Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας τα κάνουμε λίγο χειρότερα τα νέα για εμάς: η LG θα βγάλει το μοντέλο GM730 που θα είναι στην ουσία ένα S-GLASS interface επάνω σε WINDOWS MOBILE. Άψογα. Τώρα μένει να δούμε κατά πόσο η LG θα δώσει σημασία και σε εμάς τους κατόχους του Arena που τρέχει μόνο java. Πάντως αν μας "πουλήσει" την έχω διαγράψει απο εταιρία κινητών πλέον.

 

Αυτό ήταν γνωστό εδώ και καιρό.Όποιος αγοράζει ένα κινητό με κλειστό λειτουργικό, αποδεχέται και τους περιορισμούς του.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη παιδια...αλλα αμα η LG δει οτι η πατεντα με το app store τραβαει κ κυριως πουλαει...γιατι να μη κανει ενα βαρβατο software update για το ΑΡΕΝΑ?????

εχει πουλησει τρελα...κ δε μπορω να φανταστω οτι το εστειλαν στην αγορα μονο κ μονο για να πλασαρει το νεο interface...αλλα ακομα κ ετσι να ειναι...γιατι να μη κανει το μπαμ ανοιγοντας το λογισμικο για να βγαλει παραπανω κερδη????

Link to comment
Share on other sites

γιατι μετα το arrena εχει βγαλει κι αλλα κινητα...

οποτε σου λεει σε εναν χρονο...θα εχουν παλι επιδοτηση!!! να πανε να παρουν αλλο!!!

καινουριο που θα έχει τα καινουρια χαρακτηριστικα!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι μετα το arrena εχει βγαλει κι αλλα κινητα...

οποτε σου λεει σε εναν χρονο...θα εχουν παλι επιδοτηση!!! να πανε να παρουν αλλο!!!

καινουριο που θα έχει τα καινουρια χαρακτηριστικα!!!

 

χαχαχα, καλό! άραγε έτσι σκέφτονται οι εταιρίες? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, καλό! άραγε έτσι σκέφτονται οι εταιρίες? :lol::lol::lol:

καμια καλή εφαρμογή(εννοώ να δουλεύει καλά στο αρενα) έχετε βρει?? Παιχνίδια που να αξιοποιούν την αφη?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση που επίγει, όποιος μπορεί να απαντήσει.... Επειδή τώρα θέλω να φλασάρω το κινητό, πείτε μου κάποιος, ποιά έκδοση να βάλω?
Link to comment
Share on other sites

βαλε την τελευταια V10O_02 ειναι αρκετα καλη...καπου πιο πισω ο jimdem εχει δωσει κ λινκ...ειναι kdz αρχειο οποτε πρεπει να αλλαξεις καποια dll στο LG UTILS...

αν ολα οσα ειπα σου φανηκαν περιεργα απλα βαλε τη V10M_02 που ειναι στα αρχεια της υπογραφης μου

οτι αλλο χρειαστεις πες μου

Link to comment
Share on other sites

βαλε την τελευταια V10O_02 ειναι αρκετα καλη...καπου πιο πισω ο jimdem εχει δωσει κ λινκ...ειναι kdz αρχειο οποτε πρεπει να αλλαξεις καποια dll στο LG UTILS...

αν ολα οσα ειπα σου φανηκαν περιεργα απλα βαλε τη V10M_02 που ειναι στα αρχεια της υπογραφης μου

οτι αλλο χρειαστεις πες μου

efxaristw... apla eimai twra sti diadikasia kai kapou kolaw... tin ekdosi V10O_02 poy tha tin vrw? katevasa tin V10B_02, kai twra enw kanw tin diadikasia sta DOS sto LG Utils (exw antikatastisei kai ta arxeia) pataw enter kai den mou emfanizei tin othoni gia upgrade, opws diavazw stis odigies...

Opoiadipote voitheia einai simantiki...

Link to comment
Share on other sites

jimdem δεν μπορώ να πω τίποτα εκτός από μπράβο και ευχαριστούμε, έχω μείνει άφωνος! Επιτέλους μπορώ να σβήσω τους σελιδοδείκτες 3 μηνών (από τότε που παρακολουθώ το κινητό).
Link to comment
Share on other sites

Loipon kai egw ekana update sthn v10o (ekana thn epishmh anavathmisi afou exw germanikh syskeuh)polu kalh anavathmisi me megalo pleonektima to gps pou me mgmaps lokarei se eswteriko xwro se 1 lepto! kai malista xwris apoklish apo thn thesi mou. To m.youtube.com streimarei pleon kai panw apo wifi kai olo to menu paei pio grigora.
Link to comment
Share on other sites

το gps δε το δοκιμασα γιατι πλεον εχω αγορασει ειδικη συσκευη....:lol::lol:

στο μενου παντως εχει μεγαλη διαφορα..κ στον κυβο κ στις εναλλαγες κ στο μενου με τα εικονιδια..

