Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα και χρειάζομαι λίγη βοήθεια. Προσπαθώ να φλασάρω το κινητό μου ακολουθόντας την διαδικασία που έχετε ανεβάσει αλλά στο δεύτερο στάδιο του upgrade (δηλαδή το στάδιο του download) η διαδικασία διακόπτεται και βγαίνει ένα μήνυμα που λέει να κανω contact στην εταιρια για το προβλημα αλλα δεν λεει κατι αλλο...εχω δοκιμασει 3-4 διαφορετικα firmwares και με ολα το ιδιο...μονο της vodafone προχωραει η διαδικασια...!plz help me...!γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα...!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανονικά v10b πρέπει να λέει οπότε είσαι οκ. Επίσης, πάντα όταν τελειώνεις και πατάς τερματισμός λέει αν θέλετε να το ακυρώσετε (έλεος!) πάντως είναι φυσιολογικό. Εμένα δεν έχει κολλήσει ποτέ αλλά δεν πειράζει αφού είναι οκ το τηλέφωνο. Το γεγονός ότι ούτε ρυθμίσεις ούτε αρχεία σβήστηκαν είναι φυσιολογικό (όπως όταν κάνεις αναβάθμιση), και υποδεικνύει οτι δεν έκανες factory reset. Κάνε factory reset και μετά όλες οι ρυθμίσεις θα χαθούν και το κινητό θα επιστρέψει σε εργοστασιακή κατάσταση. Μετά, αφού γίνει το reset και κάνεις τις ρυθμίσεις, βάλτο το κινητό στο pc σε μαζική αποθήκευση, και σβήσε όλα τα αρχεία που έχεις μέσα, κι έπειτα ξαναπέρνα τα (εφ'όσον έκανες backup ή τα έχεις στο pc τα αρχεία). Αφού τα κάνεις όλα αυτά, άνοιξε τη μουσική, τη συλλογή και γενικά τα πάντα που έχουν σχέση με αρχεία. Θα αργήσει α ανοίξει την πρώτη φορά (ιδιαιτέρως η μουσική) αλλά από τη 2η φορά θα ανοίγει πολύ γρήγορα. Καλή συνέχεια.:D
Πρεπει να κανω κ factory reset; αυτο γινεται απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου η απο καπου αλλου;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

To πήρα και εγώ τις προάλλες απο Vodafone! Όλα καλά μέχρι στιγμής,το φόρτισα κανονικά κλειστό και για 2-3 ακόμα θα του ξελυγώσω την μπαταρία και ξανά κλειστό φόρτισμα.

 

Παρήγγειλα και κάτι αξεσουάρ απο το ebay και αναμένουμε!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Τα βασικότερα μειονεκτήματα του κινητού είναι:

α. Η μπαταρία του. Ότι και να γίνει , με το ζόρι, βγάζει δεν βγάζει 2 μέρες με κλειστό το βράδυ. Στην πράξη θέλει καθημερινό φόρτισμα, αλλιώς υπάρχει κίνδυνος να μείνει κάποιος χωρίς τηλέφωνο.

 

β. Ο χαμηλός ήχος του ηχείου, σε συνδυασμό με την μέτρια σε ένταση δόνηση. Μπορεί και να χάσεις κλήσεις....

 

Κατά τα άλλα, η οθόνη είναι θαύμα, αλλά κάτω από τον ήλιο δεν βλέπεις τπτ.

Το μενού είναι πολύ όμορφο, και εύχρηστο, τεράστιο βήμα για την εταιρία. Θα το ήθελα όμως μια ιδέα πιο γρήγορο. μερικές φορές η καθυστέρηση 1 δευτερολέπτου μπορεί να είναι εκνευριστική.

Ποιότητα κατασκευής άριστη.

 

Ποιότητα συνομιλίας τέλεια. (η LG έχει κάνει παράδοση στον τομέα, να τα βλέπει η Samsung....).

 

Αναπαραγωγή μουσικής πολύ καλή. Φωτογραφική ικανοποιητική για κινητό και βίντεο σούπερ!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός LG Arena. Για την ενεργοποίηση του fm transmitter θα πρέπει να βάλω και τα ακουστικά? Το δοκίμασα χωρίς σε κάποιες συχνότητες αλλά τίποτα. Το στερεοφωνικό στο σπίτι δεν έπιανε τίποτα. Καμιά ιδέα του τι γίνετε?

