Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτα απ' όλα ευχαριστώ και τους δυο για την ανταπόκριση (Finaldestiny & Spidey), θα τα δοκιμάσω πάραυτα!

 

Τώρα κάτι που δεν μου φαίνεται φυσιολογικό να συμβαίνει.

Έβαλα καμιά 40αριά mp3 μέσα, τα διαβάζει κανονικότατα και τα στοιχεία που είχαν στα tags. Χάρηκα κι εγώ, λέω μια χαρά την βγάλαμε.

Πατάω δημιουργία νέας λίστας αναπαραγωγής, την ονομάζω "rock" και ξεκινάω τσούκου τσούκου να μαρκάρω τα κομμάτια ένα ένα με την σειρά που τα ήθελα (αυτό έκανα και παλιά στο ericsson). Μέχρι κι εδώ όλα ονειρεμένα.

Πατάω το προσθήκη και φουπ! Μου βγάζει επάνω ένα τίτλο "user list" κι από κάτω την επιγραφή "κανένα κομμάτι". Στο γκρίζο πλαίσιο λοιπόν αρχίζω να ψάχνω την λίστα μου...πουθενά. "Θα έγινε κάποιο σφάλμα", σκέφτηκα. Πάω να την ξαναφτιάξω και μου λέει ότι υπάρχει! Αλλά που υπάρχει και πως θα την βρω??

 

Ξέρει κανείς κάτι γύρω απ' το θέμα?

 

Κύλησες τη μπάρα με το χέρι;Μήπως είναι πιο κάτω;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά έκανα κι ακριβώς με αυτήν την σειρά, αλλά δεν την βρίσκω για να την αναπαράγω, ούτε καν για να την σβήσω!

Απλά κάτι που θέλω απαραίτητα πάνω στο κινητό είναι η μουσική και η αναπαραγωγή της σε λίστες που φτιάχνω. Αυτές τις λίστες ενώ τις φτιάχνω δεν τις βρίσκω πουθενά και οι οδηγίες λένε απλά : "Για να αναπαράγετε μια λίστα , επιλέξτε την και πατήστε αναπαραγωγή". Από που θα την επιλέξω δεν έχω καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με τις λιστες τραγουδιων ειχα πριν αναβαθμισω το software. εκανε κατι κουλα ( πχ εφτιαχνες λιστα με τραγουδια κ δεν την εβρισκες πουθενα) . Τι εκδοση λογισμικου εχεις? αν εχεις την 1η , , τοτε μονο το φλασαρισμα θα σε σωσει
Link to comment
Share on other sites

εγω μπερδευτικα..λοιπον εγω εχω σαν εκδοση την _10b ..εχει βγει καποια καινουργια??και τι καλυτερο προσφερει,παιζει πχ. youtube??επισης αν κανω φλασαρισμα θα σβηστουν ρυθμiσεις και λοιπα??γιατι την πρωτη φορα που εκανα ηταν πριν διαμορφοσω το τηλεφωνο σε προσωπικο στυλ..και κατι ακομα..οσο για τα google maps που κατεβαζει μεσω wi-fi μπορω να τα εχω και οφφλινε??γιατι δεν τα αποθηκευει και οι χαρτεσ για να μπουν στο κινητο ειναι μανικι..
Link to comment
Share on other sites

ω να πάρει και είπα να το κρατήσω για λίγο πριν την κάνω. Αυτό ήθελα να επιβεβαιώσω. Μήπως κι εγώ έκανα κάτι λάθος, αλλά για να είμαι ειλικρινής το μυαλό μου πήγε κατευθείαν σε σφάλμα του λογισμικού.

Ευχαριστώ πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

γενικα ,πριν κανω την αναβαθμιση ειχα πολλα πολλα προβληματακια. ας κατσω να θυμηθω μερικα .

