Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω στη θεση σου θα τα εσβηνα ολα πριν ξεκινησω νεα εγκατασταση...η rc 26 ειναι η τελευταια εκδοση νομιζω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω στη θεση σου θα τα εσβηνα ολα πριν ξεκινησω νεα εγκατασταση...η rc 26 ειναι η τελευταια εκδοση νομιζω

 

φίλε είσαι θεούλης!!!χεχεχε

Τώρα θα ξεκινήσω ξανά τη διαδικασία!!!:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

ο beck23 ειπε οτι δουευει αρκετα ικανοποιητικα η νεα εκδοση...ελπιζω να παιξει σωστα κ σε σενα...

καπου πηρε το ματι μου οτι εχει κ mapgenerator...θα το ψαξω μετα την εξεταστικη γιατι ετσι κ ισχυει κ βαλουμε χαρτες απο google πιστευω θα βελτιωθει πολυ η αποδοση του

Link to comment
Share on other sites

ο beck23 ειπε οτι δουευει αρκετα ικανοποιητικα η νεα εκδοση...ελπιζω να παιξει σωστα κ σε σενα...

καπου πηρε το ματι μου οτι εχει κ mapgenerator...θα το ψαξω μετα την εξεταστικη γιατι ετσι κ ισχυει κ βαλουμε χαρτες απο google πιστευω θα βελτιωθει πολυ η αποδοση του

καλά έτσι και ισχύει αυτό όχι απλά θα βελτιωθεί!Θα γίνει πλέον κανονικός πλοηγός με ελάχιστα προβλήματα!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

περισσοτερα νεα θα εχω απο την επομενη εβδομαδα...βασικα ισως περιμενω να βγει κ η νεα εκδοση λογισμικου για να τα κανω ολα μαζι
Link to comment
Share on other sites

περισσοτερα νεα θα εχω απο την επομενη εβδομαδα...βασικα ισως περιμενω να βγει κ η νεα εκδοση λογισμικου για να τα κανω ολα μαζι

σωστό και αυτό!Ε ναι τώρα είναι σπαστικό να κάνεις αυτή τη διαδικασία κάθε 3 και λίγο...Βασικά ήθελα να ρωτήσω.Τώρα στις βασικές μου επαφές έχω βάλει και από μία φωτό.Αυτή για να λειτουργεί,αναγκαστικά πρέπει να είναι στη μνήμη του τηλεφώνου.Όταν εγώ τώρα θέλω να κάνω αναβάθμηση θα πρέπει να έχω σώσει αυτές τις εικόνες και να τις ξαναπεράσω και να τις ξαναβάλω μέσα στις επαφές?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

αμα θες να κανεις factory reset (που για μενα χρειαζεται) μετα το φλασαρισμα τοτε ναι πρεπει να κανεις ενα backup πρωτα..
Link to comment
Share on other sites

αμα θες να κανεις factory reset (που για μενα χρειαζεται) μετα το φλασαρισμα τοτε ναι πρεπει να κανεις ενα backup πρωτα..

γίνεται backup στις επαφές με τις εικόνες ή πρέπει να περάσω χωριστά εικόνες και επαφές στο pc και μετά φτου κι απ'την αρχή?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα δουλεύει καλά το rc26. Δέν το έβαλα στον οδηγό γιατί πέρασε πολύς καιρός και δεν μπορώ να κάνω πλέον edit. Ενταξει, καλό πρόγραμμα, έχει πολλές λειτουργίες αλλά μην περιμένεις πολλά απο χαρτογράφηση. Είπα και το ξαναλέω: Οταν γίνει ορθή και πλήρης χαρτογράφηση τότε θα είναι ένα πραγματικό πρόγραμμα navigation αφού υπολογίζει τη διαδρομή on the go, έχει Pois, φωνητικές οδηγίες και πραγματικά πολλές επιλογές παραμετροποίησης. Να μην ξανακούσω σχόλια του τύπου: Δέν υπάρχει navigation, ξεχασέ το!

