Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παλι δεν γινεται... και τα κανω ολα κατα γραμμα!!! ΑΜΑΑΝ! τι αλλο να κανω?? μηπως πρεπει να βαλω κατι συγκεκριμενο εκει π μου ζηταει χωρα και γλωσσα στο phone s/w update? :confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για ολες τις χωρες το ιδιο ειναι...ειναι γερμανικη εκδοση αλλα υποστηριζει την ελληνικη γλωσσα αψογα

 

φίλε μια βοήθεια αν είναι εύκολο. Διάβασα αυτό που γράφεις παραπάνω και λες πως γενικά κατεβάζετε οποιοδήποτε firmware ανεξαρτήτως προέλευσης και αυτή είναι συμβατή με τα ελληνικά. Αυτό πως το γνωρίζεις;

 

Αν ισχύει αυτό τότε για το viewty smart εγώ βρήκα στη παρακάτω ιστοσελίδα μια νέα έκδοση επίσης γερμανική αλλά δε ξέρω αν πρέπει να την δοκιμάσω:

http://www.handy-faq.de/forum/lg_gc900_gc720_viewty_smart_forum/85748-lg_gc900_gc720_viewty_smart_firmware_download.html

 

Γνωρίζεις μήπως αν κάνει αυτή η έκδοση για τα ελληνικά viewty smart;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εδω οι περισσοτεροι κ ειδικα για το φλασαρισμα μονο για το lgkm900 arena μπορουν να σου απαντησουν με σιγουρια...για τα αλλα δε γνωριζω..
Link to comment
Share on other sites

sτο λαθος που λες στην αποσυμπιεση του cab το επαθα και εγω απλα ειχα κανει εγω λαθος στο παραθυρο του dos δεν ειχα βαλει το σωστο path...πανω στην ταβλα μπορει να κανουμε μιρκολαθη:lol:
Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα!!!! :D:D :) τελικαα το προβλημα ηταν στο γεγονος οτι προσπαθουσα να το φλασαρω με αρχειο .kdz προφανώς το pc μου δεν τα παει καλα με τετοιου είδους αρχεια... το επιχειρησα με αρχειο .cab και εγεινε αψογο.... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Exei vrei kanenas kapoio programma messenger pou na kanei sto kinito, dokimasa me fring alla den uparxei sumvati ekdosi...

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το e-buddy χθες. Όταν πήγα να μπω το σήμα του wifi που κλέβω έπεσε οπότε θα δοκιμάσω σήμερα αν μπαίνει.

 

Ευχαριστώ και γω για τους χάρτες του we travel. Ελπίζω να κλειδώσει κάποτε το gps. Είστε καταπληκτικοί. Αν μπορώ να βοηθήσω με τις φωνητικές εντολές κάπως πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

^^ έβαλα το e-buddy χθες. Όταν πήγα να μπω το σήμα του wifi που κλέβω έπεσε οπότε θα δοκιμάσω σήμερα αν μπαίνει.

 

Ευχαριστώ και γω για τους χάρτες του we travel. Ελπίζω να κλειδώσει κάποτε το gps. Είστε καταπληκτικοί. Αν μπορώ να βοηθήσω με τις φωνητικές εντολές κάπως πείτε μου.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

φίλε μια βοήθεια αν είναι εύκολο. Διάβασα αυτό που γράφεις παραπάνω και λες πως γενικά κατεβάζετε οποιοδήποτε firmware ανεξαρτήτως προέλευσης και αυτή είναι συμβατή με τα ελληνικά. Αυτό πως το γνωρίζεις;

 

Αν ισχύει αυτό τότε για το viewty smart εγώ βρήκα στη παρακάτω ιστοσελίδα μια νέα έκδοση επίσης γερμανική αλλά δε ξέρω αν πρέπει να την δοκιμάσω:

http://www.handy-faq.de/forum/lg_gc900_gc720_viewty_smart_forum/85748-lg_gc900_gc720_viewty_smart_firmware_download.html

 

Γνωρίζεις μήπως αν κάνει αυτή η έκδοση για τα ελληνικά viewty smart;

 

Ευχαριστώ

Λογικά με την open europe δε θα έχεις πρόβλημα.Ο κανόνας είναι ότι πάντα κατεβάζουμε open εκδόσεις, για τον απλούστατο λόγο να μην υπάρχει τίποτα branded από εταιρείες (σκεφτείτε πχ να κατεβάσετε μια έκδοση orange Αγγλίας-δεν το θέλουμε αυτό προφανώς).Οι γερμανικές που έχει αν είναι open, πάλι λογικά δε θα έχεις πρόβλημα.Επίσης οι μη ευρωπαϊκές open (αραβικές-ταυλανδέζικες-αυστραλέζικες κλπ) δεν υποστηρίζουν ελληνικά.Με το πρόγραμμα lg pc suite δε σου βγάζει αναβάθμιση διαθέσιμη;

Exei vrei kanenas kapoio programma messenger pou na kanei sto kinito, dokimasa me fring alla den uparxei sumvati ekdosi...

