Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είναι σε vista δοκιμασμένο.Τι πρόβλημα έχεις;

δοκιμαζω την βερσιον V10F_00.kdz σε βονταφον βερσιον

κολαει στο 30% στο φλασαρισμα και λεει να σινδεσο το καλοδιο usb. εχω ανοιχτο το κηνητο χωρις σιμ κ μεμορι κανω κατι λαθος?

παρεπιπτοντος δοκιμασα και με αλλη γλωσσα με αγγλικη και γερμανικη εκει πηγε μεχρι 60% και βγαζει φαταλ ερρορ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αύριο-μεθαύριο θα μεταφέρω τα ποστς που έχουν να κάνουν με φλασάρισμα-εκδόσεις στο αντίστοιχο αρμόδιο θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822

Σας συστήνω να συνεχίσετε εκεί τις όποιες απορίες που έχουν να κάνουν με αυτά τα ζητήματα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Είμαι και εγώ ένας καινούργιος κάτοχος ARENA.Έχω κάνει εγκατάσταση του wetravel δουλεύει αλλα δεν μπορώ να βρω διευθύνσεις δρόμων παρά μόνο πόλεις(εγκατάσταση από link Jimdem).
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καποιο προβλημα με κολλημενα pixels στην οθονη???

που και που βλεπω Pixels εκει που εμφανιζετε η ωρα στο μενου και δεν φευγουν...

Link to comment
Share on other sites

VL συσκευή με V10v firmware. μπαίνω στις επαφές και καθώς μετακινούμαι πάνω κάτω γρήγορα σ'αυτές με τα βελάκια που εμφανίζονται δεξιά στην οθόνη στο κέντρο της οθόνης εμφανίζεται ένα μαύρο ημιδιαφανές κουτάκι το οποίο κανονικά θα έπρεπε να δείχνει το αρχικό γράμμα του επιθέτου ή του ονόματος (?)... αλλά δεν δείχνει δείχνει τπτ είναι σκέτο το κουτάκι... επίσης οι επαφές είναι ναι μεν αλφαβιτικά ταξινομιμένες αλλά όχι χωρισμένες ανά γράμμα όπως νομίζω πρέπει (?)... μπορώ να κάνω κάτι ή φταίει αποκλειστικά το firmware?

Στα sms που πρέπει να εμφανίζεται ο αριθμός των γραμμάτων 160? γιατί δεν το βρίσκω πουθενά....

σας παρακαλώ παιδιά κάποιος ας απαντήσει για να καταλάβω σε πιο επίπεδο κινείται το firmware για να πάρω απόφαση εαν θα κάνω flashαρισμα σε 4 ημερών κινητό

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας

 

PS: με αυτό το firmware βλέπω videos στο youtube με τον ενσωματομένο στο κινητό browser (κι όχι με τον opera) καθώς επίσης και στα mp3 μπορώ να μετακινώ την μπάρα του τραγουδιού για να πάω μπρος-πίσω...

 

το κινητό είναι απλά απίστευτο και χτες το σύγκρινα με το iphone φίλου μου το οποίο μπροστά στο αρένα φαίνεται παντόφλα! φοβερή οθόνη, πολύ καλή ποιότητα αναπαραγωγής mp3 και φωτογραφική μηχανή πολύ καλύτερη απ'ότι περίμενα με βάση τις κρίσεις που διάβασα μέσα στο φόρουμ... για κινητό πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Το κουτάκι είναι κενό? Πάντα? Δεν θα έπρεπε.

Στα sms οι πανέξυπνοι Κορεάτες δεν σκέφτηκαν να βάλουν έναν μετρητή χαρακτήρων. Δεν φαίνεται πόσους χαρακτήρες έχεις γράψει ή πόσοι απομένουν.

Με γειά το κινητό, ναι, στον τομέα του είναι πολύ καλή επιλογή και άμεσα συγκρίσιμο με το iphone

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για τα sms το βρήκα... όταν φτάνω τους 150 ή 155 χαρακτήρες (δε θυμάμαι) βγάζει ένα κουτάκι και μετράει αντίστροφα εως τους 160!

