Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, είναι και εγώ κάτοχος ενός Lg arena απο προχθες.

Έχω μια απορία και ψάχνωντας στο forum δεν βρήκα κάτι σχετικό. Υπάρχει η δυνατότητα να ορίσω ώς απόρρητες καποιες απο τις σημειώσεις ?.'Οπως πχ. μπορούσα στο Cookie.

Το firmaware που έχω είναι το 10c open greek.

 

νομίζω πως δεν γίνεται!

 

Βρήκα την απάντηση στη ερωτησή μου...:) Για όποιον τον ενδιαφέρει:

Ρυθμίσεις--> Τηλεφώνου-->Ασφάλεια-->Κλείδωμα εφαρμογής.

Ελπίζω να είναι χρήσιμο.

 

Απο την άλλη αντιμετωπίζω κάτι άλλο περίεργο τώρα::worry:

Μεταφέρω αρχεία pdf,doc,xlx στο κινητό (και μεσω "μαζικης αποθήκευση" και με το "PC Suite" στο φάκελο Documents δοκίμασα και Other) και ενώ βλέπω ότι εμφανίζονται στο κινητό απο τον υπολογιστή και στο κινητο απο την δαχειρήση μνήμης βλέπω ότι υπάρχουν, όταν πάω να τα ανοίξω μου λεει ότι οι φάκελοι είναι κενοί...

 

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα και αν ναι πως το έλυσε?

Δεν βρήκα κάτι ψάχνωντας στο forum.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρήκα την απάντηση στη ερωτησή μου...:) Για όποιον τον ενδιαφέρει:

Ρυθμίσεις--> Τηλεφώνου-->Ασφάλεια-->Κλείδωμα εφαρμογής.

Ελπίζω να είναι χρήσιμο.

 

Απο την άλλη αντιμετωπίζω κάτι άλλο περίεργο τώρα::worry:

Μεταφέρω αρχεία pdf,doc,xlx στο κινητό (και μεσω "μαζικης αποθήκευση" και με το "PC Suite" στο φάκελο Documents δοκίμασα και Other) και ενώ βλέπω ότι εμφανίζονται στο κινητό απο τον υπολογιστή και στο κινητο απο την δαχειρήση μνήμης βλέπω ότι υπάρχουν, όταν πάω να τα ανοίξω μου λεει ότι οι φάκελοι είναι κενοί...

 

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα και αν ναι πως το έλυσε?

Δεν βρήκα κάτι ψάχνωντας στο forum.

 

Φιλε το παθαινω και εγω αυτο .

Το λυνεις με 2 τροπους :

Πρωτον κανεις την διαδικασια 2-3 φορες

Δευτερον δεν τα περνας μεσω pc suite γιατι σχεδον ποτε δεν κανει τπτ

Και εαν εχεις κανα 2 pdf του ιδιου θεματος πχ.: μια σειρα βιβλιων, ειναι καλο να τα βαζεις σε φακελους . Μπορεις και ιδιου θεματος να μην ειναι να τα βαλεις σε φακελους και να τα μετα φερεις μετα ειπα απλως του ιδιου θεματος για να μην τα μεταφερεις

Και τελος πρωτα δοκιμαζεις να τα περασεις στην μνημη του κινητου και μετα απο καν 2-3 προσπαθειες προσπαθεις στην καρτα μνημης (εαν εχεις)

Αυτα και καλη τυχη !!!!

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το παθαινω και εγω αυτο .

Το λυνεις με 2 τροπους :

Πρωτον κανεις την διαδικασια 2-3 φορες

Δευτερον δεν τα περνας μεσω pc suite γιατι σχεδον ποτε δεν κανει τπτ

Και εαν εχεις κανα 2 pdf του ιδιου θεματος πχ.: μια σειρα βιβλιων, ειναι καλο να τα βαζεις σε φακελους . Μπορεις και ιδιου θεματος να μην ειναι να τα βαλεις σε φακελους και να τα μετα φερεις μετα ειπα απλως του ιδιου θεματος για να μην τα μεταφερεις

Και τελος πρωτα δοκιμαζεις να τα περασεις στην μνημη του κινητου και μετα απο καν 2-3 προσπαθειες προσπαθεις στην καρτα μνημης (εαν εχεις)

Αυτα και καλη τυχη !!!!

 

Τα έχω δοκιμάσει όλα αλλα τίποτα... Και σε φάκελο και σε εξωτερική μνήμη αλλά τίποτα...

Την πρώτη φορά που το δοκίμασα να μεταφέρω 3-4 pdf μαζι (100kb το καθένα) μου μετέφερε μόνο ένα. Το έσβησα και μετά δεν μετέφερε τίποτα... Anyway θα κάνω άλλη μια προσπάθεια και θα ενημερώσω αν λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σαν καινουργιο μέλος της παρέας, μου εχουν λυθεί σχεδον όλες οι αποριες με το αρενα μου , ένα πράγμα θέλω όμως οπωσδήποτε απο την πρωτη στιγμή. Αν δεν το καταφερω θα σκάσω!:help:

Απο Α-gps ----> offlline gps !!

