Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως παιζει κατι με την ημερομηνια κ το License? μου ειχε πει να το κανω το κολπο σε ενα προγραμμα αλλα δε θυμαμαι ποιο..:lol:

βαλε 1/1/09 κ ξαναδοκιμασε..μπορει να πιασει...!

πρεπει να γινει απο το jad η εγκατασταση για να μπορεσεις να δηλωσεις δικαιωματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι ευχαριστημένος από τα πάντα από το κινητό, εκτός από την μπαταρία του..Μόνο μια μέρα μου κρατάει εμένα, χωρίς τρελή χρήση, και με ρυθμίσεις:μόνο GSM, κλειστό bluetooth/wi-fi..Το φόρτισα και για 14h. Μετά τις τρεις πλήρεις φορτίσεις-αποφορτίσεις πόσες ώρες πρέπει να το φορτίζουμε το κινητό??????????
Link to comment
Share on other sites

εχει δεκτη gps κ δουλευει ικανοποιητικα με το καταλληλο προγραμμα

 

μονο μια μερα σου κραταει η μπαταρια?? δε παιζει....μονο gsm βαζω...κανω αρκετες κλησεις κ παιζω κ με wi-fi πανω απο μισαωρο τη μερα κ κρατα 2-3...μια χαρα συμπεριφορα ειναι πιστευω...

κοιτα καμια ρυθμιση για εξοικονομηση ενεργειας μηπως σε βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

μετα την πρωτη φορα ποσες ωρες θελει φορτιση η μπαταρια;μεχρι να δειξει μπαταρια πληρης δεν ειναι;:confused:

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

εχει δεκτη gps κ δουλευει ικανοποιητικα με το καταλληλο προγραμμα

 

μονο μια μερα σου κραταει η μπαταρια?? δε παιζει....μονο gsm βαζω...κανω αρκετες κλησεις κ παιζω κ με wi-fi πανω απο μισαωρο τη μερα κ κρατα 2-3...μια χαρα συμπεριφορα ειναι πιστευω...

κοιτα καμια ρυθμιση για εξοικονομηση ενεργειας μηπως σε βοηθησει

ξέρεις πως απενεργοποιώ το 3g?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες σχεδόν χωρίς να κλείσει η οθόνη του αφού του ..."άλλαξα τα φώτα".

Ομολογώ κλειστό το βράδυ και κάποια στιγμή το σύνδεσα με την usb για να κάνω δουλέιά.

Τελικά το φλασάρισμα μετά την αποτυχία δεν το ξαναδοκίμασα, ίσως κάποια άλλη στιγμή. Αυτό που ψάχνω τώρα απεγνωσμένα είναι οι λίστες και πως μπορώ να τις κάνω να δουλεύουν όπως τις θέλω εγώ.

 

Από το μενού

ρυθμίσεις -> συνδεσιμότητα -> επιλογή δικτύου -> Λειτουργία δικτύου -> μόνο gsm

Link to comment
Share on other sites

Από το μενού

ρυθμίσεις -> συνδεσιμότητα -> επιλογή δικτύου -> Λειτουργία δικτύου -> μόνο gsm

Ευχαριστώ!!!:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

και με ποιο προγραμμα θα εχει κανονικη πλοηγηση δηλαδη?? υπαρχει κανενα διαθεσιμο τωρα?

το we-travel.2-3 σελίδες πίσω έχει λεπτομέρειες...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορει καποιος να μου πει ποσο θελει φορτισμα η μπαταρια 2η φορα και μετα γιατι το εχω να φορτιζει κ δεν ξερω αν πρεπει να το βγαλω;

ευχαριστω

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορει καποιος να μου πει ποσο θελει φορτισμα η μπαταρια 2η φορα και μετα γιατι το εχω να φορτιζει κ δεν ξερω αν πρεπει να το βγαλω;

ευχαριστω

αφού το αγοράσεις τρεις πλήρεις φορτήσεις και αποφορτήσεις με το κινητό κλειστό...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

αφού το αγοράσεις τρεις πλήρεις φορτήσεις και αποφορτήσεις με το κινητό κλειστό...