Τώρα για το "πρόβλημά" μου. Όταν πατάω για να επιλέξω επαφές για χρήση τους για γρήγορη κλήση (αντιστοίχιση επαφής με αριθμό, 2-9) στο κουτάκι μου βγάζει το πρώτο γράμμα του επιθέτου! άρα υπάρχει σαν λειτουργία στη συσκευή μου και λειτουργεί... Αλλά γιατί δεν το κάνει και μέσα στις επαφές που χρησιμοποιούντε καθημερινά (επιλογή για γρήγορη κλήση μόνο μια φορά γίνεται και είναι οκ)... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σος. Σας παρακαλω. Ξαφνικα χαλασε η οθονη του κινητου μου. Τιποτα δε κανει. Σε θεμα αφης παντα. Απλα δε πατιεται τιποτα. Εχω κανει ενα σωρο επανεκκινησεις. Το αφησα και κλειστο-ανοιχτο 2-3 μερες. Θα το πηγαινα στην κοσμοτε απο που το πηρα, αλλα εχω βαλει τη γερμανικη βερσιον. Φοβαμαι μη μου πουν πως δεν ισχυει η εγγυηση. Βαζω το καλωδιο μπας κ κανει συνδεση με το πισι να αλλαξω φιρμγουερ αλλα τιποτα. θελει επιβαιβεωση απο το κινητο. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩΩ. Μου αρεσει το κινητακι μου. Πειτε καμια ιδεα για ολα αυτα που σας αραδειασα.

Ευχαριστω πολυυυ. *Α απο τουμπα κ τετοια δεν ειναι. Δε νομιζω.

 

ΤΙΠΟΤΑ ΝΕΟ ρε παιδια πριν παω στην κοσμοτε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρω στο κινητο μου οτι τρεμοσβηνει η οθωνη,το εκανα μερικες επανακικηνησεις αλλα τπτ μιπως γνωριζει κανεις κατι?

Τι να κανω?

 

Το προβλμα επιληθηκε το αφησα αρκετη ωρα κλειστο!

Οφφφφ...!!

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell !
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσε κανεις να μου πεις πως μπορω οταν παιρνω τηλεφωνο να μην μου γραφει πατηστε για ξεκληδωμα...γιατι το ψανω και δεν μπορω να το βρω!

ευχαριστω παιδια!

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell !
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δυνατότητα να το αλλάξουμε αυτό... Για πιο γρήγορα αν θες πατάς το κουμπί on-off μια φορά και ξεκλειδώνει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τις εξής ερωτήσεις:

 

1)Γιατί δεν λοκάρει το GPS ενώ έχω κάνει κανονικότατα και βήμα-βήμα την εγκατάσταση του Wetravel; Μου γράφει διαρκώς 64km/h.Η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν περίμενα πάνω από τέταρτο μέσα στην παγωνιά στο μπαλκόνι.Στην επιλογή πόλης, την πόλη μου τη βρίσκει(Θεσσαλονίκη), την οδό μου όμως όχι και έτσι αναγκάζομαι να βάλω την επιλογή 'none'.Μήπως γι'αυτό δεν μπορεί να λοκάρει, γιατί δεν εντοπίζει την οδό μου;

 

2)Υπάρχει η δυνατότητα να παρακολουθώ live streaming ταινίες; Να μπαίνω πχ στο greekmovies και να βλέπω ένα επεισόδιο. Σημειωτέον πως το το youtube μου τελικά δουλεύει ρολόι μετά από πολύ ψάξιμο και πειράματα.

 

3)Προτείνετε ποιες είναι οι καλύτερες και πιο χρήσιμες java εφαρμογές που χρησιμοποιείτε στο Arena σας.Ποιες από αυτές θεωρείτε ότι δίνουν το κάτι παραπάνω και αξιοποιούν τις δυνατότητες αυτού του πανέμορφου τηλεφώνου.

 

4)Φοράει το το V10c firmware και όταν δοκίμασα να το αναβαθμίσω αρκετές φορές μέσω PC Suite μου έβγαζε πως η συσκευή είναι ενημερωμένη! Τι χάνω που δεν έχω την τελευταία ενημέρωση; Το κινητό γενικά είναι μια χαρά χωρίς κολλήματα αλλά όταν ακούς ότι κυκλοφορεί η έκδοση f και συ έχεις την C, κάπου προβληματίζεσαι...

