Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γεια σας κ από μένα... Σκεφτομαι κ εγώ ν τ αγοράσω τ κινητό γιατί μ ενθουσίασε αρκετά. Παίζει ν τ αγοράσω από τ Vodafone χωρίς ν είναι vodafone live!...?

 

Απο Voda θα ειναι voda live.

 

Κατι αλλο που θελω να ρωτησω κι εγω.

Τι ειναι αυτα τα αρχεια flash που εχει μεσα π.χ. κλεοπατρα κ.λ.π.

Κατι σαν screensaver? Και αν ναι , πως τα ενεργοποιεις σαν screensaver?

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαταρχήν θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις με γραφή sms, γιατί απαγορεύεται και τα μηνύματα διαγράφονται.

Για το θέμα σου, δες στο Πλαίσιο που δέχεται επιδοτήσεις από Vodafone και δίνει unbranded κινητά.

Χίλια συγγνώμη για τη γραφή sms... διάβασα ότι απαγορεύεται 1 λεπτό αφού έστειλα το μήνυμα.... Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..

Επιπλέον, δίχως να θέλω να λοξοδρομήσω από το θέμα του topic θα μπορούσε να μου πει κάποιος τη γνώμη του όσο αφορά την αγορά και την επιλογή του από τα παρακάτω κινητά: Viewty Smart, Arena, KC910i, S8300 Ultra Touch, S8000 Jet. Αν θεωρηθεί το μήνυμα άσχετο με το θέμα θα μου αρκούσε η παραπομπή σε αντίστοιχα topic του forum... Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη για τη γραφή sms... διάβασα ότι απαγορεύεται 1 λεπτό αφού έστειλα το μήνυμα.... Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..

Επιπλέον, δίχως να θέλω να λοξοδρομήσω από το θέμα του topic θα μπορούσε να μου πει κάποιος τη γνώμη του όσο αφορά την αγορά και την επιλογή του από τα παρακάτω κινητά: Viewty Smart, Arena, KC910i, S8300 Ultra Touch, S8000 Jet. Αν θεωρηθεί το μήνυμα άσχετο με το θέμα θα μου αρκούσε η παραπομπή σε αντίστοιχα topic του forum... Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Xoντρικά μεταξύ των τριών LG, προσωπική άποψη να πας για το Αρένα.Το renoir είναι πλέον ξεπερασμένο και υπερτερεί μόνο στην φωτογραφική.Το viewty smart είναι ενα μεταμφιεσμένο Αρένα με θεωρητικά καλύτερη κάμερα, πρακτικά είναι οι ίδιες κάμερες (σε καμιά περίπτωση δε δικαιολογείται η 8άρα κάμερα).Τα μενού τους είναι ίδια, οι λειτουργίες ίδιες.

Η Samsung είναι εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=18

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ανοίξεις νέο θέμα στους Διαξιφισμούς ώστε να πάρεις πολλές απαντήσεις - http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Οι πιο πολλοί θα σου πούνε για το Jet, αλλά για μένα τα κινητά είναι σχεδόν ίδια(Αρένα-Jet), απευθύνονται στο ίδιο αγοραστικό κοινό και η διαφορά στην τιμή τους, το Jet είναι ακριβοτερο, δε δικαιολογείται σε καμία περίπτωση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε στα μεσα σεπτεμβριου αναβαθμιση αλλα ακομα..

 

Πάνε στο ανάλογο τόπικ για αναβαθμίσεις. Άρχισαν να κυκλοφορόυν καινούριες εκδόσεις, μια απο αυτες είναι σχεδόν τέλεια.

 

--------->EDIT<-----------

Θέλω να αγοράσω ίντερνετ για το κινητό, αλλα δεν έχω ιδέα απο τα πακέτα που κυκλοφορόυν και πως θα συνδεέται το κινητό στα 3g ιντερνετ πακέτα που βλέπω π.χ. στην vodafone. Θα μπαίνει κάτι σαν στικάκι στο usb του κινητού(?) Μια ενημέρωση θα με βοηθούσε πολύ!!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσέξτε να μη την πατήσετε όπως εγώ.

Παρέλαβα σήμερα μια παραγγελία που είχα κάνει στο ebay για "δήθεν" γραφίδα συμβατή με το ARENA. Λάθος μου. Οι γραφίδες ΔΕΝ δουλεύουν.

 

Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που βρήκα ... αλλά τουλάχιστον υπάρχει και βίντεο!:)

 

Δες εδώ για παραγγελία ...

Και δες

μια παρουσίαση με βίντεο!!

