Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα... Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...

Ο κολλητος μου μολις αγορασε το LG Arena, και θελει να του περασει προγραμματα, gps και messenger κυριως...

Τι προγραμματα παιρνει το συγκεκριμενο κινητο? Ειναι symbian, wm συσκευη, ή τιποτα απο τα δυο??

 

Ευχαριστω, προκαταβολικα, και συγγνωμη αν εχει ξαναναφερθει...:)

 

χρησημοποιει ενα κλειστο λογισμικο πυ περιοριζει κατα πολυ τις δυνατοτητες του τηλεφωνου...:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατι ασχετο...υπαρχει section στο site για αγοροπολησιες?

Ναι, υπάρχει το "Buy 'n Sell" πάνω από το subforum "Σχολιασμός", αλλά θα πρέπει να έχεις 150 post και 150 ημέρες εγγραφής στο myPhone. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει το "Buy 'n Sell" πάνω από το subforum "Σχολιασμός", αλλά θα πρέπει να έχεις 150 post και 150 ημέρες εγγραφής στο myPhone. :)

 

150 or 100?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσπαθω νε εγκαταστησω το we travel και οταν φτανω στο << 6 βημα : Μέσω του κινητού, βρείτε το φάκελο που αντιγράψατε και εγκαταστήστε το WeTravel.jad. Μήν το εκκινήσετε μετά την εγκατάσταση.>> μου λεει σφαλμα ταυτοτητας και δεν μπορω να συνεχισω ξερει κανεις γιατι?
Link to comment
Share on other sites

ναι καλα ειναι και ποιοτικο ηχο εχει αλλα δυναμη δεν εχει και δεν μπορω να ακοθω μουσικη και να ακουω και ηχους απο εξω..

 

 

Εγώ πάντως έχω πάρει κάποια της Sony με ιδιέτερη ενύσχιση στα μπάσα (λόξα είναι αυτή τι να κάνουμε:lol:) με κόστος 6Ε, και πάνω από τα 3/4 αν πάω το volume με ξεκουφένουν! Γι' αυτό σου λέει και ο ddr2 άλλαξε ακουστικα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσπαθω νε εγκαταστησω το we travel και οταν φτανω στο << 6 βημα : Μέσω του κινητού, βρείτε το φάκελο που αντιγράψατε και εγκαταστήστε το WeTravel.jad. Μήν το εκκινήσετε μετά την εγκατάσταση.>> μου λεει σφαλμα ταυτοτητας και δεν μπορω να συνεχισω ξερει κανεις γιατι?

 

Έχεις branded firmware ..; πχ.vodafone?

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω, που μπορω να βρω ενα usb cable σαν αυτο που εχει το arena? Ρωτησα παντου και δεν υπαρχει!

 

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3984.m38.l1313&_nkw=usb+cable+lg+arena&_sacat=See-All-Categories

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα να σας ρωτησω αν γινετε να ανοιξω την ιστοσελιδα nytimes.com απο το Arena μου αλλα την κανονικη version, οχι αυτην για mobile (μεσω του προεπιλεγμενου browser, οχι opera mini) και αν γινεται το ιδιο με το facebook.com, ειτε μεσω wifi ειτε μεσω Hsdp ειτε μεσω gprs etc..
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγινα κ γω κατοχος του Lgarena km900 black την παρασκευη...τ προηγουμενο μ κινητο ηταν τ lg viewty οποτε εχω εμπειρια απο Lg κινητα...τ κινητο μ εχει αφησει πολυ ευχαριστημενο γ τ λεφτα που διεθεσα...πολυ ωραια αισθηση της οθονης,πολυ καλο wifi,η μπαταρια μ φαινεται οτι διαρκει αρκετα σε σχεση μ τ viewty,εβαλα κ μια ταινια σε μορφη Mp4 κ απλα εμεινα αναυδος απο την πολυ καλη ποιοτητα...δε τ περιμενα...τ μονο π μ χαλασε ειναι οι ψιλοχαλια φωτο κ βιντεο π βγαζει το κιν....τεσπα...θελω λιγο ν ασχοληθω με τ wetravel...μπορει καποιος ν μ πει π βρισκεται καποιος οδηγος γ ν τ εγκαταστησω??ευχαριστω!!:)

 

Από moderator:

Μη χρησιμοποιείς σε παρακαλώ γραφή sms (αναφέρομαι στα τ,μ,κιν,γ,π κλπ) γιατί απαγορεύεται πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε οσο αφορα για την αλλαγη ακουστικων το εχω επιχειριση εχω ακουστικα απο w810i και απο aino και του lg..διαφορα που ειδα?? καμια..εκτος και αν παρω ολοκληρο το homecinema και το συνδεσω μπας και ακουσω λιγο αξιολογη μουσικη που και εκει ακουγεται μουντα...:mad:..γιαυτο ρωτησα αν υπαρχει κατι να πειραξουμε απο το software κινητου γιατι πραγματικα ειμαι πολυ δυσαρεστημενος πανω σε αυτο το θεμα και ειμαι ετοιμος να το πουλησω αν δεν βρω καποια λυση..
Link to comment
Share on other sites

Guest bourbou9

Γεια σας και απο εμενα ξανα...