 

5)Με τη μπαταρία πως πάτε; Πιστεύω ότι η μπαταρία είναι η Αχίλλειος πτέρνα του.Με 1 ώρα ακρόαση MP3, 2-3 youtube, λίγη πλοήγηση στο μενού και στο 'google' του και 1 8λεπτο τηλεφώνημα, ΞΕΤΙΝΑΧΤΗΚΕ και ήθελε φόρτιση.Τι να κάνουμε όμως κανείς δεν είναι τέλειος.

 

Περιμένω τις απαντήσεις-προτάσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τις εξής ερωτήσεις:

 

1)Γιατί δεν λοκάρει το GPS ενώ έχω κάνει κανονικότατα και βήμα-βήμα την εγκατάσταση του Wetravel; Μου γράφει διαρκώς 64km/h.Η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν περίμενα πάνω από τέταρτο μέσα στην παγωνιά στο μπαλκόνι.Στην επιλογή πόλης, την πόλη μου τη βρίσκει(Θεσσαλονίκη), την οδό μου όμως όχι και έτσι αναγκάζομαι να βάλω την επιλογή 'none'.Μήπως γι'αυτό δεν μπορεί να λοκάρει, γιατί δεν εντοπίζει την οδό μου;

 

2)Υπάρχει η δυνατότητα να παρακολουθώ live streaming ταινίες; Να μπαίνω πχ στο greekmovies και να βλέπω ένα επεισόδιο. Σημειωτέον πως το το youtube μου τελικά δουλεύει ρολόι μετά από πολύ ψάξιμο και πειράματα.

 

3)Προτείνετε ποιες είναι οι καλύτερες και πιο χρήσιμες java εφαρμογές που χρησιμοποιείτε στο Arena σας.Ποιες από αυτές θεωρείτε ότι δίνουν το κάτι παραπάνω και αξιοποιούν τις δυνατότητες αυτού του πανέμορφου τηλεφώνου.

 

4)Φοράει το το V10c firmware και όταν δοκίμασα να το αναβαθμίσω αρκετές φορές μέσω PC Suite μου έβγαζε πως η συσκευή είναι ενημερωμένη! Τι χάνω που δεν έχω την τελευταία ενημέρωση; Το κινητό γενικά είναι μια χαρά χωρίς κολλήματα αλλά όταν ακούς ότι κυκλοφορεί η έκδοση f και συ έχεις την C, κάπου προβληματίζεσαι...

 

5)Με τη μπαταρία πως πάτε; Πιστεύω ότι η μπαταρία είναι η Αχίλλειος πτέρνα του.Με 1 ώρα ακρόαση MP3, 2-3 youtube, λίγη πλοήγηση στο μενού και στο 'google' του και 1 8λεπτο τηλεφώνημα, ΞΕΤΙΝΑΧΤΗΚΕ και ήθελε φόρτιση.Τι να κάνουμε όμως κανείς δεν είναι τέλειος.

 

Περιμένω τις απαντήσεις-προτάσεις σας.

 

Γειά σου φίλε:

 

1. Δέν ξέρω γιατί έχετε σχεδόν όλοι πρόβλημα με αυτό. Ξανακοίταξε τις ρυθμίσεις. Μπορεί να μην κάνεις κάτι σωστά στο we-travel. Κάνε τέστ κλειδώματος. Πήγαινε στο πληκτρολόγιο κλήσης κ γράψε 1809#*900#. Έπειτα, βρές την επιλογή Others, και μετά την επιλογή A-GPS Test. Στο επόμενο μενού επίλεξε: Get Position . Βγές σε ανοιχτό χώρο και πάτα το κουμπί GO! Σε λίγο θα αρχίσει να βρίσκει δορυφόρους και μόλις κλειδώσει θα εξαφανιστούν οι δορυφόροι απο την οθόνη. Μετά άνοιξε το We-Travel, περίμενε 5sec και είσαι έτοιμος ;)

(Εμένα χθές στην Κοζάνη, εν κινήσει με αυτοκίνητο, κλείδωσε σε 6 sec!!! Πρωτοφανές!)

 

2. Οχι νομίζω δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα

 

3. Έχω να σου προτείνω ebuddy, opera mini 5, we-travel, trekbuddy, jfog. Υπάρχουν και άλλα. Ψάξε και θα βρεις πολλά! Και για να δουλεύουν γρήγορα, κάνε το τρίκ που δημοσίευσα μερικές σελίδες πίσω ;)

 

4. Η F είναι ευρωπαική έκδοση. Η c ελληνική. Και δέν υπάρχει νεότερη ελληνική γι αυτό στο βγάζει αυτό. Ε, δεν έχει κ καμιά ουσιαστική διαφορά. Αφού λές οτι όλα πάνε καλά και δεν σε ενδιαφέρει ο πομπός fm τότε κράτα αυτή που έχεις, αλλιώς θα πρέπει να κάνεις το λεγόμενο φλασάρισμα.