Όπως σου είπε ο φίλος, βάλε το e buddy.Δουλεύει άψογα και αναγνωρίζει κανονικά τα ελληνικά όταν κάνεις chat.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

κάποιος είχε αναφέρει το θέμα του ότι ζεσταίνεται το κινητό και έψαχνε τον άλλον που το είχε αναφέρει παλιότερα. ε λοιπόν με βρήκε... :p:p

Που ακριβώς στο κρυφό μενού είναι η θερμοκρασία μήπως μπορείς να με διαφωτίσεις για να το κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

απλά για το ebuddy μου ζήτησε να φτιάξω ebuddy id πρώτα, κάτι που ενώ συμπλήρωσα την λίστα αργούσε πάααρα πολύ να φτιάξει το id. Δεν ξέρω αν συμβαίνει γενικά αυτό οπότε αν θες φτιάξε ebuddy id μέσω υπολογιστή και όχι απο το κινητό.

 

@Νίκοςλασιρα σου έστειλα πμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! λοιπον, χθες καταφερα να φλασάρω το κινητό μου με ενα ανοιχτο fimrware απο μία χώρα της οποίας το όνομα ούτε καν θυμάμαι, αλλά παραδόξως υποστηρίζει ελληνικά. έχω όμως την εξής απορία: αν συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή και μου βγάλει οτι υπάρχει αναβάθμιση για το κινητό μου, εννοεί αναβάθμιση του λειτουργικού της vodafone που είχε αρχικά ή αυτού που έβαλα μετά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! λοιπον, χθες καταφερα να φλασάρω το κινητό μου με ενα ανοιχτο fimrware απο μία χώρα της οποίας το όνομα ούτε καν θυμάμαι, αλλά παραδόξως υποστηρίζει ελληνικά. έχω όμως την εξής απορία: αν συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή και μου βγάλει οτι υπάρχει αναβάθμιση για το κινητό μου, εννοεί αναβάθμιση του λειτουργικού της vodafone που είχε αρχικά ή αυτού που έβαλα μετά?

Εάν κάνεις αναβάθμιση θα σου περάσει την τελευταία της vodafone. Γιατί έκανες φλασάρισμα σε άγνωστο firmware? Καλύτερα να έκανες στο πιο πρόσφατο open europe.

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις αναβάθμιση θα σου περάσει την τελευταία της vodafone. Γιατί έκανες φλασάρισμα σε άγνωστο firmware? Καλύτερα να έκανες στο πιο πρόσφατο open europe.

γιατι το open europe που είχα βρει ηταν σε μορφή kdz και το pc μου για κάποιο λόγο δεν μπορεί να κάνει φλασάρισμα με kdz. οπότε έφαγα τον τόπο να βρώ κάτι σε cab, και αυτό ήταν το μόνο που βρήκα. είναι τέλειο, απλά δεν είναι η τελεφταία έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

γιατι το open europe που είχα βρει ηταν σε μορφή kdz και το pc μου για κάποιο λόγο δεν μπορεί να κάνει φλασάρισμα με kdz. οπότε έφαγα τον τόπο να βρώ κάτι σε cab, και αυτό ήταν το μόνο που βρήκα. είναι τέλειο, απλά δεν είναι η τελεφταία έκδοση..

Μα αφού υπάρχει η open europe σε cab εδώ: http://rapidshare.de/files/47505756/V10B_02.cab.html

edit: Επι της ευκαιρίας, χθές βγήκε και η νέα ελληνική έκδοση της voafone.

Link to comment
Share on other sites

ας μου πει καποιος παρακαλω οταν μιλαω με καποιον μου κλειδωνει η οθονη και πρεπει να πατησω το πληκτρο ( πατηστε παρατεταμενα για ξεκληδωμα ) αν θελω να σημειωσω ενα τηλεφωνο,γινετε να μην κλειδωνει η οθονη και να παραμενουν τα νουμερα

 

και κατι ακομα οταν θελουμε να δημιουργησουμε λογαριασμο email παμε στο microsoft exchange η αλλα ?

Link to comment
Share on other sites

ας μου πει καποιος παρακαλω οταν μιλαω με καποιον μου κλειδωνει η οθονη και πρεπει να πατησω το πληκτρο ( πατηστε παρατεταμενα για ξεκληδωμα ) αν θελω να σημειωσω ενα τηλεφωνο,γινετε να μην κλειδωνει η οθονη και να παραμενουν τα νουμερα

 

και κατι ακομα οταν θελουμε να δημιουργησουμε λογαριασμο email παμε στο microsoft exchange η αλλα ?

 

Για το πρώτο:

Δεν γίνεται να μην κλειδώνει η οθόνη και ευτυχώς δηλαδή.

Αν δεν θέλεις να πατήσεις παρατεταμένα, μπορείς στιγμιαία να πατήσεις το κουμπί on/off στο πάνω μέρος της συσκευής.

