" η ανάλυση 800 x 480) για να το παίξετε το αρχείο, είναι χρονοβόρο. Ή έχεις υποστήριξη divx, out of the box ή δεν έχεις. Το Arena ΔΕΝ έχει.

 

Η εγγραφή βίντεο γίνεται σε αρχείο 3gp. Αρκετά "παλιό" format imo για ένα σύγχρονο κινητό. Επίσης η λήψη βίντεο σε εσωτερικούς χώρους είναι επίσης κακή.

 

Η μεγαλύτερη ανοησία πάντως είναι ο "κύβος", ο οποίος είναι 4 προεγκατεστημένα wallpapers (!!!) και δεν προβάλουν τις πραγματικές αντόστοιχες πληροφορίες του κάθε υποτιθέμενου desktop, on time!

 

Σε ένα ακόμα στοιχείο που η LG δεν καταφέρνει να ανταποκριθεί είναι η παροχή και υποστήριξη third party software, καθώς δεν υπάρχει τίποτα! Αν και το κινητό μιμήται το μενού του iPhone, δεν είναι επ' ουδενί κάτι αντίστοιχο γιατί πέρα από αυτό δεν έχει -όχι απλώς την πληθώρα, αλλά σχεδόν καμία- εφαρμογή για να εγκαταστήσεις. Οπότε, μάλλον, δεν πρόκειται ποτέ να εμπλουτίσετε την οθόνη των συντομεύσεων (widgets) και θα παραμείνετε με τις .. 6-7 που σας παρέχει από την μάνα του (με τις πιο χρηστικές δηλαδή, από κομπιουτεράκι ως το .. ρολόι, lol).

 

Ο browser είναι quite sluggish αλλά ο Opera σας λύνει τα χέρια.

 

Χλιαρές (όχι κακές αλλά ούτε και άριστες) εντυπώσεις αφήνει η responsive time του κινητού. Θα μπορούσε να είναι καλύτερη.. όπως θα μπορούσε να είναι και χειρότερη βέβαια.

 

Στα θετικά, είναι η ποιότητα κατασκευής (άριστη, κατ' εμέ), αρκετά ελαφρύ για το μέγεθός του, η οθόνη αυτή καθ' αυτή (16b colours), ο ήχος του (dolby, αξίξει να δοκιμάσετε να παίξετε mp3 με τα ακουστικά του, είναι κορυφαίος!).

 

Overall: Σε καμία περίπτωση αξίζει τα λεφτά του. Με 400 ευρώ αγοράζεις netbook με on board 3MP camera, βάζεις Skype και είσαι μέσα :P . Πέρα από την πλάκα, οι τρανταχτές αδυναμίες που ανέφερα παραπάνω θα απογοητεύσουν τους περισσότερους (η άποψη ότι δεν είναι φωτο-κινηματο-iPhone like--κινητό δεν στέκει καθώς έτσι το παρουσιάζει η ίδια η εταιρεία του π.χ έμφαση στην κάμερα, divx support, S Class UI και κύβος στο μενού κ.τ.λ.). Αντί να λαδώνει reviewers η LG για να αποκρύπτουν τα προφανή, ίσως να θα έπρεπετε να είχε λύσει ήδη τα προβλήματα που παρουσιάζει το κινητό της.

Link to comment
Share on other sites

εγω το κλεινω το βραδυ παντως.....

 

τα καταφερα με τις ταινιες κ τους υποτιτλους...!!!!! χρησιμοποιησα το Avirecomp για να κανω hardcode τους υποτιτλους (πηρε καπου στη 1+ ωρα αλλα υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξεις το μεγεθος του output κ να κανει λιγοτερο..)κ μετα εβαλα το νεο avi στο xilisoft...το εκανε mp4...κ μετα τη δευτερη μετατροπη...ειμαι στην ευχαριστη θεση να σας πω οτι βλεπω το Bolt στο κινητο μας...οοοοοοοοοοολε...!:lol:

 

meta pou to ebales ?? sto xilsoft converter 3 h sto xilsoft converter wizard 3 kai me poies rithmiseis gia na vgei kali i tainia stin othoni

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ Cool_amigaN. ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΑΚΟΥΕΙ; ΘΑ ΜΑΣ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ;
Link to comment
Share on other sites

meta pou to ebales ?? sto xilsoft converter 3 h sto xilsoft converter wizard 3 kai me poies rithmiseis gia na vgei kali i tainia stin othoni

 

στο xilisoft που εχει αναφερθει το εβαλα..αν θυμαμαι καλα στο ultimate converter κ στις ρυθμισεις επιλεγω το blackberry απο τα κινητα..λεει στην παρενθεση κιολας .mp4...οτι βοηθεια θελεις στειλε..

