Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα μολις τον περασα μια γρηγορη αναγνωση...! πολυ καλη δουλεια...!!

 

keep up the good work jimdem...!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγαπητά μέλη, ύστερα από προσπάθεια κατάφερα να τελειώσω τον "οδηγό εκτεταμένης χρήσης για το LG KM900 Arena". Περιέχει τα πιο σπουδαία tips & tricks καθώς και οδηγούς (πχ για φλασάρισμα ή gps) Μπορείτε να τον κατεβάσετε από εδώ. Πείτε μου εντυπώσεις!

 

 

Φοβερή δουλειά φιλαράκι και πολλά συγχαρητήρια

Δεν ξέρω αν διάβασες παραπάνω κατάφερα τελικά να μετατρέψω τους garmin αλλά για κάποιων λόγω το wetravel δεν τους βλέπει αν σε ενδιαφέρει να ρίξεις μια ματιά πες μου με ποιών τρόπο να τους στείλω

Link to comment
Share on other sites

ο finaldestiny πήρε μια ωραία θήκη που έχει δώρο screen protector και δωρεάν έξοδα αποστολής μόνο 3 Ευρώ!

Θήκη

την οποία έχω παραγγείλει και γω.

 

 

Δηλαδή το κριτήριο γιά την αγορά ενός καλού κινητού είναι τα παιχνίδια?:wacko:

oxi vevaia... alla den exoume dei tpt parapanw mexri twra me to na einai to arena kleidwmeno gia diafores efarmoges... profanws kai thelw kai ego na dw ti tha ginei me to tilefwno kai pws tha mporoume na allaxoume diafora provlimata, alla dn mporw na perimenw kai 2 xronia gia na doume tis allages aftes... episis exw tin aisthisi oti i lg dn dinei tin prosoxi p tha eprepe gia to sugkekrimeno tilefwno

Link to comment
Share on other sites

εισαι μεγαλη αρρωστια μπραβο!!!

φανταζομαι βεβαια...μπορεις να τον εμπλουτισεις... δεν ειδα τιποτα για επεξεργασια αρχειων .avi .dvx κλπ (αχαριστια λεγεται αυτο!!!!)

 

 

καπου πιο πανω εχω κανει μια ερωτηση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2863158#post2863158

 

μηπως ξερει καποιος κατι?

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του update ξέρει κάποιος να μου πεί τι γίνεται?? Γιατί με pc suite δεν γίνεται δουλειά, πείτε πως μπορώ να το φτιάξω...
Link to comment
Share on other sites

εισαι μεγαλη αρρωστια μπραβο!!!

φανταζομαι βεβαια...μπορεις να τον εμπλουτισεις... δεν ειδα τιποτα για επεξεργασια αρχειων .avi .dvx κλπ (αχαριστια λεγεται αυτο!!!!)

 

 

καπου πιο πανω εχω κανει μια ερωτηση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2863158#post2863158

 

μηπως ξερει καποιος κατι?

Κάθε πράμα στον καιρό του δε λένε? Σιγά σιγά. Έχουμε κι άλλες δουλειές.:p

 

Για το θέμα του update ξέρει κάποιος να μου πεί τι γίνεται?? Γιατί με pc suite δεν γίνεται δουλειά, πείτε πως μπορώ να το φτιάξω...

Μπορείς να κατεβάσεις τον οδηγό που υπάρχει στην υπογραφή μου. Εκεί έχει αναλυτικές πληροφορίες για το λεγόμενο φλασάρισμα

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη, ύστερα από προσπάθεια κατάφερα να τελειώσω τον "οδηγό εκτεταμένης χρήσης για το LG KM900 Arena". Περιέχει τα πιο σπουδαία tips & tricks καθώς και οδηγούς (πχ για φλασάρισμα ή gps) Μπορείτε να τον κατεβάσετε από εδώ. Πείτε μου εντυπώσεις!