 

edit: επίσης, έρχεται και το appstore που θα έχει εξιόλογα προγράμματα (ενδεχομένως και navigation).

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα δουλεύει καλά το rc26. Δέν το έβαλα στον οδηγό γιατί πέρασε πολύς καιρός και δεν μπορώ να κάνω πλέον edit. Ενταξει, καλό πρόγραμμα, έχει πολλές λειτουργίες αλλά μην περιμένεις πολλά απο χαρτογράφηση. Είπα και το ξαναλέω: Οταν γίνει ορθή και πλήρης χαρτογράφηση τότε θα είναι ένα πραγματικό πρόγραμμα navigation αφού υπολογίζει τη διαδρομή on the go, έχει Pois, φωνητικές οδηγίες και πραγματικά πολλές επιλογές παραμετροποίησης. Να μην ξανακούσω σχόλια του τύπου: Δέν υπάρχει navigation, ξεχασέ το!

 

edit: επίσης, έρχεται και το appstore που θα έχει εξιόλογα προγράμματα (ενδεχομένως και navigation).

 

μακάρυ γιατί θα είναι πολύ αξιόλογο το gps του με μία καλύτερη χαρτογράφηση...Κάτι που θέλω να ρωτήσω τώρα,πόση περίπου ώρα να περιμένω για να βρει δορυφόρο?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

με cold start, δηλαδή την πρώτη φορά που θα ανοίξεις πρόγραμμα navigation, και βλέποντας ουρανό, περίπου 1,5-2min. Αν πχ. κάνεις τη δουλειά σου έχοντας σήμα και το κλείσεις, μετά αν το ανοίξεις θα κλειδώσει πιό γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τη αλλο μπορω να βαλω στο κινητο μου?εβαλα μερικα πεχνιδια φωτο.τι αλλο μπορω να βαλω?σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.και την βοηθεια σας
Link to comment
Share on other sites

με cold start, δηλαδή την πρώτη φορά που θα ανοίξεις πρόγραμμα navigation, και βλέποντας ουρανό, περίπου 1,5-2min. Αν πχ. το κλείσεις και μετά το ανοίξεις θα κλειδώσει πιό γρήγορα.

ντάξει ουρανό βλέπει,είναι ακριβώς από πανω του το ντουβάρι του μπαλκονιού του πάνω ορόφου.Το επηρεάζει καθόλου?Επίσης τι είναι το cold start?

edit:επίσης το έχω μισή ώρα και ψάχνει και δεν έχει βρει τίποτα...πρέπει απλά να το ανοίξω και να περιμένω?μήπως πρέπει να πατήσω πρώτα κάπου κάτι να ψάχνει?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τη αλλο μπορω να βαλω στο κινητο μου?εβαλα μερικα πεχνιδια φωτο.τι αλλο μπορω να βαλω?σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.και την βοηθεια σας

Ε, βάλε και κανένα τραγούδι, κανένα βιντεάκι....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ντάξει ουρανό βλέπει,είναι ακριβώς από πανω του το ντουβάρι του μπαλκονιού του πάνω ορόφου.Το επηρεάζει καθόλου?Επίσης τι είναι το cold start?

xaxax κι εγώ έτσι δοκιμάζω για σήμα όπως εσύ με το μπαλκόνι απο πάνω!:lol:

Για cold start κοίτα εκανα edit.

 

Για τον φίλο με τα progs, εγώ έβαλα πολλά προγράμματα και παιχνίδια απο το mobile9.com έχει τεράστια ποικιλία.

 

edit: Εάν είστε στο pc και θέλετε να κατεβάσετε vids απο youtube και να τα βάλετε στο κινητό κάντε το εξής: Δείτε το βίντεο της αρεσκείας σας στο youtube και κάντε αντιγραφή τη διεύθυνση απο την adress bar, έπειτα, πηγαίνετε στο http://www.keepvid.com και στο κενό (URL) κάντε paste την διέυθυνση και πατήστε download. Επιλέξτε τη 2η επιλογή (High quality download .mp4) και κατεβάστε το βίντεο. Μετά, μετονομάστε το όπως θέλετε και απλά μεταφέρετέ το στο κινητό. Δε θέλει ούτε μετατροπή ούτε τίποτα. Δοκιμασμένο!