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις για τα μηνύματα:

 

1. Μπορούμε να έχουμε τα γράμματα πάντα ΚΕΦΑΛΑΙΑ?

2. Αν γράψω χωρίς Τ9 τότε ο παραλήπτης λαμβάνει τα sms με όλα τα γράμματα κεφαλαία εκτός απο το "ο" που είναι πάντα μικρό! Διορθώνεται αυτό?

 

1. Πατώντας παρατεταμένα το shift (είναι το πλήκτρο με το βελάκι που δείχνει προς τα πάνω) θα γράφετε πάντα με κεφαλαία.

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανω κ factory reset; αυτο γινεται απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου η απο καπου αλλου;

Δέν είναι υποχρεωτικό, αλλά προτείνεται για να εξαλειφθούν τυχών bugs. (πχ δεν έχει αναγνώριση κλήσης αν δεν έχεις τους αριθμούς με +30 κλπ, τα οποία λύνονται με το reset). Πήγαινε στο πληκτρολόγιο για κλήση, και πληκτρολόγησε: 1809#*900#, εκεί, πάτα factory reset και περίμενε (προσοχή, μόλις το πατήσεις αμέσως θα κάνει reset, δεν θα ρωτήσει αν επιθυμείς να προχωρήσεις και τέτοια. Επίσης, όλες οι ρυθμίσεις, τα παιχνίδια, τα προγράμματα, τα sms κλπ θα σβηστούν.) Μετά απο λίγη ώρα θα κάνει restart και θα επανέλθει σε εργοστασιακή κατάσταση. Μετά, κάνε αυτά που ανέφερα παραπάνω και είσαι έτοιμος.

 

{200 posts}

Link to comment
Share on other sites

Οκ ολα κομπλε! Ευχαριστω πολυ! Να ρωτησω κ κατι αλλο; Η μπαταρια ποσο διαρκει σε εσας; Εγω το εχω σε εξοικονομηση ενεργειας κ παλι μου κραταει καμια μερα μονο....τι ξενερα...

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ ολα κομπλε! Ευχαριστω πολυ! Να ρωτησω κ κατι αλλο; Η μπαταρια ποσο διαρκει σε εσας; Εγω το εχω σε εξοικονομηση ενεργειας κ παλι μου κραταει καμια μερα μονο....τι ξενερα...

Εμένα κρατάει 2+κάτι μέρες με συχνή χρήση και 3+κάτι με λίγη. Εγώ δεν το έχω σε εξοικονόμηση ενέργειας γιατί έτσι ρυθμίζει σε ένα επίπεδο τη φωτεινότητα και είναι στην ουσία πιο φωτεινό απ'ότι στο αυτόματο!! Επίσης, μετά απο μερικές εβδομάδες συχνής χρήσης θα δεις μια διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας (θα κρατάει περισσότερο!). Πάντως, να πούμε και του στραβού το δίκιο, είναι λογική η διάρκεια καθώς η μπαταρία πρέπει να "φωτίζει" 384000 pixels!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα και χρειάζομαι λίγη βοήθεια. Προσπαθώ να φλασάρω το κινητό μου ακολουθόντας την διαδικασία που έχετε ανεβάσει αλλά στο δεύτερο στάδιο του upgrade (δηλαδή το στάδιο του download) η διαδικασία διακόπτεται και βγαίνει ένα μήνυμα που λέει να κανω contact στην εταιρια για το προβλημα αλλα δεν λεει κατι αλλο...εχω δοκιμασει 3-4 διαφορετικα firmwares και με ολα το ιδιο...μονο της vodafone προχωραει η διαδικασια...!plz help me...!γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα...!