1) δεν μπορουσες να φτιαξεις λιστα τραγουδιων, να κανεις seek με τα βελακια στον mp3 player , ο ηχος που επαιρνα στο bluetooth handsfree ηταν αλλα ντ'αλλων, το email δεν υπηρχε περιπτωση να δουλεψει , στα προφιλ , οταν εφτιαχνες ενα δικο σου , μετα δεν μπορουσες να το σβησεις (χαχαχαχα), στην φωτογραφικη , παταγες να τραβηξει την φωτο και την τραβαγε μετα απο 2-3 δευτερολεπτα, και αλλα πολλα πουθ αμα κατσω να θυμηθω.... οπως καταλαβες , αξιζει να κανεις ΑΜΕΣΑ την αναβαθμιση αλλα καλυτερα περιμενε να βγει η πιο καινουργια μεσα στον Ιουλιο. . Αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

εγω μπερδευτικα..λοιπον εγω εχω σαν εκδοση την _10b ..εχει βγει καποια καινουργια??και τι καλυτερο προσφερει,παιζει πχ. youtube??επισης αν κανω φλασαρισμα θα σβηστουν ρυθμiσεις και λοιπα??γιατι την πρωτη φορα που εκανα ηταν πριν διαμορφοσω το τηλεφωνο σε προσωπικο στυλ..και κατι ακομα..οσο για τα google maps που κατεβαζει μεσω wi-fi μπορω να τα εχω και οφφλινε??γιατι δεν τα αποθηκευει και οι χαρτεσ για να μπουν στο κινητο ειναι μανικι..

 

 

Ενα ενα. αυτην την στιγμη , η τελευταια εκδοση που υπαρχει στην ευρωπη και να ειναι open ( χωρις logos κλπ ) ειναι η V10b_02 . συντομα θα βγει πιο καινουργια , η οποια υποστηριζουν οτι θα μπορεις να παιζεις κ youtube videos.αν κανεις φλασαρισμα εννεοιται οτι θα σβηστουν και οι ρυθμισεις σου και επαφες. γι αυτο αν το αποφασισεις κανε πρωτα backup. το google maps δεν γινεται να το λειτουργησεις offline γι αυτο και εδω ο Jimdem κ αλλοι αγιοι ανθρωποι προσπαθουν να βρουν λυση για offline gps software β.β WeTravel. Υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

tnx rocker...οποτελεω να περιμενω ωσπου να φλασσαρω..οι ρυθμισεισ θα σβηστουν λογικο..αλλα και οι φοτο και ολα τα αλλα??οσο για το gps..απλα ηθελα να χρησιμοποιω το γκουκλ μαπς(απαιχτο το ινγκλις αλα γκρικ)την σατελαιτ εκδοση αλλα χωρις να μπαινει ον λινε..αυτη την βλακεια αλλα με το να κατεβασεις χαρτες φεξε μου και σκονταψα..και στην κορφη κανελα!!
Link to comment
Share on other sites

^

2. Αφού έχεις ρυθμίσει internal gps και έχεις κάνει τις ρυθμίσεις που είπα, κλείσε το πρόγραμμα, βγές σε ανοιχτό χώρο και άνοιξέ το. Σε 2-3 λεπτά πρέπει να σε βρεί. Για να κατελάβεις οτι έπιασε δορυφόρο, πρέπει η ταχύτητα να λέει 0km/h.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το έχω κάνει σε ανοιχτό χώρο αρκετές φορές. Οι πιο χαρακτηριστικές είναι στο Λιμάνι του Πειραιά & στο Αεροδρόμιο. Μα πόσο πιο ανοιχτό χώρο χρειάζεται το πρόγραμμα?? :)

Link to comment
Share on other sites

^Χααχ εμένα στο μπαλκόνι πιάνει σήμα σε 2-3 λεπτά! (Φαίνεται το κινητό σου είναι κλειστοφοβικό! :p) Πάντως, συνέχισε τις δοκιμές. Μπορεί να έπιασε σήμα αλλά να μην το κατάλαβες γιατί δεν είναι καλή η χαρτογράφηση. Πρόσεξε για τα 0km/h ;)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω το flashάρισμα ακολουθώντας τις οδηγίες κατά γράμμα...