 

Για το δεύτερο, θα πας στα άλλα και θα φτιάξεις τον δικό σου λογαριασμό email

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά βάσανα κατάφερα να περάσω την V10M_02 που είχε ο finaldestiny86 στο zip που έχει ανεβάσει. Ο λόγος ήταν πως αντιμετώπισα όλα τα προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί (vista, πρόβλημα σύνδεσης, όχι kdz...). Τελικά σε vista πέρασε χωρίς μπαταρία στο κινητό με retry, δεν ολοκληρώθηκε η διαδικασία, όμως το κινητό λειτούργησε με το νέο fw. Για να είμαι σίγουρος επανέλαβα σε xp, πάλι δεν άνοιγε τα kdz, οπότε έβαλα το ίδιο fw που είναι cab. Σε όλες τις περιπτώσεις μόνο με χρήση των dll που κατέβασα και όχι αυτών της μεθόδου. Ευχαριστώ το jimdem για τον οδηγό και τον finaldestiny.

 

Παρατηρήσεις:

1)Πολύ ισχυρό wifi. Βρήκε εκτός του δικού μου και άλλα δύο router που το laptop μου ποτέ δεν έχει εμφανίσει (το ένα ξεκλείδωτο:D).

2)Ο mini opera είναι must.

3)Το ραδιόφωνο είναι mono ή μου φαίνεται; Μήπως έχει σχέση με το fw αυτό;

4)Σε κάποιο σημείο των updates του pcsuite ζητάει απεγκατάσταση του προηγούμενου και μετά ζητάει restart. Στα xp έκανα το λάθος να πατήσω "yes" στο restart το οποίο αγνόησε μεν, αλλά αφού ολοκλήρωσε τη νέα εγκατάσταση είχα συνεχώς runtime error στο update.ini ή (ή κάπως έτσι) και δεν μπορούσε να συνεχίσει το update του pcsuite, οπότε εγκατέλειψα τη διαδικασία στο συγκεκριμένο pc. Στις άλλες περιπτώσεις πάτησα "no" και όλα πήγαν καλά, kdz πάντως δεν κατάφερα να περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε της Βοντα ε? Άντε να δούμε για την open Europe! Άντε!!:food:

 

Να ρωτήσω κάτι, αν μιλάτε με BTHF και σας έρθει δεύτερη κλήση, έχετε παρατηρήσει αν ο συνομηλητής σας ακούγεται εκτός από το BTHF και από το ακουστικό του τηλεφώνου?

Και ένα δεύτερο, όταν έχετε συνακρόαση κλήσεων το μικρόφωνό σας απενεργοποιήται? Πατάω εκεί που είναι το συμβολάκι του, αλλά δεν κάνει τπτ σε μένα! Δηλαδή δεν κλείνει το μικρόφωνο!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βάλει τον Μini opera??????

 

Αφού στο http://www.opera.com δεν έχει το αρενα (KM900) στα υποστηριζόμενα τηλέφωνα????:blink::blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για την λειτουργία Μαζική αποθήκευση. Όταν συνδέω το τηλέφωνο στον υπολογιστή και επιλέγω μαζική αποθήκευση μου λέει οτι εγκαθιστά κάτι οδηγούς και όταν πάω στον Υπολογιστή μου δεν μου δείχνει τίποτα, σα να μην είναι συνδεδεμένο.Δοκίμασα όλες τις USB θύρες μου και τίποτα.Μήπως πρέπει να επανεγκαταστήσω το PC Suite; Έχω το KM900.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε βάλει τον Μini opera??????

 

Αφού στο www.opera.com δεν έχει το αρενα (KM900) στα υποστηριζόμενα τηλέφωνα????:blink::blink:

Υπάρχει μια σπέσιαλ έκδοση για το Αρένα, η οποία είναι fullscreen, υποστηρίζει αφή αλλά οχι zoom με multitouch (μόνο απλό ζουμ με κλίκ κουμπιών). Θα τη βρείτε εδώ. (my upload. Credits to mylgarena)

Link to comment
Share on other sites

Apandisi sthn erotisi tou >>> bgavras

 

ama pas sto MY COMPUTER tha deis ena kainourio diskaki.... auto einai h mnimi tou kinitou, kai ekei xoneis ta arxeia pou thes, h kaneis copy apo to kinito sto pc sou

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα, σαν να μην το έβλεπε καθόλου! Νομίζω λύθηκε με την αναβάθμιση (την V10b της cosmote) που είχα κάνει. Δεν είμαι σίγουρος ότι αυτό ήταν που διόρθωσε την κατάσταση , αλλά σίγουρα δεν το ξαναντιμετώπισα! Απλά και τώρα παίρνει γύρω στα 10-15 δεύτερα μέχρι να δει και την εξωτερική μνήμη και του κινητού!
Link to comment
Share on other sites

Πατάω πάνω στο εικονίδιο και δεν γίνεται τίποτα. Και τα εικονίδια αναβοσβήνουν όλη την ώρα και καμιά φορά εξαφανίζονται.Βάζω και μια εικόνα του μηνύματος που μου βγάζει:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...