Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τετοια ακουω για προβληματα καθε μερα και ξενερωνω τελειως ρε παιδια... :(

Μονο στα branded κινητα παρατηρουνται αυτα τα bugs? Γιατι τωρα να δωσω τοσα λεφτα κ να ψαχνομαι σαν τον λακαμα υστερα "γιατι και πως" μου ακουγεται καπως... Λιγο πιο ολοκληρωμενο δεν γινοταν να το βγαλουν? Για το samsung jet για παραδειγμα οτι bugs αναφερονται με το ζορι τα λες bugs...Ποιο πολυ ιδιοτροπιες των ψαγμενων τα λες...

Τεσπα θα τα δω κ τα 2 απο κοντα ξανα κ θα δω τι θα κανω...

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες εγω δεν ξερω τελικα που θα καταληξω...Ειδα χτες την αντιστοιχη προταση της samsung με το S-8000 Jet κ επαθα την πλακα μου....Αν το δοκιμασε κανεις απο κοντα θελω να μου πει την γνωμη του.. Τιμη εκκινησης 409 ευρω!! Πολυ λιγα για αυτα που προσφερει το τηλεφςνο νομιζω...

 

http://www.gsmarena.com/samsung_s8000_jet-2835.php

μιλάμε για 60€ παραπάνω...Μη ξεχνιόμαστε...Πολύ λίγα είναι και αυτά που προσφέρει το αρένα με τη τιμή του...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Στους διαψηφισμούς μου είπαν να αγοράσω ή το νόκια 5800 ή το αρένα. Διάβασα τις 140 σελίδες του τόπικ, θα συνεχίσω αργότερα τις λοιπές.

 

Εσείς ποιο θα μου προτείνατε; το θέλω κυρίως για ίντερνετ σέρφινγκ μέσω wifi. Με τον όπερα λύθηκε το θέμα youtube αν κατάλαβα καλά ε;

Link to comment
Share on other sites

Στους διαψηφισμούς μου είπαν να αγοράσω ή το νόκια 5800 ή το αρένα. Διάβασα τις 140 σελίδες του τόπικ, θα συνεχίσω αργότερα τις λοιπές.

 

Εσείς ποιο θα μου προτείνατε; το θέλω κυρίως για ίντερνετ σέρφινγκ μέσω wifi. Με τον όπερα λύθηκε το θέμα youtube αν κατάλαβα καλά ε;

Ναι φίλε!Λύθηκε!:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

μια ερωτηση λιγο γρηγορη,γιατι δεν το εχω ανακαλυψει ακομα...

την ωρα που σε καλούν και χτυπά το κινητο (εκτος απο το κουμπί "σίγαση" που γραφει η οθόνη) υπάρχει κάποιο αλλο "γρηγορο" πληκτρο να σταματα να ακουγεται ο ήχος κλήσης??

Καποιο πληκτρο απο τα πλαγια ας πούμε ???

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο παιδιά,

το google-maps δεν υποστηρίζει φωνητικές οδηγίες.ετσι δεν είναι?

το we-travel (που εχω διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες) υποστηρίζει???

Link to comment
Share on other sites

The AO2DSV/V10E_03 - O2 firmware has the best camera

The AVD2SV/V10V_00 - Vodafone firmware does YouTube on Wi-Fi,

The ATHASV/V10D_00 Thailand Firmware incl German has Handwriting and Tag-it, however, is always on and T9

The ANEUSV/V10B_02 - the ANEUSV/V10B_02 - Europe Open Firmware has the strongest performance. But without Wi-Fi YouTube, Handwriting, Tag-it or at best Cam.

 

Το λινκ της παραπάνω πληροφορίας http://www.handy-faq.de/forum/lg_km900_arena_forum/70119-lg_km900_arena_firmware_download.html

 

Greetz,

-The_King-

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το κόκκινο κουμπί μια φορά σταματάει ο ήχος της κλήσης, ΑΛΛΑ δεν την απορρίπτεις. Αν το ξαναπατήσεις, την απορρίπτεις.