 

ευχαριστω πολυ

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Για χαρα, σημερα ειδα, για καποιον αγνωστο λογο κατι σαν μια σταλιτσα κολας? δεν ξερω τι ήταν αλλα προσπαθησα να το βγάλω, και μου αφερεσε ενα μικρο κοματι απο το πλαστικο "film" που έχει στην οθόνη πάνω το ΑΡΕΝΑ.

Δηλαδή διαπίστωσα οτι εχει κατι σαν μεμβρανη πανω η οθόνη... τωρα ομως φαινεται αυτο το "ψεγάδι" στο φιλμ της οθόνης...

 

Η ερώτηση ειναι η εξής:

ειδα κατι μεμβράνες στο amazon οπως παρακάτω

http://www.amazon.co.uk/SCREEN-SCRATCH-PROTECTOR-KM900-Arena/dp/B0028FB3HY/ref=pd_sim_ce_4

 

Τέτοια πουλάνε στην ελλάδα, η πρεπει να παραγείλω απο UK?

 

αυτο αντικαταστεί αυτο που έχει ήδη, η απλος το κολας καπως απο πάνω σαν επιπλέων προστασία?

Αποτι καταλαβατε είμαι άσχετος απο αυτα τα touch screen κινητα.

 

Επίσης θα ήθελα κάποιες συμβουλές για προστασία του κινητου ισως με κάποια θήκη?

 

ΤΗΑΝΚΣ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το δοκίμασα και εγώ και δεν έχει πρόβλημα. Εμφανίζονται κανονικά, ολα κεφαλαία. Είναι εντολώς κουφό αυτό με το Ο.:confused:

 

κι ομως παιδια το κανει!

 

1. καταρχην εχετε "προεπιλεγμενη αλφαβητος" γιατι σε οποιαδηποτε αλλη ρυθμιση σε χρεωνει 1 μηνυμα καθε 70 χαρακτηρες μονο.

 

2. γραψτε κανονικα & με Τ9 κι ολα μια χαρα. Τωρα γυριστε το κινητο & γραψτε ωστε να εμφανιζεται ολη η αλφαβητος. Στειλτε το μηνυμα ή αποθηκευστε το στα προχειρα και voila! Ολα κεφαλαια εκτος απο "ο". Τι σπαστικο!

Link to comment
Share on other sites

εχει δεκτη gps κ δουλευει ικανοποιητικα με το καταλληλο προγραμμα

 

μονο μια μερα σου κραταει η μπαταρια?? δε παιζει....μονο gsm βαζω...κανω αρκετες κλησεις κ παιζω κ με wi-fi πανω απο μισαωρο τη μερα κ κρατα 2-3...μια χαρα συμπεριφορα ειναι πιστευω...

κοιτα καμια ρυθμιση για εξοικονομηση ενεργειας μηπως σε βοηθησει

 

Αχ σε παρακαλώ πες μου (αν μπορείς) ακριβώς τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να κρατά η μπαταρία έστω και μιαμιση-με 2 μέρες...???????? Και συγνώμη που ξαναρωτάω αλλά μετά από τις τρεις πλήρεις φορτίσεισ-αποφορτίσεις πόσες ώρες θέλει φόρτιση η μπαταρία..

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Αχ σε παρακαλώ πες μου (αν μπορείς) ακριβώς τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να κρατά η μπαταρία έστω και μιαμιση-με 2 μέρες...???????? Και συγνώμη που ξαναρωτάω αλλά μετά από τις τρεις πλήρεις φορτίσεισ-αποφορτίσεις πόσες ώρες θέλει φόρτιση η μπαταρία..

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

Αν το χρησιμοποιείς σαν τηλέφωνο, κρατάει άνετα 2 - 3 μέρες, αν του βγάζεις τα μάτια κρατάει 1 μέρα. Η λήψη βίντεο το τσακίζει. Η μουσική όχι τόσο. Γενικά όσο δουλεύει με ανοιχτή οθόνη τρώει ρεύμα. Φυσικό είναι. Η πιό καλή βιντεοκάμερα του εμπορίου αντέχει 3 ώρες και έχει και ένα γαϊδούρι μπαταρία μέσα. Μην είμαστε άπληστοι.