διαβάζω εδω και 1 μήνα στο offline gps wetravel κάνω δοκιμές εχω κατεβάσει το we travel απο το jimdem που λέει μάλιστα διορθωμένη έkδοση με το προβλημα ελέγχου ταυτοτητας και δυστυχως μου βγάζει αυτό το καταραμένο μήνυμα.

Προτου κάνω καμια βλακεία και δοκιμάσω το factory reset καμιά ιδέα..... κάποιος.... κανα link...... να έχει και τις ελληνικές φωνητικές εντολές..... πολλά ζητάω καλά και στα αγγλικα να ναι δεν με πειράζει. οτι είναι πιο απλό. ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σαν καινουργιο μέλος της παρέας, μου εχουν λυθεί σχεδον όλες οι αποριες με το αρενα μου , ένα πράγμα θέλω όμως οπωσδήποτε απο την πρωτη στιγμή. Αν δεν το καταφερω θα σκάσω!:help:

Απο Α-gps ----> offlline gps !!

διαβάζω εδω και 1 μήνα στο offline gps wetravel κάνω δοκιμές εχω κατεβάσει το we travel απο το jimdem που λέει μάλιστα διορθωμένη έkδοση με το προβλημα ελέγχου ταυτοτητας και δυστυχως μου βγάζει αυτό το καταραμένο μήνυμα.

Προτου κάνω καμια βλακεία και δοκιμάσω το factory reset καμιά ιδέα..... κάποιος.... κανα link...... να έχει και τις ελληνικές φωνητικές εντολές..... πολλά ζητάω καλά και στα αγγλικα να ναι δεν με πειράζει. οτι είναι πιο απλό. ευχαριστώ .

 

κατεβασε απο το επισημο site του we travel την κανονικη εκδοση...ειχα και εγω το ιδιο προβλημα και λυθηκε με αυτο που σου λεω...οριστε το link: http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=34%3A0.9.xx&Itemid=17&lang=en

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σαν καινουργιο μέλος της παρέας, μου εχουν λυθεί σχεδον όλες οι αποριες με το αρενα μου , ένα πράγμα θέλω όμως οπωσδήποτε απο την πρωτη στιγμή. Αν δεν το καταφερω θα σκάσω!:help:

Απο Α-gps ----> offlline gps !!

διαβάζω εδω και 1 μήνα στο offline gps wetravel κάνω δοκιμές εχω κατεβάσει το we travel απο το jimdem που λέει μάλιστα διορθωμένη έkδοση με το προβλημα ελέγχου ταυτοτητας και δυστυχως μου βγάζει αυτό το καταραμένο μήνυμα.

Προτου κάνω καμια βλακεία και δοκιμάσω το factory reset καμιά ιδέα..... κάποιος.... κανα link...... να έχει και τις ελληνικές φωνητικές εντολές..... πολλά ζητάω καλά και στα αγγλικα να ναι δεν με πειράζει. οτι είναι πιο απλό. ευχαριστώ .

 

και το link με τις ελληνικες φωνητικες εντολες: http://www.mediafire.com/?zojmimemfz0

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι νέα κάτοχος του LG Arena και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν δέχομαι κλήσεις δεν ανάβει η οθόνη και δεν βλέπω κατά συνέπεια τον αριθμό. Είναι κάποια ρύθμιση ή έχει πρόβλημα το κινητό?

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

μήνυμα προς τον beck23.

:thanks:Σε ευχαριστώ πάρα πολύ , να σαι καλά. Θα το δοκιμασω σε λίγο απο τη δουλεια γιατί στο σπίτι η μαζική αποθήκευση δεεενννν..... δουλευει :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι νέα κάτοχος του LG Arena και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν δέχομαι κλήσεις δεν ανάβει η οθόνη και δεν βλέπω κατά συνέπεια τον αριθμό. Είναι κάποια ρύθμιση ή έχει πρόβλημα το κινητό?

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Δεν ανάβει ποτέ, ή μόνο όταν το κρατάς?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανάβει ποτέ, ή μόνο όταν το κρατάς?

 

Κάνει μια φλασιά 1'' με το που γίνεται η κλήση και μετά σκοτάδι. Οπότε αριθμός δεν φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει μια φλασιά 1'' με το που γίνεται η κλήση και μετά σκοτάδι. Οπότε αριθμός δεν φαίνεται.

 

Το τηλέφωνο, στο πάνω μέρος κοντά στην μπροστινή κάμερα έχει ένα αισθητήρα εγγύτητας.