 

παιδια κανεις καποια βοηθεια...τελικα δεν κανει ουτε τη δικη του αναβαθμιση που λογικα ειναι της vodafone περναει το σημειο του download αυτη τη φορα αλλα στο upgrade βγαζει σφαλμα μου λεει να το αποσυνδεσω να βγαλω την μπαταρια και να πατησω επαναληψη...αλλα παλι βγαζει το ιδιο και παραμενει στο 0%...παρακαλω βοηθειστε με...!ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις καποια βοηθεια...τελικα δεν κανει ουτε τη δικη του αναβαθμιση που λογικα ειναι της vodafone περναει το σημειο του download αυτη τη φορα αλλα στο upgrade βγαζει σφαλμα μου λεει να το αποσυνδεσω να βγαλω την μπαταρια και να πατησω επαναληψη...αλλα παλι βγαζει το ιδιο και παραμενει στο 0%...παρακαλω βοηθειστε με...!ευχαριστω...

Μάλλον δεν έχει τους οδηγούς flash. Δοκίμασε να συνδέσεις το κινητό (χωρίς να έχεις ανοικτό το Update) με την μπαταρία βγαλμένη. Μόλις το συνδέσεις θα αρχίσει να εγκαθιστά κάτι flash drivers. Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, αποσύνδεσε το usb, βάλε τη μπαταρία, άνοιξε το κινητό, σύνδεσέ το και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση μου απο Vodafone Live συσκευή είναι αυτή :

ΚΜ900ΑΤ_V10l rev 1.1

 

Καινούρια ή παλιά ? Δεν το έχω συνδέσει ακόμα στο PC Suite για να δω αν θα βγάλει καινούρια,γιατί διάβασα ότι κάνει και φόρτιση και δεν θέλω στην αρχή να μισοφορτίζεται!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

παλια ειναι..συνεδεσε το σε λειτουργια pc suite για επισημη αναβαθμιση αλλιως αν θες φλασαρισμα για να βαλεις καποια αλλη εκδοση λογισμικου εδω ειμαστε..!

καλοριζικος κ εσυ..!

Link to comment
Share on other sites

αυτό πάντως που η εξοικονόμηση ενέργειας δε συνδυάζεται με την αυτόματη φωτεινότητα (που είναι ενα απο τα must του κινητου) είναι τρελά κουλό!:p

 

εγω το πήρα απο το σερβις, μου το φτιάξανε που εκανε ρεσταρτ στην νέα επαφη αλλά οι ξύπνιοι μου είχαν περάσει firmware της vodafone ενω είναι αγορασμένο απο wind!

τεσπα εγω πέρασα την 10Β open europe και ηρέμησα..

τώρα βέβαια μου κάνει ρεσταρτ όταν πάω στην εφαρμογή με τις ώρες διάφορων πόλεων αλλά δε το ξαναπάω για σερβις.. μια χαρά κάνει τη δουλειά του τώρα.γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενός..:)

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

3 games.

 

Πιανο : http://myfairmissy.com/download/file.php?id=77

Κιθαρα : http://myfairmissy.com/download/file.php?id=78

Drums : http://myfairmissy.com/download/file.php?id=79

 

Υ.Γ. Τα περνατε στην MC και εγκατασταση.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

αυτό πάντως που η εξοικονόμηση ενέργειας δε συνδυάζεται με την αυτόματη φωτεινότητα (που είναι ενα απο τα must του κινητου) είναι τρελά κουλό!:p

 

εγω το πήρα απο το σερβις, μου το φτιάξανε που εκανε ρεσταρτ στην νέα επαφη αλλά οι ξύπνιοι μου είχαν περάσει firmware της vodafone ενω είναι αγορασμένο απο wind!

τεσπα εγω πέρασα την 10Β open europe και ηρέμησα..

τώρα βέβαια μου κάνει ρεσταρτ όταν πάω στην εφαρμογή με τις ώρες διάφορων πόλεων αλλά δε το ξαναπάω για σερβις.. μια χαρά κάνει τη δουλειά του τώρα.γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενός..:)

 

Το προβλημα σου οφειλεται στη μη πραγματοποιηση factory reset μετα το φλασαρισμα. Κανε ρεσετ και λογικα το προβλημα σου θα λυθει.

........................

Wiressly posted from lg km900 arena

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα σου οφειλεται στη μη πραγματοποιηση factory reset μετα το φλασαρισμα. Κανε ρεσετ και λογικα το προβλημα σου θα λυθει.

........................

Wiressly posted from lg km900 arena

 

 

reset θα κάνω.. αλλά δε το έκανε απο την αρχη.. εβαλα μια πόλη.. την έσβησα και μετα αρχισε το ρεσταρτ οποτε παω να βάλω άλλη..

