Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δοκιμασα στο site της λγ στο εμυλατορ, δεν προσεξα αν γυρναει εκει την ωρα που γραφεις το sms. απλα επιδει το ειδα ορθιο ειναι σαν απλο κινητο, για αυτο ρωτησα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ την εκλεκτή ομήγυρη. Μια ερώτηση για τα προστατευτικά φίλμ. Αγόρασα πρόσφατα κάποια από το ebay τα οποία υποτίθεται ήταν τα κατάλληλα για το κινητό. Όμως παρόλο που το μέγεθος είναι το κατάλληλο, στό σημείο που είναι οι αισθητήρες προσέγγισης δεν υπάρχει κενό (όπως στο προστατευτικό που έρχεται το κινητό).

 

Η ερώτηση μου είναι: Αν βάλω το νέο προστατευτικό και το αυτοκόλλητο καλύπτει τους αισθητήρες, θα επηρεαστεί καθόλου η λειτουργία τους;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα? OS μας βγηκε το s-class ή ακομα το ψαχνουμε?

Wm? :lol:

Eσύ μη χάσεις...:D

 

Χαιρετώ την εκλεκτή ομήγυρη. Μια ερώτηση για τα προστατευτικά φίλμ. Αγόρασα πρόσφατα κάποια από το ebay τα οποία υποτίθεται ήταν τα κατάλληλα για το κινητό. Όμως παρόλο που το μέγεθος είναι το κατάλληλο, στό σημείο που είναι οι αισθητήρες προσέγγισης δεν υπάρχει κενό (όπως στο προστατευτικό που έρχεται το κινητό).

 

Η ερώτηση μου είναι: Αν βάλω το νέο προστατευτικό και το αυτοκόλλητο καλύπτει τους αισθητήρες, θα επηρεαστεί καθόλου η λειτουργία τους;

 

Κατά πάσα πιθανότητα ναι.Καλώς μας ήρθες.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Το γύρισα όπως λες, έγραψα, το έβαλα στα πρόχειρα, και το "ο" ήταν κανονικά κεφαλαίο όπως τα υπόλοιπα. Κανένα πρόβλημα.

 

τι στο καλο... σε τι γραμματοσειρα εχεις ρυθμισμενο το τηλ για τα μηνυματα? Εγω το εχω σε "Προεπιλεγμένη Αλφάβητος" γιατί μόνο σε αυτή τη ρύθμιση γράφω με 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την εκλεκτή ομήγυρη. Μια ερώτηση για τα προστατευτικά φίλμ. Αγόρασα πρόσφατα κάποια από το ebay τα οποία υποτίθεται ήταν τα κατάλληλα για το κινητό. Όμως παρόλο που το μέγεθος είναι το κατάλληλο, στό σημείο που είναι οι αισθητήρες προσέγγισης δεν υπάρχει κενό (όπως στο προστατευτικό που έρχεται το κινητό).

 

Η ερώτηση μου είναι: Αν βάλω το νέο προστατευτικό και το αυτοκόλλητο καλύπτει τους αισθητήρες, θα επηρεαστεί καθόλου η λειτουργία τους;

 

κ εγω πηρα απο εξω κ δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα μεχρι στιγμης...κ τις εχω αλλαξει 2 φορες

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δοκιμάσει να χρησιμοποιήσω πενάκια από κινητά φίλων μου και δεν ανταποκρίνεται το Arena, κοιτάξτε αυτό εδώ: http://cgi.ebay.com/3x-Stylus-Touch-Pen-for-LG-KM900-Arena-KF900-Prada-II_W0QQitemZ280367878461QQcmdZViewItemQQptZUK_Mobiles_Accessories_RL?hash=item41473a513d&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1240|293%3A1|294%3A50

 

Λέτε να δουλεύει στο Arena???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί να βάλετε προστατευτικά φιλμ στην οθόνη;

 

Εχει αντιχαρακτικό κρύσταλο οπότε όλα αυτά τα προστατευτικά είναι τελείως άχρηστα.

Τέτοια βάζουμε στην touch οθόνες που χρησιμοποιούμε stylus που είναι πολύ πιο ευαίσθητες και χρησιμοποιούμε ακόμη και νύχια για να συρουμε και κλικάρουμε πάνω τους και σπάνε και πολύ εύκολα.

 

Την πρώτη που έχει πάνω από το εργοστάσιο είναι γιά να την βγάλεις άμεσα και να μην έχει δαχτυλιές η οθόνη.