 

5. Με τον καιρό η μπαταρία θα φτάσει στη μέγιστη απόδοσή της. Εμένα κρατά περίπου 2 μέρες με λιγες ώρες μουσικής και βίντεο και πολλές ώρες sms. Τί να κάνουμε, έχει μεγάλη ανάλυση και πολλά συστήματα και αδειάζει γρήγορα!

 

Ελπίζω να σε βοήθησα;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τις αναφορές στα sms έχει πρόβλημα... στέλω ένα, παίρνω την απάντηση και η αναφορά έρχεται μετά ( μπορεί και 10 λεπτά αργότερα )!!!!! την c "φοράει"... ξέρει κάποιος τι παίζει?

 

edit

όποιος ξέρει κανένα καλό εορτολόγιο ας μου στείλει ενα π.μ. please....

Link to comment
Share on other sites

BΟΗΘΕΙΑ!!!

Μόλις πήρα το Αρένα και ήταν σε κουτί της LG. Είναι το κουτί με το ωραίο ανοιγμα (πιστεύω καταλάβατε), πάνω και κάτω πλευρές άσπρες και οι περιμετρικές μαύρες. Το κινητό δεν έχει αρχεία μέσα (διαφημιστικές αηδίες δηλαδή) αλλά -κι εδώ έχω φρικάρει- έχει εικονίδιο myview στις συντομεύσεις και φυσικά στην επικοινωνία. Στις επιλογές του ίντερνετ έχει wifi και cosmote wap/mms/e-mail. Το παρανοικό είναι ότι αγόρασα το κινητό από την WIND!!!! Τι έχει συμβεί; Μπήκα στο κρυφό μενού και το λογισμικό που λέει στο main sw είναι το KM900AT-00-V10e-202-01-OCT-28-2009. Προφανώς μου έδωσαν κινητό Cosmote για να μην περιμένω μέχρι να φέρουν αυτοί τα unbranded;;;; Τι έχει γίνει;

 

Υ.Γ: Πόσταρα και στο θέμα "ΟΔΗΓΟΣ ΦΛΑΡΙΣΜΑΤΟΣ". Συγνώμη για το πρήξιμο, αλλά έχω ψιλοφρικάρει. Περίμενα unbranded Κινητό και μου ήρθε cosmote;;;;;

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

BΟΗΘΕΙΑ!!!

Μόλις πήρα το Αρένα και ήταν σε κουτί της LG. Είναι το κουτί με το ωραίο ανοιγμα (πιστεύω καταλάβατε), πάνω και κάτω πλευρές άσπρες και οι περιμετρικές μαύρες. Το κινητό δεν έχει αρχεία μέσα (διαφημιστικές αηδίες δηλαδή) αλλά -κι εδώ έχω φρικάρει- έχει εικονίδιο myview στις συντομεύσεις και φυσικά στην επικοινωνία. Στις επιλογές του ίντερνετ έχει wifi και cosmote wap/mms/e-mail. Το παρανοικό είναι ότι αγόρασα το κινητό από την WIND!!!! Τι έχει συμβεί; Μπήκα στο κρυφό μενού και το λογισμικό που λέει στο main sw είναι το KM900AT-00-V10e-202-01-OCT-28-2009. Προφανώς μου έδωσαν κινητό Cosmote για να μην περιμένω μέχρι να φέρουν αυτοί τα unbranded;;;; Τι έχει γίνει;

 

Υ.Γ: Πόσταρα και στο θέμα "ΟΔΗΓΟΣ ΦΛΑΡΙΣΜΑΤΟΣ". Συγνώμη για το πρήξιμο, αλλά έχω ψιλοφρικάρει. Περίμενα unbranded Κινητό και μου ήρθε cosmote;;;;;

 

Σοβαρα μιλας?:wacko: Εναι απο επισημο καταστημα wind ή απο καταστημα κινητης που πουλαει και wind?