πολυ σωστο σε βρίσκω!!! Έριξα μια πρώτη ματιά και ειναι πολυ καλη η δουλεια σου!!

 

Περιμένω αν κάποιος ξέρει τι γίνεται με το πρόβλημα που έχω με το update

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα την γνωμη σας επειδη ειμαι λιγο ασχετη lg arena vodafone live η απλη συσκευη? θελω να χρησιμοποιω το ιντερνετ αλλα μου ειπαν να μην παρω απο vodafone που εχω επιδοτηση επειδη δημιουργει πολλα προβληματα το μενου ειναι αληθεια ? προσπαθησα να διαβασω ολες τις απαντησεις αλλα ..... αν μπορειτε πειτε μου ποια η διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

Κάθε πράμα στον καιρό του δε λένε? Σιγά σιγά. Έχουμε κι άλλες δουλειές.:p

 

 

Μπορείς να κατεβάσεις τον οδηγό που υπάρχει στην υπογραφή μου. Εκεί έχει αναλυτικές πληροφορίες για το λεγόμενο φλασάρισμα

jimdem582 ξέρω τι ισχύει με το θέμα του φλασαρίσματος, αλλά όλοι λένε ότι μπορείς να κάνεις αναβάθμιση από το pc suite... τι ισχύει για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

jimdem582 ξέρω τι ισχύει με το θέμα του φλασαρίσματος, αλλά όλοι λένε ότι μπορείς να κάνεις αναβάθμιση από το pc suite... τι ισχύει για αυτο?

Προσωπικά, μόνο σε xp δούλεψε το update σ'εμένα 1 φορά που έκανα. σε vista οχι. Απλά, με το update είτε σου περνάει την ελληνική ανοιχτή έκδοση που δεν έχει fm transmitter (αν έχεις unbranded συσκευή) ενώ αν έχεις branded (voda κ.α) σου περνάει την αντίστοιχη branded έκδοση που επίσης δεν έχει transmitter.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, μόνο σε xp δούλεψε το update σ'εμένα 1 φορά που έκανα. σε vista οχι. Απλά, με το update είτε σου περνάει την ελληνική ανοιχτή έκδοση που δεν έχει fm transmitter (αν έχεις unbranded συσκευή) ενώ αν έχεις branded (voda κ.α) σου περνάει την αντίστοιχη branded έκδοση που επίσης δεν έχει transmitter.

δεν μπορώ να βάλω έκδοση europe με update από το pc suite δηλαδή??

Μήπως ξέρεις τίποτα για το app store?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να βάλω έκδοση europe με update από το pc suite δηλαδή??

Μήπως ξέρεις τίποτα για το app store?

Ακριβώς το pc suite δεν περνά open europe. Τώρα, το app store θα έρθει στην Ευρώπη προς το τέλος του έτους. Η LG ανακοίνωσε ότι εκτός από smartphones θα υποστηρίζει και feature phones (όπως arena, crystal, viewty smart κ.α) Εφ'οσων βρεθούν πρόθυμοι developers και αν όντως η lg υποστηρίξει και κινητά με s-class τότε θα έχει πολύ μεγάλη επιτυχία το store.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το pc suite δεν περνά open europe. Τώρα, το app store θα έρθει στην Ευρώπη προς το τέλος του έτους. Η LG ανακοίνωσε ότι εκτός από smartphones θα υποστηρίζει και feature phones (όπως arena, crystal, viewty smart κ.α) Εφ'οσων βρεθούν πρόθυμοι developers και αν όντως η lg υποστηρίξει και κινητά με s-class τότε θα έχει πολύ μεγάλη επιτυχία το store.

Μακαρι αν και δεν βλέπω να υπάρχει σωστη υποστηριξη για το τηλεφωνο απο την εταιρεία, δείτε το iphone που λεμε οτι το παιζει στα ίσα το αρενα πως το υποστηριξε η apple...

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι αν και δεν βλέπω να υπάρχει σωστη υποστηριξη για το τηλεφωνο απο την εταιρεία, δείτε το iphone που λεμε οτι το παιζει στα ίσα το αρενα πως το υποστηριξε η apple...