θα βαλω κ τη νεα εκδοση ετσι για να λεμε οτι εχουμε κ τα παραπανω στοιχεια οπως handwriting κ tag it..

Link to comment
Share on other sites

ναι μετα απο πολυ κοπο κ βοηθεια ειναι πλεον ξεκλειδωτη...!! :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση. Σε vista δεν είναι δυνατον να γίνει "μαμά" φλασάρισμα μέσω pc suite σε unbranded συσκευή? Θέλει και γι αυτό xp?
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση. Σε vista δεν είναι δυνατον να γίνει "μαμά" φλασάρισμα μέσω pc suite σε unbranded συσκευή? Θέλει και γι αυτό xp?

 

Σε vista με cab αρχείο έκδοσης γίνεται, αφού κατεβάσεις τον infineon driver.Με το kdz είχα πρόβλημα εγώ με vista

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένοι χρήστες LG Arena του myPhone.gr, αν θυμάστε μιλούσαμε για μιά βλάβη που είχα και έστειλα το κινητό μου για 2η φορά στο service της Vodafone μετά από 5 ώρες αφού το παρέλαβα από την πρώτη.. Πέρασαν 2 εβδομάδες και ακόμα να γυρίσει έχω κλήσει πλέον 4 εβδομάδες χωρίς LG Arena μου και πάω να σκάσω. Η δε V-Services λέει ότι προωθήθηκε στην LG και δεν έχουν νέα ακόμα και ότι το παρέλαβαν 8/7 ενώ το έδωσα 7/7 (βέβαια γρήγορα το πήραν δεν μπορω να πώ :Ρ) Την πρώτη φορά είπαν ότι έκαναν αναβάθμιση και άλλαξαν την δευτερέυον πλακέτα (?) Τέσπα, έβγαλε την ίδια βλάβη. Όπως είπα ηδη ταλαιπορούμε 1 μήνα σχεδόν, πως θα μπορέσω αυτή τη στιγμή να πιέσω την κατάσταση ώστε να γυρίσει πίσω η συσκευή γρήγορα, ή αν τελικά δεν μπορούν να την φτιάξουν να μου την αντικαταστήσουν με μιά άλλη ή στην τελική να λύσω την συμφωνία μιας και δν είναι αξιόπιστη. Την συσκευή την δούλεψα τους 2 πρώτους μήνες και έχει 3 μήνες που έκανα το συμφωνητικό. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα, αν κάποιος έχει βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση και γνωρίζει άς με βοηθήσει λίγο με μερικές πληροφορίες. Νιώθω ότι με κοροιδεύουν ενώ εγώ πληρώνω και είμαι τυπικός στις υποχρεώσεις του συμφωνιτικού.
Link to comment
Share on other sites

Σε vista με cab αρχείο έκδοσης γίνεται, αφού κατεβάσεις τον infineon driver.Με το kdz είχα πρόβλημα εγώ με vista

Σε ψιλοέχασα μιας και που δεν έχω σχέση με φλασαρίσματα σε LG... :D

 

Μάλλον όμως μιλάς για φλασάρισμα από branded σε unbranded. Εμένα με ενδιαφέρει να δουλεύει το νορμαλ φλασάρισμα μέσω pc suite σε ήδη unbranded συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένοι χρήστες LG Arena του myPhone.gr, αν θυμάστε μιλούσαμε για μιά βλάβη που είχα και έστειλα το κινητό μου για 2η φορά στο service της Vodafone μετά από 5 ώρες αφού το παρέλαβα από την πρώτη.. Πέρασαν 2 εβδομάδες και ακόμα να γυρίσει έχω κλήσει πλέον 4 εβδομάδες χωρίς LG Arena μου και πάω να σκάσω. Η δε V-Services λέει ότι προωθήθηκε στην LG και δεν έχουν νέα ακόμα και ότι το παρέλαβαν 8/7 ενώ το έδωσα 7/7 (βέβαια γρήγορα το πήραν δεν μπορω να πώ :Ρ) Την πρώτη φορά είπαν ότι έκαναν αναβάθμιση και άλλαξαν την δευτερέυον πλακέτα (?) Τέσπα, έβγαλε την ίδια βλάβη. Όπως είπα ηδη ταλαιπορούμε 1 μήνα σχεδόν, πως θα μπορέσω αυτή τη στιγμή να πιέσω την κατάσταση ώστε να γυρίσει πίσω η συσκευή γρήγορα, ή αν τελικά δεν μπορούν να την φτιάξουν να μου την αντικαταστήσουν με μιά άλλη ή στην τελική να λύσω την συμφωνία μιας και δν είναι αξιόπιστη. Την συσκευή την δούλεψα τους 2 πρώτους μήνες και έχει 3 μήνες που έκανα το συμφωνητικό. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα, αν κάποιος έχει βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση και γνωρίζει άς με βοηθήσει λίγο με μερικές πληροφορίες. Νιώθω ότι με κοροιδεύουν ενώ εγώ πληρώνω και είμαι τυπικός στις υποχρεώσεις του συμφωνιτικού.