Eφοσον η αποδειξη αγορας γραφει πανω το ΙΜΕΙ της συσκευης πηγαινε το πισω και ζητα εξηγησεις!Παντως να ξερεις οτι η διαφορα ειναι μονο σε μερικα εικονιδια.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Από επίσημο κατάστημα WIND είναι και αρχικά μου είχαν πει ότι θα έχω το κινητό από Τρίτη. Τελικά με πήρανε τηλέφωνο ότι το έχουν σήμερα. Με το IMEI τι να κάνω; Μπορώ να το τσεκάρω κάπου ηλεκτρονικά; Όταν λες η διαφορά είναι στα εικονίδια, τι εννοείς; Το λογισμικό δεν παίζει ρόλο (δηλαδή το myview δεν είναι όπως το vodafone live, δηλαδή λογισμικό της εταιρείας που θα έχει update όταν δίνει η εταιρεία); Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έχω συγχυστεί απίστευτα.

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι.. στο φλασαρισμα κολαει 1 στεπ μετα τιν μπαταρια στο 60% δλδ και παει 100% μετα και λεει ερρορ κατι για extract files. το firmware το περναει απο πανω αντικατασταση? η πρεπει να το διαγραψω πρωτα? και μετα φλασαρισμα?

αυτα λεεi:

17:08:00 : *****CheckPCSyncPrograms Start*****

17:08:01 : PCSyncPrograms Not Found

17:08:02 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

17:08:02 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

17:08:02 : ****************CheckAndDownload********************

17:08:02 : ******Extract Start C:\V10F_00.kdz*****

17:08:02 : Model Dll Dir(C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone\)

17:08:02 : ExtractInfo Error(0)

17:08:02 : [C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

17:08:02 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone

17:08:03 : !pUpgrade->StartProcessing ... PostMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR

17:08:03 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

17:08:03 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

17:08:03 : Page_Error ºÎºÐÀÔ´Ï´Ù

17:08:03 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει κανεις το arena black?ειμαι κατοχος cosmote...στο γερμανο που πηγα εχει εξαντληθει...το χω βρει μονο στο πλαισιο στη θεσσαλονικη οπως και στο e-shop...λετε ν τ παραγγειλω απο κει...δε πιστευω ν μ φερουν καμια vodafone live συσκευη...τι λετε?

 

--------------------

Μη γράφεις με γραφή sms.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει κανεις το arena black?ειμαι κατοχος cosmote...στο γερμανο που πηγα εχει εξαντληθει...το χω βρει μονο στο πλαισιο στη θεσσαλονικη οπως και στο e-shop...λετε ν τ παραγγειλω απο κει...δε πιστευω ν μ φερουν καμια vodafone live συσκευη...τι λετε?

 

Πηγαινε στην wind εγω απο εκει το πηρα και δεν ειχε τπτ μεσα και ειναι και το μαυρο !!! βεβαια δεν το ειχαν και το παραγγειλαν και το πηρα μετα απο 3 μερες γτ πηγα παρασκευη

------------------------

Μη γράφεις με γραφή sms (αναφέρομαι στα γτ,τπτ).

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρω στο κινητο μου οτι τρεμοσβηνει η οθωνη,το εκανα μερικες επανακικηνησεις αλλα τπτ μιπως γνωριζει κανεις κατι?

Τι να κανω?

 

Το προβλμα επιληθηκε το αφησα αρκετη ωρα κλειστο!

Οφφφφ...!!

Θα ξαναγίνει.

Επίσης, πολλές φορές θα δείς ότι στην οθόνη μένουν ίχνη από την εικόνα που έχεις βάλει σαν sceensaver. (κυρίως αν η εικόνα αυτή έχει μεγάλη αντίθεση χρωμάτων).

Αυτά είναι τα σπαστικά του αρένα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε:

 

1. Δέν ξέρω γιατί έχετε σχεδόν όλοι πρόβλημα με αυτό. Ξανακοίταξε τις ρυθμίσεις. Μπορεί να μην κάνεις κάτι σωστά στο we-travel. Κάνε τέστ κλειδώματος. Πήγαινε στο πληκτρολόγιο κλήσης κ γράψε 1809#*900#. Έπειτα, βρές την επιλογή Others, και μετά την επιλογή A-GPS Test. Στο επόμενο μενού επίλεξε: Get Position . Βγές σε ανοιχτό χώρο και πάτα το κουμπί GO! Σε λίγο θα αρχίσει να βρίσκει δορυφόρους και μόλις κλειδώσει θα εξαφανιστούν οι δορυφόροι απο την οθόνη. Μετά άνοιξε το We-Travel, περίμενε 5sec και είσαι έτοιμος ;)

(Εμένα χθές στην Κοζάνη, εν κινήσει με αυτοκίνητο, κλείδωσε σε 6 sec!!! Πρωτοφανές!)