Η apple έχει μόνο 1 κινητό για να επικεντρωθεί, γι αυτό. Πάντως ας μη χάνουμε τις ελπίδες μας. Πολλοί έλεγαν οτι είχε προβλήματα το arena (πχ. youtube via wifi, οχι seek με αφή στα τραγούδια κ.α) όμως η LG τα διόρθωσε τα προβλήματα και συνεχίζει να κάνει διορθώσεις. Ας περιμένουμε να δούμε τι θα δείξει ο καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Η apple έχει μόνο 1 κινητό για να επικεντρωθεί, γι αυτό. Πάντως ας μη χάνουμε τις ελπίδες μας. Πολλοί έλεγαν οτι είχε προβλήματα το arena (πχ. youtube via wifi, οχι seek με αφή στα τραγούδια κ.α) όμως η LG τα διόρθωσε τα προβλήματα και συνεχίζει να κάνει διορθώσεις. Ας περιμένουμε να δούμε τι θα δείξει ο καιρός...

 

Τα προβλήματα ήταν αναμενόμενα σε ένα εντελώς καινούριο λογισμικό, το οποίο μάλιστα κυκλοφόρησε πολύ γρήγορα. όμως, τα προβλήματα αυτά δεν ήταν ιδιαίτερα σημαντικά και επιπλέον διορθώθηκαν γρήγορα.

 

Σε ότι αφορά το store, τι ακριβώς μπορούμε να περιμένουμε, από τη στιγμή που το κινητό δεν έχει ανοιχτό λειτουργικό και υποστηρίζει μόνο java???:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

jimdem μολις κατέβασα τo booklet με τα instructions που ανέβασες,

σε ευχαριστώ για την πολύ καλή δουλεία που έχεις κάνει.

ελπίζω να βοηθήσει...

να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

το we-travel περιλαμβάνει φωνητικές οδηγίες???

Ναι, αλλά προς το παρών στα αγγλικά, γερμανικά, ισπανικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα την γνωμη σας επειδη ειμαι λιγο ασχετη lg arena vodafone live η απλη συσκευη? θελω να χρησιμοποιω το ιντερνετ αλλα μου ειπαν να μην παρω απο vodafone που εχω επιδοτηση επειδη δημιουργει πολλα προβληματα το μενου ειναι αληθεια ? προσπαθησα να διαβασω ολες τις απαντησεις αλλα ..... αν μπορειτε πειτε μου ποια η διαφορα?

 

Το μενού της βόντα δε δημιουργεί προβλήματα, απλώς έχει 2 εικονίδια παραπάνω που σε οδηγούν σε δικές της υπηρεσίες.Δεν έχει πομπό ραδιοφώνου επίσης.Δες λίγο αν το Πλαίσιο έχει απλές συσκευές,κάνε την επιδότηση σου εκεί και πάρε απλή συσκευή.:)

Καλώς ήρθες.

 

@jimdem582

Δημήτρη μπράβο για το μεράκι σου :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα την γνωμη σας επειδη ειμαι λιγο ασχετη lg arena vodafone live η απλη συσκευη? θελω να χρησιμοποιω το ιντερνετ αλλα μου ειπαν να μην παρω απο vodafone που εχω επιδοτηση επειδη δημιουργει πολλα προβληματα το μενου ειναι αληθεια ? προσπαθησα να διαβασω ολες τις απαντησεις αλλα ..... αν μπορειτε πειτε μου ποια η διαφορα?