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι από σήμερα. Ό,τι mp3 και να βάλω μού βγάζει "Αδύνατη αναπαραγωγή αρχείου". Μνήμη έχω (άλλωστε με copy-paste το δέχεται το κινητό). Είναι σαν να έχει κολλήσει. Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά άρχισε να το κάνει όταν πέρασα ένα mp3 με ονομασία που το είχα ήδη μέσα στο κινητό, αλλά διαφορετικής χρονικής διάρκειας και σε διαφορετικό φάκελο. Any ideas? :wacko:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι μου (εδώ είμαστε όλοι φίλοι) σας παρακαλώ, όταν γράφετε ένα μήνυμα και θέλετε να γράψετε και κάτι άλλο, μην δημιουργείτε επόμενο μήνυμα, αλλά να χρησιμοποιείτε το κουμπί της "τροποποίησης". Αντίστοιχως όταν θέλετε να απαντήσετε σε 2 ή περισσότερα μηνύματα άλλων χρηστών, να χρησιμοποιείτε το κουμπί της "πολλαπλής παράθεσης". Ευχαριστώ παίδες.

Τώρα για το appstore, είχα επισημάνει σε παλαιότερο μου ποστ, ότι υπήρχε ο κίνδυνος να δημιουργηθεί μόνο για τα WM κινητά της.Παρ'όλα αυτά, ο κόσμος την μαθαίνει για τα υπόλοιπα κινητά της (αυτά που έχουμε οι περισσότεροι), οπότε ίδωμεν.Αν και μιλάμε για java, οπότε τα πράγματα είναι περιορισμένα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια ελπίδα να είναι διαθέσιμο το appstore και για τα s-class κινητά καθώς το νέο Crystal είναι s-class και θα κυκλοφορήσει μετά το appstore. Επίσης, διάβασα (washinghton post)ότι το 2009 η LG θα βγάλει 80 νέα κινητά εκ των οποίων περίπου 20 θα είναι "έξυπνα" (Android & WM)
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι από σήμερα. Ό,τι mp3 και να βάλω μού βγάζει "Αδύνατη αναπαραγωγή αρχείου". Μνήμη έχω (άλλωστε με copy-paste το δέχεται το κινητό). Είναι σαν να έχει κολλήσει. Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά άρχισε να το κάνει όταν πέρασα ένα mp3 με ονομασία που το είχα ήδη μέσα στο κινητό, αλλά διαφορετικής χρονικής διάρκειας και σε διαφορετικό φάκελο. Any ideas? :wacko:

 

Μου το έκανε μια φορά , λύθηκε με επανεκίνηση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη 2 φορές, αλλά τίποτα. Υπομονή. Μπορεί να στρώσει μόνο του.

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια και εγω δεν εχω κανει factory reset μετα το flasharisma θα ηταν καλο να κανω λετε? Και αν κανω θα μου σβηστουν ολα απο μεσα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια και εγω δεν εχω κανει factory reset μετα το flasharisma θα ηταν καλο να κανω λετε? Και αν κανω θα μου σβηστουν ολα απο μεσα?

 

πράγματι καλό θα ήταν να το κάνεις. Θα σβηστούν τα πάντα από το κινητό. Δεν νομίζω να επηρεάζει καθόλου την κάρτα μνήμης (αν του έχεις βάλει) αλλά για καλό και για κακό βγάλτην πριν κάνεις factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια σημερα δοκιμασα κ τα 2 τηλεφωνα.. LG Arena - Samsung Jet

Λοιπον αρκετα εντυπωσιασμενος απο το samsung θα σας πω γιατι μαλλον θα καταληξω εκει..

Πιο γρηγορο, δοκιμασα να γραψω μηνυμα κ στα 2 για πρωτη φορα.. με qwerty κ στο samsung den εκανα ουτε ενα λαθος..Στο αρενα...Δεν μπορεσα να γραψω οπως επρεπε + του οτι το πληκτρο με το κοκκινο τηλεφωνο ειναι αφης κ αν παει κατα λαθος το χερι σου επανω τοτε αντιο!! σε πεταξε! :(

Στο χερι το αρενα ειχε πιο ωραια αισθηση κ μαλιστα το μενου του θα ελεγα οτι ηταν αρκετα "smooth" (οσοι το επιασαν το επιασαν)! Καμερα κ τα 2 πολυ καλη ! Το "one finger zoom" του samsung ικανοποιητικο! Ο κυβος του samsung (κλεψιμο βεβαια αλλα το αποτελεσμα μετραει) απιστευτος! Κ πολυ γρηγορος! Απο εκει κ περα οσο αναφορα την μουσικη νομιζω πως το αρενα απο τα speakers ισως ακουγεται πιο δυνατα... Αλλα γενικοτερα μου αρεσαν κ τα 2 τηλεφωνα (καλα το samsung οθοναρα παιδια! πρεπει να το δειτε ) ομως μαλλον δεν θα αγορασω το αρενα επειδη στο θεμα tou sms μου εσπασε λιγο τα νευρα.. Αυτα προς το παρον...

