Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν. Κατέβασε απο το wap.mgmaps.com, εκεί που λέει Generic το signed.jad. Κάνε εγκατάσταση στο κινητό. (Την πρώτη φορά στο κινητό απαιτείται ίντερνετ. Συνδέσου σ'ενα wi-fi, και άνοιξε το πρόγραμμα. Στο πρώτο παράθυρο θα λέει επιβεβαίωση για λήψη πληροφοριών με τη θέση σας. Πάτησε, να επιτρέπεται πάντα. Στην επόμενη οθόνη πάτησε να επιτραπεί μόνο αυτή τη φορά η σύνδεση στο ίντερνετ. Μόλις ανοίξει το πρόγραμμα, πάτα τις 3 παράλληλες γραμμές στα αριστερά της οθόνης και θα ανοίξει το μενού. Μετά επέλεξε settings. Πήγαινε στο map browsing και βρές την επιλογή offline mode. Τσέκαρε το κουτί και πάτα Επιλ. Save. Ύστερα, πήγαινε στο map types. Πάτησε πάνω στο yahoo maps, και αποεπέλεξε όλα τα τίκ. Ύστερα, πάτησε Επιλ. Save και κλείσε το πρόγραμμα. Αν θές βγές απο το ίντερνετ. Μετά, άνοιξε το πρόγραμμα και βγές σ'ένα ανοιχτό χώρο. Μόλις ανοίξει, πάτησε πάλι τις γραμμές αριστερά για να ανοίξει το μενού. Εκεί επέλεξε το GPS. Στο επόμενο μενού, πάτησε Show Compass και περίμενε να βρεί σήμα. Μόλις βρεί θα εμφανίσει χρήσιμες πληροφορίες, συμπ. των συντεταγμένων!

 

Σημείωση: Μόνο αυτή τη λειτουργία να κάνεις με αυτό το πρόγραμμα γιατί δέν έχει φορτωμένους χάρτες και θα "παγώσει" το κινητό αν πατήσεις μια άλλη επιλογή. Σε περίπτωση που "παγώσει", μήν βγάλεις τη μπαταρία, απλά πάτησε το πλήκτρο απενεργοποίησης, σάν να κλείνεις το κινητό. Μόλις κλείσει, άνοιξέ το πάλι και όλα θα είναι οκ. Ελπίζω να βοήθησα. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalispera paidia.xaireto oli tin parea.

na sas enimeroso oti eimai kainourgios oso anafora to forum kai oti protithemai na agoraso to argotero mexri ayrio to lg arena.

elpizo na me sivouleyete oloi pros aytin tin kinisi mou.

episis nomizo oti tha mporousa na vasisto se sas an xreiasto kapoia peraitero voitheia.

esti den einai ?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΕ ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ...

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ LG AΠΟ THN VODAFONE H ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ???

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ,ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣ VODAFONE MERIA ΘΑ ΣΤΡΑΦΩ...

ΤΗΑΝΚΣ

Link to comment
Share on other sites

Κανε ένα "ξεφύλλισμα" στις προηγούμενες σελίδες και όχι μόνο θα δείς τί είναι αλλά μπορει και να το επιχειρήσεις! Αν το πάρεις απο voda μπορείς μετά να το φλασάρεις σε ανοιχτή έκδοση και έτσι θα απαλλαγείς απο τα εικονίδια της voda και το αρένα θα έχει νέες λειτουργίες και βελτιώσεις (ταχύτητα, πομπός fm, και πολλά άλλα!)
Link to comment
Share on other sites

molis prin ligo petyxe h anavathmish tou firmware sto arena mou. egine apisteyta pio grigoro kai veltiwse polla lathi. eyxaristw poly k ton "jimdem582" gia thn voithia pou mou pareixe. to kinhto pleon apo teleio egine poly teleio :P . dokimaste to
Link to comment
Share on other sites

Κανε ένα "ξεφύλλισμα" στις προηγούμενες σελίδες και όχι μόνο θα δείς τί είναι αλλά μπορει και να το επιχειρήσεις! Αν το πάρεις απο voda μπορείς μετά να το φλασάρεις σε ανοιχτή έκδοση και έτσι θα απαλλαγείς απο τα εικονίδια της voda και το αρένα θα έχει νέες λειτουργίες και βελτιώσεις (ταχύτητα, πομπός fm, και πολλά άλλα!)