Μου έβγαλε το error , το αποσύνδεσα, έβγαλα την μπαταρία, την ξαναέβαλα το άνοιξα , το σύνδεσα σε pcsuite , πάτησα το retry, αλλά εξακολουθεί να μου βγάζει το error και τελικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα; (προσπαθώ για την V10_M)

Link to comment
Share on other sites

^Χααχ εμένα στο μπαλκόνι πιάνει σήμα σε 2-3 λεπτά! (Φαίνεται το κινητό σου είναι κλειστοφοβικό! :p) Πάντως, συνέχισε τις δοκιμές. Μπορεί να έπιασε σήμα αλλά να μην το κατάλαβες γιατί δεν είναι καλή η χαρτογράφηση. Πρόσεξε για τα 0km/h ;)

 

αν δηλ δεν είμαι σε σημείο χαρτογράφησης, δεν πρόκειται να μου εμφανίσει ούτως ή άλλως 0Km έστω και σε λάθος χάρτη?

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει σαν αυτά που είχαν παρουσιάσει τα παιδιά σε προηγούμενες σελίδες. Επειδή δεν το συγκράτησα και ξεκινάω την διαδικασία από την αρχή τώρα, αν μου το ξαναβγάλει θα το παραθέσω. Αυτό που έλεγε πάντως ήταν "πρόβλημα συνδεσης κινητού και ηλεκτρονικού υπολογιστή".

 

----------------

Παραδόξως (αυτό είναι πολύ τρελό) μετά από αυτήν την διαδικασία κι ας μην άλλαξε τελικά το λογισμικό (το έλεγξα), τώρα οι λίστες που είχα φτιάξει πριν εμφανίζονται κανονικότατα!!

Link to comment
Share on other sites

πονεμενη ιστορια το GPS.δεν ξερω τι παιζεται αλλα τελευταια εχει μουλαρωσει για τα καλα. τι ανοιχτος χωροσ, τι κλειστος , τι σε αμαξι..... μεχρι που σκεφτικα μηπως εχει καμια λαθος ρυθμιση. τωρα πειραματιζομαι μεσα στο service menu , στο κομματι A-GPS να παιξω με τις ρυθμισεις γιατι δεν παλευεται αλλο.

 

Υ.Γ. ερωτιση. αν το εχεις στην επιλογη A-GPS και οχι standalone , ξερει κανεις αν χρεωνει σαν κκατεβασμα data?

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει σαν αυτά που είχαν παρουσιάσει τα παιδιά σε προηγούμενες σελίδες. Επειδή δεν το συγκράτησα και ξεκινάω την διαδικασία από την αρχή τώρα, αν μου το ξαναβγάλει θα το παραθέσω. Αυτό που έλεγε πάντως ήταν "πρόβλημα συνδεσης κινητού και ηλεκτρονικού υπολογιστή".

 

----------------

Παραδόξως (αυτό είναι πολύ τρελό) μετά από αυτήν την διαδικασία κι ας μην άλλαξε τελικά το λογισμικό (το έλεγξα), τώρα οι λίστες που είχα φτιάξει πριν εμφανίζονται κανονικότατα!!

 

αν ακολουθησεις ΠΙΣΤΑ αυτον τον οδηγο http://www.mylgarena.com/index.php?topic=822.0 , ειδικα το βημα 24 με τα 2 dll αρχεια , δεν θα εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

πονεμενη ιστορια το GPS.δεν ξερω τι παιζεται αλλα τελευταια εχει μουλαρωσει για τα καλα. τι ανοιχτος χωροσ, τι κλειστος , τι σε αμαξι..... μεχρι που σκεφτικα μηπως εχει καμια λαθος ρυθμιση. τωρα πειραματιζομαι μεσα στο service menu , στο κομματι A-GPS να παιξω με τις ρυθμισεις γιατι δεν παλευεται αλλο.

 

Υ.Γ. ερωτιση. αν το εχεις στην επιλογη A-GPS και οχι standalone , ξερει κανεις αν χρεωνει σαν κκατεβασμα data?

 

χωρίς να'μαι σίγουρος, απο τα λίγα που ξέρω, ναι, σε χρεώνει & (λένε) πως έχεις πιο γρήγορο εντοπισμό & καλύτερο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει ένα reset στο τηλέφωνο (αυτό πρέπει να γίνεται?) και μετά από μερικά λεπτά επιστρέφει με το error. Το μήνυμα που βγάζει είναι αυτό:

 

18:05:54 : wParam : 1004, lParam = 0

18:05:54 : MODEL DLL Event : (1004, 0)

18:06:04 : ResetPhone...