όταν αυτός είναι καλυμένος (πχ με το χέρι ή κοντά στο πρόσωπο) η οθόνη σβήνει για να μην πατηθεί κάτι κατά λάθος.

Άσε το κινητό σε ένα τραπέζι και δοκίμασε να πάρεις τηλ. για να δεις τι θα κάνει η οθόνη. Πρέπει να μείνει αναμένη. Αλλιώς έχει πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο, στο πάνω μέρος κοντά στην μπροστινή κάμερα έχει ένα αισθητήρα εγγύτητας.

όταν αυτός είναι καλυμένος (πχ με το χέρι ή κοντά στο πρόσωπο) η οθόνη σβήνει για να μην πατηθεί κάτι κατά λάθος.

Άσε το κινητό σε ένα τραπέζι και δοκίμασε να πάρεις τηλ. για να δεις τι θα κάνει η οθόνη. Πρέπει να μείνει αναμένη. Αλλιώς έχει πρόβλημα.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο! Είχα βάλει μια μεμβράνη που αγόρασα από το πλαίσιο και καλύπτει τον αισθητήρα που λες. Χίλια ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο! Είχα βάλει μια μεμβράνη που αγόρασα από το πλαίσιο και καλύπτει τον αισθητήρα που λες. Χίλια ευχαριστώ!

 

:D:D δεν κάνει τίποτα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο το επισημο site του we travel την κανονικη εκδοση...ειχα και εγω το ιδιο προβλημα και λυθηκε με αυτο που σου λεω...οριστε το link: http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=34%3A0.9.xx&Itemid=17&lang=en

beck23 μέι ντέι, μέι ντέι, ή οποιος άλλος βρε παιδιά ξέρει απο we travel,

παραθέτω παρακάτω τα βήματα που ακουλούθησα και ok με την εγκατάσταση αλλά νομίζω οτι πρέπει να βρω και τους χάρτες και επανεγκατάσταση?

1. κατεβάσα και αποσυμπιεσα σε ενα φακελο στην επιφ.εργασ. το πρωτο λινκ

2. κατεβασα και αποσυμπιεσα σε άλλο φακελο στην επιφ.εργασ το δευτερο λινκ με τις

ελληνικές φωνητικές εντολες

3. αντικατέστησα στο φάκελο του we travel τις αγγλικες φωνητικές εντολές με τις ελληνικές

4. μαζική αποθήκευση, μετεφερα όλο το φακελο στο other του κινητου

5. ακολουθησα τις οδηγιες απο το we travel toυ jimdem

6. έκανα εγκατάσταση απο το κινητό το .jad όλα καλά όλα ωραία ΔΕΝ εβγαλε έλεγχο

ταυτότητας , εφτιαξα τον ορισμό δικαιωμάτων πριν κάνω εκκίνηση που νομίζω οτι οι

οδηγίες του jimdem πρέπει να ισχύουν και για αυτή την εγκατάσταση. και το internal gps

εφτιαξα άλλα

δηλώνω όμως πλήρης άσχετη και μερικώς σχετική .Με τους χάρτες τι γίνεται?

αν δεν κάνω λάθος είναι demo χαρτης στο πρωταρχικο we travel που κατεβάζουμε

και πρέπει μετά ΠΡΙΝ την μεταφορά στο κινητο να βάλω χαρτες μεσα στο αρχειο maps??

Να πάρω τους χάρτες και να τους μεταφέρω απο το we travel που έχει προβλημα με τον έλεγχο ταυτότητας??

στο maps εχει μέσα ένα φάκελο demo ghent και ένα χύμα dir.txt μόνο .

να τα σβήσω αυτα τα δύο και να μεταφέρω χάρτες ???

σβήσιμο απο το κινητο της εφαρμογής και επανεγκατάσταση??

οποιος βρε παιδιά έχει διαθεση και χρόνο ας βοήθησει. προτου αρχισω τις δοκιμές και τα κάνω μπάχαλο.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν καταλάβατε, με έβγαλε ότι βρίσκομε στην franklin Roosevetlaan αν με βγάλει στον Κορυδαλλό έστω και μέσα ευχαριστημένη θα μαι!!!:lol::wacko:
Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να αναφέρω οτι έχω πρόγραμμα συμβολαίου. Σίγουρα δεν παίζει ρόλο αν είσαι σε συμβόλαιο η σε καρτοκινητή. Είσαι συνδρομητής όπως και να έχει. Εγώ πάντως υποψιάζομαι οτι κάτι πρέπει να παίζει με το arena...είδωμεν αύριο

 