 

2. Οχι νομίζω δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα

 

3. Έχω να σου προτείνω ebuddy, opera mini 5, we-travel, trekbuddy, jfog. Υπάρχουν και άλλα. Ψάξε και θα βρεις πολλά! Και για να δουλεύουν γρήγορα, κάνε το τρίκ που δημοσίευσα μερικές σελίδες πίσω ;)

 

4. Η F είναι ευρωπαική έκδοση. Η c ελληνική. Και δέν υπάρχει νεότερη ελληνική γι αυτό στο βγάζει αυτό. Ε, δεν έχει κ καμιά ουσιαστική διαφορά. Αφού λές οτι όλα πάνε καλά και δεν σε ενδιαφέρει ο πομπός fm τότε κράτα αυτή που έχεις, αλλιώς θα πρέπει να κάνεις το λεγόμενο φλασάρισμα.

 

5. Με τον καιρό η μπαταρία θα φτάσει στη μέγιστη απόδοσή της. Εμένα κρατά περίπου 2 μέρες με λιγες ώρες μουσικής και βίντεο και πολλές ώρες sms. Τί να κάνουμε, έχει μεγάλη ανάλυση και πολλά συστήματα και αδειάζει γρήγορα!

 

Ελπίζω να σε βοήθησα;)

 

Φίλε μου είσαι πάρα πολύ κατατοπιστικός.Θα δοκιμάσω το GPS τώρα με τις ρυθμίσεις που δίνεις.Έχεις κάνει εκπληκτική δουλειά με το Arena blog που έφτιαξες και με βάση αυτά που γράφεις έχω καταφέρει μέχρι τώρα.Να είσαι πάντα καλά!

 

Opera έχω βάλει τον 4.2 που είχες αναρτημένο.Λέω να βάλω τον 5 που λές.Trekbuddy και Jfog δεν τα ξέρω καν τι κάνουν αλλά θα τα ψάξω τώρα.

 

Λογικό αυτό που λες και ελπίζω να ισχύει για τη μπαταρία.Μετά από καμια δεκαριά φορτίσεις θα στρώσει.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είσαι πάρα πολύ κατατοπιστικός.Θα δοκιμάσω το GPS τώρα με τις ρυθμίσεις που δίνεις.Έχεις κάνει εκπληκτική δουλειά με το Arena blog που έφτιαξες και με βάση αυτά που γράφεις έχω καταφέρει μέχρι τώρα.Να είσαι πάντα καλά!

 

Opera έχω βάλει τον 4.2 που είχες αναρτημένο.Λέω να βάλω τον 5 που λές.Trekbuddy και Jfog δεν τα ξέρω καν τι κάνουν αλλά θα τα ψάξω τώρα.

 

Λογικό αυτό που λες και ελπίζω να ισχύει για τη μπαταρία.Μετά από καμια δεκαριά φορτίσεις θα στρώσει.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Τίποτα ;)

 

Απλά ο opera 5 είναι beta ακόμη και έχει κάποια θέματα, γι'αυτό έχω την νεότερη 4 stable έκδοση. Το Trekbuddy είναι κάτι σαν το we-travel αλλά θέλει δουλεία για να δουλέψει και δεν κάνει πλοήγηση, μόνο σε εμφανίζει στο χάρτη (αλλά σε λεπτομερή χάρτη της Google). Το jFog είναι κάτι σαν το iSteam στα iphone. Δηλαδή η οθόνη γίνεται θολή και την 'σκουπίζεις' με το χέρι. Έτσι για εφέ είναι. Και μήν ξεχάσεις να δοκιμάσεις το τρίκ που πόσταρα μερικές σελίδες πίσω. θα δείς μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα των εφαρμογών και των παιχνιδιών καθώς και στη σταθερότητα του τηλεφώνου. Να'σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

BΟΗΘΕΙΑ!!!