Link to comment
Share on other sites

ντάξει ουρανό βλέπει,είναι ακριβώς από πανω του το ντουβάρι του μπαλκονιού του πάνω ορόφου.Το επηρεάζει καθόλου?Επίσης τι είναι το cold start?

edit:επίσης το έχω μισή ώρα και ψάχνει και δεν έχει βρει τίποτα...πρέπει απλά να το ανοίξω και να περιμένω?μήπως πρέπει να πατήσω πρώτα κάπου κάτι να ψάχνει?

Το πρόγραμμα το έβαλες κ αμέσως άρχισες να περιμένεις να ψάχνει ε? Κλείσε το κινητό, άνοιξέ το και μετά άνοιξε το πρόγραμμα (να είσαι έξω) και περίμενε ακίνητος ~2min. Κι εγώ έτσι έκανα και δούλεψε άψογα (μετά την πρώτη επανεκκίνηση δουλέυει καλά δέν θελει συνέχεια επανεκκίνηση)

Link to comment
Share on other sites

xaxax κι εγώ έτσι δοκιμάζω για σήμα όπως εσύ με το μπαλκόνι απο πάνω!:lol:

Για cold start κοίτα εκανα edit.

:lol::lol:φαντάζομαι!!!χεχε

λοιπόν το έχω μισή ώρα και ψάχνει και δεν έχει βρει τίποτα...πρέπει απλά να το ανοίξω και να περιμένω?μήπως πρέπει να πατήσω πρώτα κάπου κάτι να ψάχνει?Επίσης όπως είναι λογικό αφού τώρα έκανα μόλις τις ρυθμίσεις είναι cold start όπως είπες...για ρίξε τα φώτα σου!

Το πρόγραμμα το έβαλες κ αμέσως άρχισες να περιμένεις να ψάχνει ε? Κλείσε το κινητό, άνοιξέ το και μετά άνοιξε το πρόγραμμα (να είσαι έξω) και περίμενε ακίνητος ~2min. Κι εγώ έτσι έκανα και δούλεψε άψογα (μετά την πρώτη επανεκκίνηση δουλέυει καλά δέν θελει συνέχεια επανεκκίνηση)

 

α οκ τώρα είδα το μήνυμα σου!

edit:και με τη νέα έκδοση και επανεκίνηση τίποτα...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ο browser του κινητου ειναι αρκετα γρηγορος άλλα δεν μου ανοιγει βιντεακια στο youtube ή οπουδηποτε αλλου, ξερει κανεις μηπωσ χρειαζεται καμια ρυθμιση ή φταιει που ειναι vl αλλα δε νομιζω . οταν παταω να δω ενα βιντεο μου γαφει μηνυμα '' η υπηρεσια δεν υποστηριζεται - wifi '' . και εχω εκνευριστει πολυ!!!!!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai katarxas sygnomi gia ta greeklish!

loipon to arena mou exei to firmware km900T_v10i kai den mporei na kanei streaming oute apo 3g oute apo wifi yparxei loipon kapoio f/w pou na to diorthwnei auto?

Link to comment
Share on other sites

kai sxetika me to gps pou lete egw xrishmopoiw auto(http://wap.mgmaps.com/get.php?version=14&platform=main&submit=Download) exontas ftiaksei xarti apo edw http://www.mapcacher.com/ etsi oute data syndesi xreiazomai kai lokarw kai se peripou 5min katw apo ton ourano malista deixnei akrivws pou eimai kai ananewnei th thesi mou se pragmatiko xrono!

to mapcaher anoixte to me firefox i chrome

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai katarxas sygnomi gia ta greeklish!

loipon to arena mou exei to firmware km900T_v10i kai den mporei na kanei streaming oute apo 3g oute apo wifi yparxei loipon kapoio f/w pou na to diorthwnei auto?