 

opote se proti fasi den paizei kapoio idiaitero provlima na to agoraso apo vodafone.etsi den einai??

asxeto:diavasa kapou oti i proti fortisi prepei na einai 14 ores,asxeta an leei plris fortisi.

kai episis oti oi 3 protes fortiseis prepei na ksefortistei teleios to kinito kai meta na to fortiso.

sosta ?

Link to comment
Share on other sites

@gr_rocker: Στο αρένα θες να πείς. Χάρηκα και τώρα περιμένουμε τη νέα version open europe που θα περιλαμβάνει streaming via WIFI, αναγνώριση χαρακτήρων και πολλά άλλα. Έρχεται και το Appstore...

 

@paivan7: Σωστά αυτά που λές (αν κι εγώ δεν ακολούθησα τη συμβουλή για 14h), καλύτερα έτσι να το κάνεις, μή σε πάρω στο λαιμό μου! ;) Επίσης, πολλοί αγόρασαν vl arena (όπως ο gr_rocker) και το έκαναν open με φλασάρισμα.

(προσοχή στα greeklish)

 

*vl: vodafone live!

Link to comment
Share on other sites

jimdem 52:otan les vl arena,ti akrivos ennoeis (vodafone i kamia sxesi???)

signomi paidia gia tis erotiseis mou,an fainontai ilithies,eimai kainourgios sto forum kai thelo ligo xrono mexri na mpo sto klima.

elpizo na min sas zalizo

petagomai mexri tin vodafone

thanks for the help !!!

Link to comment
Share on other sites

exo ena provlima den mporo na do tin esoteriki mnimi se mass storage mode, exei kaneis kamia idea. mono mia mera tixaia doulepse se mass storage alla tora me ta teleutaia updates tipota

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

αμα το εχεις σε hub βγαλτο κ βαλτο σε αλλη θυρα usb μονο του...το ειχα κ εγω αυτο το προβλημα κ ετσι λυθηκε
Link to comment
Share on other sites

@gr_rocker: Στο αρένα θες να πείς. Χάρηκα και τώρα περιμένουμε τη νέα version open europe που θα περιλαμβάνει streaming via WIFI, αναγνώριση χαρακτήρων και πολλά άλλα. Έρχεται και το Appstore...

 

 

οταν λες appstore θα παίρνει εφαρμογές όπως το iphone?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λειτούργησα το κινητό. Είναι τέλειο. Έκανα την αναβάθμιση το firmware απο το LG Pc Suite και μου πέρασε την έκδοση ΚΜ900ΑΤ_V10v. H 10t δεν ήταν η τελευταία; Τι έγινε; Έβγαλαν κι άλλη; Πάντως το mp3 και το βίντεο το προχωράει από την μπάρα. Youtube over wi-fi δεν μπορώ αυτή τη στιγμη να ελέγξω.
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

οι εκδοσεις στις οποιες αναφερομαστε ειναι unbranded δλδ χωρις vodafone menu κτλ...οταν εχεις vl συσκευη το pc suite σου περναει την τελευταια διαθεσιμη για vodafone ελλαδας...

αντιστοιχα οταν εχεις unbranded συσκευη σου περναει την τελευταια ελληνικη διαθεσιμη εκδοση χωρις πομπο ραδιοφωνου παντα

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από Γερμανό πριν λίγες ώρες.

πρώτες εντυπώσεις καλές.

Ποιότητα συναρμογής πολύ καλή, αν και το μικρό βάρος (σε σχέση με αυτά που έχω συνηθίσει) του δίνει μια ψεύτικη αίσθηση. Πάντως, προς το παρόν κανένα παράπονο στον τομέα αυτόν.

Οθόνη απλά σούπερ, αλλά θέλει εξοικείωση.

 

Το μενού, οκ, πολύ όμορφο, αλλά χάθηκα. Θέλει ψάξιμο....:O

 

Πέρασα ρυθμίσεις της wind, κατέβασα τα μειλ μου, όλα καλα΄.

Τώρα φορτίζει και... περιμένω.

Έκδοση λογισμικού 10v , κάτι τέτοιο νομίζω.