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

μιλάμε για 60€ παραπάνω...Μη ξεχνιόμαστε...Πολύ λίγα είναι και αυτά που προσφέρει το αρένα με τη τιμή του...

 

Επειδη δεν καταλαβα ποιο απο τα 2 υποστηριζεις... Το Αρενα οταν βγηκε ειχε τιμη εκκινησης τα 399 ευρω... Το jet κανει 409 ευρω... Περαν του οτι τα δοκιμασα κ τα 2... Μια ματια κ μονο στα Specs k sta review των 2 να ριξεις θα καταλαβεις περι τινος προκειται.. Εγω εγραψα κυριως γιατι δεν θα προτιμουσα το αρενα... (χωρις να σημαινει οτι δεν μου αρεσει ε..προς θεου! ειχα φαει κολλημα) Απλως "εστρωσε" καλυτερα στο χερι μου το jet....

 

ΥΓ Το καλυτερο της υποθεσης ομως ειναι η γνωμη του υπαλληλου του καταστηματος... Που αφου εξεφρασε τον θαυμασμο του κ για τα 2 τηλεφωνα στο τελος μου απανταει.. "Εγω κ παλι θα προτιμουσα to I-Phone" Αν τον γνωριζα ισως να του εριχνα μουτζα με τα 4... Αλλα απλως χαμογελασα! Τι να πω...Αυτη η Apple εχει βαλει παρωπιδες στο κοσμο... Whatever! :D

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν καταλαβα ποιο απο τα 2 υποστηριζεις... Το Αρενα οταν βγηκε ειχε τιμη εκκινησης τα 399 ευρω... Το jet κανει 409 ευρω... Περαν του οτι τα δοκιμασα κ τα 2... Μια ματια κ μονο στα Specs k sta review των 2 να ριξεις θα καταλαβεις περι τινος προκειται.. Εγω εγραψα κυριως γιατι δεν θα προτιμουσα το αρενα... (χωρις να σημαινει οτι δεν μου αρεσει ε..προς θεου! ειχα φαει κολλημα) Απλως "εστρωσε" καλυτερα στο χερι μου το jet....

 

 

Συγνώμη αλλά έχω την εντύπωση ότι είσαι εντελώς offtopic και κακώς και ο Πυθαγόρας σου απαντάει. Φίλε μου άνοιξε ένα θέμα στους διαξιφισμούς και εκεί κουβέντιασε ότι και όσο θέλεις σχετικά με τα + ή τα - των δύο κινητών. Απλά εμένα ΔΕΝ με ενδιαφέρουν οι συγκρήσεις σου και η γνώμη σου πιο από τα δύο κινητά θα πάρεις. Όταν με το καλό πάρεις αυτό που θα αποφασήσεις, αν θα είναι το αρένα, έλα από εδώ να κουβεντιάσουμε ότι θες γύρω από το κινητό. Αν θα πάρεις το τζετ, στο αντίστοιχο νήμα.... τα ίδια. Αλλά να ποστάρουμε στο νήμα του αρένα για το ποιο μας αρέσει περισσότερο (το τζετ ή αυτό) δεν νομίζω ότι κολλάει.

 

Με το συμπάθιο κιόλας, αλλά νομίζω ότι παρατράβηξε το "καλό το αρένα αλλά το τζετ είναι καλύτερο, απίστευτο, υπέροχο, καταπληκτικό, μοναδικό" κλπ κλπ.

 

Και συγνώμη από τους υπόλιπους αν έγινα αγενής, αλλά παρατράβηξε η όλη ιστορία.:mad:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν καταλαβα ποιο απο τα 2 υποστηριζεις... Το Αρενα οταν βγηκε ειχε τιμη εκκινησης τα 399 ευρω... Το jet κανει 409 ευρω... Περαν του οτι τα δοκιμασα κ τα 2... Μια ματια κ μονο στα Specs k sta review των 2 να ριξεις θα καταλαβεις περι τινος προκειται.. Εγω εγραψα κυριως γιατι δεν θα προτιμουσα το αρενα... (χωρις να σημαινει οτι δεν μου αρεσει ε..προς θεου! ειχα φαει κολλημα) Απλως "εστρωσε" καλυτερα στο χερι μου το jet....