νομίζω δεν υπάρχει αλλή open europe έδοση που να διορθώνει αυτά που λες αλλά θα βγει σύντομα!όσο για το gps τι εννοείς έφτιαξες εσύ χάρτη?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Guest ispector
Τερμα...παραδίνομαι....Απλά ΔΕΝ μπορώ.Εκλεισα τα πάντα, ξανακατέβασα τα πάντα, ξαναδοκίμασα πάνω απο 70 φορές με 70 διαφορετικούς τρόπους, και ΠΑΝΤΑ έρχεται το παρακάτω μύνημα..........:cry:

 

Παιδιά...όποιος θέλει και μπορεί κ έχει τον χρόνο, και εν τελη μπορεί να βοηθήσει, ας βάλει το χεράκι του, πριν ...................

 

λοιπόν

1) κατεβάζεις ξανά τα αρχεία :

lg_firmware_update.rar

V10M_02.part1.rar

V10M_02.part2.rar

2) κάνεις backup το κινητό, σβήνεις όλες τις μνήμες από το menu πληροφορίες μνήμης, κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων, από το service menu (1890#*900#) factory reset. κλείνεις όλα τα προγράμματα

3) ανοίγεις το pc suite, Help > About LG PC Suite 3. αν έχεις τη version 3.1.25.20090420 όλα καλά, αλλιως θα πρέπει να το αναβαθμίσεις. ανοίγεις το pc suite και περιμένεις μέχρι να εμφανίσει ένα μήνυμα που να γράφει ότι υπάρχει νέα έκδοση λογισμικού ( pc suite, όχι για το arena).

4) κλείνεις το pc suite, αποσυνδέεις το arena.

ανοίγεις το LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.4_NP_IFXG1.0.0.6(2).zip, εγκαθηστάς το LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.4_All_NP.exe και μετά το setup.exe από το φάκελο FlashUSB.

5) ανοίγεις το pc suite, συνδέεις το arena (pc suite mode). θα σου εμφανίσει κάποιο μήνυμα για εγκατάσταση drivers. περιμένεις μέχρι να αναγνωρίσει το pc suite το arena. ελαχιστοποιείς το pc suite.

6) αντιγράφεις στο φάκελο C:\ το V10Μ_02.cab (αφού το αποσυμπιέσεις από .rar), αποσυμπιέζεις το LG-Utils.zip στο φάκελο C:\LG-Utils\

7) εγκαθηστάς το B2CAppSetup.exe. όταν τελειώσει η εγκατάσταση το ελαχιστοποιείς.

8) πηγαίνεις στο φάκελο C:\LG-Utils\ και τρέχεις το KP500-Utils-EN.exe

9) στο παράθυρο του DOS

πληκτρολογείς Ι

Phone Mode: KM900

File(.CAB): C:\V10Μ_02.cab

Version (SW Version): V10Μ_02

10) στο παράθυρο που θα ανοίξει επιλέγεις:

Choose Country: Other

Language: English

και πατάς Update.

11) αν όλα πάνε καλά, σε 20 λεπτά θα έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση

και θα σου εμφανίσει το αντίστοιχο μήνυμα

good luck!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Guest ispector
kalispera kai katarxas sygnomi gia ta greeklish!

loipon to arena mou exei to firmware km900T_v10i kai den mporei na kanei streaming oute apo 3g oute apo wifi yparxei loipon kapoio f/w pou na to diorthwnei auto?

 

λογικά έχεις vl έκδοση, μπορείς να κάνεις auto update από το pc suite στην τελευταία έκδοση που υποστηρίζει youtube μέσω wifi

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο ispector...ελπιζω με τη δικη σου παρεμβαση να λυθουν τα οποια προβληματα αντιμετωπιζουν τα παιδια πανω στο φλασαρισμα...!
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις έχω να κάνω:

1ον:Τι είναι το κρυφό μενού, σε τι χρησιμεύει και πως το βρίσκουμε(μιας και είναι κρυφό:lol:)

2ον:Όποιος αγοράσει τώρα το κινητό του θα υποστηρίζεται το youtube μέσω wifi??????:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...