 

βασικά θα κάνω ρεσετ μπας και δουλέψει το wetravel καθως εχω και γω το σφάλμα ελέγχου ταυτότητας ακόμα και με την rc30..

 

btw σουπερ το pdf τώρα το διάβασα.. συγχαρητήρια!!

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

3 games.

 

Πιανο : http://myfairmissy.com/download/file.php?id=77

Κιθαρα : http://myfairmissy.com/download/file.php?id=78

Drums : http://myfairmissy.com/download/file.php?id=79

 

Υ.Γ. Τα περνατε στην MC και εγκατασταση.

 

Αν το περάσεις στη μνήμη του κινητού και μετά από εκεί εγκατάσταση? :confused:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!

Αυριο λέω να το αγοράσω το Arena...

Μπορεί να μου πεί κάποιος με το που θα το πάρω τί πρέπει να κάνω???

Είναι ανοιχτό στο να βρίσκω και να βάζω διάφορες εφαρμογές??? η οτι έχει απο τη μάνα του.....

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

τα έχεις δοκιμάσει?Δεν ακούω ήχο καθόλου

 

Δεν παίζουν καλά στο Αρένα, έτσι ακριβώς.Μόνο στο Viewty και στο Renoir.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν από λίγα λεπτά βγήκε η νέα Open Greek V10C! Έχει όλα τα πλεονεκτήματα της νέας Γερμανικής O αλλά δεν έχει FMT (Γι'αυτό δεν φταίει η LG αλλά η κυβέρνηση). Είμαι άκρως ευχαριστημένος καθώς όλοι οι τομείς και ειδικά η ταχύτητα βελτιώθηκε αισθητά, επίσης γίνεται youtube μέσω wifi και γενικά έχει πολλές βελτιώσεις. Σε όποιον δεν τον ενδιαφέρει ο πομπός και έχει unbranded συσκευή, το προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

Update: Μαζί με την Ελληνική V10c βγήκε και η νέα V10c της cosmote

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου ήρθαν οι 2 θήκες που παρήγγειλα μέσω ebay.

 

είναι αυτές -> http://cgi.ebay.co.uk/NEW-TWIN-PACK-WHITE-SILICONE-CASE-FOR-LG-KM900-ARENA-UK_W0QQitemZ200359031611QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item2ea654333b&_trksid=p3286.c0.m14

 

επειδή είναι 2 και δε νομίζω να μ χρειαστεί η δεύτερη όποιος είναι απο θεσσαλονίκη του δίνω τη μία δωρεάν.

 

jim, κάποιος που έχει την γερμανική, θα άξιζε τον κόπο να βάλει την ελληνική; φτιάχνεται π.χ. ο κατάλογος, γνωρίζεις;

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου ήρθαν οι 2 θήκες που παρήγγειλα μέσω ebay.

 

είναι αυτές -> http://cgi.ebay.co.uk/NEW-TWIN-PACK-WHITE-SILICONE-CASE-FOR-LG-KM900-ARENA-UK_W0QQitemZ200359031611QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item2ea654333b&_trksid=p3286.c0.m14

 

επειδή είναι 2 και δε νομίζω να μ χρειαστεί η δεύτερη όποιος είναι απο θεσσαλονίκη του δίνω τη μία δωρεάν.

 

jim, κάποιος που έχει την γερμανική, θα άξιζε τον κόπο να βάλει την ελληνική; φτιάχνεται π.χ. ο κατάλογος, γνωρίζεις;

Δεν υπάρχει πρόβλημα με τα ελληνικά, δηλαδή όλα είναι ταξινομημένα σε ομάδες μια χαρά και οι επαφές και τα τραγούδια. Απλά δεν έχει πομπό. Κατά τ'άλλα είναι μια χαρά.

 

Θέλω πολύ τη θήκη αλλά δεν είμαι απο Θεσ/νίκη :cry:

Link to comment
Share on other sites

κ ηθελα να παραγγειλω την ασπρη...τα μεταφορικα για αθηνα λες να ειναι λιγοτερο απο 3 ευρο που κανει στο ebay απο hong kong??? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...