 

Πάρε τηλέφωνο στην lg(800 11 200 300 / 801 11 200 900 ) εφόσον λένε ότι είναι εκεί η συσκευή.Αφού σου πούνε ό,τι σου πούνε παίρνεις vodafone και πιέζεις.

 

@joebar

Φλασάρισμα μέσω pc suite δεν υφίσταται.Μιλάς για κανονική αναβάθμιση.Τι πρόβλημα έχεις;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Η LG μου είπε ότι δεν πήρε καμιά συσκευή με αυτό το ΙΜΕΙ, αν και θα ήθελα να σημειώσω ότι την πρώτη φορά που το έστειλαν είπαν ότι το έστειλαν στην LG εξωτερικού αν και δεν ξέρω να πω την αλήθεια κατά πόσο ισχύει.. κάτι παίζει...
Link to comment
Share on other sites

Η LG μου είπε ότι δεν πήρε καμιά συσκευή με αυτό το ΙΜΕΙ, αν και θα ήθελα να σημειώσω ότι την πρώτη φορά που το έστειλαν είπαν ότι το έστειλαν στην LG εξωτερικού αν και δεν ξέρω να πω την αλήθεια κατά πόσο ισχύει.. κάτι παίζει...

 

Σιγά μην το έστειλαν και στην Κορέα..Παίρνεις τηλ στη βόντα και πιέζεις όσο δεν πάει.Απαράδεκτοι..

Και εξωτερικό να το έστειλαν υποχρεούνται να σε ενημερώνουν.Αλλά αποκλείεται να το έστειλαν έξω.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αρενοκρατορες!! κατι που μου εχει σπασει τα νευρα και αν διορθωνεται ας μου πει παρακαλω καποιος:

 

ειμαι στον music player και εχω τα τραγουδια κατα albums ...εχω ας πουμε 40 album μεσα...και αρχιζω και κατεβαινω απο το πρωτο στο 31ο και το ανοιγω και βλεπω τι εχει μεσα και μετα παταω το βελακι να με γυρισει πισω και ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ALBUM!!! δεν ειναι σπαστικο??? υπαρχει τροπος να με γυναει στο album που κοιταω εκεινη τη στιγμη?????:wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αρενοκρατορες!! κατι που μου εχει σπασει τα νευρα και αν διορθωνεται ας μου πει παρακαλω καποιος:

 

ειμαι στον music player και εχω τα τραγουδια κατα albums ...εχω ας πουμε 40 album μεσα...και αρχιζω και κατεβαινω απο το πρωτο στο 31ο και το ανοιγω και βλεπω τι εχει μεσα και μετα παταω το βελακι να με γυρισει πισω και ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ALBUM!!! δεν ειναι σπαστικο??? υπαρχει τροπος να με γυναει στο album που κοιταω εκεινη τη στιγμη?????:wacko:

Πάντα έτσι κάνει :mad:. Πρόκειται για ένα από τα σπαστικά του s-class. Είναι δηλαδή η έλλειψη απομνημόνευσης όπως πχ. αν ακούς ένα τραγούδι, κλείσεις το media player και μετά το ανοίξεις δεν θα ειναι στο τραγούδι που έπαιξε τελευταία φορά αλλά στο αρχικό. Το μόνο που μένει είναι να ελπίζουμε να διορθωθεί σε μια νέα αναβάθμιση!

 

@ m1chael: κατέβασέ το απο εδώ: http://rapidshare.de/files/47855754/V10O_02.kdz.html

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έτσι κάνει :mad:. Πρόκειται για ένα από τα σπαστικά του s-class. Είναι δηλαδή η έλλειψη απομνημόνευσης όπως πχ. αν ακούς ένα τραγούδι, κλείσεις το media player και μετά το ανοίξεις δεν θα ειναι στο τραγούδι που έπαιξε τελευταία φορά αλλά στο αρχικό. Το μόνο που μένει είναι να ελπίζουμε να διορθωθεί σε μια νέα αναβάθμιση!

 

@ m1chael: κατέβασέ το απο εδώ: http://rapidshare.de/files/47855754/V10O_02.kdz.html

υπάρχει κάποιος οδηγός στα ελληνικά για το φλασάρισμα, προσπαθώ να κατεβάσω αυτό του final destiny αλλα δεν μπορώ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...