Θελω να μου πειτε αν ειναι φυσιολογικο μετα απο σχετικα λιγη χρηση να αχνοφαινονται τα γραμματα τησ κυριασ οθονης στο μενου και στις οθονες αναμονης...

Παρακαλω απαντιστε μου αν ειναι δυνατον σχετικα συντομα για το αν πρεπει να του κανω σερβισ...

 

 

Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο παρά πέντε να πάρω το arena αλλά θα ήθελα να μάθω κάποια πραγματάκια:

 

1. Μπορείς να βάλεις διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε επαφή;

2. Μπορείς να ακούσεις ράδιο απο το μεγάφωνο;

3. Η ποιότητα ήχου απο τα ακουστικά είναι καλή;

4. Υπάρχει κάποια ειδοποίηση (π.χ. λαμπάκι που αναβοσβήνει) για να καταλάβεις οτι έχεις δεχθεί κλήση ή μήνυμα;

5. Επίσης θα με ενδιέφερε να μάθω την απάντηση απο την ερώτηση του Street

γεια σας θα ηθελα να σας ρωτησω αν γινετε να ανοιξω την ιστοσελιδα nytimes.com απο το Arena μου αλλα την κανονικη version, οχι αυτην για mobile (μεσω του προεπιλεγμενου browser, οχι opera mini) και αν γινεται το ιδιο με το facebook.com, ειτε μεσω wifi ειτε μεσω Hsdp ειτε μεσω gprs etc..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Με την LG δεν γνωρίζω, αλλά με άλλες αρνήθηκαν να επισκευάσουν στα πλαίσια εγγύησης, εφόσον δεν το είχαν εισαγάγει αυτοί. Κοινώς ζήτησαν λ7 για επισκευή του κινητού, παρόλο που κανονικά ήταν σε εγγύηση.

Σε άλλη περίπτωση, δεν είχε Ελληνικά το κινητό.

Μιλάω για γνωστή μεγάλη μάρκα κινητών, και γνωστή μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων ηλεκτρικών - ηλεκτρονικών ειδών, που κάνει αθρώες εισαγωγές. Ειδικά οι προσφορές τους, είναι στάνταρ δική τους εισαγωγή.

 

Μην επεκταθούμε όμως περισσότερο γιατί είναι άσχετο με το νήμα. Όποιος θέλει με ΠΜ.

 

 

 

Χρόνια σου πολλά, κατ' αρχήν!

 

Όχι, δυστυχώς. Πέραν του pcsuite δεν γνωρίζω κάτι. Ίσως κάποιος άλλος εδώ να ξέρει. Το κακό είναι ότι το κινητό ζητάει επιβεβαίωση, αλλιώς θα έκανες την δουλειά σου.

 

Ευχαριστω πολυ ρε συ!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο παρά πέντε να πάρω το arena αλλά θα ήθελα να μάθω κάποια πραγματάκια:

 

1. Μπορείς να βάλεις διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε επαφή;

2. Μπορείς να ακούσεις ράδιο απο το μεγάφωνο;

3. Η ποιότητα ήχου απο τα ακουστικά είναι καλή;

4. Υπάρχει κάποια ειδοποίηση (π.χ. λαμπάκι που αναβοσβήνει) για να καταλάβεις οτι έχεις δεχθεί κλήση ή μήνυμα;

5. Επίσης θα με ενδιέφερε να μάθω την απάντηση απο την ερώτηση του Street

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

1.Ναι

2.Ναι

3.Και με τα ακουστικά που δίνει η lg είναι πολύ καλή.Με άλλα ποιοτικότερα-ακριβότερα είναι εξαιρετική.

4.Όχι.

5.Δεν το έχω τσεκάρει ακόμη.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγινα κ γω κατοχος του Lgarena km900 black την παρασκευη...τ προηγουμενο μ κινητο ηταν τ lg viewty οποτε εχω εμπειρια απο Lg κινητα...τ κινητο μ εχει αφησει πολυ ευχαριστημενο γ τ λεφτα που διεθεσα...πολυ ωραια αισθηση της οθονης,πολυ καλο wifi,η μπαταρια μ φαινεται οτι διαρκει αρκετα σε σχεση μ τ viewty,εβαλα κ μια ταινια σε μορφη Mp4 κ απλα εμεινα αναυδος απο την πολυ καλη ποιοτητα...δε τ περιμενα...τ μονο π μ χαλασε ειναι οι ψιλοχαλια φωτο κ βιντεο π βγαζει το κιν....τεσπα...θελω λιγο ν ασχοληθω με τ wetravel...μπορει καποιος ν μ πει π βρισκεται καποιος οδηγος γ ν τ εγκαταστησω??ευχαριστω!!:)