Μόλις πήρα το Αρένα και ήταν σε κουτί της LG. Είναι το κουτί με το ωραίο ανοιγμα (πιστεύω καταλάβατε), πάνω και κάτω πλευρές άσπρες και οι περιμετρικές μαύρες. Το κινητό δεν έχει αρχεία μέσα (διαφημιστικές αηδίες δηλαδή) αλλά -κι εδώ έχω φρικάρει- έχει εικονίδιο myview στις συντομεύσεις και φυσικά στην επικοινωνία. Στις επιλογές του ίντερνετ έχει wifi και cosmote wap/mms/e-mail. Το παρανοικό είναι ότι αγόρασα το κινητό από την WIND!!!! Τι έχει συμβεί; Μπήκα στο κρυφό μενού και το λογισμικό που λέει στο main sw είναι το KM900AT-00-V10e-202-01-OCT-28-2009. Προφανώς μου έδωσαν κινητό Cosmote για να μην περιμένω μέχρι να φέρουν αυτοί τα unbranded;;;; Τι έχει γίνει;

 

Υ.Γ: Πόσταρα και στο θέμα "ΟΔΗΓΟΣ ΦΛΑΡΙΣΜΑΤΟΣ". Συγνώμη για το πρήξιμο, αλλά έχω ψιλοφρικάρει. Περίμενα unbranded Κινητό και μου ήρθε cosmote;;;;;

Επαγγελματίες οι άνθρωποι...Πήγαινέ το πίσω φίλε μου.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ;)

 

Απλά ο opera 5 είναι beta ακόμη και έχει κάποια θέματα, γι'αυτό έχω την νεότερη 4 stable έκδοση. Το Trekbuddy είναι κάτι σαν το we-travel αλλά θέλει δουλεία για να δουλέψει και δεν κάνει πλοήγηση, μόνο σε εμφανίζει στο χάρτη (αλλά σε λεπτομερή χάρτη της Google). Το jFog είναι κάτι σαν το iSteam στα iphone. Δηλαδή η οθόνη γίνεται θολή και την 'σκουπίζεις' με το χέρι. Έτσι για εφέ είναι. Και μήν ξεχάσεις να δοκιμάσεις το τρίκ που πόσταρα μερικές σελίδες πίσω. θα δείς μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα των εφαρμογών και των παιχνιδιών καθώς και στη σταθερότητα του τηλεφώνου. Να'σαι καλά.

 

Κάτι δεν κάνω καλά με το wetravel γμτ...

 

Βγήκα έξω, έκανα το AGPS τεστ, σε κανα 10λεπτο βρήκε μέχρι και 6 δορυφόρους(!), μετά τους εξαφάνισε όπως λες....(έβγαλε μία σειρά πάνω χωρίς νααναφέρει δορυφόρους, έσβησε η οθόνη αλλά συνέχισε να μετρά ο time counter).Στη συνέχεια βγηκα από το κρυφό μενού, άνοιξα το Wetravel αλλά τα ίδια.

Βγάζει ένα κίτρινο φόντο άδειο με το πράσινο βελάκι και πάνω δείχνει το κλασικό (πλέον) 64km/h

 

Λες να κάνω κάτι λάθος στην εγκατάσταση; Ακολούθησα κατα γράμμα τις υποδείξεις σου και φάνηκε πως το έχω κάνει σωστά.Ο μόνος ενδοιασμός μου είναι πως όταν ξεζίπαρα το Wetravel , ενώ η σειρά των φακέλων ήταν όπως λες, το maps ήταν τελείως άδειο(εσύ αναφέρεις mpas/01/αρχεία).Σε αυτόν τον άδειο φάκελο ξεζίπαρα όλα τα αρχεία από το πακέτο των χαρτών του λινκ που μας έδωσες και απέκτησε τη μορφή maps/01/αρχεία.

 

Μόλις έβαλα και το Trekbuddy αλλά πελάγωσα.

 

Από αυτά που μου λες ας κρατήσω τον opera τον 4.2

 

Σημείωση: 1)Μπαίνοντας στο μενού το GPS από το κρυφό μενού, παρατήρησα ότι είναι επιλεγμένο το MS-based.Μήπως θέλει να το βάλω στο 'Autonomous'?

2)Αν θυμάμαι καλά εννοείς το τρικάκι που τραβάς έξω τη φόρτιση κάθε φορά που εκκινείς το κινητό.Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...