 

 

Κοίτα, αν αντέχει η τσέπη σου θα έλεγα να αποφύγεις το branded. Ναι απ' ότι φαίνεται έχει αρκετά bug, και πολλά κολπάκια που κάνει το κινητό με τις open εκδόσεις και μας διευκολήνουν, με τις branded εκδόσεις δεν τα κάνει ή τα κάνει μισά. Γενικότερα εμένα μου δίνουν την εντύπωση ότι είναι φτιαγμένες στο πόδι (οι branded). My View (Cosmote) το είχα εγώ, και στο τέλος αγανάκτησα και το flashαρα σε open Europe. Απλά σου λέω ότι τώρα είναι "άλλο κινητό". Η μέρα με την νύχτα. Αλλιώς πάρτο και ο Θεός βοηθός, που λένε. Είναι κρίμα πραγματικά γιατί είναι εξαιρετικό κινητό και χαντακώνεται από τα κακογραμμένα branded λειτουργικά.

 

EDIT: Αν γίνεται αυτό στο Πλαίσιο, δεν το συζητάω, κάντο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,,,

καταρχην να σας λυσω μια απορια για οσους δεν ξερουν,,,

Εχω το Αρενα της Vodafone,,, Πηρα τηλ και μου ειπαν οτι οι Google Maps δεν δουλευουν με gps,,, παρα μονο wifi kai Vodafone live,,,

Οποτε εψαξα για χαρτες και βρηκα τους mgmaps δεν καταφερα να βαλω τους Wetravel,,,

Οι χαρτες ειναι μια χαρα δουλευουν αψογα, ενα μειον,,,

πρεπει να κατεβασεις την περιοχη που θελεις και μετα να την φτιαξεις με το gmapmaker για να τους περασεις στο κινητο,,,

Συγκεκριμενα την κρητη διαλεξα ολοκληρη και εχουν παει στα 2gigabyte,,,

τους περασα στο κινητο,,,

Ερωτηση, πως γινεται να μην πιανει τοσο χωρο?Σε ενα φιλο εστειλα invite μεσω του κινητου μου (sms invite) μεσω του προγραμματος για να δοκιμασει και αυτος τους ιδιους χαρτες,,,

Εχει το N95 Nokia,,, (οχι οτι τους χρειαζεται).

μεσα σε 2 λεπτα μπορουσε να δει τα παντα στην Κρητη χωρις να τους εχει αποθηκευμενους,,,

Πως γινεται? Εχει ψαχτει κανεις;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα ήταν αναμενόμενα σε ένα εντελώς καινούριο λογισμικό, το οποίο μάλιστα κυκλοφόρησε πολύ γρήγορα. όμως, τα προβλήματα αυτά δεν ήταν ιδιαίτερα σημαντικά και επιπλέον διορθώθηκαν γρήγορα.

 

Σε ότι αφορά το store, τι ακριβώς μπορούμε να περιμένουμε, από τη στιγμή που το κινητό δεν έχει ανοιχτό λειτουργικό και υποστηρίζει μόνο java???:worry:

 

Ας τα κάνουμε λίγο χειρότερα τα νέα για εμάς: η LG θα βγάλει το μοντέλο GM730 που θα είναι στην ουσία ένα S-GLASS interface επάνω σε WINDOWS MOBILE. Άψογα. Τώρα μένει να δούμε κατά πόσο η LG θα δώσει σημασία και σε εμάς τους κατόχους του Arena που τρέχει μόνο java. Πάντως αν μας "πουλήσει" την έχω διαγράψει απο εταιρία κινητών πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις το πήρα κι εγώ το Arena! Πολύ καλό φαίνεται! Μια ερώτηση... Το pc suite δεν δουλεύει σε εμένα με το cd του..... Που μπορώ να το κατεβάσω βρε παιδιά.....;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις το πήρα κι εγώ το Arena! Πολύ καλό φαίνεται! Μια ερώτηση... Το pc suite δεν δουλεύει σε εμένα με το cd του..... Που μπορώ να το κατεβάσω βρε παιδιά.....;

Απλά σύνδεσε το κινητό σου σε pc suite mode. Ύστερα από εγκατάσταση drivers θα σου ζητήσει να εισάγεις το cd η να κατεβάσεις το pc suite από το Internet. Πάτησε download κ είσαι ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...