18:07:18 : wParam : 1026, lParam = 26027940

18:07:18 : MODEL DLL Event : (1026, 26027940)

18:07:18 : Step : 1026

18:07:19 : wParam : 100, lParam = 2

18:07:19 : MODEL DLL Event : (100, 2)

18:07:19 : Step : Upgrade Error - Error Code : 2

18:07:21 : Page_Error ºÎºÐÀÔ´Ï´Ù

18:07:21 : ¿©±â´Â Retry ºÎºÐÀÔ´Ï´Ù

 

κι επάνω στο παράθυρο: "Πρόβλημα επικοινωνίας μεταξύ κινητού τηλεφώνου και υπολογιστή"

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φορτίστηκε το κινητό για 14h..!Ένα πράγμα έχω να πω..Τέλειο κινητό!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ουτε κολλήματα όυτε τίποτα!!!!Το συνιστώ ανεπιφύλακτα..Αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις:Πως μπορούμε να αυξήσουμε την ένταση του ήχου κλήσης όταν μας παίρνουν???? Και κάτι ακόμα η έκδοση λογισμικού που έχω είναι KM900AT_V10b..Πόσες ακόμα έχουν βγει;;;
Link to comment
Share on other sites

Για τις ρυθμίσεις ήχου πας στο προφίλ -> κανονικό και μετά είναι όλα εκεί μέσα.

 

--------------------------

 

Δεν τα καταφέρνω με το φλασάρισμα. Στο 0% παραμένει, κάνει ένα reset το κινητό κι όταν επανέρχεται βγάζει το παραπάνω μήνυμα. Έβγαλα κι έβαλα μπαταρία αρκετές φορές αλλά κάθε φορά κάνει το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Πας προφίλ -> κανονικό κι εκεί έχει τα πάντα όλα για τον ήχο

 

------------

Δυστυχώς με το φλασάρισμα δεν βγάζω άκρη. Κάνει ένα reset το κινητό , κι όταν επανέρχεται βγάζει το παραπάνω μήνυμα. Έβγαλα κι έβαλα αρκετές φορές την μπαταρία αλλά κάθε φορά τα ίδια.

 

Με τα dll όταν το έκανα όπως το λέει εκείνος ο τυπάκος δεν ανοιγε καν το παράθυρο της αναβάθμισης και μου έκανε συνεχείς ανακυκλώσεις στο dos prompt...

--------------

Κάτι ακόμα. Στην λίστα που φτιάχνουμε μόνο αλφαβητικά μπορεί να τα ταξινομήσει; Δεν υπάρχει τρόπος να τα παίζει με την σειρά που θέλουμε; (Χωρίς να τα ονομάσουμε με αριθμούς μπροστά)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η 10b είναι η τελευταία. Και πραγματικά είναι σε πολύ καλό επίπεδο η σταθερότητα.:cool:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πας προφίλ -> κανονικό κι εκεί έχει τα πάντα όλα για τον ήχο

 

------------

Δυστυχώς με το φλασάρισμα δεν βγάζω άκρη. Κάνει ένα reset το κινητό , κι όταν επανέρχεται βγάζει το παραπάνω μήνυμα. Έβγαλα κι έβαλα αρκετές φορές την μπαταρία αλλά κάθε φορά τα ίδια.

 

Με τα dll όταν το έκανα όπως το λέει εκείνος ο τυπάκος δεν ανοιγε καν το παράθυρο της αναβάθμισης και μου έκανε συνεχείς ανακυκλώσεις στο dos prompt...

 

 

Μήπως έχεις (S)Vista Windows?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδεια εχω προβλημα με το wetravel. δεν μπορω να εγκαταστησω το .jad αρχει και οταν το κανω εγκατασταση μου βγαζει αποτυχια ελενχου ταυτοτητας. Δοκιμασα να κανω εγκατασταση το ,jar αλλα μετα δεν μπορω να ορισω δικαιοματα και δεν μου δουλευει τιποτα. Ξερει κανεισ τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...