 

Εγώ σκέφτομαι να το στέιλω στην NASA για μιά κεραμική επίστρωση που να αντέχει και στου 10000 βαθμους C μήπως το πάρω και μαζί μου στην κόλαση.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα απο τη στιγμή που δεν επηρεάζει αρνητικά τη λειτουργία του κινητού γιατί να μην το βάλεις; Αν το κάλυμμα που ερχότανε απ το εργοστάσιο ήταν μόνο προσωρινό τότε δεν θα λειτουργούσε η οθόνη με το κάλυμμα.
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην ακουστει χαζο αυτο που θα πω...αλλα οταν το αγορασω αν το συνδεσω με το 3.5μμ jack στα logitech 2.1 200watt rms που εχω...λετε να παιξει ??
Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι αν θα παιξει...αλλα αν θα μεινει κανενας στο σπιτι με τετοια ηχεια..!! χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Eσύ μη χάσεις...:D

 

:lol::lol::lol:

Εμα... ειναι δυνατον? :p:p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι αν θα παιξει...αλλα αν θα μεινει κανενας στο σπιτι με τετοια ηχεια..!! χαχαχα

 

:worry:εεεε αλλο καπελο αυτο... :lol: παντως θα λεει πλυ ασχημα αν τα υποσττηριζει τα ηχεια...120 watt ειναι το subwoofer... αν το υποστηριζει κ βαλουμε κ το dolby mobile επανω... μινι home theater το καναμε υστερα το αρενα!! :D

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Αν το χρησιμοποιείς σαν τηλέφωνο, κρατάει άνετα 2 - 3 μέρες, αν του βγάζεις τα μάτια κρατάει 1 μέρα. Η λήψη βίντεο το τσακίζει. Η μουσική όχι τόσο. Γενικά όσο δουλεύει με ανοιχτή οθόνη τρώει ρεύμα. Φυσικό είναι. Η πιό καλή βιντεοκάμερα του εμπορίου αντέχει 3 ώρες και έχει και ένα γαϊδούρι μπαταρία μέσα. Μην είμαστε άπληστοι.

Το navigator που έχω στο αυτοκίνητο αν του βγάλεις την τροφοδοσία, αντέχει το πολύ 4 ώρες.

Κινητό τηλέφωνο αγοράσαμε. Το αν έχει πέντε έξη έξτρα εργαλεία πάνω του, δεν είναι και για χόρταση!!! Ελεος.

 

Aν το φορτίζεις ανοιχτό, θα είναι έτοιμο όταν σταματίσει να κουνιέται η ένδειξη της μπαταρίας, αν το φορτίζεις κλειστό βγάζει μήνυμα στην οθόνη οτι η μπαταρία είναι πλήρης όταν πατήσεις το κουμπάκι on/off. Δεν παθαίνει τίποτε αν το αφήσεις παραπάνω. Λιγότερο μην το αφήνεις.

Εγώ απλά το κλείνω το βράδυ, και μου κρατάει με νορμάλ χρήση τηλεφώνου, sms, mms, κλπ 3 μέρες.

 

Καμιά καλή ρύθμιση για την οθόνη ξέρεις, για να μην τρώει πολύ μπαταρία?????

Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή ρύθμιση για την οθόνη ξέρεις, για να μην τρώει πολύ μπαταρία?????

Ευχαριστώ πολύ..

 

Είτε θα επιλέξεις στις ρυθμίσεις τηλεφώνου την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας είτε στις ρυθμίσεις οθόνης βάλε την φωτεινότητα όχι πάνω από 60%.

Απενεργοποίησε και το 3g (συνδεσιμότητα-λειτουργία δικτύου-μόνο gsm)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Είτε θα επιλέξεις στις ρυθμίσεις τηλεφώνου την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας είτε στις ρυθμίσεις οθόνης βάλε την φωτεινότητα όχι πάνω από 60%.

Απενεργοποίησε και το 3g (συνδεσιμότητα-λειτουργία δικτύου-μόνο gsm)

 

Η ρύθμιση εξοικονόμησης ενέργειας είναι αυτό που λεει αυτοματη φωτεινότητα??Να είναι απενεργοποιημένο ή ενεργοποιημένο???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα, εχω το κινητο εδω και λιγες εβδομαδες και εχω να επισημανω τα εξης προβληματα:

α)Οταν η μπαταρια πλησιαζει να εξαντληθει, ανοιγω μια φωτο πχ, και οταν επανερχομαι στο αρχικο μενου, η οθονη πανω δεξια εμφανιζει αχνα την εικονα που ειχα ανοιξει.

β)μια φορα οταν τελειωνε παλι η μπαταρια, δεν λειτουργουσε καθολου η οθονη...η αφη ειχε "απενεργοποιηθει".

γ)στον browser καμια φορα δεν μπορω να εισαγω κειμενο σε πεδιο. Πχ ημουν μια φορα σε forthnet hotspot και δεν μπορουσα να βαλω το password για να συνδεθω, δηλ παταγα στο πεδιο και δεν μου το γυρναγε σε εισαγωγη κειμενου. κατι παρομοιο μου εκανε οταν πηγα να επιλεξω πολη στην εγκατασταση του wetravel.