Το navigator που έχω στο αυτοκίνητο αν του βγάλεις την τροφοδοσία, αντέχει το πολύ 4 ώρες.

Κινητό τηλέφωνο αγοράσαμε. Το αν έχει πέντε έξη έξτρα εργαλεία πάνω του, δεν είναι και για χόρταση!!! Ελεος.

 

Aν το φορτίζεις ανοιχτό, θα είναι έτοιμο όταν σταματίσει να κουνιέται η ένδειξη της μπαταρίας, αν το φορτίζεις κλειστό βγάζει μήνυμα στην οθόνη οτι η μπαταρία είναι πλήρης όταν πατήσεις το κουμπάκι on/off. Δεν παθαίνει τίποτε αν το αφήσεις παραπάνω. Λιγότερο μην το αφήνεις.

Εγώ απλά το κλείνω το βράδυ, και μου κρατάει με νορμάλ χρήση τηλεφώνου, sms, mms, κλπ 3 μέρες.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

κι ομως παιδια το κανει!

 

 

2. γραψτε κανονικα & με Τ9 κι ολα μια χαρα. Τωρα γυριστε το κινητο & γραψτε ωστε να εμφανιζεται ολη η αλφαβητος. Στειλτε το μηνυμα ή αποθηκευστε το στα προχειρα και voila! Ολα κεφαλαια εκτος απο "ο". Τι σπαστικο!

Το γύρισα όπως λες, έγραψα, το έβαλα στα πρόχειρα, και το "ο" ήταν κανονικά κεφαλαίο όπως τα υπόλοιπα. Κανένα πρόβλημα.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

ναι κ εγω ξεχασα να αναφερω πως το κλεινω καθε βραδυ...!

κατα τα αλλα οτι λεει ο κυρις...ανοιχτη οθονη μεγαλη καταναλωση...

Link to comment
Share on other sites

Για χαρα, σημερα ειδα, για καποιον αγνωστο λογο κατι σαν μια σταλιτσα κολας? δεν ξερω τι ήταν αλλα προσπαθησα να το βγάλω, και μου αφερεσε ενα μικρο κοματι απο το πλαστικο "film" που έχει στην οθόνη πάνω το ΑΡΕΝΑ.

Δηλαδή διαπίστωσα οτι εχει κατι σαν μεμβρανη πανω η οθόνη... τωρα ομως φαινεται αυτο το "ψεγάδι" στο φιλμ της οθόνης...

 

Η ερώτηση ειναι η εξής:

ειδα κατι μεμβράνες στο amazon οπως παρακάτω

http://www.amazon.co.uk/SCREEN-SCRATCH-PROTECTOR-KM900-Arena/dp/B0028FB3HY/ref=pd_sim_ce_4

 

Τέτοια πουλάνε στην ελλάδα, η πρεπει να παραγείλω απο UK?

 

αυτο αντικαταστεί αυτο που έχει ήδη, η απλος το κολας καπως απο πάνω σαν επιπλέων προστασία?

Αποτι καταλαβατε είμαι άσχετος απο αυτα τα touch screen κινητα.

 

Επίσης θα ήθελα κάποιες συμβουλές για προστασία του κινητου ισως με κάποια θήκη?

 

ΤΗΑΝΚΣ!

 

ακομα κ αν τα βρεις στην ελλαδα θα ειναι πανακριβα..!

οποτε αγορασε το απο εξω...

για να το τοποθετησεις αφαιρεις την αρχικη μεμβρανη του κινητου κ μετα το κολλας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καπιο προγραμα/trick για να αλλαξει μορφι το πληκρολογιο του πριν το αγορασω

Link to comment
Share on other sites

το εχεις δοκιμασει κ δε σου αρεσει η δε σε βολευει??

η μονη παραμετροποιηση ειναι να γυρισεις το κινητο στο πλαι κ να γινει το πληκτρολογιο τυπου υπολογιστη qwerty..αν εννοεις επιπλεον προγραμμα..οχι δεν αλλαζει..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα? OS μας βγηκε το s-class ή ακομα το ψαχνουμε?

Wm? :lol:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...