 

ΥΓ Το καλυτερο της υποθεσης ομως ειναι η γνωμη του υπαλληλου του καταστηματος... Που αφου εξεφρασε τον θαυμασμο του κ για τα 2 τηλεφωνα στο τελος μου απανταει.. "Εγω κ παλι θα προτιμουσα to I-Phone" Αν τον γνωριζα ισως να του εριχνα μουτζα με τα 4... Αλλα απλως χαμογελασα! Τι να πω...Αυτη η Apple εχει βαλει παρωπιδες στο κοσμο... Whatever! :D

Φίλε μου όποιο και να πάρεις να το χαρείς.Αν έχεις πρόβλημα ποιο να επιλέξεις, άνοιξε ένα θέμα στους Διαξιφισμούς να πάρεις και γνώμες άλλων μελών.Αν επιλέξεις το αρένα, με χαρά να σε έχουμε εδώ.Αλλά δε μπορούμε εδώ να μιλάμε για samsung και λοιπά κινητά.Σε ευχαριστώ.

Συγνώμη αλλά έχω την εντύπωση ότι είσαι εντελώς offtopic και κακώς και ο Πυθαγόρας σου απαντάει. Φίλε μου άνοιξε ένα θέμα στους διαξιφισμούς και εκεί κουβέντιασε ότι και όσο θέλεις σχετικά με τα + ή τα - των δύο κινητών. Απλά εμένα ΔΕΝ με ενδιαφέρουν οι συγκρήσεις σου και η γνώμη σου πιο από τα δύο κινητά θα πάρεις. Όταν με το καλό πάρεις αυτό που θα αποφασήσεις, αν θα είναι το αρένα, έλα από εδώ να κουβεντιάσουμε ότι θες γύρω από το κινητό. Αν θα πάρεις το τζετ, στο αντίστοιχο νήμα.... τα ίδια. Αλλά να ποστάρουμε στο νήμα του αρένα για το ποιο μας αρέσει περισσότερο (το τζετ ή αυτό) δεν νομίζω ότι κολλάει.

 

Με το συμπάθιο κιόλας, αλλά νομίζω ότι παρατράβηξε το "καλό το αρένα αλλά το τζετ είναι καλύτερο, απίστευτο, υπέροχο, καταπληκτικό, μοναδικό" κλπ κλπ.

 

Και συγνώμη από τους υπόλιπους αν έγινα αγενής, αλλά παρατράβηξε η όλη ιστορία.:mad:

 

Τακτοποιήθηκε, φρόνιμα :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι από σήμερα. Ό,τι mp3 και να βάλω μού βγάζει "Αδύνατη αναπαραγωγή αρχείου". Μνήμη έχω (άλλωστε με copy-paste το δέχεται το κινητό). Είναι σαν να έχει κολλήσει. Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά άρχισε να το κάνει όταν πέρασα ένα mp3 με ονομασία που το είχα ήδη μέσα στο κινητό, αλλά διαφορετικής χρονικής διάρκειας και σε διαφορετικό φάκελο. Any ideas? :wacko:

 

Ok, με ένα scan and fix problems του removable disk διορθώθηκε το προβληματάκι. :D

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2861456&posted=1#post2861456

αχ...στο μέλλον άραγε θα δούμε s-class εφαρμογές?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον γυρνάει σε 3G το κινητό (επάνω αριστερά εκεί που σου δίχνει το σήμα θα πρέπει να σου λέει 3G) δεν έχει κάτι άλλο από εσένα. Όλο το παιχνίδι παίζεται στο σταθμό που σε έχει.

 

Έχει το H> κόκκινο, καλύτερο δεν είναι αυτό?

ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση από LG Mobile Developer Network:

 

Ολόκληρο το κείμενο θα το βρείτε εδώ. Κράτησα τα σημαντικότερα:

 

-“It’s an added-value service that comes with LG’s high-end phone and smartphone ownership. And unlike other mobile phone online stores, LG’s intention is not to censor the type of applications that are available to our customers but only to ensure that they meet the high standards for quality and compatibility.”

-"More feature phones from LG will be able to access the LG Application Store in the future.

 

Με λίγα λόγια μας λένε ότι το appstore θα είναι διαθέσιμο και για μη-smartphone κινητά! (Το Arena είναι feature phone και αναφέρεται παραπάνω)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...