 

Γενικα οταν πεφτει η μπαταρια παρατηρω οτι δεν ειναι και τοσο νορμαλ η λειτουργια του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση εξοικονόμησης ενέργειας είναι αυτό που λεει αυτοματη φωτεινότητα??Να είναι απενεργοποιημένο ή ενεργοποιημένο???

 

Η εξοικονόμηση ενέργειας είναι στις ρυθμίσεις τηλεφώνου, η αυτόματη φωτεινότητα είναι στις ρυθμίσεις οθόνης.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

για την ζελατινα την οπια ερχετε το κινητο ειναι καλητερο να την αφισω ή να παρω μια απο το ε-σοπ σαν αυτην http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006163 ?

Link to comment
Share on other sites

κατα την αποψη μου απο τα λιγα που εχω διαβασει εδω ή ασε αυτην,αν θελεις ή βγαλτην τελειως και μην βαζεις τίποτα διοτι έχει ειδικο(ανθεκτικο στην χαραξη)τζάμι... :)
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά για όλες αυτές της καλές συμβουλές που δίνουν σε εμάς τούς <<αγράμματους>> για αυτό το υπέροχο τηλέφωνο(για τα λεφτά του...)

ήθελα να ρωτήσω κάτι πράγματα δεν ξέρω αν ειπώθηκαν παρά πάνω αλλά είναι λίγο δύσκολο και χρονοβόρο να κοιτάξεις 183 σελίδες αν και χαμένος δεν θα βγεις.

Εχω κάνει ένα ΠΑΚΕΤΟ στην cosmote το i45 που περιλαμβάνει 150 λεπτά ομιλία 250 sms και 2500 mb ίντερνετ.Αυτό το ίντερνετ μέχρι να το καταφέρω 100 τηλ.έκανα στην Comsote, ρυθμίσεις και δεν συμμαζεύετε...τέλος πάντων!!!

Τώρα να φανταστείτε είμαι διακοπές και με αυτό σάς ΓΡΑΦΩ(το ΙΝΤΕΡΝΕΤ εννοώ μέσο συσκευής)

Ήθελα να ρωτήσω η ταχύτητα που ΠΙΑΝΩ είναι χαμηλή το καλύτερό εδώ στην Σάμο είναι 0.08 Mbit/s και Κοζάνη πάλι σχετικά χαμηλά έπιανα.θέλω να καταλήξω ενώ συνδέομαι θεωρητικά στα 7.2 Mbit/s περίμενα να πιάνω κάνα ένα (1Μbit/s).Φταίει η Cosmote ή τίποτα ρυθμίσεις θέλει πάλι(αμάν είπα να μπω στο ίντερνετ τόσο καιρό).

Και κάτι ακόμα με τις ρυθμίσεις που κάναμε πλέον δεν συνδέετε στο Google map(μέσο Java)που έχει η συσκευή και ας έχω βάλει υποβοηθούμενο gps.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

ουφφφ 12 ο μήνας με το appstore τίποτα???

Άντε θέλω να του περάσω τίποτα καλό να καώ!χεχε

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Guest ispector
Τελικα? OS μας βγηκε το s-class ή ακομα το ψαχνουμε?

Wm? :lol:

 

είχα αναφερθεί σε αυτό το θέμα μερικές σελίδες πιο πίσω. μάλλον έχει wm kernel με custom gui (s-class). σήγουρα έχει πολύ καλό και γρήγορο gui λόγο της χρήσης της gpu (AMD Imageon A259), σε αντίθεση με τα htc που δεν έχουν (λείπει ο driver :p). επίσεις ψάχνοντας μέσα στις rom βρήκα μερικά αρχεία που έχουν την ίδια δομή με του xperia που τρέχει wm.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ένας φίλος που είχε αναλάβει να κάνει χάρτες, τελείωσε χθες αλλά έλεγξα τους χάρτες και είναι προβληματικοί. Έτσι, NIKOLASIRA, συνέχισε την προσπάθειά σου. Έλυσα το πρόβλημα με το pc αλλά μιας που ξεκίνησές εσύ, τελείωσε το και αν υπάρξει πρόβλημα τότε θα προσπαθήσω κι εγώ. Περιμένω νέα.

 

Φίλε jimdem τζίφος δεν μπόρεσα να κάνω τίποτε κατέβασα 4-5 map source σε άλλα λέει error και σε άλλα ενώ δείχνει ότι τα έκανε αλλά το wetravel δεν βλέπει του χάρτες τα παρατάω αν μπορέσεις κάνε κάτι εσύ (πολλά Ξενύχτια Αδερφέ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...