καποιες σελιδες πριν ενας φιλος προτεινε μια λυση χωρις το σταδιο απο το avirecomp κατι που μειωνει πολυ το χρονο...δε το δοκιμασα εγω..αλλα προσπαθησε το κ πες μας

Link to comment
Share on other sites

Και κλείνοντας, αξίζει τελικά να καταλήξει κανείς στο συγκεκριμένο κινητό αν ενδιαφέρεται ιδιαίτερα (εκτός των άλλων χαρακτηριστικών του) για το GPS, το οποίο θέλει να το χρησιμοποιεί απρόσκοπτα και χωρίς χρεώσεις???

 

 

Αν το θέλεις για το GPS του, κατηγορηματικά πάρε ένα GPS...

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και προφανώς και έχεις δίκιο!!

 

Επομένως να αναδιατυπώσω την ερώτησή μου. Μπορεί τελικά κανείς να βάλει δικούς του χάρτες στο arena, πχ Garmin ή Destinator (σπασμένους :X και αν ναι τι προτείνετε) και να το χρησιμοποιήσει για πλοήγηση (όπως πχ ένα απλό pna-gps) χωρίς να χρεώνεται??

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι. Υπάρχουν άτομα που αγοράζουν ένα κινητό για να βλέπουν ταινίες????

Δεν είναι λίγο μαζοχιστικό να παρακολουθείς μιά ταινία σε μια οθονίτσα μιά σταλιά?

Εγώ το ανάποδο θεωρώ φυσιολογικό. Να τραβάς την ταινιούλα σου στο κινητό και μετά να την βλέπεις σε μεγάλη οθόνη.

Επίσης δεν καταλαβαίνω ΠΟΤΕ κάποιος θα κάτσει να δει μιά ταινία στο κινητό. Οταν φυλάει σκοπιά? όταν τον στήσει η γκόμενα στο ραντεβού? ...και πάλι, πόση ώρα θα στηθεί γιά να δει ολόκληρη την ταινία? όταν οδηγάει? όταν τρώει? γιατί να μη κάτσει σαν άνθρωπος να την απολαύσει σε μιά οθόνη της προκοπής με την μπυρίτσα του?

Κανένας δεν ασχολείται με τη χρηστικότητά του Arena σαν ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

Οποιος θέλει GPS να αγοράσει GPS. Τσάμπα είναι πλέον.

Οποιος θέλει INTERNET να ανοίξει τον υπολογιστή του.

Οποιος θέλει καλές νυχτερινές φωτό και βίντεο να αγοράσει μιά φωτογραφική ή μία βιντεοκάμερα. Σε ένα κινητό αυτά είναι απλά βοηθήματα.

Ετσι όπως περιγράφουν κάποιοι τις διαδικασίες να πάρεις μιά ταινία, να την μετατρέψεις από το ένα φορμά στο άλλο γιά να την βάλεις μέσα στο κινητό για να την δεις από κει, μοιάζει με απόλυτο μαζοχισμό.

Το μόνο που καταλαβαίνω είναι η χρήση του σα mediaplayer μουσικής. Αυτό, ναι, χρειάζεται.

Αλλα οι ταινίες?????

Εχουμε παρανοήσει τελείως?

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις, απλά για να έχεις gps θέλεις gps, για να έχεις internet θες laptop, για να έχεις φωτο θέλεις φωτογραφική κτλ, που σημαίνει ότι πρέπει να έχεις μία τσάντα γεμάτη με καλούδια...

 

Αντ'αυτού η τεχνολογία( ;; ) μας παρέχει την δυνατότητα να τα έχουμε όλα σε μία συσκευή που τυχαίνει να είναι το κινητό μας. Δεν θεωρώ κακό να ζητάμε κάτι τέτοιο, ειδικά όταν πρέπει να σκάσουμε 350-400€ για να το αποκτήσουμε... Πολυτέλεια, περιττή για πολλούς, αλλά χρήσιμη (εν μέρει ή στο σύνολό της) για άλλους...

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω φιλε μου για την μπαταρια που φαινεται να μην ειναι και οτι καλυτερο αλλα συνολικα και επαναλαμβανω συνολικα γαι ενα κινητο των 395 ευρω δεν ειναι καθολου ασχημη επιλογη. Δεν υπαρχει κατι αναλογο σε αυτα τα χρηματα και ολο το πακετακι...

 

Καλημέρα και από μένα. Ξαφνικά ενώ τράβηξα μία φώτο το τηλέφωνο έσβησε και δεν έκανε τίποτα. Μετά από λίγο άνοιξε η οθόνη και ήταν κολλημένη στο βασικό μενού. Έβγαλα την μπαταρία και από τότε πάλι όλα καλά. Το έχει πάθει κανείς άλλος αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι. Υπάρχουν άτομα που αγοράζουν ένα κινητό για να βλέπουν ταινίες????

Δεν είναι λίγο μαζοχιστικό να παρακολουθείς μιά ταινία σε μια οθονίτσα μιά σταλιά?

Εγώ το ανάποδο θεωρώ φυσιολογικό. Να τραβάς την ταινιούλα σου στο κινητό και μετά να την βλέπεις σε μεγάλη οθόνη.