 

 

 

Ότι αφορά το wetravel http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256123

Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά τα παιδιά με ελληνικό μενού και foul screen

 

Το θέμα με τους χάρτες παίζεται τυποποίησα τους Garmin αλλά ότι έκδοση και να βάλεις Ελληνική ή Αγγλική σου βγάζει τις πόλεις με Γερμανική διάταξη δηλαδή για Grevena πρέπει να γράψεις Ghrevena

Χθες δοκίμασα να τροποποιήσω καινούργια έκδοση αλλά τα ίδια μάλλον φταίει ο Mapgenerator

Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε οσο αφορα για την αλλαγη ακουστικων το εχω επιχειριση εχω ακουστικα απο w810i και απο aino και του lg..διαφορα που ειδα?? καμια..εκτος και αν παρω ολοκληρο το homecinema και το συνδεσω μπας και ακουσω λιγο αξιολογη μουσικη που και εκει ακουγεται μουντα...:mad:..γιαυτο ρωτησα αν υπαρχει κατι να πειραξουμε απο το software κινητου γιατι πραγματικα ειμαι πολυ δυσαρεστημενος πανω σε αυτο το θεμα και ειμαι ετοιμος να το πουλησω αν δεν βρω καποια λυση..

 

Εισαι δυσαρεστημενος απο την ποιοτητα ή απο την ενταση;

Ως προς την ποιοτητα νομιζω οτι τα παει πολυ καλα. Υπαρχει και ο ισοσταθμιστης με πολλες ρυθμισεις.

Για την ενταση τωρα, δεν ειναι κακη, αλλα και λιγο παραπανω δεν θα εβλαπτε βεβαια. Αλλα αυτο ειναι αναλογο και με τα ακουστικα παντα. Με τα ακουστικα cx300 της sennheizer ολα ειναι μια χαρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Πριν κατι μηνες ειχα επιχειρησει να αγορασω το αρενα αλλα σε οσες συσκευες ειχα παρει, δεν μου εβγαζε το τρισδιαστατο μενου οταν πατουσα τον αρχικο κυβο της οθονης. Για την ακριβεια, οταν πατουσα στην πλευρα πχ των επαφων, εκανε μια δονηση η οθονη και χανοταν ο κυβος κ ξανα μανα γυρνουσε στην αρχικη κατασταση. Μου ειχαν πει οτι μαλλον ηταν η παρτιδα με την προωθητικη ενεργεια του γουλβεριν λιγο γεια σου. Γνωριζετε κατι εσεις;;;σκεφτομαι να το αποκτησω. Αλλα δεν θελω παλι να τραβιεμαι..Γιααααα πειτε σας παρακαλω...μιλ μερσυ!
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

μπορει κανενας να μου πει τις ρυθμησεις email-pop3 (δεν ξερω πως ακριβως λεγονται) για gmail? προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα.. αν δεν καταλαβατε ενοω να στελνω mail απο το κινητο
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ μία ερώτηση ? Το έχει ένας φίλος μου και προσπάθήσαμε να περάσουμε το wetravel αλλά μάλλον λόγω της vodafone δεν ....με τίποτα, επειδή μασάμε να το φλασάρουμε μόνοι μας πήρα τηλ σε γνωστό μαγαζί του πειραιά και μου είπαν ότι μπορουν να το σβήσουν το Vl και θα περάσουν την firmware open europe η οποία είναι η καλύτερη που κυκλοφορεί και από εκεί και πέρα προσπαθούμε να περάσουμε πάλι μονοι μας το wetravel. Tι λέτε? αξίζει τον κόπο η διαδικασία και τα 30€?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

κοίτα τα 30 ευρά σαν επαγγελματίας που θα σου κάνει μια δουλειά οκ λογικό και μαζί του. ΑΛΛΑ να δώσεις 30 για κάτι που μπορείς να κάνεις μόνος σου αφιερώνοντας λίγο χρόνο να διαβάζεις το τέλειο υλικό που έχουν μαζέψει τα παιδιά εδώ μέσα it's up to you τι σε συμφέρει καλύτερα.

Εγώ θα ζύγιζα τα υπέρ και τα κατά, π.χ άν απο την δουλειά σου βγάζεις 30 ευρό σε 2-3 ώρες (όσο θα σου πάρει δηλαδή να διαβάσεις και να κάνεις το φλασάρισμα για πρώτη φορά) και λές οκ προτιμώ να τα χαλαλίσω και να πιώ ένα καφέ αντί να παιδεύομαι δώστα να τελειώνεις.

Απο την άλλη αφιερώνεις 2-3 ώρες την πρώτη φορά και σου μένει και η γνώση ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...