 

Stylus Pen fits LG KM900 Arena

http://i.ebayimg.com/10/!BYYsSW!CGk~$(KGrHgoH-DwEjlLl)fO9BKhNdyqY(!~~_35.JPG

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διάβασα στο topic η οθόνη αφής του κινητού είναι αρκετά ευαίσθητη ώστε να ανταποκρίνεται με την απλή αφή και όχι πίεση της οθόνης... Αυτό θεωρείται πλεονέκτημα ή μειονέκτημα σε σχέση με με μια οθόνη αφής που χρειάζεται μεγαλύτερη πίεση για ανταπόκριση? Ο αντίπαλος του Arena, Samsung 8000 Jet, σε ποια κατηγορία ανήκει? Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

πλεονεκτημα για μενα...αλλα πανω απολα ειναι θεμα συνηθειας φιλε μου.2-3 φορες να το χειριστεις το κινητο εχεις προσαρμοστει απολυτα κ με τη χρηση κ με τα μηνυματα...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω την εκδοση v10c και στην "συνδεσιμοτητα" στο "ρυθμισεις ροης" δεν μου βγαζει την επιλογη wi-fi....τι να κανω?:confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω την εκδοση v10c και στην "συνδεσιμοτητα" στο "ρυθμισεις ροης" δεν μου βγαζει την επιλογη wi-fi....τι να κανω?:confused::confused:

 

περίεργο.. εχω δοκιμάσει πάνω απο 5 εκδόσεις και ΟΛΕΣ το είχαν αυτό! η LG βρήκε αλλο ενα τρόπο να μας αιφνιδιασει!

 

την v10c την είχε πάνω ή την έβαλες εσυ?

 

δλδ σου βγάζει κανονικά τα προφιλ της εταιρίας σου πχ wind internet και οχι κατω κατω το "wifi"?

 

κάνε factory reset.. :confused:

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβωσ αυτο.....εισαι σιγουροσ για το factory reset?

 

μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις κάποια άλλη έκδοση.. αλλά όπως και να'χει factory reset πρέπει να κάνεις και εκει..

 

γενικά αν σε ενδιαφέρει το youtube οπως εχει γράψει δεν εχεις άλλη επιλογή

 

το πολυ πολύ να κολήσει και να το πας στο σερβις για 2-3 μέρες.. εμενα τόσο εκανε οταν το είχα παει.

 

μετα το facory reset το ανοιγω κανονικα?

 

μετα κάνει ρεσταρτ και ανοίγει μόνο του

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διάβασα στο topic η οθόνη αφής του κινητού είναι αρκετά ευαίσθητη ώστε να ανταποκρίνεται με την απλή αφή και όχι πίεση της οθόνης... Αυτό θεωρείται πλεονέκτημα ή μειονέκτημα σε σχέση με με μια οθόνη αφής που χρειάζεται μεγαλύτερη πίεση για ανταπόκριση? Ο αντίπαλος του Arena, Samsung 8000 Jet, σε ποια κατηγορία ανήκει? Ευχαριστώ...

 

το jet εχει οθόνη amoled που είναι καλύτερη απο το arena αλλα σαν αφη είναι χειρότερη.. διαβασε και το τεστ του myphone για το jet:

Για την ευαισθητοποίηση της οθόνης η κορεάτικη εταιρεία επέλεξε, δυστυχώς, την «αντανακλαστική» τεχνολογία (resistive technology), αντί για την «πυκνωτική» (capacitive technology). Μολονότι με αυτόν τον τρόπο εξασφαλίζεται η δυνατότητα χρήσης της με οποιοδήποτε αντικείμενο, η οθόνη δεν πρόκειται να ανταποκριθεί στην ταυτόχρονη πίεση διαφορετικών σημείων της (multi-touch), ενώ σε ορισμένες περιπτώσεις δεν θα συνεργαστεί με όση προθυμία θα έπρεπε στα αγγίγματα των δαχτύλων. Η αλήθεια είναι πως δεν αντιμετωπίσαμε σημαντικά προβλήματα κατά την χρήση της οθόνης, αν και δεν έλειψαν οι περιπτώσεις κατά τις οποίες αυτή αρνήθηκε πεισματικά να ανταποκριθεί στις ενέργειές μας. Ενδεχομένως, θα έπρεπε να επιδεικνύει περισσότερη ευαισθησία, αντίστοιχη με αυτήν που παρουσιάζουν οι οθόνες ορισμένων άλλων συσκευών (μεταξύ των οποίων και το iPhone).