Επίσης δεν καταλαβαίνω ΠΟΤΕ κάποιος θα κάτσει να δει μιά ταινία στο κινητό. Οταν φυλάει σκοπιά? όταν τον στήσει η γκόμενα στο ραντεβού? ...και πάλι, πόση ώρα θα στηθεί γιά να δει ολόκληρη την ταινία? όταν οδηγάει? όταν τρώει? γιατί να μη κάτσει σαν άνθρωπος να την απολαύσει σε μιά οθόνη της προκοπής με την μπυρίτσα του?

Κανένας δεν ασχολείται με τη χρηστικότητά του Arena σαν ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

Οποιος θέλει GPS να αγοράσει GPS. Τσάμπα είναι πλέον.

Οποιος θέλει INTERNET να ανοίξει τον υπολογιστή του.

Οποιος θέλει καλές νυχτερινές φωτό και βίντεο να αγοράσει μιά φωτογραφική ή μία βιντεοκάμερα. Σε ένα κινητό αυτά είναι απλά βοηθήματα.

Ετσι όπως περιγράφουν κάποιοι τις διαδικασίες να πάρεις μιά ταινία, να την μετατρέψεις από το ένα φορμά στο άλλο γιά να την βάλεις μέσα στο κινητό για να την δεις από κει, μοιάζει με απόλυτο μαζοχισμό.

Το μόνο που καταλαβαίνω είναι η χρήση του σα mediaplayer μουσικής. Αυτό, ναι, χρειάζεται.

Αλλα οι ταινίες?????

Εχουμε παρανοήσει τελείως?

 

Με την ίδια λογική, για μουσική πάρε καποιο mp3 player! ;)

 

Θέλω να πω ότι από τη στιγμή που η τεχνολόγια έχει φτάσει σε αυτά τα επίπεδα και μπορεί να σου τα παρέχει όλα αυτά μαζί (ίσως όχι σε τέλειο βαθμό αλλά κάνεις τη δουλειά σου κι έτσι), γιατί να μην το εκμεταλευτείς? ;)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Οταν φυλάει σκοπιά? όταν τον στήσει η γκόμενα στο ραντεβού?

 

Ταινία (ή ένα επεισόδιο southpark ) κατ' εμέ αξίζει στην περίπτωση που κάποιος θα ταξιδέψει με ΚΤΕΛ - αεροπλάνο - πλοίο. Εκεί θα μπορούσε πραγματικά να είναι πολύ χρήσιμο!!!

A, και σε κάποιες σκοπιές μιας και το ανέφερες δεν θα ήταν άσχημο (βέβαια σε αυτήν την περίπτωση για 'μένα άργησε ένα χρόνο να βγει το κινητό χεχε).

 

Απλά ναι , από την στιγμή που παίρνεις μία συσκευή πασπαρτού κατ' εμέ θα πρέπει να υπάρξει ένας συμβιβασμός σε σχέση με τις λειτουργίες αυτές αφού είναι πρακτικά αδύνατον να έχει το ίδιο επίπεδο με τις εξειδικευμένες συσκευές και στο μέγεθος που θέλουμε. Το μόνο που θεωρώ ότι είναι λογικό , είναι σε κάποιες λειτουργείες που έχει επιτευχθεί ένα επίπεδο, να μην γίνονται πισωγυρίσματα (και είδικά σε επίπεδο software).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα για ολους μας...!!!

σημερα που επαιζα με το mgmaps ειδα οτι εχει επιλογη offline mode(κατι που πιστευω πως ειναι χρηση διχως 3g-wifi)...! με το που το πατησα ζητησε να κανει browse για να βρει χαρτες που υπαρχουν μεσα στο κινητο..!

ειμαι στο ψαξιμο αλλα για αρχη νομιζω παω καλα...κοιταξτε το λινκ http://www.mobilecastle.biz/mobiles/astuces/33752-tutorial-how-2-use-mgmaps-maps-everywhere-offline-mode.html αναφερεται σε ενα προγραμμα που κανει μετατροπη χαρτες για να τους ανοιγει το mgmaps...! το βραδυ που θα ειμαι σπιτι θα το ψαξω πολυ περισσοτερο...σαν ξεκινημα φαινεται πολυ ελπιδοφορο κ ελπιζω βρισκοντας τροπο να κατεβασω χαρτες να γινει η μετατροπη κ να εχουμε συστημα πλοηγησης πληρως εξοπλισμενο για το κινητο μας...

 

edit: η διαδικασια εχει ως εξης...αποθηκευεις χαρτες απο το νετ κ μετα τους κατεβαζεις..δεν υπαρχει πακετο ελλαδα η καποια αλλη χωρα αρα η εφαρμογη νομιζω ειναι μονο για τις περιοχες που εχεις μαρκαρει..στην πορεια

θα δουμε ποσο ευχρηστο ειναι

more info: http://forum.mgmaps.com/viewtopic.php?t=670&postdays=0&postorder=asc&&start=0&sid=34fb494e82f00d8e4477a72aeffb2d7b

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...