Υπάρχει νεώτερη??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

-Ο ήχος του αρένα από το ηχείο είναι καλός,άριστος, ή απλά ικανοποιητικός;;

-Η ένταση του κινητού είναι δυνατή;;

-Όταν βρίσκεται στο ανώτατο επίπεδο έντασης ακούγονται ενοχλητικά τριξήματα,κ.λ.π.;;

-Τα ηχεία είναι στερεωφονικά;;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα να το επαναφερω ςε εργοστασιακες ριθμισεις και μου ζηταει κωδικο ασφαλιας ποιος ειναι αυτος

 

Αν δεν τον έχεις αλλάξει ο default είναι "0000"

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

-Ο ήχος του αρένα από το ηχείο είναι καλός,άριστος, ή απλά ικανοποιητικός;;

-Η ένταση του κινητού είναι δυνατή;;

-Όταν βρίσκεται στο ανώτατο επίπεδο έντασης ακούγονται ενοχλητικά τριξήματα,κ.λ.π.;;

-Τα ηχεία είναι στερεωφονικά;;

 

- Ο ήχος του είναι απλά άριστος. Το Dolby κάνει θαύματα. :happy:

- Η ένταση είναι αρκετά δυνατή, δεν έχεις πρόβλημα να το ακούσεις (εκτός αν είσαι μέσα σε club).:lol:

- Εξαρτάτε το MP3. Αν έχει τονισμένες χαμηλές, λογικό είναι να σου παραμορφώσει το μεγαφωνάκι. (Ήμαρτον, έτσι?!?):!:

- Nop. Ένα είναι, αλλά καλής ποιότητας. Όσο παίζει μέσα στις αντοχές του, παίζει καθαρά και ποιοτικά.:D

 

 

PS. Με την τελευταία αναβάθμιση (open Europe 10B) το τηλέφωνο είναι απλά άψωγο. Δεν κολλάει, όλα δουλεύουν πολύ καλά και σωστά. Κάποια λίγα μικροπροβλήματα μένουν με τα BTHF. Λιγότερα όμως από τις άλλες εκδόσεις λειτουργικού.

PS2. Αν είχε και κάποιο τρόπο να σου δίχνει ότι έχεις αναπάντητη (όταν είναι σε κατάσταση αναμονής) θα ήταν πραγματικά τέλειο. Αλήθεια γιατί δεν βάζουν κάτι τέτοιο. Τόσο δύσκολο είναι πια? Ένα Ε51 που έχω σαν δεύτερη συσκευή, έχει ένα led λευκό που φλασάρει όταν έχεις κάτι αναπάντητο (μύνημα ή κλήση). Εδώ? Ένα ledάκι?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!

 

μετα την αναβαθμιση που εκανα σε εκδοση v10b μου παρουσιαζει το εξης: καθε φορα που περναω τραγουδια στο κινητο (μεσω mass storage) δεν μου ανοιγει μετα το media player!!! με reset διορθωνεται βεβαια αλλα δεν ειναι κατασταση αυτη ρε γμτ!! εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα? καμμια ιδεα για λυση??

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια, κανω ακριβώς ότι λένε οι οδηγείες για φλασάρισμα του finaldestiny86 και μου βγάζει μήνυμα "Η αναβάθμιση του LG κινητού σας τηλεφώνου δεν είναι δυνατή λόγω σφάλματος που παρουσιάστηκε στο σύστημα." Τι να κάνω???
Link to comment
Share on other sites

αμα το εχεις σε hub βγαλτο κ βαλτο σε αλλη θυρα usb μονο του...το ειχα κ εγω αυτο το προβλημα κ ετσι λυθηκε

 

den to eixa se hub alla sto usb tou koutiou, to evala sto piso branket kai doulepse euxaristo

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη έχει πάνω προστατευτική ζελατίνα, σωστά?(τι ρωτάω τώρα...)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!

 

μετα την αναβαθμιση που εκανα σε εκδοση v10b μου παρουσιαζει το εξης: καθε φορα που περναω τραγουδια στο κινητο (μεσω mass storage) δεν μου ανοιγει μετα το media player!!! με reset διορθωνεται βεβαια αλλα δεν ειναι κατασταση αυτη ρε γμτ!! εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα? καμμια ιδεα για λυση??

 

ακυρο!! δεν παιζει προβλημα... απλα πρεπει η μεταφορα να γινει μεσω pc suite:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...