 

συνοψίζοντας θα σου πρότεινα να πας σ'ενα πλαίσιο να τις δοκιμάσεις και τις 2.. προσωπικά εχοντας χρησιμοποιησει και resistive(Jet) αλλα και capacitive (arena) θεωρώ τις δευτερές πολύ πολύ καλύτερες σαν αίσθηση.. ΑΛΛΑ δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις πχ μια γραφίδα..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

γιατι να χρησιμοποιεις γραφιδα σε λογισμικο κινητου που εχει σχεδιαστει με τετοιο τροπο ωστε να μη χρειαζεται γραφιδα???:lol:
Link to comment
Share on other sites

γιατι να χρησιμοποιεις γραφιδα σε λογισμικο κινητου που εχει σχεδιαστει με τετοιο τροπο ωστε να μη χρειαζεται γραφιδα???:lol:

 

2 λόγοι:

1. μερικοί έχουν μεγάλα δάχτυλα και δε βολέυονται

2. στον browser η αλήθεια είναι οτι μια γραφίδα θα βόλευε για να κάνεις κλικ..

 

συνολικα το λειτουργικό του αρενα ειναι μια χαρα για χρήση μονο με δαχτυλα:)

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε με το μεγάλο update που περιμέναμε? καλά το marketplace είναι σχεδόν σίγουρο ότι πρέπει να τo ξεχάσουμε?
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

γιατι να χρησιμοποιεις γραφιδα σε λογισμικο κινητου που εχει σχεδιαστει με τετοιο τροπο ωστε να μη χρειαζεται γραφιδα???:lol:

 

Τα λινκ που έβαλα στην προηγούμενη σελίδα τα είδε κανείς ... ???:confused:

Λέει ότι υπάρχει γραφίδα για το συγκεκριμένο μοντέλο!! Δεν το έχω το κινητό για να είμαι σίγουρος (θα το πάρω σύντομα όμως) , αλλά στο βίντεο το δείχνει κανονικά!

(δεν ξέρω αν είναι μόνο για το Ασιατικό firmware)..

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... ξέρει κανείς (ή έχει πάρει) αν υπάρχει πουθενά σε Ελληνικό μαγαζί θήκη σιλικόνης??

(δείτε την φώτο κάτω)

http://www.netimes.com/shop/bmz_cache/d/d4de3dad2330ca17254221f928264505.image.400x266.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο ελληνικο μαγαζι δεν εχω βρει θηκη σιλικονης..εγω απο ebay την πηρα κ ειναι γκρι διαφανη πολυ πιο ομορφη απο αυτη που εβαλες σε φωτο...

οσο για το πενακι...αυτο που εβαλες κανει 20 δολλαρια ελεγε...αξιζει ενα τετοιο αξεσουαρ για χρηση μια στο τοσο? δε ξερω...αν ηταν πιο φτηνο ισως να το επαιρνα για δοκιμη...ο kuris νομιζω που πηρε μια δε του δουλεψε αλλα δεν αναφερομαι στην ιδια

Link to comment
Share on other sites

Σε Media Markt εγώ είδα λευκή σιλικόνης. Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου. Προτειμώ τις Hard plastic τις διάφανες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τα λινκ που έβαλα στην προηγούμενη σελίδα τα είδε κανείς ... ???:confused:

Λέει ότι υπάρχει γραφίδα για το συγκεκριμένο μοντέλο!! Δεν το έχω το κινητό για να είμαι σίγουρος (θα το πάρω σύντομα όμως) , αλλά στο βίντεο το δείχνει κανονικά!

(δεν ξέρω αν είναι μόνο για το Ασιατικό firmware)..

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... ξέρει κανείς (ή έχει πάρει) αν υπάρχει πουθενά σε Ελληνικό μαγαζί θήκη σιλικόνης??

(δείτε την φώτο κάτω)

http://www.netimes.com/shop/bmz_cache/d/d4de3dad2330ca17254221f928264505.image.400x266.jpg

 

Τσεκαρε αυτο πρεπει να εινια

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι πανευκολο να φτιαξετε account ebay/paypal...

κοροιδια δεν ειναι να πληρωσεις 8 ευρο αυτο που μπορεις να παρεις με 2-3???

σε κατι τετοια μικροαξεσσουαρ ειναι οτι πρεπει η αγορα απο το ebay...

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη θήκη σιλικόνης είναι άθλια σαν ψαροντουφεκάς είναι το κινητό την δοκίμασα αλλά δεν...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...