ακόμα τίποτα...είμαι περίεργος για την απάντηση απο το τεχνικό τμήμα. Μήπως...λέω εγώ...μήπως το πρόβλημα που εφανίζεται είναι λόγο του λειτουργικού που φορτώνει κάθε πάροχος πριν το πουλήσει στον τελικό καταναλωτη? Μυρίζομαι πατάτα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα: Σημερα δε χτυπησε το ξυπνητηρι και απο οτι ειδα το χουν και αλλοι αυτο το προβλημα. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω γι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχω και εγω...τρεμοπαιζει στις ακρες..πανω δεξια και εχει αλλοιωμενα χρωματα....πηρα την lg και θα το στειλω στο service

 

Φίλε μου προφανώς έχεις αγοράσει θήκη με μαγνητικό κούμπωμα. Βγάλε την θήκη και βάλε μια με σιλικόνη ή πλαστικό και θα δεις πως θα στρώσει.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΤΙΣ ΘΗΚΕΣ ΜΕ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΚΟΥΜΠΩΜΑ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου προφανώς έχεις αγοράσει θήκη με μαγνητικό κούμπωμα. Βγάλε την θήκη και βάλε μια με σιλικόνη ή πλαστικό και θα δεις πως θα στρώσει.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΤΙΣ ΘΗΚΕΣ ΜΕ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΚΟΥΜΠΩΜΑ

 

Και εμένα που μου έκανε σκιές στην οθόνη?

Δεν είχα ποτέ μαγνητική θήκη. (τις οποίες ξέρω ότι πρέπει να αποφεύγω)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα: Σημερα δε χτυπησε το ξυπνητηρι και απο οτι ειδα το χουν και αλλοι αυτο το προβλημα. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω γι αυτο?

 

Φίλε μου αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βαζεις 2-3 ξυπνητηρια ...ολο και καποιο θα χτυπησει!!! Μου το κανει κι εμενα καμια φορα και πρεπει να ειναι η μονη λυση :(

Εχω αλλο ενα προβλημα..ενω φτιαχνω τα προφιλ μου οπως θελω ,μετα απο καποιο διαστημα τυχαιο αυτα ξερυθμίζονται παλι...Επισης οποιο προφιλ και να επεξεργαζομαι πανω γραφει οτι ειμαι στις ρυθμισεις του κανονικου ..πρεπει να το παω για σερβις η αδικος κοπος? :(:(:(

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω βασικά για τις σκιές που αναφέρεσαι. Εγώ το πήρα πρόσφατα από Cosmote και δεν μου κάνει τέτοια κόλπα ΚΜ900ΑΤ_V10e ούτε με τα ξυπνητήρια ούτε με τα μηνύματα, ούτε με το profil. Μόνο το bluetooth handsfree μου κολλάει που και που και ενώ φαίνονται όλα κανονικά, όταν σηκώνω το τηλέφωνο δεν ακούγεται τίποτα, πρέπει να κλείσω το handsfree, να ακούσω από το τηλέφωνο, μόλις το ανοίξω την ώρα που μιλάω συνδέεται αυτόματα, αν είχες το bluetooth ενεργό. Την ώρα όμως που μιλάς έχεις περιορισμένες επιλογές, δεν μπορείς να ανοίξεις πχ bluetooth ή όλα τα menu κτλ ξενέρωμα αν αναλογιστείς πως το κάνουν πολύ παλαιότερα κινητά. Μάλλον το software κομμάτι δεν τον έχουν στην LG.

 

Αυτό όμως που με έχει ξενερώσει απίστευτα είναι ο media player. Μου βγάζει όλα τα τραγούδια μαζί και ενώ εγώ θέλω να παίξω τα τραγούδια ενός μόνο φακέλου, πρέπει να κάνω playlist επιλέγοντας τα τραγούδια, από το σύνολο, ένα ένα. Υπάρχει τρόπος να το βάλω να παίζει τα τραγούδια από ένα μόνο φάκελο; Μήπως υπάρχει κάνα άλλο πρόγραμμα αναπαραγωγής;

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αυτό όμως που με έχει ξενερώσει απίστευτα είναι ο media player. Μου βγάζει όλα τα τραγούδια μαζί και ενώ εγώ θέλω να παίξω τα τραγούδια ενός μόνο φακέλου, πρέπει να κάνω playlist επιλέγοντας τα τραγούδια, από το σύνολο, ένα ένα. Υπάρχει τρόπος να το βάλω να παίζει τα τραγούδια από ένα μόνο φάκελο; Μήπως υπάρχει κάνα άλλο πρόγραμμα αναπαραγωγής;

 

Απ οσο θυμαμαι για καποιο καιρο οταν εκανα factory reset μου ειχε επιλογη να ακουω απο φακελους !Αλλα μετα κατι εγινε παλι και αλλαξε..πφφφ!!!

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Guest bourbou9

παιδες, μηπωσ ξερει κανενας σας που υπαρχει αντιπροσωπια της lg στν αθηνα? ή στις περιοχες βυρωνα,παγκρατι,υμμητο,ηλιουπολη?

 

 

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...